Odeon ή Village Cinemas ;

Προτιμώ τα ...
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Odeon Cinemas

  • Village Cinemas

  • Άλλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Σινεμά...ή καλύτερα Κινηματογράφος!
Είναι ενας κλασσικός τρόπος διασκέδασης που προτιμούν πολλοί νέοι και όχι μόνο μέχρι σήμερα.
Εσείς όμως πού προτιμάτε να απολαύσετε την ταινία σας;
Στα Odeon ή στα Village cinemas ;

Θεωρώ πως τα Odeon (αν και έχουν τσιμπιμένες τιμές στα προϊόντα του κυλικείου) κερδίζουν έδαφος επειδή βρίσκονται σε πολλές πόλεις ανα την Ελλάδα, σε αντίθεση με τα Village.

Εσείς τι πιστεύετε;

424169_206096802831785_1264989394_n.jpg 32202_132027813482588_2304331_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Odeon οταν θελω ησυχια, village οταν θελω βαβουρα και συνδυασμο κοντα με καφε η φαγητο. Σ/κ αποφευγω και τα δυο και προτιμω καποια ζεστα μικρα κουλτουριαρικα οπως τα λένε κάποιοι, γιατι δεν μπορώ τον χαμό που γίνεται στα μεγάλα... Αλλωστε νεοτερη τα εχω ζησει τα βουητα, σημερα εγέρασα κι έγινα επιλεκτική, δηλαδή ξενέρωτη :P Άσε που ορισμένεσ ταινιάρεσ δεν τις παίζουν τα μεγάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Odeon(αν και δεν έχουμε Village ),αλλά όντως είναι λίγο ακριβό το κυλικείο :/: όμως τα νάτσος,νάτσος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
:hmm:....
Θα έλεγα village, μιας και έχεις πιο πολλές επιλογές και από θέμα ταινίας αλλά και ψυχαγωγίας γενικότερα, κυρίως στου Ρέντη.
Αν και για να πω την αλήθεια προτιμώ και τους πιο μικρούς κινηματογράφους ... Είναι πιο ωραίο και πιο προσεγμένο το περιβάλλον! Βγάζει μια ζεστασιά!!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Eh, βολεύομαι και με τα τοπικά σινεμά πλέον... [village έχω να πάω από παιδί αλλά ούτως η άλλως εμένα η ταινία με ενδιέφερε και όχι οι παρεχόμενες χλιδές. άντε βγάλε άκρη =|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια φορά πήγα με τα παιδιά σε ένα της Odeon και κουφαθήκαμε. Βλέπαμε και το Avatar που διαρκεί αρκετή ώρα οπότε όταν βγήκαμε έξω δεν ακούγαμε σχεδόν τίποτα. :lol: :P Μάλλον Village τελικά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Odeon οταν παω με καποια κοπελα και θελω την ησυχια μου..δηλαδη να μην πετυχαινω γνωστους,να μην υπαρχει βαβουρα,ουρα κτλπ. Village οταν παμε μεγαλη παρεα(για αυτα στο Mall λεω) οποτε γινεται κ λιγο χαβαλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Odeon γιατί είναι πιο κοντά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunmoom

Νεοφερμένος

Η sunmoom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
village ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Στα Village έχει χάλια νάτσος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αυτό με τα νάτσος στα Village πάντως ισχύει, ας τους το πει κάποιος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Village, ειναι κοντα και καθε τεταρτη με 7€ εχεις 2 εισητηρια. Ειδικα αν κλεισεις νωρις και βρεις καλες θεσεις εισαι αρχοντας γιατι συνηθως τεταρτες γινεται χαμος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εγω παντως παω σε ενα συνοικιακο. Καθημερινες εχει το εισητηριο 5€. Καθεσαι οπου θες χωρις να σε ζαλιζει ο αλλος οτι του εφαγες τη θεση, ψιλογνωριζεις και τους υπαλληλους... Ειναι αλλη φαση. Οχι οτι με χαλανε τα μεγαλα αλλα νιωθω πιο "ανετα" στα συνοικιακα. Ειδικα οι θερινες προβολες τις μεγαλες ωρες ειναι το κατι αλλο.
Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν φερνει αρκετες ταινιες και οτι για να βαλει περισσοτερες τις κραταει γυρω στις δυο βδομαδες, οποτε χανω μερικες που ισως να εβλεπα και δεν προλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Τα έχω κόψει και τα δύο εδώ και χρόνια, καθώς θέλω απαραίτητα διάλειμμα. (Αν και τελευταία άκουσα ότι και αυτοί το επαναφέρνουν). Για μένα το διάλειμμα είναι απαραίτητο για τουαλέτα, ξεπιάσιμο, αναψυκτικό και (φυσικά) τσιγάρο. Πριν πάω σε έναν χειμερινό κινηματογράφο, επιβεβαιώνω τηλεφωνικά 2 πράγματα: α) ότι κάνει διάλειμμα και β) ότι έχει χώρο για κάπνισμα (και όχι να μου πει να βγω στο δρόμο). Αν αυτά δεν ισχύουν, με χάσανε από πελάτη (και δεν είμαι ο μόνος που τα θέλει αυτά). Υπάρχουν και τρόποι να δω την ταινία στο σπίτι μου και δεν με πολυνοιάζει να τη δω σε 3D. Βέβαια, υπάρχει πάντα το καλοκαίρι οπότε πηγαίνω πολύ τακτικά στα υπέροχα θερινά σινεμά (υπάρχουν αρκετά στη γειτονιά μου). Αράζω στη δροσιά, έχω στο τραπεζάκι δίπλα μου το αναψυκτικό μου, τα ποπ-κορν μου και το τασάκι με το τσιγαράκι μου. Έτσι, όταν σβήνουν τα φώτα, απολαμβάνω την ταινία μου (ας μην είναι και άψογα τα τεχνικά μέσα εικόνας και ήχου), μυρίζω το γιασεμί και ταυτόχρονα βλέπω τον καπνό μου να φτάνει στο φεγγάρι...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πού τα βρίσκετε αυτά τα θερινά/συνοικιακά ήθελα να ξερα.Εγώ ψάχνω όλη τη Θεσσαλονίκη και δε βρίσκω τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ έχω πάει σε θερινό σινεμά στη Θεσσαλονίκη. Φάση είχε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πάω στα village να πω την αλήθεια, μόνο και μόνο επειδή είναι πιο προσβάσιμα από το σπίτι μου . Έχω πάει σε συνοικιακά αλλά παιδιά κακά τα ψέμματα όπως και να το κάνουμε δεν συγκρίνονται. Βέβαια είναι ανάλογα και με το γούστο. Άλλοι προτιμούν κινηματογράφο με κόσμο που κατά την γνώμη που γεμίζουν τα village, άλλοι ίσως δεν μπορούν τον πολύ κόσμο και θέλουν της γειτονιάς. Αλλά εγώ θέλω γεμάτο κινηματογράφο αρκεί βέβαια να προλάβω την θέση που μου αρέσει και να μην είναι μπροστά γύρω, πίσω,πλάι μου κάποιος που να έχει πιάσει την πάρλα με τον διπλανό του ή να κλωτσάει , μου την δίνει :P , αλλά ξεφεύγω από το θέμα . Το καλοκαίρι έχω πάει και σε θερινά σινεμά είναι πάρα πολύ ωραία να έχει βέβαια δροσούλα :refdace: για να μην σκας ούτε να σου κάνουν επίθεση τα κουνούπια πάνω από το αντικουνουπικό πάνω από το παντελόνι.

Πάντως θα συμφωνήσω με τον Δία ότι χρειάζεται ένα ολιγόλεπτο διάλειμμα στην μέση της ταινίας και είναι όντως απαραίτητο, αλλά όντως για ένα λόγο το έχουν κόψει. Θυμάμαι μικρούλα που πήγαινα σινεμά, έκανε ένα διάλειμμα. Πάντως αυτό που μου την δίνει είναι η μισή ώρα διαφημίσεις πριν την έναρξη της ταινίας.

Επειδή οι τιμές είναι τσιμπημένες στα κυλικεία φροντίζω να προμηθεύομαι πατατάκια, ποπ κορν αναψυκτικά και τα σχετικά ή από το σπίτι μου ή από κανένα σούπερ μάρκετ ή περίπτερο κοντά από τα village. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
village!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Village για φαι μετά την ταινία. Του κέντρου για ποτάκι μετά και καλοκαίρι θερινά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top