Flash Godox TT600

Blacklullaby

Νεοφερμένος

Η Blacklullaby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σ’τους αναγνώστες,

Σήμερα αγόρασα βιαστικά ένα φλας για την κάμερα μου χωρίς να έχω κάνει σχετική έρευνα και μαλλον την επαθα οποτε θέτω το εξής ερώτημα μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Έχω την 1100d και σήμερα αγόρασα το ΤΤ600 φλας της Godox.
Προσπάθησα να διαγράψω τις ρυθμίσεις του φλας και να τις ρυθμίσω όπως θελω εγω, αλλά εκει που λεει ρυθμίσεις λειτουργιας εξωτερικού φλας όταν το πατησα μου ελεγε οτι είναι αδύνατη η εμφάνιση αυτου του μενού, μη συμβατό φλας ή απενεργοποιημένο. Αυτο τι σημαίνει εκανα λαθος επιλογή;
Διαβασα καπου ότι αυτο συμβαίνει γιατί το φλας δεν έχει λειτουργία που λαμβάνει πληροφορίες για το μενού του από την κάμερα και γιαυτο δεν επιτρέπει την κίνηση και αυτος είναι ο λόγος που μπορώ να το χρησιμοποιήσω μόνο αν η κάμερα λειτουργεί στο αυτόματο και οχι manual.Αυτο ισχύει;Αν ισχύει μπορώ να κανω κάτι για να λειτουργεί και σε manual χωρίς να αγοράσω ανταπτορα;
Μηπως θα πρπει να το επιστρέψω και να παρω κάτι αλλο που να υποστηρίζει μανυαλ ή να μείνω με το αυτόματο και να διορθώνω τις φωτογραφίες στο Lightroom;
Ευχαριστώ οποιον διάβασε μέχρι εδω και σορρυ για το μεγαλο ποστ!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top