Ξενοφοβία;

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Παιδια, οπως και να χει, η αληθεια ειναι μια. Ειναι χαζομαρα να χαρακτηριζουμε καποιον μονο και μονο λογω της καταγωγης του, χωρις να μας δωσει καποιο δικαιωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidyl

Νεοφερμένος

Η aidyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παίδες παρεξηγήσατε, είπα ότι θεωρώ σαχλό και ανόητο να υποστηρίζει κανείς κάτι τέτοιο τον εικοστό πρώτο αιώνα.. Ναι το ξέρω εγώ φταίω για τη διατύπωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
χμ... καποιος που θελει χαμαλοδουλεια στο σπιτι του, παιρνει εναν αλβανο να του την κανει. η καποιον αλλοδαπο τελοσπαντων.
Αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί ως δεδομένο.
Κάποιος που θέλει να κάνει μια χαμαλοδουλειά θα πάρει κάποιον που θα μπορεί να την κάνει.
Τι σημασία έχει αν είναι έλληνας ή αλλοδαπός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Παντα φταιει ο Αλβανος για εναν τσακωμο μ' εναν Ελληνα. Αυτο εννοειται. Απλουστατα γιατι ειναι Αλβανος κι Ελληνας αντιστοιχα. Τεσπα...
Φυσικα και ειμαστε ξενοφοβικοι. Δε λεω, μας εχουν δωσει τροφη καποιοι ξενοι (αλλα και εθνικιστικες οργανωσεις) και απο ρατσιστες περναμε στο επιπεδο του ξενοφοβικου. Σε αρκετα σημεια της η Ελληνικη κοινωνια φοβαται τους ξενους. Αλλα προσοχη: οχι απαραιτητα τους Αλβανους. Και τους Πακιστανους και τους εγχρωμους πχ. Κι αυτο γιατι δεν προσαρμοζονται στον Ελληνικο τροπο ζωης, που μονο αυτος μας αρεσει και ολοι οι αλλοι ειναι κακοι οχι απλα αγνωστοι. Αλλα οκ απο την αγνοια προς το αγνωστο ξεκινανε ολα.
Το ξερουμε ολοι πως πιο πολυ μας ενοχλει ο λαικος/φτωχος Αλβανος πχ που μιλαει ακομα την γλωσσα του παρα ο Αλβανος που ζει στην ιδια πολυκατοικια με μας η οποια ειναι απο τις ακριβες που ειναι πλουσιος κτλ. Δεν πα να 'ναι ο χειροτερος ανθρωπος του κοσμου με αλλες ενοιες, αν ειναι νεοελληνας ειναι ενταξει. Δε μιλαω για συμπεριφορες γιατι ειμαστε προκατηλημενοι και σε αλλο επιπεδο.
Συντριπτει τ' ολο σκεπτικο αυτου που στην Ελλαδα θελει Ελληνες.
Αυτο επισης το κανει και οταν προτιμησει τον αλλοδαπο που δεν εχει πρασινη καρτα κι ετσι παιρνει λιγοτερα απο τον Ελληνα. Μετα στο Ελληνοπουλο που ειναι ολη μερα με τον φραπε στο χερι τον ενοχλει που εχουν ολες τις δουλειες οι αλλοδαποι. Οι Αλβανοι ειναι παραδειγμα, μην ξεχναμε.
Οποτε ναι, οποιονδηποτε Αλβανο/Πακιστανο/εγχρωμο κι αν δουμε εχουμε προκαταβαλει τον εαυτο μας οτι εχει αυτα ,αυτα, κι αυτα τα κακα. Τον Ελληνα θελουμε να τον γνωρισουμε απο την αλλη. Αν αυτο δεν ειναι ξενοφοβια τι ειναι;
Και ξανατονιζω για να μην παρεξηγηθουμε: μιλαω για την νεοελληνικη κοινωνια και τον τροπο που αντιμετωπιζει το θεμα που μιλαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι σε εμένα για τους λόγους που αντιπαθώ την πολιτική και το κράτος τον τούρκων το περιγράφει αναλυτικά στο βλογ μου…(βρήκες και την μέρα 25 Μαρτίου χαχαχαχα)https://tchameleon.blogspot.com/2008/02/2-20.html....
Με τους ρώσους δεν έχουμε πρόβλημα…ούτε εκείνη πιστεύω…

"Λυπάμαι διότι γηράσκω καί δέν θά ζήσω επί μακρόν διά νά ευγνωμονώ τόν Ελληνικόν Λαόν, τού οποίου ή αντίστασις έκρινε τόν 2ον Παγκόσμιον Πόλεμον"(Joseph Stalin )

"Επολεμήσατε άοπλοι καί ενικήσατε, μικροί εναντίον μεγάλων. Σας οφείλουμε ευγνωμοσύνη, διοτι εκερδίσαμε χρόνο γιά να αμυνθούμε. Ως Ρώσοι καί ως άνθρωποι σας ευχαριστούμε"(ΡαδιοφωνικόςΣταθμός Μόσχας)

"Εάν ό Ρωσικός λαός κατόρθωσε να ορθώσει αντίσταση μπροστά στίς πόρτες τής Μόσχας, νά συγκρατήσει καί νά ανατρέψει τόν Γερμανικό χείμαρρο, τό οφείλει στόν Ελληνικό Λαό, πού καθυστέρησε τίς Γερμανικές μεραρχίες όλον τόν καιρό πού θά μπορούσαν νά μας γονατίσουν. Η γιγαντομαχία τής Κρήτης υπήρξε τό κορύφωμα τής Ελληνικής προσφοράς"( Georgy Constantinovich Joucov Στρατάρχης τού Σοβιετικού Στρατού)..
δεν έχουμε μόνο κοινό στοιχείο την χριστιανοσύνη αλλά και πολλά αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
TO 2007 YΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΑΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ ΓΟΝΙΔΙΑ!


Έχεις μείνει πίσω.



Τ_Χαμ, δεν αμφιβάλλει κανείς για σφαγές επί σφαγών και αλληλοσκοτωμους που πάνε μέχρι το μεσαίωνα. Το θέμα είναι σήμερα τι γίνεται.

Σε ενοχλούν οι Τούρκοι συλλήβδην;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Τα ιμια μεσαίωνας?οι συνεχείς προκλήσεις και οι παραβιάσεις τον συνόρων παρελθόν?... είπα την γνώμη μου και αυτή δεν αλλάζει..η ΠΟΛΙΤΙΚΗ και το στρατιωτικό ΚΑΘΕΣΤΩΣ και ΚΡΑΤΟΣ τον τούρκων με ενοχλεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Βρε προς τα πίσω μετράω.



η ΠΟΛΙΤΙΚΗ και το στρατιωτικό ΚΑΘΕΣΤΩΣ και ΚΡΑΤΟΣ τον τούρκων με ενοχλεί..

Εντάξει.
Το δικό μας;
Σε ικανοποιεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Α τώρα το είδα χαχαχα
Όχι χαλιά είναι ούτε παιδία ούτε τπτ μέσα στα χρέη και στην διαφθορά είμαστε… τουλάχιστον δε είμαστε φιλοπόλεμοι ωστε να προκαλούμε με την συμπεριφορά μας αλλά έθνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ερώτηση...
...κάνει η ελλάδα παραβιάσεις του τουρκικού εναέριου χώρου; :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Α τώρα το είδα χαχαχα
Όχι χαλιά είναι ούτε παιδία ούτε τπτ μέσα στα χρέη και στην διαφθορά είμαστε… τουλάχιστον δε είμαστε φιλοπόλεμοι ωστε να προκαλούμε με την συμπεριφορά μας αλλά έθνη

Σπάνια οι αρουραίοι εφορμούν στις γάτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
ερώτηση...
...κάνει η ελλάδα παραβιάσεις του τουρκικού εναέριου χώρου; :smoke:

Έχουν γίνει, κακά τα ψέματα. Αλλά επειδή τυγχάνει να είμαι μέσα στα πράγματα και να ξέρω όλες τις απόψεις , μας έχουν μαμήσει στις παραβιάσεις εναέριου χώρου οι γείτονες, θεωρώντας πως είναι δικά μας κατά παράβαση και άδικα. Βρες άκρη τώρα. Σαν στο "Κωνσταντίνου και Ελένης", φαντάσου εμάς σαν Κωνσταντίνο (γκρίνια) και την Ελένη σαν Τουρκία. Η Ελένη χοροπηδάει μπρος πίσω απ τη γραμμή φασαριόζικα και κορϊδεύοντας και ο Κωνσταντίνος μία στέκεται και μία όχι(κοροϊδεύοντας και αυτός, αλλά χωρίς χοροπηδηχτά) , αλλά την περνάει τη γραμμούλα. Κακοί γειτόνοι :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Η χρήση λέξεων που το δεύτερο συνθετικό τους "προσδιορίζει" πρέπει να χρησιμοποιούνται με φειδώ κι όχι αβασάνιστα, ειδικά όταν αφορούν ένα ολόκληρο λαό με πολιτισμό και ιστορικές παραδόσεις σαν των ελλήνων!

Λίγη γνώση επίσης (όχι γενική και ακαθόριστη...ιδέα***) δεν βλάπτει!

*** ξεύρεις από κομπούτερ; ε...έχω μια ιδέα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Πιθανόν να μην ανήκει σε αυτό το τόπικ το ποστ μου...Ίσως να χρειάζεται ένα ξεχωριστό θέμα...

Μόλις είδα την εκπομπή του Αυγερόπουλου τον Εξάντα με τίτλο "Η αγέλη των λευκών λύκων"...Μιλάει για το θέμα του νεοναζισμού στη Ρωσία το οποίο έχει πάρει πολύ επικίνδυνες διαστάσεις...Στον ντοκυμαντέρ αυτό μιλάνε άτομα που ανήκουν σε νεοναζιστικές οργανώσεις στη Ρωσία και άτομα τα οποία έχουν κηρυχθεί από τις οργανώσεις αυτές "εχθροί του έθνους" και κινδυνεύουν ανά πάσα στιγμή να δολοφονηθούν και προβάλλονται τόσο τελετές μύησης στις οργανώσεις αυτές όσο και ξυλοδαρμοί και επιθέσεις σε μετανάστες και το κυριότερο από όλα δολοφονίες μεταναστών από Ρώσους νεοναζί (σε ένα βίντεο μάλιστα το οποίο σύμφωνα με την εκπομπή μπορεί να το βρει κανείς στο ίντερνετ τα μέλη της οργάνωσης που δολοφονούν ένα μετανάστη είναι ντυμένοι με στολές της Κου Κλουξ Κλαν)...
Σε μία Ρωσία που αναπτύσσεται διαρκώς και πλουτίζει διαρκώς και αυξάνει διαρκώς τη δύναμή της οι νεοναζιστικές οργανώσεις έχουν την απόλυτη στήριξη του κράτους και των σωμάτων ασφαλείας...Μέλη της Δούμας και δικηγόροι ανήκουν σε νεοναζιστικές οργανώσεις τα μέλη των οποίων δολοφονούν μετανάστες και αντιφασίστες χωρίς καμία τιμωρία ή ποινή από το κράτος...
Νομίζω αξίζει να το δείτε και να προβληματιστείτε αν άξιζε στην 9χρονη από το Τατζικιστάν (αν δεν κάνω λάθος) του οποίου το έδαφος ανήκε στην Πρώην Σοβιετική Ρωσία (το μίσος δεν αφορά μόνο άτομα διαφορετικού χρώματος ή άτομα με σχιστά μάτια αλλά ακόμα και άτομα που εάν ζούσαν πριν από μερικές δεκάδες χρόνια θα θεωρούνταν Ρώσοι) να δολοφονηθεί επειδή μεγάλωνε σε άλλο κράτος από εκείνο από το οποίο κατάγεται...

Διαρκεί περίπου μία ώρα...

https://exandas.ert.gr/arxeio-7.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κάπου στο youtube υπάρχει και ένα βίντεο που δείχνει τα καλόπαιδα της Χρυσής Αυγής να κάνουν πορεία στη Κυψέλη...

...το χειρότερο, οι κάτοικοι τους υποδέχονται σαν ήρωες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Θα χρησιμοποιήσω ξανά το παράδειγμα του Κάχι Καχιασβίλι που όταν σηκώνει τη σημαία σου νιώθεις ξάφνου απίστευτα υπερήφανη. Ή μήπως όχι;

Φυσικά και ποτέ μου δεν ένιωσα υπερήφανη για τον οποιοδήποτε ΜΗ ομογενή μου που κέρδισε το οποιοδήποτε χρυσό κλπ. και που σηκώνει τη σημαία της χώρας μου. Επίσης οι Ολυμπιακοί και οι οποιδήποτε άλλοι αγώνες έχουν καρα-ξεφτιλιστεί στο όνομα των αναβολικών, οπότε και δεν νιώθω πραγματικά υπερήφανη για κανέναν """σούπερ"""-άνθρωπο. Τελεία και Παύλα!

Μέσα στις τελευταίες 20 μέρες, έχουν σκοτωθεί τουλάχιστον εν ψυχρώ 8 Έλληνες(συμπατριώτες σας αν ΔΕΝ το θυμάστε...) από τους αλλοδαπούς που εσείς υποστηρίζετε...(να θυμήσω το πρόσφατο παράδειγμα του ζευγαριού συνταξιούχων στην Δάφνη, που τους σκότωσαν το βράδυ σπίτι τους, απλά για να πάρουν τη σύνταξή τους) και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση, αν αρχίσετε να τους υπερασπίζεστε πάλι...

ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΛΟΥΡΟΕΙΔΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΜΑΖΙ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛ?

ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΑΠΛΑ...Εσάς όμως, έχουν εισβάλλει ΑΛΛΟΙ ΛΑΟΙ στο έδαφός σας και το θεωρείτε και φυσιολογικό και το υπερασπίζεστε και από πάνω...Μιλάμε ότι έχει χαθεί κάθε ίχνος απλής νοημοσύνης...

Στα @@@@@ σας αν εισβάλλει αύριο μεθαύριο και η Τουρκία στην Ελλάδα και όλα μου φαίνεται...Μέχρι και οι γάτες στον κήπο μου, έχουν πιο ισχυρό το ΕΝΣΤΙΚΤΟ της επιβίωσης και της περιφρούρησης της ιδιοκτησίας τους...ΠΙΚΡΟ, αλλά ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ.........;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spiros Antono

Νεοφερμένος

Ο Spiros Antono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ενω να φορας ολομαυρα να εχεις και μια φρατζα μισο μετρο και να ακολουθεις την αγελη εχοντας την ταμπελα ΕΜΟ ειναι καλυτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Βεββαια οι παρελασεις εχουν αλλαξει ονομα απο πλευρα των κοριτσιων και λεγονται πασαρελες επειδηξης, φυσικα οι ηθικοι αυτουργοι ειναι αλλοι

Ο καθείς "πουλάει" ότι αγαθό διαθέτει στην κυριότητα του αγαπητέ, ειδικά δοθείσης της ευκαιρίας! Αν μάλιστα βάλεις και το πρόθεμα -ξε- στην εντός εισαγωγικών λέξη, καθορίζεις τον χώρο αλλά βασικά τον χρόνο, του όλου σκηνικού!

Κι όπως λέει και το γνωστό άσμα, " αγοράζω παλιά-σκουριασμένα μυαλά, τρέχτε νοικοκυρές, δεν περνώ δυό φορές" ;)

Παλιατζήήήήή ...πάρτες όλες, ειδικά όσες δεν παίρνουν χαμπάρι αλλά περνούν καμαρωτές δίνοντας "τροφή" στους λιγούρηδες της...."στημένης" εξέδρας!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Spiros Antono

Νεοφερμένος

Ο Spiros Antono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
sunrise αυτοι που το παιζουν αδιαφοροι ειναι μεχρι να μπει και στο σπιτι τους το κακο.Γιατι δεν ξερουν οτι οταν καιγεται το σπιτι του γειτονα ετοιμασου να καει και το δικο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φυσικά και ποτέ μου δεν ένιωσα υπερήφανη για τον οποιοδήποτε ΜΗ ομογενή μου που κέρδισε το οποιοδήποτε χρυσό κλπ. και που σηκώνει τη σημαία της χώρας μου. Επίσης οι Ολυμπιακοί και οι οποιδήποτε άλλοι αγώνες έχουν καρα-ξεφτιλιστεί στο όνομα των αναβολικών, οπότε και δεν νιώθω πραγματικά υπερήφανη για κανέναν """σούπερ"""-άνθρωπο. Τελεία και Παύλα!

Μέσα στις τελευταίες 20 μέρες, έχουν σκοτωθεί τουλάχιστον εν ψυχρώ 8 Έλληνες(συμπατριώτες σας αν ΔΕΝ το θυμάστε...) από τους αλλοδαπούς που εσείς υποστηρίζετε...(να θυμήσω το πρόσφατο παράδειγμα του ζευγαριού συνταξιούχων στην Δάφνη, που τους σκότωσαν το βράδυ σπίτι τους, απλά για να πάρουν τη σύνταξή τους) και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση, αν αρχίσετε να τους υπερασπίζεστε πάλι...

ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΛΟΥΡΟΕΙΔΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΜΑΖΙ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛ?

ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΑΠΛΑ...Εσάς όμως, έχουν εισβάλλει ΑΛΛΟΙ ΛΑΟΙ στο έδαφός σας και το θεωρείτε και φυσιολογικό και το υπερασπίζεστε και από πάνω...Μιλάμε ότι έχει χαθεί κάθε ίχνος απλής νοημοσύνης...

Στα @@@@@ σας αν εισβάλλει αύριο μεθαύριο και η Τουρκία στην Ελλάδα και όλα μου φαίνεται...Μέχρι και οι γάτες στον κήπο μου, έχουν πιο ισχυρό το ΕΝΣΤΙΚΤΟ της επιβίωσης και της περιφρούρησης της ιδιοκτησίας τους...ΠΙΚΡΟ, αλλά ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ.........;););)

Δηλαδή κακώς δώσαμε τη σημαία στον Ολυμπιονίκη; Τι έπρεπε να κάνουμε; Μήπως να μην τον επιλέγαμε καθόλου να μας εκπροσωπήσει;:worry:

Από τους αλλοδαπούς; Από που πηγάζει αυτό;
Οι Έλληνες δε σκοτώνουν; :confused:
Γιατί σίγουρα μπορώ εύκολα να σου αραδιάσω λίστα με εγκλήματα που έγιναν από έλληνες, σε έλληνες και μη.
Εσάς όμως, έχουν εισβάλλει ΑΛΛΟΙ ΛΑΟΙ στο έδαφός σας
Ποιό είναι το έδαφος μου;
Δε γεννήθηκα με κανένα φορτίου εδάφους στη πλάτη μου.
Και πως εσύ προφασίζεσαι πως έχεις έδαφος;

Περαστικοί είμαστε μανδάμ όλοι σε αυτοί τη γη και έχουμε λίγα χρόνια για να καθόμαστε να ασχολούμαστε με εδάφη και παγκάρια και μικρότητες. Χώνεψε το.

Αυτό για το ίχνος νοημοσύνης δε το σχολιάζω, του αρκεί το ασχολίαστο. :ermm:

Σιγά μη κάθομαι να ασχολούμαι με το τι θα γίνει αν ξαφνικά μπουκάρει η Ελλάδα στους Τούρκους, ή η Τούρκια στην Ελλάδα.

πς: το μόνο που θα γίνει, είναι να μετράμε νεκρούς και φέρετρα, θα πετάξουμε πάνω τους και μια σημαία και όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top