Ταινίες που σας άρεσαν

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Φονικό όπλο 1 κ 3
Η σιωπή των αμνών
Van Helsing
Last action hero
Δίδυμοι
Ασκήσεις ηρεμίας
The Butterfly Effect
π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Eίδα πρόσφατα το "Land of the dead" του Ρομέρο.


Κάθομαι δηλ. αναπαυτικά (σε μια άβολη καρέκλα), με κόκα κόλα και πατατάκια, και περιμένω να γελάσω με τους βλάκες χαρακτήρες, που φαίνεται 1000% ότι θα τους φάνε τα ζόμπι, και με τα ντοματόζουμα να πετάγονται παντού...


Καμμία σχέση. Απογοητεύτηκα.

Πρόκειται για ένα ωμό σχόλιο πάνω στη σημερινή κατάσταση... Τα ζόμπι είναι είδος διασκέδασης, τα κρατούν έξω από τις πόλεις με πολυβόλα, μέσα στις πόλεις οι φτωχοί ζούν χειρότερα από τα ζόμπι, καθώς οι πλούσιοι πίνουν σαμπάνιες στά ρετιρέ των πολυκατοικιών.

Αλλά τα ζόμπι - και εδώ φαίνεται το πόσο άρρωστος είναι ο άνθρωπος που συνέλαβε την "νύχτα των ζωντανών νεκρών" - αποκτούν μια στοιχειώδη νοημοσύνη. Ένας τους βασικά, αλλά οι πράξεις του δίνουν το παράδειγμα σε άλλους, όπως έγινε και με τις άτριχες μαϊμούδες του είδους χόμο. Και μπουκάρουν - τη στιγμή που οι πλούσιοι είναι απασχολημένοι με τις δικές τους ηλίθιες έχθρες, για να δουν καθαρά ποιός είναι η απειλή - και νοιώθεις πως ίσως το αξίζουν. Όχι. Το δικαιούνται να τιμωρηθούν (!!) :confused: :hmm:, όπως και γίνεται.

Σε μια σκηνή, μπουκάρουν τα ζόμπι μέσα σε ένα εμπορικό κέντρο, και πάυει να είναι διασκεδαστική η ταινία. Ρακένδυτοι, γεμάτοι φονική μανία, σφάζουν και μακελεύουν τους κακομοίρηδες με τα κουστούμια, που πίστευαν πως ο κόσμος τους είναι απρόσβλητος από την ωμή πραγματικότητα. Σα τον μέσο αμερικανό, το πρωί της 11/9 δηλαδή...

Και έχασα την ορεξή μου. Έπαψα να βλέπω τα ζόμπι σαν διασκεδαστικά τερατάκια.

Πρόκειται για ανθρώπους... :confused:

Οκ, νεκροί, καννίβαλοι, φοράνε βρώμικα ρούχα, αλλά το να είσαι νεκρός δεν είναι ό,τι χειρότερο... Κάποιοι έχουν κάνει μεγαλύτερη ζημιά πεθαμένοι, παρά ζωντανοί άλλωστε.

Το θέμα παραμένει. Πως θα ξαναδώ ταινία με ζόμπι τώρα; :(
Θα τους βλέπω με συμπάθεια ή απέχθεια.
Και δε μπορώ να λαμβάνω θέση... Έχει πιο πολύ πλάκα να κάνεις χαβαλέ με τα τέρατα... :mad:


Ορίστε λοιπόν. Τέρμα οι ζομποταινίες για μένα... :/:



ΥΓ. Κάπου πέτυχα μια ταινία του Ντε Λαουρέντις με κάτι δαιμονισμένους, είχε και saxon&nephilim στο σάουντρακ... Την ξενέρα μου μέσα, ελπίζω να μην την είδε πολιτικά και αυτός! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ξέχασα την A Fistful of Dynamite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
π και Requiem for a Dream του Darren Aronofsky
Lock, Stock and Two Smoking Barrels του Guy Ritchie
Dead και Coffee and Cigarettes του Jim Jarmush
Les Choristes του Christophe Barratier
21 grams του Alejandro González Iñárritu
Mystic River του Clint Eastwood
Underground, Black Cat, White Cat και Αll the Invisible Children του Emir Kusturica
Intacto του Juan Carlos Fresnadillo

και πολλές άλλες, αυτές θυμάμαι τώρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ice Age 1,βλέπω το θάνατό σου(1+2),Friday και άλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Είναι μία ταινία που είδα τυχαία κάποτε στην ΕΤ3 κάπου στα ξημερώματα και μου άρεσε πολύ.Ήταν με 2 περιπλανόμενους ηθοποιούς, κάπου στον 16ο αιώνα περίπου αν θυμάμαι καλά.
Το θέμα είναι ότι δε θυμάμαι ούτε τον τίτλο της ταινίας ούτε το όνομα κάποιου ηθοποιού.
Αυτό που θυμάμαι με την άτιμη την ελεφαντίσια μνήμη μου είναι ότι ο τίτλος της ταινίας ήταν τα ονόματα των δύο ηθοποιών (δηλαδή ήταν "οένας και οάλλος" κάπως).
Μήπως ξέρει κάποιος περί ποιας ταινίας πρόκειται?Εντάξει, με τόσα στοιχεία που σας έδωσα είναι παιχνιδάκι νομίζω. :D :worry:

edit: Άκυρο.Τη βρήκα βάζοντας στο imdb να ψάξει για ταινίες με and στον τίτλο...:P Είναι η Rosencrantz and Guildenstern are dead.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Στην φωλιά του κούκου
Το πράσινο μίλι
Η Λάμψη(με τον Τζακ Νίκολσον)

Εκπληκτικές.Υπέροχη πλοκή,εξαίσιο σενάριο και ονειρεμένο cast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Στην φωλιά του κούκου
Το πράσινο μίλι
Η Λάμψη(με τον Τζακ Νίκολσον)

Εκπληκτικές.Υπέροχη πλοκή,εξαίσιο σενάριο και ονειρεμένο cast.

Το Πράσινο Μίλι γα.... και δέρνει! Ταινιάρα στα σίγουρα.

Αλλά η καλύτερη ταινία που έχω δει ποτέ μου είναι το Breaking The Waves.
(Lars von Trier σε σκηνοθεσία νομίζω, το καστ δεν το θυμάμαι αλλά είναι η μοναδική ταινία που με έκανε να κοντέψω να κλάψω! χD)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο μοναδικος ειμαι που προτιμαει την τελευταια εξοδο απο το πρασινο μιλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ωραιό το πράσινο μίλι αλλά μια από τις ωραιότερες ταινείες που έχω δει είναι το The ring 2 (US version)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ο μοναδικος ειμαι που προτιμαει την τελευταια εξοδο απο το πρασινο μιλι;
εγώ δεν μπορώ να πω ότι την προτιμώ αλλά μιας που μου την θύμησες ΚΑΙ αυτή, έχω να πω ότι είναι εξαιρετική ταινία και για μένα είναι στο ίδιο επίπεδο με το πράσινο μίλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Το πρασινο μιλι παντως ειχε φοβερες ερμηνιες κυριως ο μαυρος που επαιζε ηταν εξαιρετικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ο μοναδικος ειμαι που προτιμαει την τελευταια εξοδο απο το πρασινο μιλι;

μπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Για ρομαντικούς:
Wuthering Heights ('39)
While you were sleeping
You've got mail
Emma (Paltrow)

Για λάτρεις επιστ. φαντασίας
STAR WARS (μετά απ'αυτό το Χάος)

Για... σινεφίλ
Άνοιξη, Καλοκαίρι, Φθινόπωρο, Χειμώνας και Άνοιξη...

Για περιπέτεια και άφθονο γέλιο
Back to the future (trilogy)
Indiana Jones (trilogy)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Η αγαπημένη μου κωμωδία "Death becomes her" (Ο θάνατος σου πάει πολύ). Τη βλέπω όποτε είμαι άκεφη, τρελό μαύρο χιούμορ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εχω δει απειρες ταινιες στη ζωη μου και συνεχιζω αφου ειναι κατι που λατρευω μονο που δεν θυμαμαι ποτε τιτλους:(
προχθες αντεληφθειν οτι δεν εχω δει το ' The notebook'... αυτο το θυμαμαι γιατι πρεπει να το δω:P απορω πως μου ξεφυγε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Οι τελευταίες που είδα και μου άρεσαν είναι οι:
1. My sister's keeper --> Πολύ κλάμα όμως...
2. The proposal --> Η Σάντρα σε ρόλο που της πάει γάντι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 1 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top