Κριτική στους Κριτικούς

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Κυριακή σήμερα τι ποιο ωραίο από το να διαβάζεις τα κυριακάτικη φύλλα …να σου λοιπόν και ο οδηγός τηλεόρασης προσοχή δεν αναφέρομαι σε περιοδικά τύπο TV guide αλλά σε ποιοτικά ένθετα που σκοπό έχουν να μας διαπαιδαγωγήσουν στο θέμα της τηλεόρασης( παnάθεμα τα) , μέσα σε αυτούς τους αρθογράφους υπάρχουν μερικοί που κρίνουν την ελληνική τηλεόραση απλά πράγματα αλλά διαβάζω και αρκετούς που το λιγότερο κομπλεξικός τους λες, ολόκληρη οικονομικοπολιτισμικοκοινονικη ανάλυση κάνουν σε κάποιο τηλεοπτικό Πρόσωπο λες και του έχει αποθημένα, και βεβαίως δεν χάνουν την ευκαιρία να μας αποδείξουν ποσά χρονιά φάγανε στα αμφιθέατρα χρησιμοποιώντας πλούσια λεξιλόγιο, ενώ όλοι όσοι βλέπουν αυτές τις εκπομπές είμαστε το λιγότερο νεαντερταλ στα ματιά τους αλλά το κόμπλεξ των χρημάτων που κερδίζουνε σε σχέση με αυτός στην TV δεν το αναφέρουν, άσε καλυτέρα να μην πω για την υποκρισία στις ταινίες και στις σειρές πάντα προσπαθούν να γίνουν αρεστοί στη νεολαία πχ ο superman έχει φοβερή ψυχοσύνθεση αλλά όταν είδαν ότι πάτωνε στις εισπράξεις (λογικό λόγω του DVD)…ε και σιγά την ταινία….ρε μεγάλε αν μπορούσες γιατί δεν έφτιαχνες εσύ μια ταινία αντί να την κριτικάρεις των άλλων, έχεις μια στήλη κάθε βδομάδα και κατά-κρίνεις τους πάντες σου δείχνοντας την υψηλή σου κουλτούρα και το επίπεδο σου…Δεν λέω υπάρχουν άτομα που απλώς κάνουν την δουλειά τους αλλά δε συμφωνείτε μαζί μου ότι το παρακάνουν μερικοί ή είμαι υπερβολικός ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, νομίζω ότι η κριτική στους κριτικούς μπορεί να έχει πολλά τέτοια επιχειρήματα:
Πάντα όταν κάποιος κρίνει, πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός, γιατί σε τελική πάντα μπορείς να του πεις ότι, ναι, για κάντο εσύ...
Άρα αυτό μου φαίνεται λίγο "εύκολο" επιχείρημα εναντίον τους...

Κατά τ'άλλα, δε θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Γιατί η Πόπη Δαμανάκου, πχ, δε μου έχει δώσει ποτέ τέτοια εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αφου το εχεουμε πει:
Κριτικοι ταινιων ειναι οσοι προσπαθησαν ή ηθελαν να γινουν ηθοποιοι-σκηνοθετες κτλ κτλ και τελικα δεν τα καταφεραν.
Στην πλειοψηφια τους δεν τους δινω καμια απολυτως σημασια μια και προσωπικα λιγοι ειναι εκεινοι πραγματικα που ξερουν να κρινουν μια ταινια χωρις πολλες φαμφαρες και μπλα-μπλα.
Και φυσικα δεν λεω οτι αυτοι οι λιγοι "σωστοι κριτικοι" ειναι τεοιοι γιατι συμβαδιζουν οι αποψεις μας.(να γραφουν θετικα δηλαδη για τις ταινιες που μου αρεσουν).
Αλλοιμονο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Κοίτα, νομίζω ότι η κριτική στους κριτικούς μπορεί να έχει πολλά τέτοια επιχειρήματα:
Πάντα όταν κάποιος κρίνει, πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός, γιατί σε τελική πάντα μπορείς να του πεις ότι, ναι, για κάντο εσύ...
Άρα αυτό μου φαίνεται λίγο "εύκολο" επιχείρημα εναντίον τους...

Κατά τ'άλλα, δε θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Γιατί η Πόπη Δαμανάκου, πχ, δε μου έχει δώσει ποτέ τέτοια εντύπωση.

δεν θα θυμαμαι το όνομα γυνακα ηταν που μου ξεκηνησε την σημερινη γκρινια μου, σε ενθετο πολλυ γνώστης εφημερίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μπράβο καταρχήν για την επιλογή του θέματος γιατί πιστεύω ότι όλους τους έχει κατα καιρό ενοχλήσει το θέμα με τους κριτικούς.
Η ίδια ιστορία κάθε φορά, τα "εμπορικά" έργα να πατώνουν και τα σινεφίλ η τα "ποιοτικά" εργα να χτυπάνε κόκκινο.
Έτσι οι κριτικοί έχουν γίνει γραφικοί και ότι ταινία και να αξιολογήσουν κανένας δεν την υπολογίζει.
Δεν μπορώ να μου πλασάρουν σαν ποιότητα τον Αγγελόπουλο και να θάβουν αξιόλογες παραγωγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Προσωπικα συγκεκριμενες κριτικες τις παρακολουθω παντα στις κυριακατικες εφημεριδες, πχ για ταινιες που παιζονται, στα περισσοτερα σχολια συμφωνω. Συμφωνω επισης οτι πολλες φορες το παρακανουν, αλλα στην πλειοψηφια νομιζω οτι οι στηλες που ασχολουνται με κινηματογραφο/θεατρο/τεχνες γενικως, γραφονται ατομα που εχουν σπουδασει το αντικειμενο, δεν ειναι και τυχαιοι, αρα μια παραπανω ξινιλα επιτρεπεται :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
γιατι το παιρνετε προσωπικα λες και εθιξαν τη ΔΙΚΗ σας ταινια?

οι κριτικες δεν εχουν στοχο να δειξουν μια απολυτη αληθεια ΑΠΛΑ την καλογραμμενη αποψη ΕΝΟΣ ανθρωπου για μια ταινια.

point is βρητε καποιον κριτικο που οι γνωμες σας ταιριαζουν και διαβαζετε τις κριτικες του για να βλεπετε αν θελετε να δειτε μια ταινια η οχι.

αυτη ειναι η δουλεια τους, να γλιτωνουν τα λεφτα μας οχι να μας επιβαλουν μια αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
γιατι το παιρνετε προσωπικα λες και εθιξαν τη ΔΙΚΗ σας ταινια?

οι κριτικες δεν εχουν στοχο να δειξουν μια απολυτη αληθεια ΑΠΛΑ την καλογραμμενη αποψη ΕΝΟΣ ανθρωπου για μια ταινια.

point is βρητε καποιον κριτικο που οι γνωμες σας ταιριαζουν και διαβαζετε τις κριτικες του για να βλεπετε αν θελετε να δειτε μια ταινια η οχι.

αυτη ειναι η δουλεια τους, να γλιτωνουν τα λεφτα μας οχι να μας επιβαλουν μια αποψη

Έχεις δίκιο υπάρχουν μερικές κριτικές πραγματικά υπέροχες, αλλά πόσοι είναι αυτοί που λένε ότι ο τάδε παίζει χάλια και ο σκηνοθέτης είναι καλυτέρα να αλλάξει δουλειά, σε ένα έργο που έχει αφιερώσει χρόνο και χρήμα, άσε να μην πω την άποψη τους για τους παρουσιαστές της τηλεόρασης, φτάνουν στα όρια της προσωπικής κόντρας, άλλο να σου προτείνω τι να δεις και τι όχι και άλλο να σου πατρονάρω πως πρέπει να είναι η ψυχαγωγία σου, όλοι κάνουμε κριτική ανθρώπους και πράγματα που δεν μας άρεσε, αλλά δεν το παίζουμε διαφωτιστές και σωτήρες από την trash TV. Δεν έχω πετύχει ποτέ καμιά κριτική εστιατορίου, η κάτι άλλο στο ύφους που μερικοί κριτικάρουν την showbiz.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
υπαρχει ομως και αλλη αποψη..ταινieς που πoυλανε και διαφημιζονται πολυ αλλα ειναι μονο γραφικα και φιγουρα οπως ο Αρχοντας των δαχτυλιδιων,,που και οι πιο αυστηροι κριτικοι τις γλυφουν απιστευτα..
ενω αλλες λιγοτεροδιαφημισμενες τις ψυριζουν και κακολογουν αισχρα..

τα λεφτα ειναι η ουσια..
μια ταινια σαν τον Αρχοντα και το αβαταρ που εχει τοσα λεφτα και διαφημιση απο πισω ,ποιος κριτικος θα τολμησει να την κακολογησει?κοτες ειναι,,ανθρωπακια που θελουν να παρουν τα λεφτακια τους ,και μετα βγαζουν τα κομπλεξ τους σε ασημες αλλα υπεροχες ταινιες..

και σημειωτεον και εμενα μου αρεσε πολυ η Μερα ανεξαρτησιας(πολυ ποιοτικη και σε ηθοποιους και σε πλοκη και σφιχτη παρολα τα κλισε,,ενω ο Αρχοντας ηταν μουφα..)

πχ το Dragonheart με τον σοκ κονερι δρακο ηταν πολυ καλυτερη ταινια απο τον Αρχοντα..αλλα οχι τοσο πληρωμενη..μιλαμε για συναισθημα και μουσικη,οχι σιχαμενα γκολουμ και ορκσ!


και μενα να καταλαβεις μου αρεσουν απιστευτα "Η μεγαλη των μπατσων σχολη"...απιστευτο χιουμορ και καλοι ηθοποιοι Μιλαμε για κλασσικες ταινιες ουσιαστικα,αφησαν εποχη..σκαω στα γελια οποτε τις βλεπω και ολοι οι κριτικοι τις βαζουν στο "Μην δειτε"


και το Αρμαγγεδων μου αρεσε πολυ..
γενικα μου αρεσει οποιαδηποτε ταινια εχεις καλους ηθοποιους και ταιριαστη δραση χωρις κοιλιες και πιστευτους και ζωντανους χαρακτηρες ακομα και οσο κλισε και να εχει η ταινια..ενω πχ μπορει να ειναι πρωτοτυπη και μη κλισε και οι ηθοποιοι να ειναι ανευροι,αδιαφοροι και ψυχροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κοίτα να δεις κάτι πράγματα, εγώ πάλι θεωρώ την Ημέρα Ανεξαρτησίας και τον Αρμαγεδώνα, δύο από τις πέντε χειρότερες ταινείες που έχω δει ποτέ μου!!!

Μιλάμε για χάσμα απόψεων, τι να πω;

Τώρα εάν θεωρείς εσύ ότι η Μέρα Ανεξαρτησίας είχε οτιδήποτε το πιστευτό, ότι διέθετε καλές ηθοποιείες, ή ότι οι χαρακτήρες του Αρμαγεδώνα είχαν οποιοδήποτε βάθος, πέραν εκείνου της ...χαλκομανίας, ενώ το θεϊκό παραμύθι του Τόλκιν στερείτο αυτών των στοιχείων, ειλικρινά μένω με το στόμα ανοιχτό. Σημειωτέον ότι κι εμένα μου αρέσουν πολύ οι ταινείες της Μεγάλης των Μπάτσων Σχολής και δεν θεωρούμαι ιδιαίτερα ελιτιστής στο κινηματογραφικό μου γούστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
υπαρχει ομως και αλλη αποψη..ταινieς που πoυλανε και διαφημιζονται πολυ αλλα ειναι μονο γραφικα και φιγουρα οπως ο Αρχοντας των δαχτυλιδιων,,που και οι πιο αυστηροι κριτικοι τις γλυφουν απιστευτα..
ενω αλλες λιγοτεροδιαφημισμενες τις ψυριζουν και κακολογουν αισχρα..

τα λεφτα ειναι η ουσια..
μια ταινια σαν τον Αρχοντα και το αβαταρ που εχει τοσα λεφτα και διαφημιση απο πισω ,ποιος κριτικος θα τολμησει να την κακολογησει?κοτες ειναι,,ανθρωπακια που θελουν να παρουν τα λεφτακια τους ,και μετα βγαζουν τα κομπλεξ τους σε ασημες αλλα υπεροχες ταινιες..

και σημειωτεον και εμενα μου αρεσε πολυ η Μερα ανεξαρτησιας(πολυ ποιοτικη και σε ηθοποιους και σε πλοκη και σφιχτη παρολα τα κλισε,,ενω ο Αρχοντας ηταν μουφα..)

πχ το Dragonheart με τον σοκ κονερι δρακο ηταν πολυ καλυτερη ταινια απο τον Αρχοντα..αλλα οχι τοσο πληρωμενη..μιλαμε για συναισθημα και μουσικη,οχι σιχαμενα γκολουμ και ορκσ!


και μενα να καταλαβεις μου αρεσουν απιστευτα "Η μεγαλη των μπατσων σχολη"...απιστευτο χιουμορ και καλοι ηθοποιοι Μιλαμε για κλασσικες ταινιες ουσιαστικα,αφησαν εποχη..σκαω στα γελια οποτε τις βλεπω και ολοι οι κριτικοι τις βαζουν στο "Μην δειτε"


και το Αρμαγγεδων μου αρεσε πολυ..
γενικα μου αρεσει οποιαδηποτε ταινια εχεις καλους ηθοποιους και ταιριαστη δραση χωρις κοιλιες και πιστευτους και ζωντανους χαρακτηρες ακομα και οσο κλισε και να εχει η ταινια..ενω πχ μπορει να ειναι πρωτοτυπη και μη κλισε και οι ηθοποιοι να ειναι ανευροι,αδιαφοροι και ψυχροι..
Διαβασα με προσοχη το μυνημα σου μεχρι το σημειο που θεωρεις την μερα ανεξαρτησιας καλυτερη του αρχοντα των δαχτυλιδιων...:P:P:P Εχεις αισθηση του χιουμορ παντως οτι και να λενε!!


Επισης λες οτι οι κριτικοι ειναι επιεικεις και επικροτουν ταινιες μεγαλου budget και ιδιαιτερης προωθησης. Αυτο που λες ισχυει για καποιες(πολυ λιγες ειναιι) αναλαφρες κριτικες ταινιων οι οποιες προοριζονται κυριως για καποιο περιοδικο αναλαφρου χαρακτηρα(τυπου pink, cosmopolitan κτλ). Και δεν ξερω αν ισχυει και εκει αυτο που λες.

Αν πιασεις στα χερια σου μια οποιαδηποτε σοβαρη φυλλαδα(απο εφημεριδες και free press) τοτε μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει σοβαρη κριτικη και τοτε μπορεις να κρινεις αν καποιος προσπαθει να την κρινει αμεροληπτα ή την προωθει με ανουσιο τροπο. Σοβαρη κριτικη παντως που να εχει ως σκοπο να προωθησει μια ταινια δεν εχει πεσει ποτε στα χερια μου.:worry: Εχω δει το αλλο. Μια διπλη καταχωρηση σε αθλητικη εφημεριδα που διαφημιζε το "batman begins" οταν εβγαινε στις ελληνικες αιθουσες! Ειχε ενα μικρο αφιερωματακι και λεπτομερειες για την ταινια αλλα αυτο δεν ειναι κριτικη! Αυτο ειναι αυτο που στηριζεις και συ, "προωθηση". Αλλα μην μπερδευεις την προωθηση με την κριτικη!!!

Αληθεια εχεις διαβασει κριτικες για τα "transformers" και τα λες αυτα;;;:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω εχω δει μονο κριτικες εφημεριδων .
πώς εξηγεις πχ το γλυψιμο παλι των κριτικων για τον χαρι ποτερ,που ειναι απλα πολυδιαφημισμενη?
ώς γινεται οι κριτικοι να μην βρηκαν ουτε ενα κακο σημειο σεναριου ή ηθοποιειας στον χαρι ποτερ και τον αρχοντα?

αυτα που λεω τα εχω δει απειρες φορες και δεν μπορω να σου αλλξω γνωμη μεσα απο τα ενα ποστ φυσικα.

ωραιο το τοπικ!
κριτικες για τους κριτικους:P
γουστααααρωωωωω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.
Προσωπικά ποτέ δεν έχω δει μια ταινία που δεν πιστεύω οτι θα μου αρέσει μόνο και μόνο από μια κριτική ούτε και δεν έχω δει μια ταινία που πιστεύω θα μου αρέσει επειδή η κριτική είναι κακή. Αν εγώ νιώσω οτι θα περάσω καλά βλέποντάς την, σκασίλα μου για την κριτική του καθενός. Στην τελική, δικό μου το μαχαίρι δικό μου και το πεπόνι. Κοινώς, εγώ πληρώνω οπότε αν δε μου αρέσει ας κλαίω τα λεφτά μου. So what?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Προσωπικά ποτέ δεν έχω δει μια ταινία που δεν πιστεύω οτι θα μου αρέσει μόνο και μόνο από μια κριτική ούτε και δεν έχω δει μια ταινία που πιστεύω θα μου αρέσει επειδή η κριτική είναι κακή. Αν εγώ νιώσω οτι θα περάσω καλά βλέποντάς την, σκασίλα μου για την κριτική του καθενός. Στην τελική, δικό μου το μαχαίρι δικό μου και το πεπόνι. Κοινώς, εγώ πληρώνω οπότε αν δε μου αρέσει ας κλαίω τα λεφτά μου. So what?
Απλα υπαρχουν και αυτοι που εκτος απ'την επιφανειακη θεαση μιας ταινιας θα προσεξουν και αλλα πραγματα σε μια ταινια που εχουν κυριως περισσοτερο καλλιτεχνικο χαρακτηρα. Θα προσεξει τη φωτογραφια, το βαθος του σεναριου, ερμηνειες, σκηνοθετικη παρουσια και λοιπα.. Επειδη σ'αυτα αναφερονται σχεδον ολες οι κριτικες(οι σοβαρες τουλαχιστον-ακομη και οι πιο αναλαφρες με εντυπωσιαζουν με την ουσια τους μερικες φορες) γι'αυτο και καθομαι να τις διαβασω. Βεβαια ειναι και μια καλη πλυση εγκεφαλου γιατι οπως και να 'χει δικο μας ειναι το μαχαιρι, δικο μας και το πεπονι! Στη δικια μου περιπτωση πολυ δυσκολα να διαβασω καλες κριτικες για μια ταινια και να μη μ'αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω το αντιθετο..οι περισσοτερες ταινιες με αριστες κριτικες δεν μου αρεσουν καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top