Φοβάμαι τα αεροπλάνα!

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω τη φοβία μου? Καμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φοβάσαι τα αεροπλάνα ή την κλειστοφοβία μέσα στα αεροπλάνα....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μπορεις να σκεφτεις,οτι τα αεροπλανα,στατιστικα παντα ειναι το πιο ασφαλες μεσω μεταφορας.
Να προτιμας μεγαλες εταιριες,που ειναι σπανιο να πεσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω τη φοβία μου? Καμιά ιδέα?
Ένα υπερατλαντικό ταξίδι όταν γυρίσεις πίσω θα έχεις ξεπεράσει κατά πολύ τον φόβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω τη φοβία μου? Καμιά ιδέα?
Και εγώ την πρώτη φορά που μπήκα ένιωθα φόβο..δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο μυστικό..απλά την ώρα που ανεβαίνεις τα σκαλιά σκέφτεσαι πως ήρθε η ώρα να δεις πως πραγματικά δεν είναι τίποτα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
φοβασαι το οτι βρισκεσαι ψηλα ή την αισθηση κλεισουρας??

ο φοβος ειναι καθαρα μεσα στο μυαλλο σου.

κανε κανα μικρο ταξιδακι με αεροπλανο και θα δεις οτι δεν ειναι κατι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δεν είναι τιπότα, και εγώ είχα αρχικά φοβία για το αεροπλάνο, αλλά αποδείχτηκε ότι ήταν μονάχα στο μυαλό. Ούτως ή άλλως στο αεροπλάνο έχεις πολλά πραγμάτα να κάνεις ώστε να ξεχαστείς και να μην το σκέφτεσαι, όπως να δεις ταινία να ακούσεις μουσική κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν είσαι μόνος, κι εγώ τρέμω το ενδεχόμενο να γίνει μια ξαφνική και να πέσει (οι ταινίες που βλέπω φταίνε..)

Αυτός ο φόβος όμως φτάνει τα όρια του παραλογισμού. really, μόλις μπεις όλα είναι smooth sailing μετά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
φοβασαι το οτι βρισκεσαι ψηλα ή την αισθηση κλεισουρας??

ο φοβος ειναι καθαρα μεσα στο μυαλλο σου.

κανε κανα μικρο ταξιδακι με αεροπλανο και θα δεις οτι δεν ειναι κατι ;)
Το οτι βρίσκομαι τόσο ψηλά, όχι κλειστοφοβία. Έχω ταξιδέψει πάνω από 5 φορες και εντος Ελλάδας και εντός Ευρώπης, αλλά κάθε φορά είναι μαρτύριο. Κάθομαι σφιγμένος στο κάθισμα μου, σε κάθε τράνταγμα παραλύω. Αλλά στην προσγείωση δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα! είναι το αγαπημένο μου κομμάτι!

Ένα υπερατλαντικό ταξίδι όταν γυρίσεις πίσω θα έχεις ξεπεράσει κατά πολύ τον φόβο σου.
Προτιμώ να κάνω μπαντζι τζάμπινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Προτιμώ να κάνω μπαντζι τζάμπινγκ
ωραίος κάνε. Αν το καταφέρεις το αεροπλάνο θα σου φαίνεται παιχνιδάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Σε νιώθω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
εεεεε, get a room you two :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
ωραίος κάνε. Αν το καταφέρεις το αεροπλάνο θα σου φαίνεται παιχνιδάκι
ε καλά υπερέβαλα λίγο, δεν θα το κάνω ούτε αυτό νομίζω. Καμιά ενδιάμεση λύση υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ε καλά θπερέβαλα λίγο, δεν θα το κάνω ούτε αυτό νομίζω. Καμιά ενδιάμεση λύση υπάρχει;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Δεν σου αρεσει η αισθηση της ελευθεριας οταν πετας αναμεσα στα συννεφα; Να κοιτας απο το παραθυρακι, να βλεπεις τον ουρανο και να σκεφτεσαι, να κανεις ονειρα και τετοια φαση γενικοτερα; Εγω απο μικρος ετσι εβλεπα την πτηση με αεροπλανο και μου αρεσει απιστευτα να κανω αεροπορικα ταξιδια. Εξαλλου ειναι αρκετα μικρη η πιθανοτητα να γινει κατι κακο, οποτε δεν χρειαζεται να κανεις αρνητικες σκεψεις. Οι θετικες πιο ευκολα πρεπει να σου βγαινουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω πεταω αυριο και τις τελευταιες μερες με εχει πιασει κατι αντι να χαιρομαι που παω ταξιδι!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Κι εγώ τα φοβάμαι.Ειδικά όταν κάθονται δίπλα μου γιαγιάδες που κάθε τρεις και λίγο λένε το Πάτερ ημών,κάνουν χαχαλιές το σταυρό τους και με ρωτούν γιατί δε φοβάμαι. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Παιδιά το αεροπλάνο είναι το πιο γαμάτο μέσο μεταφοράς...κάθεσαι, αράζεις στα απίστευτα αναπαυτικά καθίσματα, πετάς ανάμεσα στα σύννεφα και φτάνεις όπου θες άμεσα.
Ένα αεροπλάνο μπορεί να πέσει μόνο κατά την προσγείωση και την απογείωση...πάνω από τα σύννεφα έχει μηδενικό βάρος!!! :P (βλέπε g).
Εμένα με τρελαίνει η απογείωση....βζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ξαφνικά νιώθεις ότι δεν πατάς κάτω!! :D
Kαι τα κενά αέρος...όχι οι σπαστικές αναταράξεις που δε σ' αφήνουν να απολαύσεις τον καφέ αλλά τα κενά αέρος, που νιώθεις ότι χάνεις το έδαφος κάτω από τα πόδια σου (καλά, αυτό το' χεις χάσει προ πολλού αλλά λέμε τώρα).
Και όταν στρίβει!!! Και όταν κατεβαίνει!!!
Είναι γαμάτο!! Εγώ αυτά σκέφτομαι κάθε φορά που ανεβαίνω σ' αεροπλάνο!!
Και έχω ταξιδέψει και μ' ένα με έλικες!! Εκεί και αν είχε φάση!! Μούγκριζε το θηρίο αλλά σηκώθηκε τελικά! :D

Ό,τι πιο ωραίο είναι ένα ταξίδι με αεροπλάνο!!! Και στατιστικά είναι πιο πιθανό να σε χτυπήσει κεραυνός στο ίδιο σημείο 2 φορές πάρα να παίξεις στο "Πανικός στον αέρα". Αφήστε που θα' ναι και ωραίος ο θάνατος, ανάμεσα στα σύννεφα (πεθαίνεις καθώς πέφτει λόγω της απότομης αλλαγής στην πίεση) και όχι σε αρρωστιάρικα κρεβάτια με οξυγόνα και ορούς και μαλακίες.
Ελευθερία ρε φίλε.
Πολύ γουστάρω τ' αεροπλάνα.
Σας το πα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top