Αγαπημένος νικητής στη Eurovision

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1.Σερβία 2007 - Molitva
2.Νορβηγία 1995 - Nocturne
3.Τουρκία 2003 - Every Way That I Can
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.
Είχα πει για το Ηνωμενο Βασίλειο το 1997,που για εμένα είναι το καλύτερο νικητήριο τραγούδι.Μαλιστα κατέχει μέχρι και σήμερα το ρεκόρ του τραγουδιού με το μεγαλύτερο ποσοστό βαθμών (82% των διαθεσίμων βαθμών είχε πάρει.

https://m.youtube.com/watch?v=azw4Kh8Rqpw
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Από τα τελευταία 10 χρόνια μου άρεσε το fairytale της Νορβηγίας αν θυμάμαι καλά!
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Σε αυτούς που έχω γράψει παραπάνω, προσθέτω και τον φετινό νικητή. Από τους καλύτερους τα τελευταία χρόνια!

Γενικά, σπάνια δεν μου αρέσει ο νικητής. Από αυτούς που έφτασαν κοντά στην πηγή αλλά δεν ήπιαν νερό, θεωρώ πως έπρεπε να κερδίσουν: η Ουκρανή το 2008, ο Σουηδός το 2011, οι Ολλανδοί το 2014(αν και η Κοντσίτα ήταν άξια νικήτρια), η Ρωσίδα το 2015 και η Φουρέιρα πέρσι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.
Σε αυτούς που έχω γράψει παραπάνω, προσθέτω και τον φετινό νικητή. Από τους καλύτερους τα τελευταία χρόνια!

Γενικά, σπάνια δεν μου αρέσει ο νικητής. Από αυτούς που έφτασαν κοντά στην πηγή αλλά δεν ήπιαν νερό, θεωρώ πως έπρεπε να κερδίσουν: η Ουκρανή το 2008, ο Σουηδός το 2011, οι Ολλανδοί το 2014(αν και η Κοντσίτα ήταν άξια νικήτρια), η Ρωσίδα το 2015 και η Φουρέιρα πέρσι.


Συμφωνώ σε όλα εκτός από το 2015 που έπρεπε να είχε νίκηςει η Ιταλία που βγήκε 3η.Ειχε νικήσει το Televoting όμως οι επιτροπές του έριξαν.Ειχαν πάρει 367 βαθμούς από το κοινό και μόλις 177 από τις επιτροπές με αποτελέσμα να βγουν 3η με 292 βαθμούς και 9 12αρια.


https://m.youtube.com/watch?v=1TOMqZV2jA8
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Συμφωνώ σε όλα εκτός από το 2015 που έπρεπε να είχε νίκηςει η Ιταλία που βγήκε 3η.Ειχε νικήσει το Televoting όμως οι επιτροπές του έριξαν.Ειχαν πάρει 367 βαθμούς από το κοινό και μόλις 177 από τις επιτροπές με αποτελέσμα να βγουν 3η με 292 βαθμούς και 9 12αρια.


https://m.youtube.com/watch?v=1TOMqZV2jA8


Σωστά, και η Ιταλία το άξιζε! Ήταν υπέροχο οπερατικό και ταυτόχρονα μοντέρνο τραγούδι! Αλλά και η Ρωσία είχε εξαιρετική εμφάνιση! Είτε η Ρωσίδα είτε οι Ιταλοί θα ήταν καλύτεροι νικητές από το Σουηδό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.
Σωστά, και η Ιταλία το άξιζε! Ήταν υπέροχο οπερατικό και ταυτόχρονα μοντέρνο τραγούδι! Αλλά και η Ρωσία είχε εξαιρετική εμφάνιση! Είτε η Ρωσίδα είτε οι Ιταλοί θα ήταν καλύτεροι νικητές από το Σουηδό.

Και βλέπουμε πως οι επιτροπές έσπρωξαν την Σουηδία στην νίκη,ενώ στο κοινο 3η

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top