P&P RPG

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
δεν ειναι περιεργο οτι οσοι παιζουν pnp rpg ειναι ανοικουν σε αυτες τις κατηγοριες:

1) κατω απο 20
2) πανω απο 20 αιωνιοι φοιτητες με μουσια και μια γκομενα προ 15ετιας την οποια μισουν ακομα επειδη τους χωρισε
Εγώ πάλι όσοι ξέρω είναι στα 30-35 με τις δουλίτσες τους, τις κοπέλες/γυναίκες τους, κάποιοι και με παιδιά, που απλά ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να βρεθούνε και να παίξουν d&d. Αντί να πάνε γήπεδο/σπίτι του φίλου τους να δούνε μπάλα/στα μπουζούκια το ΣΚ, μαζεύονται μια φορά τη βδομάδα και κάνουν αυτό που γουστάρουν.

Απλά για να μη δημιουργούμε εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια, γιατι να ψωφισει τετιο τοπικ;.... Δεν ασχολειτε πια κανεις;...
Εγω ειμαι σε ενα παρτυ dnd 3.5, αρκετα περα απο τους κανονες του βιβλιου με πολυ φαντασια και πειραματισμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
epote οτιδήποτε έχεις σαν χόμπυ έχει ένα κόστος (που στο D&D είναι μια και έξω συνήθως) και θέλει βέβαια και το χρόνο του! Αν κάποια φάση βαρεθείς βέβαια το χόμπυ σου, σου φαίνεται το οποιοδήποτε κόστος υπερβολικό και τον χρόνο του σαν χαμένο! Πάντως οι άνθρωποι που παίζουν (αν σκεφτείτε ό,τι το D&D πρωτοεμφανίστηκε στην Ελλάδα το 1990 περίπου, αν και υπάρχουν και παλιότεροι παίκτες) μπορεί να είναι τώρα στα 40 τους και ξέρω μάλιστα αρκετούς που είναι σε αυτή την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγώ πάλι όσοι ξέρω είναι στα 30-35 με τις δουλίτσες τους, τις κοπέλες/γυναίκες τους, κάποιοι και με παιδιά, που απλά ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να βρεθούνε και να παίξουν d&d. Αντί να πάνε γήπεδο/σπίτι του φίλου τους να δούνε μπάλα/στα μπουζούκια το ΣΚ, μαζεύονται μια φορά τη βδομάδα και κάνουν αυτό που γουστάρουν.

Απλά για να μη δημιουργούμε εντυπώσεις.


Οσων αφορα αυτο... Για τα δεδομενα της ροδου, ξερω συνολικα 14 ατομα που ασχολουνται... Σε αυτα τα 14 ατομα, μονο τα 2 (με εμενα μεσα) ειναι μαθητες... κανενας δεν ειναι φοιτιτης, και ολοι οι αλλοι ειναι ανθρωποι που δουλευουν κανονικα, και απλα διαθετουν καπιες ωρες το σαββατοκυριακο για το dnd...
Συγκεκριμενα στο party που παιζω εγω, ειμαστε 6 ατομα, εγω ειμαι 18χρονων μαθητης, και ολοι οι αλλοι ειναι μεταξυ 26-29, εχουν ολοι τους καπια δουλεια, και 2-3 απο αυτους στενευουν και καπως το προγραμμα τους για να προλαβουν. Παρολα αυτα χτυπαμε 8ωρα sessions και γουσταρουμε ολοι το ιδιο! (μαλιστα οι 3 απο τους 5 ειναι καινουργοι στον χωρο του dnd)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τον τελευταιο καιρο ξεκινησα να παιζω παιχνιδια του τυπου RPG εχω παιξει καποια οπως το The Witcher, Gothic, Fable I.
αλλα δεν ξερω καποια αλλα και δεν εχω και καποια πηγη για να ψαξω.
αν εχετε κατα νου καποιο παιχνιδι που αρεσε σε εσας η αν εχετε καποια πηγη που μπορω να κοιταξω..
ξερεις τη να κανεις:P:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top