[solved] Δίλημμα κατοικίας...Γλυφάδα VS Αμπελόκηποι

Τι λέτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ζωή είναι να πέφτεις εφτά φορές και να σηκώνεσαι οχτώ.
Φυσικά και θα σκοντάψεις.
Και θα σηκωθείς πάλι.
Ποιό το νόημα να σκοντάφτεις 7 φορές (έστω κι αν σηκώνεσαι 8 ) αν δεν χρειάζεται καν να τρέξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν σκοντάφτει μόνο όποιος μένει ακίνητος. :)





(αν είμαι άκυρος ignore me, ήθελα απλά να το πω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ποιό το νόημα να σκοντάφτεις 7 φορές (έστω κι αν σηκώνεσαι 8 ) αν δεν χρειάζεται καν να τρέξεις;
Θα το καταλάβεις άμα μεγαλώσεις.

Αν πιστεύεις οτι δεν χρειάζεται να τρέξεις, μένεις δέσμια στο σπίτι της μητέρας ή του πατέρα σου, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Δεν σκοντάφτει μόνο όποιος μένει ακίνητος. :)

Ακριβώς αυτό.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος, εγώ ανέφερα οτι σκοντάφτεις όταν τρέχεις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γρήγορα και εσείς στο τέλος θα με βγάλετε και ακίνητη!!!
Και για να μην μιλάω με μεταφορές, διότι μου τη σπάει αυτός ο τρόπος επικοινωνίας: Δεν έχω καμία όρεξη για να αποκτήσω πλήρη ανεξαρτησία απο τώρα να πάω να πιάσω μια δουλειά ως υπάλληλος, να ζω με ένα μισθό που δεν θα μου δίνει καμία δυνατότητα να αναπτυχθώ σε αυτό που θέλω και να μείνω μια ζωή υπάλληλος που θα χαίρεται αμα του δώσουν 1000 ευρώ και να πατώσω στη σχολή λόγω ωραρίου, ενώ μια χαρά είμαι τώρα που στρώνω ένα πολύ καλύτερο μέλλον απο αυτό που θα μου επιφύλασσε το παραπάνω σενάριο διότι λόγω της ασφάλειας που μου παρέχει η υποστήριξη των γονέων, έχω πολύ μεγαλύτερα περιθώρια να πάρω επαγγελματικά ρίσκα απο έναν υπάλληλο του βασικού και να αναπτυχθώ επαγγελματικά, καθώς και να τα πάω καλύτερα στη σχολή. Δεν βρίσκω κάτι παράλογο σε αυτό. Προτιμώ να καθυστερήσει μερικά χρόνια η πλήρη ανεξαρτησία για να απολαύσω αργότερα πολύ περισσότερα. Άλλο να προχωράς στη ζωή και άλλο να κάνεις σπασμωδικές κινήσεις για να μην πεις οτι προχώρησες σε έναν τομέα.
Άλλωστε με τη μητέρα μου έχω άριστες σχέσεις, με τον πατέρα μου είναι το πρόβλημα, οπότε γιατί να τους ξεγράψω και τους δύο :confused: :wacko:
Είμαι περίεργη τι θα βρει πάλι ο πειρατής για να διαφωνήσει μαζί μου. Διότι το να συμφωνήσει δεν παίζει, και 1+1=2 να πω, πάλι θα διαφωνήσει αφού το λέω εγώ :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ο καθένας σχεδιάζει τη ζωή του, όπως αυτός την έχει ονειρευτεί και σύμφωνα με τις προτεραιότητες που έχει θέση. Δεν έχω να διαφωνήσω σε κάτι, άλλωστε για τη δική σου ζωή πρόκειται, τι με νοιάζει εμένα.
Προσωπικά πάντως, επειδή έτυχε να κάνω πολλές δουλειές ως υπάλληλος, και με πολύ λιγότερα από 1000 ευρώ, δεν με χάλασε καθόλου, ούτε μου στάθηκε εμπόδιο σε τίποτα.
Αλλά εγώ είχα εντελώς διαφορετικές προτεραιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλλά εγώ είχα εντελώς διαφορετικές προτεραιότητες.

Δεκτόν. :)
Εμένα η επαγγελματική μου πορεία είναι σε υψηλότερη προτεραιότητα απο την πλήρη ανεξαρτησία μου για τα προσεχή χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
ντάξ ξέρω ότι είναι offtopic αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ...
Οπουδήποτε εκτος από την (κατά πολλούς αποκαλούμενη) "μίζερη" Ελλάδα ;)


Δεν το δέχομαι με τίποτα αυτό.

Πάντως Michelle, και συγγνώμη, o father είναι επιεικώς απαράδεκτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Τουλάχιστον απαράδεκτος ο πατέρας σου. Αφού κόρη του είσαι, δεν μπορείς να μείνεις στο σπίτι του; :blink: Δεν με εκπλήσσει και τόσο το γεγονός πάντως αφού κάποιοι γονείς τείνουν να πιστεύουν ότι πρέπει τα παιδιά τους να τα κάνουν όλα μόνα τους...(εντάξει με δεδομένα Σουηδίας που παίρνουν επιδόματα οι φοιτητές από την κυβέρνηση λογικό, αλλά με δεδομένα Ελλάδας που ο τομέας της ημιαπασχόλησης για τους φοιτητές είναι κάτω του μετρίου?) Δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιοι γονείς. :/: Αφού η μητέρα σου λείπει το μισό χρόνο είναι μια παρηγοριά και αυτή ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο συμπεριφοράς πατεράδων που έχουν χωρίσει με την μητέρα των παιδιών τους. Λες και όταν χωρίσαν την γυναίκα τους, χώρισαν και το παιδί τους μαζί! :/: (το 'χω δει το έργο and it really sucks!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotter

Νεοφερμένος

Ο hotter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αμπελόκηπους με 1000 φυσικά... δε συγκρίνονται, ελπίζω αυτό να αποφάσισες :)

ΑΣΟΕΕ τι πέρασες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αμπελόκηπους με 1000 φυσικά... δε συγκρίνονται, ελπίζω αυτό να αποφάσισες :)

ΑΣΟΕΕ τι πέρασες ;
Λολ, διάβασε το θέμα. Η επιλογή "Αμπελόκηποι" δεν ισχύει πλέον.

Πληροφορική ΑΣΟΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μετακόμισε Αμπελόκηπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Μετακόμισε Αμπελόκηπους...
Αυτό το δίλημμα ήταν πριν από χμμ...4 χρόνια! Συνεπώς δεν υφίσταται πλέον.
for the history η Michelle απ' όσο ξέρω (και δηλώνει και στο profile) βρίσκεται Γλυφάδα :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως, έχω ξαναμείνει μόνη μου, 2 χρόνια στη Θεσ/νίκη

που εμενες στη Σαλονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό το δίλημμα ήταν πριν από χμμ...4 χρόνια! Συνεπώς δεν υφίσταται πλέον.
for the history η Michelle απ' όσο ξέρω (και δηλώνει και στο profile) βρίσκεται Γλυφάδα :)

-petros

Το αυτό.
Άρα... :lock:

PS: Πέτρο, μη με λες Michelle :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top