Σχέσεις μετά το διαζύγιο

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,615 μηνύματα.
Ηθελα να μην γραψω αλλα δεν αντεξα. Αννα δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι βιομηχανοι-επιχειρηματιες <<ελευθεροι>> στην Ελλαδα. Αν φτασουμε να διαλεγουμε συντροφο με βαση το πορτοφολι σημαινει οτι δεν τον θελουμε για την αγαπη αλλα μονο για τα χρηματα και να μην εχουμε δυσκολιες στο μελλον. Εσυ η ιδια γραφεις οτι ο μελλοντικος σου συντροφος δεν θες να ειναι μαμακιας αλλα να τα καταφερνετε μονοι σας. Στη ζωη ολα δεν ειναι ευκολα και πρεπει να κολυμπησεις σε σκατα. ΑΝ περιμενεις οτι θα ειναι ευκολα με τα λεφτα να εισαι σιγουρη οτι τα σκατα θα ερθουν και θα σε βρουν. Γι αυτο λοιπον ειτε με λεφτα είτε χωρις πολλα λεφτα πρεπει να ταιριαζετε και να περασετε δυσκολιες και η οικογενεια ειναι η επιτυχια του ζευγαριου που ΜΟΝΟ του τα καταφερε ειτε ειχε χαμηλο ειτε υψηλο μισθο.
Με βαση αυτα που γραφεις εγω κατεληξα σε αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αννα δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι βιομηχανοι-επιχειρηματιες <<ελευθεροι>> στην Ελλαδα.

Ξέχασες και το ορφανός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τα ιδια λεω και εγω, οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος, γνωριζω βιομηχανους και γιους βιομηχανων ελευθερους, αλλα ειδικα αυτοι κανουν οτι λεει ο μπαμπας και η μαμα.

Διαβασε πιο προσεκτικα τι γραφω. Εννοειται αυτο.

Εσυ ομως αποτι αντιλαμβανομαι, ουτε παιδι χωρισμενων γονιων εισαι, ουτε σχεση με χωρισμενη με παιδι εχεις, που ειναι και το θεμα της συζητησης, ουτε δουλευεις για να εχεις αποψη για Ε9 και αλλα τετοια εξωγηινα για σενα προς το παρον. Απλα τα λες βασει θεωριων. Οταν τα ζησεις στην πραξη καποια πραγματα, τοτε ελα να ξαναμιλησουμε "μικρε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Ο,τι και να ισχυει, απανταω για τη φιλη μας που μου ειπε για το Ε9, οτι 1 και 1 κανουν 2.

Μόνο που οι σχέσεις Άννα δεν είναι μαθηματικά. Δεν υπάρχει μια φορμουλα να βάλεις τα στοιχεία μέσα και να σου βγάλει το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν μιλησα για σχεσεις Helium, μιλησα για γαμο με παιδια, γιατι το θεμα μας ειναι μετα το διαζυγιο τι γινεται.

Αλλο σχεσεις, αλλο γαμος με παιδι. Αφου ετσι ειναι η πραγματικοτητα , πως να το κανουμε, αυτα ειναι τα εισοδηματα, αυτη ειναι η ζωη, εσεις πειτε μου οτι ειναι αλλιως.

Οταν στο σπιτι μπαινουν 1000 ευρω και αλλα 1000 ειναι εξοδα, πως να ζησει ενα σπιτικο? να μη φτασει στο διαζυγιο λογω ανεχειας και τσακωμων? Πιανω τη μια παραμετρο, μην αρχισετε παλι να με βομβαρδισετε με τους αλλους παραγοντες.

Τα ξερω και λεω δεν ειμαι απολυτη, αλλα στους αριθμους ε πως να το κανουμε ειμαι απολυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άννα ψάχνεις τον τέλειο άνδρα τον άνδρα τον σωστό αλλά εσύ σαν γυναίκα γιατί να προσελκύσεις έναν τέτοιον άνδρα; Στο λέω μπας και χαμηλώσεις λίγο τα στανταρντ σου γιατί σε βλέπω να μένεις μόνη και είναι κάτι που μάλλον δε θες. Ο βιομήχανος θα κυνηγήσει κανά πιπίνι που είναι σαν μοντέλο τώρα εσύ ήδη στα 30 σου νομίζω έχεις χαμηλότερη προτεραιότητα.

Edit και πλουσιο κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,615 μηνύματα.
Τα ιδια λεω και εγω, οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος, γνωριζω βιομηχανους και γιους βιομηχανων ελευθερους, αλλα ειδικα αυτοι κανουν οτι λεει ο μπαμπας και η μαμα.

Διαβασε πιο προσεκτικα τι γραφω. Εννοειται αυτο.

Εσυ ομως αποτι αντιλαμβανομαι, ουτε παιδι χωρισμενων γονιων εισαι, ουτε σχεση με χωρισμενη με παιδι εχεις, που ειναι και το θεμα της συζητησης, ουτε δουλευεις για να εχεις αποψη για Ε9 και αλλα τετοια εξωγηινα για σενα προς το παρον. Απλα τα λες βασει θεωριων. Οταν τα ζησεις στην πραξη καποια πραγματα, τοτε ελα να ξαναμιλησουμε "μικρε".

Μπορει να ειμαι <<μικρός>> αλλα να ειμαι καλος στα τυχερα παιχνιδια.
Η πιθανοτητα να κερδισει καποιος το τζοκερ ειναι 1/24435180 δηλαδη 0,000004090755% (5+1 νουμερα) .
Η τελευταια απογραφη εδειξε 5.3 εκατομμυρια ανδρες απο τους οποιους το το 7,65 % βρισκονται σε ηλικια απο 30-39 ενω για της γυναικες 7,47% στην αντιστοιχη ηλικια. Οι αγαμοι και οι διαζευγμενοι(αντρες-γυναικες) στις ιδιες ηλικιες(30-39) εινιαι 564087 και 49604 αντιστοιχα. Οποτε με απλα μαθηματικα και εχοντας σαν βοηθημα την απογραφη του 2011 μπορεις να καταληξεις ποια ειναι η πιθανοτητα να βρεις αυτον που θελει ο οποιοσδηποτε. Μαλλον εκατο φορες μεγαλυτερη απο του τζοκερ ειναι για σας Αννα.

Ολοι καποτε ειχαμε σχεση -σχεσεις, ολοι μαλωσαμε καποτε,χωρισαμε, τα ξαναβρηκαμε ή οχι. Μα δεν πηγαιναμε ομως καθε φορα με ενα κομπιουτερακι τσεπης στα ραντεβου !
Αν τωρα σας εκφραζει το Ε9 ΚΑΙ το καθε Ε ειναι δικο σας θεμα και οσο ανακατευται τα μαθηματικα το προβλημα διογκωνετεαι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Οταν συναναστραφεις με εναν βιομηχανο, αν εχεις ποτε το μυαλο και την τυχη να το κανεις θα καταλαβεις τι ζηταει.

Φυσικα και διαλεγουν πιπινια κλπ, αλλα επειδη μιλας για χορτατους αντρες, ειδικα οι μεγαλυτεροι, δεν μιλαω για μικρους, αλλα για 50αρηδες και ανω, που εχουν κανει τους κυκλους τους, σε πληροφορω πιο πολυ τους νοιαζει να συνεννοουνται και το μυαλο μιας γυναικας. Τωρα ομως δεν θα κατσω να σου εξηγησω τι ζητανε, ξερω τι ζητανε, γιατι καθε μερα συναναστρεφομαι μαζι τους. Αυτοι ειναι καλοι για μια βολτα και ενα δωρακι, μεχρι εκει.

Εγω αλλο λεω ομως, η σχεση με εναν ουσιωδη ανθρωπο που θα ειναι κοντα σου, ο γαμος το παιδι κλπ.

Ρε παιδια ας απαντησει επιτελους και ενας χωρισμενος με εμπειρια και μιας ηλικιας που εχει κανει κατι στη ζωη του.

Μου την εχει πεσει ολη η πιτσιρικαρια που ακομα δεν εχει βγει απο το αυγο της. Μια βοηθεια ζηταω ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν θες βοήθεια πήγαινε σε ψυχολόγο γιατί όπως φαίνεται έχεις παιδικά τραύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μου την εχει πεσει ολη η πιτσιρικαρια που ακομα δεν εχει βγει απο το αυγο της. Μια βοηθεια ζηταω ελεος.

Η βοήθεια που θέλεις μάλλον βρίσκεται σε dating sites.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,615 μηνύματα.
Οταν συναναστραφεις με εναν βιομηχανο, αν εχεις ποτε το μυαλο και την τυχη να το κανεις θα καταλαβεις τι ζηταει.

Ρε παιδια ας απαντησει επιτελους και ενας χωρισμενος με εμπειρια και μιας ηλικιας που εχει κανει κατι στη ζωη του.

Μου την εχει πεσει ολη η πιτσιρικαρια που ακομα δεν εχει βγει απο το αυγο της. Μια βοηθεια ζηταω ελεος.

Νομιζω οτι με τον τροπο αυτο υποβαθμιζετε την νοημοσυνη μας ΑΛΛΑ και ειναι προσβλητικο απεναντι μας που σας ειπαμε τη γνωμη μας. Δεν γινεται να βλεπουμε ολοι το θεμα απο την ιδια οπτικη γι αυτο υπαρχουν και διαφορετικες γνωμες και γι αυτο ειμαστε διαφορετικοι μεταξυ μας. Το προβλημα σας κατεμε δεν θελει και κανεναν επιστημονα αλλα απαιτει να τα βρειτε πρωτα με τον εαυτο σας να ξεκαθαρισετε τι θελετε και τι οχι,ποιοι ειναι οι στοχοι σας και μετα με τον κοσμο γυρω σας. Ζουμε εν ετει 2017, υπαρχει μια συγκεκριμενη κατασταση στη χωρα και συγκεκριμενοι ρυθμοι ζωης ουτε δρακοι ουτε δεινοσαυροι γυρω μας.
Επειδη δεν εχω την τυχη να μιλησω με βιομηχανο διοτι ειμαι ενας απλος αστος , για πειτε μας τι ζηταει ;

Καποτε ο Ζηνων ο φιλοσοφος ειπε οτι : Εχουμε 2 αυτια και 1 στομα , γι αυτο θα πρεπει να ακουμε περισσοτερο και να μιλαμε λιγοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αφού όπως λες συναναστρέφεσαι με βιομηχανους ορφανούς πλούσιους τότε έχεις ευκαιρία να γνωρίσεις καποιους το ότι δεν έχει κάνει κανεις κίνηση για σένα αυτό σημαίνει ότι μαλλον δεν προσφέρεις αυτά που ψάχνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Johny δεν ειπα οτι συναναστρεφομαι με πλουσιους ορφανους βιομηχανους, ειπα σκετο πλουσιους βιομηχανους, οι οποιοι ειναι μεγαλα σογια, ολοκληρο χωριο, εκει αν μπεις στην αγελη των λυκων σε φαγανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εχω να προσφερω αλλα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα, δεν μπορεις να μπλεξεις το επαγγελματικο με το προσωπικο.
Γιαννη για να στο εξηγησω γτ εισαι κ μικρο παιδι.

Εστω οτι ο γιαννακης ειναι σε μια ταξη, και τα φτιαχνει με τη μαρια. Ομως δεν τα βρισκουν και μαλωνουν και χωριζουν. Μετα ο γιαννακης στην ιδια ταξη του αρεσει η σοφια, η οποια ειναι φιλη της μαριας και ηξερε το παρελθον του γιαννακη, το σκεφτεται να τα φτιαξει μαζι του, αλλα οκ, τα φτιαχνουν, αλλα μετα δεν τα βρισκουν και χωριζουν.

Οποτε ο γιαννακης εχει ηδη δημιουργησει αρνητικο κλιμα μεσα στην παρεα του, γιατι και η μαρια και η σοφια ειναι στην παρεα της ταξης, οποτε οταν εμφανιζεται ο γιαννακης, υπαρχει μια ηλεκτρισμενη ατμοσφαιρα, σε σημειο ο γιαννακης να φυγει απο την παρεα γτ εχει ξενερωσει.

Στο ειπα λιγο σχολικα πως κινειται το θεμα εξω, γτ κ αυτοι οι πλουσιοι βιομηχανοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα και ολοι γνωριζονται μεταξυ τους.

Οποτε ο γιαννακης προτιμαει να βρει μια κοπελιτσα που να μην ειναι στην ταξη του για να εχει ησυχο το κεφαλι του.

Καταλαβες γιαννακη τι παιζει? μπραβο αγορι μου! παντα ηθελα να γινω δασκαλα.... :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Περιόρισε λιγάκι την ειρωνεία σου, γιαγιά Αννούλα.

Δε καταλαβαίνω τι βοήθεια θες. Να σου βρούμε βιομήχανο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Πως χαρακτηρίζουμε άραγε μια γυναίκα που αναζητά εύπορο κύριο για να συνάψει σχέση και να κάνει τη ζωάρα της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Gold Digger συνηθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Πως αποκαλουμε εναν αντρα με ακινητα και περιουσια που εχει μια καλη οικονομικη θεση αλλα ειναι μονος του, και ειναι συνεχεια στην τρακα και παει να τρωει τσαμπα σε φιλους και γνωστους και δεν εχει ουτε σκυλο σπιτι του? οποτε ουτε καν να παρει μια γυναικα σπιτι του να της προσφερει, να της παρεχει τα παντα και εκεινη να τον φροντιζει?

Αλλα παρολα αυτα προτιμαει να τα τρωει σε μαλακιες, σε γυμναστηρια, σε ποταδικα και αλλες ασχολιες που ουτε καν κανει κατι δημιουργικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Πως αποκαλουμε εναν αντρα με ακινητα και περιουσια που εχει μια καλη οικονομικη θεση αλλα ειναι μονος του, και ειναι συνεχεια στην τρακα και παει να τρωει τσαμπα σε φιλους και γνωστους και δεν εχει ουτε σκυλο σπιτι του? οποτε ουτε καν να παρει μια γυναικα σπιτι του να της προσφερει, να της παρεχει τα παντα και εκεινη να τον φροντιζει?

Αλλα παρολα αυτα προτιμαει να τα τρωει σε μαλακιες, σε γυμναστηρια, σε ποταδικα και αλλες ασχολιες που ουτε καν κανει κατι δημιουργικο?

Όπως και να τον χαρακτηρίσω, δικά του είναι τα λεφτά, ότι θέλει τα κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna87

Νεοφερμένος

Η Anna87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τελικα δεν μας ειπες την αποψη σου για τις σχεσεις χωρισμενων με παιδια. εχεις καποια σχετικη εμπειρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top