Χειρονακτική vs πνευματική εργασία.Ποια κουράζει περισσότερο?

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
φυσικα και η χειρονακτικη εργασια ειναι δις και τρεις χειροτερη και πιο κουραστικη απο την πνευματικη.

η μητερα μου, επαθε τρομερο προβλημα στη μεση, εχουν γδερθει σπονδυλοι και ο ενας δισκος, μπορει να χρειαστει χειρουργιο και απο δω και περα θα πρεπει να ξερει πως εχει ''κουσουρι'' στη μεση. ισως χρειαστει κι χειρουργιο. και ολα αυτα γιατι η δουλεια της ειναι πολυ κουραστικη. ειναι ΓΕΛΟΙΟ να συγκρινουμε τετοια πραγματα. ο γιατρος της ειπε πως πρεπει οπως και δηποτε να αλλαξει δουλεια και να παει σε μια πιο καθιστικη, σε μια εποχη που δυσκολευεσαι να βρεις δουλεια γενικοτερα.


σκ@τα. ειμαι πολυ θυμωμενη.:mad: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
η κούραση είναι κούραση.....δεν έχω ακούσει δίπλα στη κούραση να βάζουν προσδιοριστικό επίθετο....

"αχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!! σήμερα είχα μια πολύ πνευματική κούραση....σκέφτομαι αύριο πως θα ανταποκριθώ στις δουλειες του σπιτιού και πως θα αντιμετωπίσω την χειρωνακτική κούραση.....":P:P

Επειδή έχω κάνει και χειρονακτική και πνευματικη εργασία, ξέρω το συναίσθημα που μου αφήνουν και οι δύο της κούρασης, της εξάντλησης, της πίεσης στα μηλίγγια, της έντασης, του πόνου σε κάποιο σημείο του σώματος, γενικότερα της κόπωσης.......και κυρίως του ιδρώτα φυσικού ή πνευματικού.... είναι αυτό που λένε έριξα δυο κουβάδες ιδρώτα ή στύβω το μυαλό και δεν βγάζω τίποτα......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top