Lost

Σας άρεσε το φινάλε του Lost;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα!

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Καλό ήταν, μπορούσε να είναι και καλύτερο.

    Ψήφοι: 15 65.2%
  • Δεν μου άρεσε καθόλου.

    Ψήφοι: 5 21.7%

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λόγω της αυξημένης κίνησης από fans που είναι ήδη στο τέλος της 3ης season αποφασίσαμε στο thread αυτό να ΕΠΙΤΡΑΠΟΥΝ ΤΑ SPOILERS χωρίς spoiler tags.
Από εδώ και στο εξης (26-5-07) μπορείτε να γράφετε ελεύθερα. ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους δεν έχουν φτάσει στο τέλος της 3ης Σεζον. Το παρόν thread περιέχει spoilers!

Μιας και είμαι νέο μέλος υπάρχει περίπτωση η αναζήτηση που έκανα σχετικά με τη σειρά LOST να μην ήταν και τόσο επιτυχημένη.
Σε περίπτωση που υπάρχει ήδη σχετικό θέμα, ας κλειδωθεί το παρόν.
Πάμε επί του θέματος τώρα!
Παρακολουθείτε τη σειρά;
Ποιές οι εντυπώσεις σας;
Σχόλια;
Παρατηρήσεις και όλα τα σχετικά!!!

Περίληψη: Η πτήση της oceanic υπό περίεργες συνθήκες "ναυαγεί" σε ένα μυστήριο νησί. Καθώς οι επιζήσαντες προσπαθούν να επιβιώσουν και να διασωθούν γίνονται μάρτυρες πολλών παράξενων φαινομένων (άγνωστες παρουσίες, ίαση ασθενειών, απόκοσμα πλάσματα και πολλά άλλα που καλύτερο είναι να τα δει κάποιος παρά να τα μάθει από εμένα).
Η σειρά βρίσκεται ήδη στο τρίτο κύκλο της και το 16ο επεισόδιο. Παρ' όλα αυτά τα αναπάντητα ερωτηματικά παραμένουν ακόμη και το κοινό δεν έχει παρατήσει τη σειρά, το αντίθετο μάλιστα.
Νέο επεισόδιο προβάλλεται κάθε τετάρτη και από πέμπτη βρίσκεται εύκολα στο διαδίκτυο.

Στη σειρά παρατηρούνται πολλά κοινωνικά και πολιτικά ζητήματα όπως η επιβίωση, η εξαπάτηση, το ψέμα και η αλήθεια, η αναπηρία κάθε μορφής και η αποδοχή της από το κοινωνικό περίγυρο, η κοινωνική απομόνωση, τα μυστικά, οι συμπτώσεις, η ζωή και ο θάνατος, όλα όμως τυλιγμένα από ένα πέπλο μυστηρίου που σε καθηλώνει και σε κάνει να περιμένεις με ανυπομονησία κάθε νέο επεισόδιο. Τη πλοκή συμπληρώνουν εντυπωσιακά οι others που βρίσκονταν στο νησί πριν τη συντριβή και δείχνουν να γνωρίζουν πολλά...

Σίγουρα όποιος έχει δει τη σειρά θα συνειδητοποιήσει ότι στη σύντομη αυτή περίληψή μου έχω "ξεχάσει" να αναφέρω πολλά σημαντικά σεναριακά στοιχεία αλλά αυτό γίνεται διότι σε μερικές γραμμές δε μπορώ να συγκεντρώσω τρεις κύκλους επεισοδίων αλλά και επειδή ελπίζω πως θα τα συζητήσουμε αργότερα!


Περισσότερες πληροφορίες: lostpedia.com


Περιμένω τις απόψεις σας και τις εντυπώσεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
LOST =respect!!!

:clapup::clapup::clapup:

Επιτέλους και κάποιος που το ανέφερε!!! :D

Περισσότερο απόλες νομίζω μου άρεσε η 1η σαιζόν. :) [more to come later, πήζω στη δουλειά για την ώρα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ και με τις τρεις είμαι τρελαμένος!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η πρώτη σαιζό ήταν κορυφή, η δεύτερη ήταν να κόψεις φλέβα από τη βαρεμάρα, την τρίτη θα τη δω όλη μαζί, δε τη ξαναπατάω:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ζηλιάριδες! :P αμέσως ανοίξατε και εσείς τοπικ! Παώ να ανοίξω ένα για την Χαιντι για σπάσιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
https://lostingreece.blogspot.com/

Η κοπέλα που το διαχειρίζεται είναι τρελή με το Lost. :)
Ανεβάζει πολύ ψαγμένα spoilers και trailers για τα επόμενα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ζηλιάριδες! :P αμέσως ανοίξατε και εσείς τοπικ! Παώ να ανοίξω ένα για την Χαιντι για σπάσιμο
:P
Στην έφερα!!!
https://lostingreece.blogspot.com/

Η κοπέλα που το διαχειρίζεται είναι τρελή με το Lost. :)
Ανεβάζει πολύ ψαγμένα spoilers και trailers για τα επόμενα! :)
Πολύ σωστός, είναι πληροφορία που τη κρατούσα για μετά!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με πολύ διστακτικότητα μπήκα στο thread φοβούμενος spoiler thread για την τρίτη χρονιά που ΚΑΙ εγώ περιμένω να ολοκληρωθεί.

Προτείνω ο δημιουργός να ξεκαθαρίσει αν θα είναι spoiler thread και να μπει στον τίτλο για τους ανυποψίαστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όποιος θέλει να spoilerιάσει θα χρησιμοποιεί spoiler tags! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Σειρά ιδανική για να περνάς κάπως ένα 45λεπτο από το χρόνο σου. Με ροή ιστορίας που θυμίζει το μαρτύριο της κινέζικης σταγόνας και με σενάριο σαν κεφαλοτύρι από τις πολλές τις τρύπες (ούτε με στοκάρισμα από τη μισή ένωση οικοδόμων Ελλάδος δεν κλείνουν), σίγουρα η βαθμολογία της σειράς πλέον, για μένα, είναι σαφέστατα υποδεέστερη αυτής που είχε όταν είδα τα πρώτα 10-15 επεισόδια. Εντούτοις επειδή δεν έχω μάθει ακόμα να πλέκω πουλόβερ και λοιπά μαλλιαροειδή παράγωγα του τριχώματος τετράποδων έμβιων όντων του γήινου οικοσυστήματος, βλέπω και κανα λόστ να περάσει η ώρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χα Val, πολύ καλός! Πάντως το τελευταίο επεισόδιο 3Χ16 με αποζημίωσε και απάντησε κάποια από τα ερωτήματα με τρόπο ώστε να συνδέονται και γεγονότα που ήδη έχουμε δει.
Κοντολογίς αυτό σημαίνει πως το σενάριο δεν πατάει στον αέρα και υπάρχει κάπου μια λογική πίσω από όλο αυτό...
Ίσως το κεφαλοτύρι μας βγει μυζίθρα! LOL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα μου έχουν αρχίσει και μου σπάνε τα νεύρα, σιγά σιγά!:worry:
Και από σπόιλερς, δεν νομίζω να κυκλοφορεί κάτι το τρομερό πραγματικά!
Αν ξέρει κανείς σας κανένα συνταρακτικό, ας το στείλει και σε μας ...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Προτείνω ο δημιουργός να ξεκαθαρίσει αν θα είναι spoiler thread και να μπει στον τίτλο για τους ανυποψίαστους.

Όποιος θέλει να spoilerιάσει θα χρησιμοποιεί spoiler tags! :)
Αυτή την άποψη έχει και ο δημιουργός!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σήμερα θα προβληθεί το 3 17 Catch-22... Για να δούμε...;)

Εντυπωσιακή και πληρέστατη ιστοσελίδα είναι η lostpedia.com, περιέχει τα πάντα και ακόμη περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ποτέ δε το χω δει αυτό... Είναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Συμφωνω, με ισι, και εγω νομιζα οτι μπαζει απο παντου αλλα με τα δυο τελευταια επεισοδια (το χθεσινο δεν το εχω δει ακομα) ξαναπορωθηκα!

Παντως το prison break δεν το φτανει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι είναι αυτά τα lost και τα spoilers βρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν βλέπω τηλεόραση γι' αυτό δεν το ήξερα.
Αλλά το spoiler δεν κατάλαβα τι είναι....:confused: :confused:

Αν ας πουμε καποιος θελει να πει κατι για την συνεχεια της σειρας, η το τελος μιας ταινιας (spoiler), και το γραψει ετσι απλα στο ποστ του, τοτε μπορει να το διαβασει καποιος και να του τη χαλασει επειδη δεν θελει να μαθει τη συνεχεια. Οποτε μπορει να το βαλει σε spoiler tags:

Ana-Lucia dies
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top