Ποιες εταιρίες θαυμάζετε και γιατί;

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Eklisia Α.Ε

Επουράνια στρατηγική

Υπερκόσμια διαχείρισις

Παραδεισένιες επενδύσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mmingos

Νεοφερμένος

Ο mmingos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
_daemon_ τα είπες όλα :-)
Πραγματικά... δεν ξέρω αν υπάρχει πιο αξιοθαύμαστη επιχείρηση στους αιώνας των αιώνων... αμήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
marks n spencer γιατί δεν βάζει μαύρα μαγνητάκια σε όλα τα ρούχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποιο επιχειρηματικό τομέα ασχολείται ο κος Εφραίμογλου, αλλά ότι έχει ιδρύσει το Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού που έχει σκοπό τη δημιουργία ενός πολιτιστικού κέντρου και μία σειρά από μουσεία, που θα παρουσιάζουν το πνεύμα και την ιστορία του Eλληνισμού στον χρόνο, στον γεωγραφικό χώρο και σε όλες τις εκδηλώσεις της ζωής, είναι ικανοποιητικό και ουσιαστικό..... Βέβαια γεγονός είναι ότι όλες οι εταιρείες ακόμη κι αν προσφέρουν σε πολιτιστικα γεγονότα, πάνω απ΄όλα κοιτάζουν το συμφέρον τους

Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού
https://www.fhw.gr/fhw/

το έχω επισκεφτεί και πράγματι κάνουν καλή δουλειά για την διατήρηση του πολιτισμού μας.......
βέβαια δεν ρώτησα αν καλοπληρώνονται οι υπάλληλοι......:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είτε αφορά τις φιλανθρωπικές τους ενέργειες, είτε τις καινοτομίες τους, είτε την ευφυή τους διοίκηση, είτε τον χαρισματικό τους ηγέτη όλοι ή τουλάχιστον οι περισσότεροι θαυμάζουμε κάποια/ες εταιρείες.
Εσείς ποιές θαυμάζετε και γιατί;


Όλες τις διαφημιστικές που δεν προκειται να κλεισουν ποτε!!!Για τις φιλανθρωπικες ενεργειες τους διοργανωνοντας διαφορες εκδηλωσεις για την προωθηση τους.Για τις καινοτομιες τους φερνοντας μαθητες ή φοιτητες στον χωρο της διαφημισης ωστε να δουν τι παιζει και να τον επιλεξουν.Για την ευφυη διοικηση τους η οποια προσταζει εν μεσω οικονομικης κρισης να απολυθουν ατομα ωστα τα αφεντικα να μην χασουν καμια πολυτελεια απο την ζωη τους(ουτε τα 10 ιδια υπερπολυτελη αυτοκίνητα που έχει ο καθενας).

Τέλος θελω να ευχαριστησω την μαμα μου που απο μικρη μου εμαθε να αγαπω τις καλες τεχνες και ετσι δεν ακολουθησα τον κλαδο της διαφημισης...Ευχαριστώ!:D

Φιλικά προς κάθε διαφημιστικη
που προσπαθει τίμια και ξεκαθαρα
να βγαλει το ψωμακι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
marks n spencer γιατί δεν βάζει μαύρα μαγνητάκια σε όλα τα ρούχα :D


με τρομάζεις :hmm:

ρουχα χωρίς μαγνητάκια τα κλε΄βουν πολύ ευκολα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Procter & Gamble
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
SpaceX και Elon Musk(ο δημιουργος του Paypal.. και προγραμματιστης....)


γιατι με 1000 ατομα προσωπικο σε 6 χρονια εφτιαξε απο το μηδεν πυραυλους και οχημα που ουτε κρατη ολοκληρα δεν μπορουν να φτιαξουν..με το κοστος μια εκτοξευσης του διαστημικου λεωφορειου,,400εκατ, $..
συγκριτικα ψιχουλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ελληνικό Δημόσιο Α.Ε.




Γιατί, την εταιρία την κάνουν οι υπάλληλοι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Την Playmobil
:d Mε αυτά μεγαλώσαν οι γονείς μας, μεγαλώσαμε εμείς και θα μεγαλώσουν τα παιδιά και τα εγγόνια μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Eklisia Α.Ε

Επουράνια στρατηγική

Υπερκόσμια διαχείρισις

Παραδεισένιες επενδύσεις

_daemon_ τα είπες όλα :-)
Πραγματικά... δεν ξέρω αν υπάρχει πιο αξιοθαύμαστη επιχείρηση στους αιώνας των αιώνων... αμήν.

Ελπίζω όμως, ότι στο όρο "Eklisia" συμπεριλαμβάνται σε γενικές γραμμές και : η "Εκκλησία του Δήμου", η "Συναγωγή", οι "Χάβρες"(Χρηματιστήρια κλπ) και κάθε άλλη οργανωμένη διαχείριση των "ανθρώπινων καημών"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Miesens :D

γιατι ξερει απο καλο Λάδι,,και ας μην ειναι απο καλαματα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ποιες εταιρειες θαυμαζετε και γιατι
τις ελληνικες μικρομεσαιες
γιατι με τις ρηξικελευθες ιδεες τους
και τον ναρκισσισμο τους να ανοιξουν
σε ενα ευρηματικο περιβαλλον
με ισχυρη δοση γραφειοκρατιας
και συγχρονων μεθοδων
(οπως βαρια φορολογηση, περαιωση, και τρεχαγυρευοπουλος)
κατορθωσαν να παραμεινουν ανοιχτες σαν
τζαζ κλαμπ σε περιοχη που κυκλωνεται απο γκανγκστερς.

Βεβαια στο λιανικο εμποριο
ακουγεται πως απο τους 800 χιλ περιπου
το 2011 οι 450 θα χουν γινει φου, αλλα σιγα,
κι ο θαυμασμος εχει την ημερομηνια ληξης του
*εδω κοτζαμ ημιθεοι και πηγαν ακλαφτοι.

Επισης θαυμαζω και την εταιρια ντουρεξ
γιατι κατορθωσε να δωσει αλλον ορισμο στη ζωη,
που πριν ηταν ενα σοφτ πορνο
και τωρα πια χαρντ, αρα πολλαπλασιαστηκε ο τζιρος.
Το γ@μησι δε πεθαινει με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Mα καλά κανείς δεν ξέρει να γλείφει εδώ μέσα?τη fresset :whistle:

Πέραν της πλάκας:

google:δεν ξέρω αν ισχύει το τρελό φακέλωμα,αλλα μου αρέσει το ποσο καλός εργοδώτης είναι,και τα περιβαλλοντικού χαρακτήρα bonus που δίνει στους υπαλλήλους.

Μια μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα είναι οι ΠΕΚ.Αυτό θα πει δωρεάν παιδεία με ποιότητα,κάτι το οποίο μπορούν να επιβεβαιώσουν μόνο όσοι είναι στην Κρήτη,και παίρνουν απο εκεί σχεδόν όλα τους τα συγγράματα.

Δε συμπαθώ καθόλου τη Barcelona ως ομάδα,αλλά δεν έχω δει όμοια της,να βάζει κάποιον στη φανέλα της με αντάλλαγμα να τον υποστηρίζει οικονομικά,αντί να πληρώνεται απο αυτόν.



Την Παυλίδης,γιατι ζωή χωρίς σοκολάτα δεν είναι ζωή.


Αυτή στην οποια θα κάνω πρακτική.Νωρίς είναι ακόμα,αλλα δε βαριέσαι:P

Απο εκδόσεις βιβλίων,Ελληνοεκδοτική (μου αρέσουν τα βοηθήματα της ) Ελληνικα Γράμματα (ίδιος ο λόγος,αν και νομίζω βάρεσε λουκέτο),κι από λογοτεχνία Ψυχογιός κυρίως (κι ό,τι άλλο καλό εντοπίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απο εκδόσεις βιβλίων,Ελληνοεκδοτική (μου αρέσουν τα βοηθήματα της ) Ελληνικα Γράμματα (ίδιος ο λόγος,αν και νομίζω βάρεσε λουκέτο),κι από λογοτεχνία Ψυχογιός κυρίως (κι ό,τι άλλο καλό εντοπίζω)
Τζιόλας - Κλειδάριθμος για τα εξαιρετικά επιστημονικά βιβλία που πάνε και μεταφράζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Sexythings

Για τα εξαιρετικά, πρώτης ποιότητας, προϊόντα που πουλάει.




(γνωστό sex shop)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Dell και NetOne για το after sales τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top