Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,984 μέλη και 2,478,965 μηνύματα σε 78,957 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 476 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο ψεύτες είστε;

Πόσο ψεύτες είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
Καθόλου
7
10,77%
Ελάχιστα
23
35,38%
Λίγο
17
26,15%
Μέτρια
12
18,46%
Αρκετά
3
4,62%
Ντροπή Μου
3
4,62%

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε: στις 17:07, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα. Οταν όμως μάθει ο άλλος ότι είπες ψέμματα, θα είναι χειρότερα.

Το ξέρω και δεν είναι τόσο αυτό όσο οι ενοχές που νιώθεις όταν λες ψέματα. Για αυτό όσο το ελαττώνουμε τόσο το καλύτερο. Είναι και πιο υγιές, αποφεύγουμε και το άγχος του αν αποκαλυφθεί, εκτός και αν κάποιοι είναι τόσο αδιάφοροι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 18:24, 18-10-11:

Ναι, lying sucks...

Αλλά είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι ποτέ "καλύτερο" να πεις ένα;
1
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 18:56, 18-10-11:

Αλλά είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι ποτέ "καλύτερο" να πεις ένα;
Μου διηγήθηκαν μια ιστορία κάποιου που στην δουλειά του, έπρεπε να λέει κάποια ψέμματα, αλλά εκείνος αρνιόταν συνέχεια.
Κάποια φορά μάλιστα του είπε το αφεντικό του να πει στον πελάτη ότι λείπει, αλλά εκείνος του είπε ότι είναι εδώ και του έδωσε το ακουστικό.
Αντί εκείνος να τον διώξει, επειδή ήξεραν όλοι ότι δεν μπορούσε να πει ψέμματα, κάθε φορά τον φώναζαν και έλεγαν: ΝΑ, ρωτήστε και αυτόν να σας πει ότι έτσι είναι, και λέω την αλήθεια !

Δεν λέω ότι δεν έχω πει ποτέ ψέμματα (θα έλεγα ψέμματα), αλλά όσο μπορώ προσπαθώ να είμαι ειλικρινής προς όλους και να μην λέω ψέμματα, όσο είναι δυνατόν.

Βέβαια, μπορεί να έρθεις κάποτε στην δύσκολη θέση να χρειάζεται να πεις ένα τραγικό νέο, εκεί προσπαθείς είτε με πλάγιο μέσο, είτε με μισή αλήθεια να το πεις, αν και λένε ότι και η μισή αλήθεια ισοδυναμεί με μισό ψέμα.

Όμως όσο είναι δυνατόν προσπαθώ να είμαι ειλικρινής προς όλους.
7
Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε: στις 22:38, 18-10-11:

Αρκετά.

Τα ψέμματα όμως που λέω είναι πιο πολύ για να αποφύγω καταστάσεις και ανθρώπους που δεν μου είναι και τόσο ευχάριστοι.
Σοβαρά ψέμματα δεν λέω και όχι στους ανθρώπους που αγαπώ πάρα πολύ.
Συνήθως λέω στους φίλους μου ή σε γνωστούς για να τους αποφύγω,να δικαιολογηθώ ή κάτι παρόμοιο.Είναι πάντα αθώα ψέμματα,που δεν βλάπτουν κανένα και δεν θα άλλαζαν τίποτα συνήθως.Αλλά τις περισσότερες φορές προσπαθώ απλά να κρύβω την αλήθεια που μπορεί να μην αρέσει στους άλλους ή να τους στεναχωρέσει.Και πάλι όμως συχνά έχει να κάνει με πράγματα που αφορούν εμένα και κανέναν άλλο.
Παράθεση

Mr.P

Νεοφερμένος

Ο Mr.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Mr.P έγραψε: στις 23:07, 18-10-11:

Χμμ μια περίοδο της ζωής μου όταν ήμουν αρκετά μικρότερος το ψεμα το είχα ψωμοτύρι.Μιλάμε σε κάποια φάση πρέπει να είχα χαθεί σε ένα παράλληλο σύμπαν από τις μπαρούφες που τάιζα τους γύρω μου.Αυτό υποχώρησε πολύ γρήγορα όταν άρχισα σπουδές. Σήμερα δε θα πώ ότι είμαι στο άλλο άκρο της απόλυτης ειλικρίνιας αλλά σίγουρα ψέματα λέω πλέον σε πολύ σπάνιες περιστάσεις και αυτό αφορά κυρίως όταν θέλω να αποφύγω κάποιον (και έχω εξαντλήσει όλα τα θεμιτά μέσα) ή όταν δε θέλω να στεναχωρήσω κάποιον. Ακόμα σπανιότερα ψεύδομαι σε καίριες προσωπικές ερωτήσεις.Απλά όταν δε θέλω να αποκαλύψω κάτι συνήθως επιλέγω απλά να μη σχολιάζω αποφεύγοντας έτσι να λέω ψέματα
1
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 23:25, 18-10-11:

σχεδον παντα μονο για πλακα λεω ψεματα!!!
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 23:27, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από emily 6
σχεδον παντα μονο για πλακα λεω ψεματα!!!
Μη σου μείνει κουσούρι!!!
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 23:42, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Μη σου μείνει κουσούρι!!!
βασικα ηθελα να πω οτι οποτε λεωω στο τοσο ρε παιδι μου σχεδοβν παντα οταν λεω τα λεω για πλακα!!
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 00:11, 17-02-12:

Δε λέω συχνά ψέματα, αλλά όταν λέω είμαι πολύ πειστική.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια