Τα 5 πιο αγαπημένα albums μουσικής

dtg

Νεοφερμένος

Ο dtg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑ ΤΑ 5 ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ σας ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΟΥΣΙΚΗΣ? [αυτούσια αλμπουμ- όχι συλλογές/επιλογές/live].
Mε άλλα λόγια αν έπρεπε να πάτε ένα μακρινό ταξίδι, αν έπρεπε να κρατήσετε μόνο 5 από αυτά κτλ, ποια θα διαλέγατε?
Η επιλογή είναι δύσκολη και προσπαθείστε να βρείτε από διάφορα είδη μουσικής 9αν θέλετε)
Ιδού λοιπόν η λίστα μου και ευελπιστώ και για τις δικές σας:

1- DEEP PURPLE: MACHINE HEAD
2- PINK FLOYD: THE WALL
3- VIVALDI Α: 4 SEASONS
4- ΜΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ: CANTO GENERAL
5- RAINBOW: DIFFICULT TO CURE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κανένα κόλλημα αλλά απλά σου λέω ότι
Αν δεν έχει το white album των Beatles , δεν είναι στην vogue
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dtg

Νεοφερμένος

Ο dtg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Για να μη γίνει παρανόησημε άλλο παρόμοι θέμα [πχ "το 90% των τραγουδιών ...]:
Εδώ πρόκειται για κάποιου είδους πνευματική άσκηση γι' αυτούς που ασχολούνται αρκετά με τη μουσική.
Αγνοείστε τα καλύτερα αλμπουμ σύμφωνα με διάφορους κριτικούς ή λίστες κλπ
Μη λαμβάνετε υπόψη τι σας αρέσει να ακούτε στο παρόν, ή πιο είναι το αγαπημένο σας είδος μουσικής.
Σκεφτείτε ότι θα πρέπει να κρατήσετε μόνο 5 άλμπουμ και αυτά θα ακούτε για πολύ μεγάλο διάστημα. Δεν είναι απλό όπως θα δείτε. Γι αυτό και δε σας λέω 10 άλμπουμ. θα ήταν εύκολο. Τώρα που βλέπω τη λίστα μου στο #5 θα ήθελα άλλα 4-5 άλμπουμς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
1. Tibetan Incantations
2. Emilio Aragon - Bach to Cuba
3. Μάνος Χατζιδάκις - Το χαμόγελο της Gioconda
4. Angelo Branduardi - L' infinintamente piccolo
5. Antonio Vivaldi - Gloria

κάποιες φορές η σειρά αλλάζει, ανάλογα με τη διάθεση... αλλά είναι πάντα εκεί, ακούσματα διαχρονικά και συνδεδεμένα με δυνατά συναισθήματα, για κάθε στιγμή, ειδικά για τις δύσκολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ολοι οι αγαπημενοι μου δισκοι εχουν να κανουν κυριως με τη μαυρη μουσικη αλλα εχω κολλησει και με δισκους απο πολλα διαφορετικα ειδη. Εδω ειναι τα πεντε δισκακια που θα κρατουσα αν για οποιοδηποτε λογο αναγκαζομουν να πεταξω ολα μου τα cd...

1. The Roots - Game Theory


2. Common - Be


3. J Dilla - Donuts


4. Ali - O.S.T


5. Gnarls Barkley - St. Elsewhere


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κυριως με τη μαυρη μουσικη
...και μένα, μα με άλλη έννοια
("...φιλε τελει σιντι;")



Χμμμ... 5 πιο αγαπημένα. Απο ποιό είδος είπαμε; :hmm:
Αλλιώς ειναι σα να ψάχνω τους 100 μεγάλους έλληνες... τέσπα.
Τέτοια ώρα, τέτοιες επιλογές.



























 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dtg

Νεοφερμένος

Ο dtg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι επιλογές. Να δούμε τελικά αν κάποιες θα ταυτίζονται?
Οι επιλογές τελικά σας βγαίνουν εύκολα ή δύσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ειλικρινά, είναι απίστευτα δύσκολο το να ξεχωρίσω μονο 5 albums που έχω σαν τα 5 κορυφαία.

Συγνώμμη, υπόλοιπα albums. :cry_x:









 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Lynyrd Skynyrd-(Pronounced 'Lĕh-'nérd 'Skin-'nérd)
Black Sabbath-Paranoid
Metallica-Master of Puppets
Soundgarden-Badmotorfinger
Linkin Park-Hybrid Theory
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δύσκολο να επιλέξεις.
Βάζω τα 5 που μου έρχονται στο μυαλό.

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
Ulver - Perdition City
Massive Attack - Blue Lines
Queensryche - Operation: Mindcrime
Edge of Sanity - Crimson
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top