Ξένα vs Ελληνικά

Τι ακούτε περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Ξένα

    Ψήφοι: 21 29.6%
  • Ελληνικά

    Ψήφοι: 4 5.6%
  • Και τα 2, αλλά περισσότερο εληνικά

    Ψήφοι: 13 18.3%
  • Και τα 2, αλλά περισσότερο ξένα

    Ψήφοι: 33 46.5%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 0 0.0%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λατρεύω τη μουσική γενικάαα~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Απο ξένα ακούω κυρίως metal όπως Αnathema,Lacuna Coil,Him
Και rock όπως Green Day, Placebo...
Τώρα, από ελληνικά ακούω μόνο Χατζηγιάννη!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και τα δύο και περισσότερο ελληνικά, μου αρέσουν τα λαικά μας τα ρεμπέτικά και γενικά ότι παλιό υπάρχει μέχρι το 99 μετά τα ελληνικά είναι πολλύ επιλεκτικά για μένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν και δεν νομίζω ότι σας ενδοιαφέρει και τόσο, ο λόγος που δεν ακούω Ελληνικά όπως τα λέτε είναι ότι δεν έχω ξανακούσει πιο κλαψιάρικη και γκρινιάρικη μουσική (άλλη λέξη χρησιμοποιώ αλλά δεν το επιτρέπει ο χώρος). Εγώ τουλάχιστον μελαγχολώ και χαλιέμαι στο παραμικρό άκουσμα και ακόμα και όταν ήμουν κομμάτια από μαυροδάφνες και πάλι δεν την άντεχα. Και στην τελική βαρέθηκα να ακούω το σχεδόν απόλυτο της ελληνικής μουσικής να ασχολείται με το ερωτικό και πως παράτησε ο ένα τον άλλον κτλ κτλ άντε και λίγο να κλαίγεται για κάποια κοινωνικά. Υπάρχουν και άλλα πιο σοβαρά ζητήματα στον κόσμο και όχι μόνο. Μουσική είναι όχι κλάψα. Αλλά "Έχει πολύ μαράζι ο έλληνας μέσα του". Μήπως να κάνω το παραπόνο μου τραγούδι? Καλά θα πάει αν του βάλω και λίγο love story μέσα:whistle:
Α να γεια σου !

Και οτι εξαιρεσεις καλες εχω ακουσει στο παραπανω....ω τι εκλπηξη ! μου αρεσαν !

(εξαιρεσεις υπαρχουν παντα φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέμα Ζωντάνεψε!!! :wizard:


Επί του θέματος τώρα :Ρ :

Ξένα εννοείται!!! <3 Όχι ότι δεν υπάρχουν και κάποια ελληνικά κομμάτια που μου αρέσουν, αλλά πάντοτε μου άρεσαν τα ξενόγλωσσα τραγούδια πιο πολύ! Μπορεί λιγάκι να φταίει και το γεγονός ότι από μικρή ηλικία στο σπίτι μου ακουγόταν ξένη μουσική. :happy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top