Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,956 μηνύματα σε 79,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι ποσοστό των φίλων σας χρησιμοποιούν Internet;

Τι ποσοστό των φίλων/παρεών σας χρησιμοποιούν internet?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
Όλοι!
24
36,92%
Οι περισσότεροι, θα έλεγα κάπου 7-9 στους 10
31
47,69%
Περίπου οι μισοί
4
6,15%
Λιγότεροι από τους μισούς, περίπου 3-4 στους 10
2
3,08%
Λίγοι, 1-2 στους 10
3
4,62%
Μόνο εγώ! Ααα, και εκείνο το geek που μου φτιάχνει το pc όταν χαλάσει
0
0%
Κανένας, ακόμα κι εγώ μπαίνω πάρα πολύ σπάνια
1
1,54%

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 18:28, 26-07-08:

Όλοι. Αλλά με κάποιους/ες έχω διαφορετικά διαδυκτιακά ενδιαφέροντα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Tuppence

Νεοφερμένος

H Tuppence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αεροσυνοδός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Tuppence έγραψε: στις 18:44, 26-07-08:

Αρκετοί - οι περισσότεροι για τα (πολύ) βασικά...
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 12:55, 12-11-08:

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα δύο τελευταία χρόνια (με το φαινόμενο του facebook και τα λοιπά δαιμόνια) χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο πολλοί άνθρωποι που σνόμπαραν τους υπολογιστές στο παρελθόν. Πίσω στα τέλη του 90' με αρχές του 00', σε κοίταζαν περίεργα αν ήσουν δικτυωμένος. Το ζήτημα τώρα για μένα δεν είναι πλέον πόσοι έχουν πρόσβαση αλλά τι είδους χρήση κάνουν.

Για να θεωρηθείς συνειδητοποιημένος χρήστης δεν αρκεί να κανείς αχαλίνωτο stalking τους παλιούς σου συμμαθητές στο facebook. Είναι θέμα μιας ολόκληρης νοοτροπίας που χρωματίζεται από έναν συνθετικό τρόπο σκέψης που αργά ή γρήγορα αναπτύσσεται με την ενασχόληση (η κριτική σκέψη στην αναζήτηση και αφομοίωση της πληροφορίας, η απόρριψη των παραδοσιακών ΜΜΕ και των mainstream τάσεων, η επίγνωση του ότι δεν έχει σημασία τόσο τι ξέρεις όσο το να ξέρεις τον τρόπο που μπορείς να μάθεις, η ευαισθησία στις λεπτές πτυχές του διαδικτυακού λόγου κοκ)
6
Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε: στις 00:12, 14-12-08:

Μένω περίπου 20 χλμ από την Αθήνα και λυπάμαι, που κανένας από τους φίλους-ες μου δεν θέλει να μάθει internet. Μόνο αυτοί που το έχουν ανάγκη στη δουλειά τους. Το μορφωτικό τους επίπεδο δεν είναι χαμηλό, και οι ηλικίες είναι ανάμεικτες. Εχουν απομακρυνθεί και από μένα επειδή ασχολούμε, αλλά δεν με πειράζει, ίσως μου κάνει καλό για να δω το χαρακτήρα τους. Θα καταλάβουμε ποτέ πως η γνώση δεν σταματάει ποτέ...;
Παράθεση

Black99

Νεοφερμένος

Ο Black99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Black99 έγραψε: στις 10:15, 14-12-08:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Λαρα...''η γνώση δεν σταματά ποτέ!!''...πρέπει να την αποδεχόμαστε!..μόνο έτσι θα καταφέρουμε να εξελιχθούμε...να δούμε όμως, για πόσο ακόμα θα το καταφέρνουμε αυτό?
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 19:04, 01-02-10:

Oι περισσότεροι...Άτομα που δεν ασχολούταν αρχισαν να χρησιμοποιουν..Νομίζω είναι πλέον ενα κομματι της καθημερινοτητας μας και σαφως ενα χρησιμω εργαλειο.Ειναι ικανο να σου προσφερει απο ενημερωση μεχρι διασκεδαση
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 19:59, 01-02-10:

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα δύο τελευταία χρόνια (με το φαινόμενο του facebook και τα λοιπά δαιμόνια) χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο πολλοί άνθρωποι που σνόμπαραν τους υπολογιστές στο παρελθόν. Πίσω στα τέλη του 90' με αρχές του 00', σε κοίταζαν περίεργα αν ήσουν δικτυωμένος. Το ζήτημα τώρα για μένα δεν είναι πλέον πόσοι έχουν πρόσβαση αλλά τι είδους χρήση κάνουν.

Ίσως μια πιο καίρια ερώτηση θα ήταν, πόσοι από τους φίλους σας ικανοποιούν τουλάχιστον ένα από τα παρακάτω κριτήρια :

1) Είναι γραμμένοι σε φόρουμ

είτε

2) Ενημερώνονται από το ίντερνετ

είτε

3) Μπαίνουν στην wikipedia για να μάθουν για κάποιο θέμα?

Προσωπικά, ΟΛΟΙ μου οι φίλοι χρησιμοποιούν σχεδόν αποκλειστικά το διαδίκτυο μόνο για ...facebook και msn. Οι δικοί σας?
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 17:10, 11-11-10:

Όλοιιιι!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια