Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,976 μέλη και 2,478,808 μηνύματα σε 78,950 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 548 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά παιχνίδια

super_deal (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O super_deal έγραψε: στις 20:32, 01-07-13:

Έχω πάντως έχω ιδέα από παλιά παιχνίδια, αλλα μου αρέσουν μονο τα παλιά λούτρινα και τις παλιές κούκλες. Τα μονα παλιά παιχνίδια που δεν μου αρέσουν είναι τα ηλεκτρονικά (Amiga, commodore etc).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 21:32, 02-07-13:

Ένα σούρουπο πριν λίγες μέρες έπινα τον φραπέ μου στη Βάρκιζα κοντά στη θάλασσα. Εκεί κοντά υπήρχαν 7-8 πιτσιρίκια (ηλικίας μέσα δημοτικού). Κάποια στιγμή ένα κοριτσάκι λέει: "Παίζουμε κρυφτό?" και πήρε απαντήσεις "τι είναι αυτό?" , "πώς παίζεται?" , "θα μας μάθεις?". Έμεινα έκπληκτος. Δηλαδή, υπάρχουν παιδιά που δεν ξέρουν κρυφτό ! Πόσο φυλακισμένα τα έχουν τα καημένα που δεν έμαθαν να παίζουν το παιχνίδι που μάθαμε από όταν πρωτοπερπατήσαμε και μας δίδαξε την προπαίδεια του 5? (Για την ιστορία, το κρυφτό παίζεται εδώ και χιλιάδες χρόνια με τους ίδιους κανόνες σε όλα τα μήκη και πλάτη της Γης).
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,251 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 01:48, 07-07-13:

Πλακα πλακα, ο ρυθμος απο το 5 10 15 20 25 και απο εναν ρυθμο που μας εμαθε η δασκαλα στα αγγλικα για την αλφαβητα δεν θα τις ξεχασω ποτε
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 02:03, 07-07-13:

τσαφ τσουφ το τρενο περνα μεσα εξω μεσα πατα
Παράθεση

cha0s

Επιφανές Μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 3,752 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 02:06, 07-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ένα σούρουπο πριν λίγες μέρες έπινα τον φραπέ μου στη Βάρκιζα κοντά στη θάλασσα. Εκεί κοντά υπήρχαν 7-8 πιτσιρίκια (ηλικίας μέσα δημοτικού). Κάποια στιγμή ένα κοριτσάκι λέει: "Παίζουμε κρυφτό?" και πήρε απαντήσεις "τι είναι αυτό?" , "πώς παίζεται?" , "θα μας μάθεις?". Έμεινα έκπληκτος. Δηλαδή, υπάρχουν παιδιά που δεν ξέρουν κρυφτό ! Πόσο φυλακισμένα τα έχουν τα καημένα που δεν έμαθαν να παίζουν το παιχνίδι που μάθαμε από όταν πρωτοπερπατήσαμε και μας δίδαξε την προπαίδεια του 5? (Για την ιστορία, το κρυφτό παίζεται εδώ και χιλιάδες χρόνια με τους ίδιους κανόνες σε όλα τα μήκη και πλάτη της Γης).
Νομίζω υπερβολικός είσαι και δε ξέρω αν αυτό που περιγράφεις ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ή είναι μυθοπλασία δική σου. Δε το πιστεύω οτι υπάρχει παιδί που δε ξέρει πως παίζεται «το κρυφτό». Είναι απ' τα πρώτα παιχνίδια που μαθαίνουν τα παιδιά στα πάρκα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,558 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 10:51, 07-07-13:

Βάζω στοίχημα πως ξέρουν το LoL

Κρίμα γιατί το κρυφτό είναι από τα καλύτερα παιχνίδια. Αναμνήσεις...
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 10:55, 07-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Νομίζω υπερβολικός είσαι και δε ξέρω αν αυτό που περιγράφεις ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ή είναι μυθοπλασία δική σου. Δε το πιστεύω οτι υπάρχει παιδί που δε ξέρει πως παίζεται «το κρυφτό». Είναι απ' τα πρώτα παιχνίδια που μαθαίνουν τα παιδιά στα πάρκα.
Ούτε κι εγώ θα το πίστευα αν μου το έλεγαν πριν 20 μέρες και μάλλον θα αντιδρούσα όπως κι εσύ με αμφιβολίες. Έτσι όπως το παρουσίασα εμφανίζει κάποια υπερβολή. Η πραγματικότητα είναι ότι από τα 8 παιδιά, δεν ήξεραν να παίζουν κρυφτό τα 2. Όμως και τα 2 πολλά είναι και αυτή ήταν η έκπληξή μου. Πόσο σίγουρος είσαι ότι όλα τα παιδιά της Αθήνας τα πηγαίνουν στα πάρκα για να παίξουν?
Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Βάζω στοίχημα πως ξέρουν το LoL
Σίγουρα αυτό το ξέρουν, όπως είναι και σαΐνια στο PS κλπ.

Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε: στις 11:33, 07-07-13:

παιδια κι εγω τα θυμαμαι ολα!
λιωσιμο με καρτες και ταπες ποκεμον,χλαπατσες,τρελομπαλα,γκειμποι,σεγκα,αυτο με τις πλαστελινες ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε: στις 18:29, 07-07-13:

Τα πιο πολλά παιχνίδια των σημερινών παιδιών είναι κομπιουτερικά.

1
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 20:35, 07-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αυτο δεν λεει κατι. Και για χιλιαδες χρονια πιστευανε οτι οι ασθενειες ειναι καταρα των θεων , (or something) αλλα δεν ηταν ετσι τα πραματα. Μην ειμαστε προσκολημενοι στο παρελθον.
Pokemon Gold>>>κρυφτο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bemanos : 07-07-13 στις 20:43.
1
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 21:52, 07-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
τσαφ τσουφ το τρενο περνα μεσα εξω μεσα πατα
αχ,αυτό δεν το κατάφερνα ποτέ
και επίσης το να κάνω σκοινάκι με άλλους παρέα,μόνο μόνη μου μπορούσα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια