Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
"κααααυλααααα"
"μουναρα/ος"
"πουτσ@"
και κατι τετοια...με τρελενουν:|

Λυπάμαι αλλά διαφωνώ. Οι λέξεις αυτές είναι απαραίτητες σε μία συζήτηση ώστε να αποδωθούν με ακρίβεια ορισμένα νοήματα. :devil:

Όταν θες κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνομωτεί για να σου σπάσει τα αρ@ίδι@

Σωστά. Ή ακόμα καλύτερα...

https://asynadak.pblogs.gr/oi-nomoi-toy-merfy-thewria.html :devil:

Παιδιά, ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σας για τη φράση του Κοέλιο, αλλά χάνετε την ουσία, η οποία είναι ότι ανεξαρτήτως ποια ακριβώς είναι η αρχική φράση, το νόημά της είναι μια μαλακία... :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οι ρίζες μου είναι από Αθήνα οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό, δεν νομίζεις???;)
Ε πεστο έτσι "να καταλαβαινόμαστε".
Ετσι εξηγούνται όλα, και η αντιπάθεια προς τη σαλονικιώτικη αργκό και το τζατζικένιο σουβλάκι. Λέω κι εγώ δε μπορεί να τα λέει αυτά χαλικιδικιώτισσα
Αλλά δε πειράζει δε σε κατηγορώ, δε φταις εσύ, κανείς δεν είναι τέλειος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Επιτελους να ενημερωσει κάποιος όλους τους ημιμαθεις αυτης της χώρας οτι δεν υπαρχει φραση: "από ανέκαθεν", ούτε "εξ' απ' ανέκαθεν" !!!!!!!!!!!!!:mpinelik::mpinelik::verymad::verymad::verymad:Το σωστό ηταν, είναι και θα είναι: Α ν έ κ α θ ε ν ! ! ! ! ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Επιτελους να ενημερωσει κάποιος όλους τους ημιμαθεις αυτης της χώρας οτι δεν υπαρχει φραση: "από ανέκαθεν", ούτε "εξ' απ' ανέκαθεν" !!!!!!!!!!!!!:mpinelik::mpinelik::verymad::verymad::verymad:Το σωστό ηταν, είναι και θα είναι: Α ν έ κ α θ ε ν ! ! ! ! ! ! !

:confused::confused: συγγνωμη..:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Οι χειροτερες λεξεις ειναι το : μη(ν) και το ξυπνα(οχι οταν κοιμαμαι αλλα οταν δεν καταλαβαινω κατι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
όλους τους πολιτικούς ''κοιτάζουμε το μέλλον σας! σκεφτόμαστε το συμφέρον σας! θα... θα... θα...'':mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
1. Να μιλησουμε για την σχεση μας :mad: η το χειροτερο σ' αρεσε αγαπη μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά διαφωνώ. Οι λέξεις αυτές είναι απαραίτητες σε μία συζήτηση ώστε να αποδωθούν με ακρίβεια ορισμένα νοήματα. :devil:

Υπαρχουν και αλλες που ηχουν σαφως καλυτερα, και δειχνουν καποιο επιπεδο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
'' Καλό χειμώνα '', όταν στο λένε από τις 12 Αυγούστου! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
"Τυχαίο, δεν νομίζω"

Στην αρχή όταν βγήκε η διαφήμιση και δεν ήταν γνωστό είχε πλάκα αλλά τώρα που το χρησιμοποιούν όλοι έχει καταντήση πολύ εκνευριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εμενα μου την δινει οταν καποιος προσπαθει να σου εξηγησει κατι και δινει λιγες πληροφοριες και στο τελος σου λει "ξερεις τωρα" "καταλαβαινεις"
οχι ρε δεν καταλαβαινω μιλα σαν ανθρωπος να σε καταλαβω lol :D

φραση που αγαπω
"οτι πεις", "μας επεισες" αυτα πρεπεει να τα λεω γυρω στις 50 φορες καθε μερα στον αδερφο μου :P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εμένα με νευριάζει όταν κάποιος πει μια μακακιούλα και αυτή υιοθετηθεί από πολλά άτομα που το λένε διαρκώς είτε ταιριάζει είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Εμένα με νευριάζει όταν κάποιος πει μια μακακιούλα και αυτή υιοθετηθεί από πολλά άτομα που το λένε διαρκώς είτε ταιριάζει είτε όχι.

όντως
δεν παλεύεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
υποσχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εμένα μου την σπάει, όταν γνωρίζομαι με κάποια, η πρώτη ερώτηση που μου κάνει (πριν καν ρωτήσει πως με λένε) "τι ζώδιο είσαι";

Εαν ειναι η δευτερη...????? :redface: :D

γκομενα γκομενος,μπαζο,θεογκομενα κλπ..


εμενα παλι μ αρεσουν! :P


στο θεμα μας...
τωρα τελευταια με εκνευριζει απιστευτα η φραση "και στα δικα σου συντομα"... :mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
''και στα δικα σου συντομα'' σιγουρα αυτο μου τη δινει απιστευτα, λες και με ρωτησε αν θελω ναναι συντομα

''ξερω γω τι λεω....'' και τι εισαι? ο ξερολας? ουστ

''εισαι λαθος'' - διοτι δεν υπαρχει σωστο η λαθος και μη προσπαθεις να με πεισεις να χω τη δικη σου γνωμη αν δε συμφωνω με τιποτα

γενικα μου τη σπανε οι ξερολες κι αυτοι που πανε στο παιξουν αρχηγοι οταν ειναι μια τριχα απο τα... μαλλια σου :D:redface:

αλλα νταξ σπαζομαι για λιγο μετα οκευ γελαω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
''χαλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλαρα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
επεισης οι καγκουροποζερο εκφρασεις που συναντας στο facebook,κυρίως από κοριτσάκια γυμνασίου,τύπου:
ah,azp m!!t Cpac mwoo m!!!!t gmt pic0ula ein auth??eic 8e@!!i lov ya!!!cypaw xaz0 mmmm!!!!!

Ελεος.........:down::mpliaks::kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Τα κοριτσακια μη σε πειραζουν. Εδω ξερω μια 25 χρονων που γραφει ετσι, εκει τι λες? Ε? Ε?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Δεν ξέρω
Δεν Μπορώ
Κανε ότι θες

@.@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top