Η αντιαισθητικότητα της περούκας στον άντρα

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
A ωραία Σιμπυ, σου έχω γαμπρό έτοιμο,
είναι και παιδαράς, είναι και φωναράς :P











έχεις εντρυφήσει στο θέμα βλέπω

Εμμμ, φαλακρός γεννήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
A ωραία Σιμπυ, σου έχω γαμπρό έτοιμο,
είναι και παιδαράς, είναι και φωναράς :P








:beating:

Αμάν πια .... !!!!!!! Μην αφήσεις τίποτα να πέσει κάτω ..... !!!!!! :xtipao:

Δεν είπα ότι ψάχνω ντε και καλά γλόμπο... είπα ότι υπάρχουν πολύ ωραίοι άνδρες που είναι γλόμποι! Αμέσως!!!! :mad: ...... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άλλοι ξυρίζουν κόντρα το κρανίο επειδή θεωρούν ότι τα μαλλιά τους κάνουν να μοιάζουν σαν....ταβανόβουρτσες ή σφουγγαρίστρες και κάποιοι άλλοι μιλάνε περί...."αντιαισθητικότητας" της καράφλας !!!

Τι να πει κανείς, φτιαγμένος κόσμος πρόχειρα στης :crazy: ζει τα πρόθυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Άλλοι ξυρίζουν κόντρα το κρανίο επειδή θεωρούν ότι τα μαλλιά τους κάνουν να μοιάζουν σαν....ταβανόβουρτσες ή σφουγγαρίστρες και κάποιοι άλλοι μιλάνε περί...."αντιαισθητικότητας" της καράφλας !!!

Τι να πει κανείς, φτιαγμένος κόσμος πρόχειρα στης :crazy: ζει τα πρόθυρα

Δαίμονα αυτοί που ξυρίζουν το κεφάλι τους, το ξυρίζουν όλο, όχι μόνο έναν μεγάλο κεφτέ στη μέση και το κάνουν επειδή τους αρέσει.... Δεν σχολιάζουμε αυτό όμως. Ούτε το αν είναι αντιαισθητική η φαλάκρα ... το θέμα ξεκίνησε από το αν είναι ή όχι αντιαισθητικό να καλύπτει κανείς την φαλάκρα με περούκα ή περουκίνι.

Η περούκα είναι το θέμα όχι η φαλάκρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι ότι πράγματι είναι αντιαισθητική η περούκα ειδικά όταν απλά την τοποθετούν σαν καπέλο πάνω στο κεφάλι και από το σβέρκο περισσεύουν τα πραγματικά μαλλιά....
Από την άλλη κατανοώ τον άνθρωπο που επιλέγει αυτή τη λύση γιατί προφανώς δεν μπορεί να διαχειριστεί τη γύμνια του κεφαλιού του....
Αλλά τουλάχιστον ας το κάνει σωστά....
Όχι ξύπνησα το πρωί και είπα να κολλήσω μαλλιά στο πάνω μέρος του κρανίου μου….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Παιδιά η τεχνολογία έχει εξελιχθεί πλέον. Στις μέρες μας πέραν της εμφύτευσης υπάρχουν και τα συστήματα μαλλιών με εντυπωσιακά αποτελέσματα ως φαίνεται :) Ακριβό σπορ βέβαια που το έψαξα!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όλα είναι θέμα ποιότητας. Οι περούκες όντως έχουν βελτιωθεί θεαματικά τα τελευταία χρόνια και, αν μιλάμε για καλής ποιότητας, προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου αντιαισθητικό να φοράει κάποιος. Η τοπική φαλάκρα προσθέτει χρόνια και πολλές φορές δείχνει περίεργη, το skinhead δεν ταιριάζει σ' όλους, οπότε αν είναι ανθεκτικό και μπορείς να το κρατήσεις καιρό, πιστεύω ότι αξίζει κάτι τέτοιο:

 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.
Άν φαίνονται σαν πραγματικά γιατί όχι, το πρόβλημα είναι ότι δεν θα πρέπει να την βγάζει ποτέ γιατί θα καταλάβουν οι άλλοι ότι είναι ψεύτικα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Όλα είναι θέμα ποιότητας. Οι περούκες όντως έχουν βελτιωθεί θεαματικά τα τελευταία χρόνια και, αν μιλάμε για καλής ποιότητας, προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου αντιαισθητικό να φοράει κάποιος. Η τοπική φαλάκρα προσθέτει χρόνια και πολλές φορές δείχνει περίεργη, το skinhead δεν ταιριάζει σ' όλους, οπότε αν είναι ανθεκτικό και μπορείς να το κρατήσεις καιρό, πιστεύω ότι αξίζει κάτι τέτοιο:

Απλά αναρωτιέμαι αν αυτά τα συστήματα προκαλούν φαγούρα, αν αναπνέει το κεφάλι καθώς και πως αντιδράει το σύστημα αν ο άλλος ιδρώνει πάρα πολύ :hmm:

Ενδεικτικά να σας πω τιμές που διάβασα σε ένα στην Ελλάδα που φαίνεται καλό:
Από 880 ευρώ έως 1500 ευρώ (ανάλογα την ποιότητα) τα δύο συστήματα μαλλιών που τα εναλλάσσεις κάθε φορά που πας για συντήρηση και διαρκούν και τα δύο 12 μήνες κατά Μ.Ο.
40 ευρώ η συντήρηση κάθε ~20 μέρες (ουσιαστικά πας και βάζεις το σύστημα που είχες αφήσει την τελευταία φορά που έκανες συντήρηση, σε κουρεύουν και σε ξανά ξυρίζουν)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Απλά αναρωτιέμαι αν αυτά τα συστήματα προκαλούν φαγούρα, αν αναπνέει το κεφάλι καθώς και πως αντιδράει το σύστημα αν ο άλλος ιδρώνει πάρα πολύ :hmm:

Ενδεικτικά να σας πω τιμές που διάβασα σε ένα στην Ελλάδα που φαίνεται καλό:
Από 880 ευρώ έως 1500 ευρώ (ανάλογα την ποιότητα) τα δύο συστήματα μαλλιών που τα εναλλάσσεις κάθε φορά που πας για συντήρηση και διαρκούν και τα δύο 12 μήνες κατά Μ.Ο.
40 ευρώ η συντήρηση κάθε ~20 μέρες (ουσιαστικά πας και βάζεις το σύστημα που είχες αφήσει την τελευταία φορά που έκανες συντήρηση, σε κουρεύουν και σε ξανά ξυρίζουν)

Φαντάζομαι το χουν σκεφτεί και έχει πόρους για να αναπνέει το δέρμα. Αυτό μπορείς να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις μόνος σου ή μόνο από επαγγελματία;

Η τιμή όντως τσουχτερή, μια πετυχημένη εμφύτευση ίσως αξίζει περισσότερο. Ο πρώην σπιτονοικοκύρης μου έκανε στο Λονδίνο και τώρα έχει πολύ πλούσιο μαλλί.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Φαντάζομαι το χουν σκεφτεί και έχει πόρους για να αναπνέει το δέρμα. Αυτό μπορείς να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις μόνος σου ή μόνο από επαγγελματία;

Η τιμή όντως τσουχτερή, μια πετυχημένη εμφύτευση ίσως αξίζει περισσότερο. Ο πρώην σπιτονοικοκύρης μου έκανε στο Λονδίνο και τώρα έχει πολύ πλούσιο μαλλί.
Ναι στα FAQs έλεγε ότι μπορείς να κάνεις και συντήρηση μόνος σου.
Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο αξίζει, αφού και πάλι σου πουλάνε τα απαραίτητα προϊόντα αυτοί (άρα δεν μηδενίζεις το κόστος συντήρησης αν το κάνεις μόνος σου), ενώ από την άλλη όταν πας και σκας το 40 ευρώ σε κουρεύουν κιόλας, πέραν του ότι σου βάζουν τις απαραίτητες κρέμες που είναι μέσα στην τιμή.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά όλα αυτά είναι γελοία αν κάτσει και το σκεφτεί καλά κανεις.

Με τις περούκες ξοδεύεις ένα κάρο χρήματα πρέπει να τις βγάζεις τακτικά για να ξυρίζεις το κεφάλι γιατί αλλιώς βγαίνουν οι τρίχες από κάτω και σε φαγουριζει τρελά είτε βγαίνουν γυρισμενες προς τα μέσα και έχεις χειρότερα θέματα. Και έχεις μετά και το 75% των γυναικών που άμα δει ότι φοράς περούκα ξενερώνει που είναι και ο σημαντικότερος λόγος καθώς ας μην γελιόμαστε για τις γυναίκες γίνεται όλο το νταβαντουρι με τα μαλλιά.

Οι εμδυτευσεις πέραν του ότι είναι πανάκριβες οι καλές (και αν πας σε φτηνό γιατρό είναι απλά μαλάκας) αφήνουν σημάδια στο υπόλοιπο κεφάλι από όπου σου παίρνουν τα εμφυτεύματα που σημαίνει ότι δε μπορείς να το ξυρισεις πλέον και είσαι locked in στη διαδικασία αυτή με τα χάπια και τις ουσίες και τις συνεχόμενες εμφυτευσεις, καθώς δεν γίνεται μόνο μια φορά και τέλος.

Το προβλημα αυτό θα λυθεί μόνο όταν θα έχουμε γονιδιακες θεραπείες που λύνουν το πρόβλημα από τη ρίζα τους, πιθανόν σε καμία 10ετια. Μέχρι τότε όλα τα άλλα είναι πολύς κόπος και χρήμα για το τίποτα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αν το αποτέλεσμα είναι καλό εμφανισιακά τύφλα να χει το πως το πέτυχες :P
Εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω αλλά με προβληματίζει πολύ το αν ισχύει ότι φαγουριζει και το τι παίζει αν ιδρώνεις εύκολα ή αν κάνεις μπάνιο κάθε μέρα όπως κανω εγώ. Θα μου πεις μειώνονται οι χρόνοι συντήρησης αλλα πόσο πια.
Πρέπει να βρω άτομα με εμπειρία στο net να τα ρωτήσω.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν το αποτέλεσμα είναι καλό εμφανισιακά τύφλα να χει το πως το πέτυχες :P
Εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω αλλά με προβληματίζει πολύ το αν ισχύει ότι φαγουριζει και το τι παίζει αν ιδρώνεις εύκολα ή αν κάνεις μπάνιο κάθε μέρα όπως κανω εγώ. Θα μου πεις μειώνονται οι χρόνοι συντήρησης αλλα πόσο πια.
Πρέπει να βρω άτομα με εμπειρία στο net να τα ρωτήσω.
Δεν γνωρίζω για τις περούκες αλλά έχω δύο παραδείγματα γνωστών μου που πήγαν στην Τουρκία για εμφύτευση. Έμειναν πολύ ευχαριστημένοι και οι 2 και όπως έλεγαν, το κόστος ήταν χαμηλό συγκριτικά με άλλες επιλογές στην Ευρώπη (υποθέτω και στην Ελλάδα).
Όχι ότι είναι εύκολο να γίνει κάτι τέτοιο τώρα εν μέσω covid, απλά το αφήνω εδώ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top