Στερώντας τα δικαιώματα των άλλων...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι ρε παιδιά καταλαβαίνω τι θέλετε να πειτε...
όμως το οτι χρησιμοποιούνται οι λέξεις για ύβρη, δεν σημαίνει αυτόματα ότι η ίδια η ομάδα μειωνεται .....

αλοίμονο αν κάθε φορά κάποιος μαλ@κας βρίζει κάποιον και τον λεει μ....ί, εγώ να παρεξηγιέμαι! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Άλλο να τον λές μ****ι όμως και άλλο "παλιοπ****η" και "παλιοαδερφή" κτλ Το καθένα έχει διαφορετική βαρύτητα όπως καταλαβαίνεις

Μήπως να κάναμε ένα split εδώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η κάθε μα η κάθε βρισιά εχει τη βαρύτητα που της δίνει ο καθένας!!!!!!!
για σένα είναι ίσως σοβαρή βρισιά το παλιοπο*στη... κλπ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ!!!!
Το παίρνεις πολύ προσωπικά ......
το "σου μαμω τη μάνα" δεν είναι σοβαρο??? δεν ειναι εξεφτελιστικό???

Πες στον άλλον όμως.... "την έχεις δει τη μάνα μου ρε φίλε? χαράς το κουράγιο σου που τη μαμας!" και του μαμας πλέον την ψυχολογια!!!!!!!!
Του σπας τον τσαμπουκά.... δεν μπορει πλεον να ειναι βρισια γιατι εσυ δεν το αντιμετωπίζεις σαν βρισια!!!
Ολοι και όλα εχουν την αξια που τους δίνουμε ΕΜΕΙΣ στο μυαλό μας.....

Υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα για να ασχοληθει κανεις ;)


(και οκ να το κάνουμε το σπλιτ, αλλά δεν μου έρχεται ιδεα για τίτλο... πες και το κάνω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πες στον άλλον όμως.... "την έχεις δει τη μάνα μου ρε φίλε? χαράς το κουράγιο σου που τη μαμας!" και του μαμας πλέον την ψυχολογια!!!!!!!!
Αυτό δεν το έπιασα... Εξήγα και έχουμε και μια μικρή(:D) διαφορά ηλικίας:P

(και οκ να το κάνουμε το σπλιτ, αλλά δεν μου έρχεται ιδεα για τίτλο... πες και το κάνω :P )

Όλα στο πιάτο θα στα δώσω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μετάφραση σε αυτό που δεν έπιασες......


σε βρίζει ο άλλος και μέσα σε υστερία σου ουρλιάζει....
"σου γ@μ* τη μάνα ρε!!!!"
κι εσύ ατάραχος και ήρεμος του απαντάς.....
"την έχεις δει ρε τη μάνα μου πως είναι?? χαράς το κουράγιο σου!!!"

τον αφήνεις σύξιλο... γιατί απλά δεν έχει πιάσει η ψυχολογική βία που προσπάθησε να σου ασκήσει....
δεν σε τσίτωσε.... δεν σε εκνεύρισε... δεν σου έκανε αυτό που ήλπιζε...
δεν σε προσβαλε!!!!!
απεναντίας... του απαντάς με οίκτο ότι η επιλογή του να κάνει κάτι τέτοιο στη μάνα σου τον εντάσει στην κατηγορία σαβουρογ@μη....
εκεί έχεις κερδίσει όλο το παιχνιδι και είναι μεγάλος τσαμπουκάς....

το ξέρω γιατί το έχω κάνει ΠΟΛΛΕΣ φορές.... το έχω παιξει με πολύ μεγάλη επιτυχία αυτό το παιχνίδι και ΠΑΝΤΑ ήμουν κερδισμένη.....

"να σου δωσω και το τηλέφωνο της μάνας μου ρε φίλε να δει κι αυτη χαρα στα σκέλια της.... 70 χρονων ειναι!"
κι ασε τον άλλον μαμακα με ανοιχτο το στομα....


για αυτο επιμένω.... ΟΛΑ έχουν την αξία που τους δίνουμε εμείς γιατι έτσι κι αλλιώς ... ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ο τύπος να σου μαμήσει τη μάνα.... ε πως θα γίνει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Πάντως εμενα οπτικα το θεαμα δυο ομοφυλοφιλων σε τρυφερες στιγμες μου φαινεται αποκρουστικο.Δεν ξερω γιατι ισως επειδη δεν το καταλαβαινω ,ισως η ολη εικονα δε ξερω τι.Παρολα αυτα δε το βρισκω ανωμαλο γιατι οφειλεται σε γονιδια και σε προδιαθεσεις που εχει το ατομο.Ετσι γεννηθηκε..Στο θεμα μας τωρα.Ειναι λογικο οι ομοφυλοφιλοι σε τετοιες φασεις να νιωθουν πιο αβολα γιατι ξερουν πως τους αντιμετωπιζουν οι υπολοιποι.Και το να ειναι ανετοι φυσικα ειναι μια επιλογη γιαυτους..απλα φοβουνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πάντως εμενα οπτικα το θεαμα δυο ομοφυλοφιλων σε τρυφερες στιγμες μου φαινεται αποκρουστικο.Δεν ξερω γιατι ισως επειδη δεν το καταλαβαινω ,ισως η ολη εικονα δε ξερω τι.Παρολα αυτα δε το βρισκω ανωμαλο γιατι οφειλεται σε γονιδια και σε προδιαθεσεις που εχει το ατομο.Ετσι γεννηθηκε..Στο θεμα μας τωρα.Ειναι λογικο οι ομοφυλοφιλοι σε τετοιες φασεις να νιωθουν πιο αβολα γιατι ξερουν πως τους αντιμετωπιζουν οι υπολοιποι.Και το να ειναι ανετοι φυσικα ειναι μια επιλογη γιαυτους..απλα φοβουνται

Το να είμαστε άνετοι δεν είναι επιλογή μας και το ξαναλέω. Πώς μπορείς να είσια άνετος όταν κάθε λίγο και λιγάκι σε κοιτάνε παράξενα και είσαι δακτυλοδεικτούμενος? Δεν είναι άνεση να το αγνοείς, είναι Α Ν Α Ι Σ Θ Η Σ Ι Α. Και συγνώμη αλλά τόσο αναίσθητος εγώ δεν μπορώ να γίνω. Προτιμώ να παρηστάνω ότι με τον άλλο δεν υπάρχει τίποτα μεταξύ μας. Το ξέρω ότι δεν είναι σωστή επιλογή αλλά εγώ αυτό επιλέγω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βρε ΚΟΥΕ μου καλά όλα αυτά που λες η ουσία όμως δεν είναι πως εκλαμβάνει ο δέκτης την προσβολή αλλά ο τρόπος που έχουν συνδεθεί ορισμένα πράγματα με καταστάσεις.
Το παραδειγμά μου ήταν πολύ πολύ απλό, στο μυαλό αυτού που βρίζει η λέξη ***νι είναι συνδεδεμένη με κάτι υποτιμητικό και η λεξη ***στης με κάτι κακό και μιαρό. Τώρα πως θα τα εκλάβει αυτός που δέχεται τις βρισιές είναι άλλη υπόθεση.
Ήθελα απλά να υποδείξω πως όταν μια ολόκληρη κοινωνική ομάδα την έχουμε ταυτίσει με την κοροιδία,την υπονόμευση, την κακοήθεια και ακόμη και στην καθημερινή μας ζωή λέμε "τι ***στια είναι αυτή που μου έκανες", πέρα απο την κοινωνική κριτική που ήδη δέχονται για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις ε τότε με τι ψυχή και τι σθένος θα πιαστούν άφοβα δημοσίως χεράκι-χεράκι;

Νικόλα δυστυχώς στη ζωή μας θα πρέπει να μάθουμε να είμαστε αναίσθητοι.Θα καταλάβεις αργότερα πως δαχτυλοδειχτούμενοι δεν είναι μόνο οι ομοφυλλόφιλοι αλλά όλοι όσοι παρεκκλίνουν έστω και λίγο απο ότι είναι κοινωνικά αποδεκτό και ορθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ααα Γιάννη, εσύ ήσουν που μας στραβοκοιτούσες μόλις βγήκαμε απο τα δεντράκια???:P
.

Σιγά μην τα στραβωκοίταξα τα παιδιά! εμένα πιό πολύ με απασχολούσε η κ@λοζέστη που είχε παρα τα παιδιά τι έκαναν. Έκείνοι ψάρωσαν και κατέβασαν τα χέρια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως κλέφτρα, εγώ που είμαι τόσο "φανατική" των δικαιωμάτων των ομοφυλοφίλων και κατά του ρατσισμού που ΄δεχονται, μου έχει τύχει να μου βγει η βρισιά "πο*στης" ή να πω τη λέξη "πο*στιά" με αρνητική χροιά...
Αλλά πχ αδερφή δεν διανοήθηκα καν ποτε να πω σαν βρισιά.
Το πο*στης πιστευω οτι ήταν βρισιά προτού συνδεδεί με τους ομορφυλόφιλους. Οτι δηλαδή συνδέθηκε με τους ομοφυλόφιλους επειδή ήταν βρισιά και δεν έγινε βρισιά επειδή ήταν συνδεδμένο με τους ομοφυλόφιλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Σιγά μην τα στραβωκοίταξα τα παιδιά! εμένα πιό πολύ με απασχολούσε η κ@λοζέστη που είχε παρα τα παιδιά τι έκαναν. Έκείνοι ψάρωσαν και κατέβασαν τα χέρια!:)

Ε και εγώ το ίδιο θα έκανα:redface: και θα κατέβαζα το χέρι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ε και εγώ το ίδιο θα έκανα:redface: και θα κατέβαζα το χέρι μου

Η λυση δεν είναι να κατεβάσεις το χέρι, αλλα να ανεβάσεις το χέρι δείχνοντας του πιο δάκτυλο απο τα χέρια σου είναι το πιο μακρύ;) . Δεν έχει κανένας δικαίωμα να σε κρίνει και να σου επιβάλει τον τρόπο που ζείς, ποιό σημαντικό είναι να ζεις ευτιχισμένος παρά το τι θέλει και δεν θέλει να βλέπει ο καθένας.
Εγώ χειρότερο θεωρώ μια 50αρα και που την έχει δει μπεμπέκα και τα έχει πετάξει όλα έξω καλοκαιριάτικα ή έχει ξεχάσει τι είναι το ξυράφι απο ένα ζευγάρι ομοφυλοφύλων που κρατιέται χέρι χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
κλεφτρα μου ενώ καταλαβαίνω τι εννοείς με το θέμα των "βρισιών" δεν θα συμφωνήσω μαζί σου....
Και δε θα συμφωνήσω μαζί σου για το λόγο του ότι όταν πέφτει το μπινελίκι δεν νομίζω ότι έχει σημασία η ετοιμολογια της λέξεως....
Αυτο το λέω ορμόμενη απ το γεγονός ότι έχω ακούσει τοσες μα τοσες πολλές φορες (άντρες βασικά) να βριζουν και να λενε.... "ρε μουν* θα σε γαμ*σω!!!!"

Με αυτο το σκεπτικό λοιπόν.... θεωρούν ολοι αυτοί ότι το γυναικείο γεννητικό όργανο είναι "κακό" και οτι η πράξη του σεξ εξεφτελιστική?
Μάλλον όχι....
Οι λέξεις παίρνουν εντελώς άλλη διάσταση όταν υπάρχουν σε τεταμένα πνεύματα ή αισθήματα....
Αλλιώς ακούγεται μια λέξη εν διαμέσω ύβρεων κι αλλιώς στην καθομιλουμένη!


Θα συμφωνήσω απόλυτα με την άποψη της ΚΟΥΕ μας,
και θα προσθέσω και κάτι ακόμα...

δεν υπάρχουν αισχρές λέξεις..., υπάρχουν μόνο αισχροί άνθρωποι...!!!!!!! ;)


Δεν νομίζω, όταν βέβαια είσαι απόλυτα συνειδητοποιημένος και συμφιλιωμένος... με τις επιλογές σου,
να αξίζει να κολλάς στις λέξεις... και να χαλάς την διάθεσή σου...

Και για να μην πει κανείς ότι τα λέω αυτά από θέση ισχύος...
θα αναφερθώ στην δική μου περίπτωση...

Όπως σας έχω πει και άλλωτε, είμαι ανήπαντρη μητέρα...
Αυτό είναι για πολλούς μιαρό...

Εάν εγώ δεν είμαι έτοιμη να ακούσω την κουβέντα του καθενός...
και να στηρίζω την επιλογή μου, με σοβαρότητα και χωρίς κανένα ενδυασμό... για αυτήν,
δεν θα ηρεμίσω ποτέ...
Πάντα θα υπάρχει κάποιος μυστήριος..., για να μην τον χαρακτηρίσω διαφορετικά και χαλάσω το topic...
που θα καταφέρνει να μου χαλάει τη διάθεση... :/:

Από την αρχή όμως, ήμουν αποφασισμένη να με ενδιαφέρει μόνο η γνώμη των εκείνων που εκτιμώ... ;)

Κανενός άλλου !!!!!!!!!!!!
Ούτε του ίδιου του Θεού..., που λέει ο λόγος.... :(

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εάν εγώ δεν είμαι έτοιμη να ακούσω την κουβέντα του καθενός...
και να στηρίζω την επιλογή μου, με σοβαρότητα και χωρίς κανένα ενδυασμό... για αυτήν,
δεν θα ηρεμίσω ποτέ...
Πάντα θα υπάρχει κάποιος μυστήριος..., για να μην τον χαρακτηρίσω διαφορετικά και χαλάσω το topic...
που θα καταφέρνει να μου χαλάει τη διάθεση... :/:

Από την αρχή όμως, ήμουν αποφασισμένη να με ενδιαφέρει μόνο η γνώμη των εκείνων που εκτιμώ... ;)

......................

lilith...με το ρισκο να ειμαι off topic θα πω κατι : η γνωμη εκεινων που εκτιμας ισως να ειναι αρκετη για σενα...δεν νομιζω πως συμβενει το ιδιο και με τα παιδια μας...εχουν ανακγη να τους βλεπουν σαν "κανονικα παιδια" και υποφερουν σε καθε σχολιο που γινετε για την μαμα τους.
......................
Οι ομοφυλοφιλοι σε αυτα που κανουν δεν ειναι χειροτεροι απο μας...(μην σας πω διλαδι λεπτομεριες και χανουμε το επιπεδο της συζητισης...:devil: )

Δεν μου αρεσει ο διαχωρισμος εμεις -αυτοι...ομως...πως να το κανουμε...ειμαστε διαφορετικοι στις σεξουαλικες προτιμησεις...επομενως μιλαμε για διαφορετικες ομαδες...

Η εκτιμηση της διαφορετικοτητας καλλιεργιται απο μικρο παιδι...δεν ξερω αν μπορειτε να δεχτειτε πως οι ομοφυλοφιλοι ειναι απλα διαφορετικοι και οχι χειροτεροι απο μας...Εγω προσωπικα προσπαθω στη ζωη μου να μην κρινω για τι δεν μου αρεσει να με κρινουν...και επειδη δεν ειχα ποτε το κομπλεξ του "ανωτερου ον"...ειμαι ευτυχησμενη...:)

(οποιος θελει διευκρινισεις για το κομπλεξ του "ανωτερου ον" msg me για βιβλιογρφαφια...:book: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στο θεματακι νομιζω οτι δε στερησε κανεις το δικαιωμα του ζευγαριου που περιγραφεις να πιαστει χερακι χερακι. Ειναι επιλογη τους να "κρυβονται" απο τον κοσμο. Οπως κι ενα ζευγαρι 15χρονων οταν κυκλοφορει αγκαλια και φιληθει στο δρομο θα εισπραξει ισως ασχημα σχολια απο (πολυ?) μεγαλυτερους ανθρωπους (ποσοι απο μας εχουμε ακουσει κατι ασχημο μονο και μονο για ενα πιασιμο χεριου σ'αυτη την ηλικια? και στους περισσοτερους αν οχι ολους θελω να πιστευω οτι αυτη η κινηση ακουγεται απλως τρυφερη και φυσιολογικη..)?
Το θεμα των ομοφυλοφιλων ειναι ταμπου κακως η κακως. Ομως παραμενει επιλογη τους να το δηλωσουν και να νιωθουν ανετα να το εκφραζουν δημοσια η οχι. Μπορει να μην ντραπηκαν εσενα, μπορει να ντραπηκαν στο ενδεχομενο οτι θα βρεθουν με καποιον γνωστο και θα παρεξηγηθουν, θα διαρρευσει η οτιδηποτε τετοιο. Για μενα το θεμα δεν ειναι τα κακοβουλα σχολια και το ποσο ετοιμος ειναι να τα ακουσει κανεις, αλλα η παραδοχη του εαυτου/προσωπικοτητας/σεξουαλικοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top