Τα μεγαλύτερα ξενύχτια της ζωής σας

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια ώρα ήταν αυτή που είχατε κοιμηθεί πιο αργά; Σας έχει τύχει ποτέ να μην κοιμηθείτε καθόλου;

Εγώ το πιο αργό που είχα κοιμηθεί ποτέ ήταν στις 04:00 για πολλούς λόγους [αϋπνία, ανγούλα κ.ά.]. Όποτε πάω σε γάμους κλπ. πρίζω τους γονείς μου να φύγουμε νωρίς! :P (πριν τις 01:00! :eek:) :D

Εάν θέλετε να συζητήσετε σχετικά με τον ύπνο και το πότε λειτουργείτε καλύτερα πατήστε εδώ: https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=125541
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
9 το πρωι ειναι το αργοτερο που εχω κανει! Το εκανα τωρα το πασχα. Τωρα ελπιζω να καταφερω να το παω και σερι το καλοκαιρι :P Βασικα οταν ειμαι με φιλους ξερω εγω σε ενα σπιτι ειναι να μην πιασει η αυπνια μετα δεν εχει γυρισμο το παω πολυ αργα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
9 το πρωι ειναι το αργοτερο που εχω κανει! Το εκανα τωρα το πασχα. Τωρα ελπιζω να καταφερω να το παω και σερι το καλοκαιρι :P Βασικα οταν ειμαι φιλους ξερω εγω σε ενα σπιτι ειναι να μην πιασει η αυπνια μετα δεν εχει γυρισμο το παω πολυ αργα..
ΤΙ ΝΑ ΠΩ...;; Καλή επιτυχία;;; :/::hmm::eek::( Ε;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Χαχαχα δεν ειναι και κατι δυσκολο αν εχεις κανει προετοιμασια και εχεις παρεα :P Επισης οταν πηγαινα και εγω 1η γυμνασιου το πολυ μεχρι 1 να το πηγαινα..Ειχα και ενα προβλημα με το υψος κιολας και δεν με επαιρνε να χασω τον υπνο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Το καλοκαίρι που μας πέρασε..ήταν βράδυ και μιλούσα με κάτι φιλαράκια μέσω viber, στέλναμε τραγούδια, ηχητικά μηνύματα, ανοίγαμε μπύρες (ο καθένας σπίτι του) και γενικά είχε πολλή φάση. το λήξαμε κατά τις 5 τα ξημερώματα γιατί άρχισαν να ξεφορτίζουν τα κινητά και νυστάζαμε :P

και το πρώτο μεγαλύτερο ξενύχτι ήταν τον αύγουστο, μιλούσα με ένα παιδί που μου άρεσε τρελά από τις 12 το βράδυ μέχρι 7 το πρωί :P

έχω κάνει και ξενύχτια αργά το βράδυ για να ζωγραφίσω, να διαβάσω, να είμαι σε παρέα για φαί κτλ αλλά κράτησαν το πολύ μέχρι τις 3-4

γενικά, τα καλύτερα συμβαίνουν μόλις πέφτουν τα σκοτάδια :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
γενικά, τα καλύτερα συμβαίνουν μόλις πέφτουν τα σκοτάδια :hehe:

Ποσο αληθεια! Μετα απο καποια ωρα εχει απολυτη ηρεμια και βγαινεις εξω και απλα χαζευεις,σκεφτεσαι διαφορα πραγματα!

Εμενα με τρελενει και το ηλιοβασιλεμα που ειναι τοσο ωραιο ειδικα το καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενα με τρελενει και το ηλιοβασιλεμα που ειναι τοσο ωραιο ειδικα το καλοκαιρι!

Εγώ παίζω ποδόσφαιρο εκείνη την ώρα και δεν το παρακολουθώ... Αλλά ας μείνουμε στο θέμα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο αληθεια! Μετα απο καποια ωρα εχει απολυτη ηρεμια και βγαινεις εξω και απλα χαζευεις,σκεφτεσαι διαφορα πραγματα!

Εμενα με τρελενει και το ηλιοβασιλεμα που ειναι τοσο ωραιο ειδικα το καλοκαιρι!

:confused: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.

Fuck my life.. Γραφω σαν μογγολο :P

Εχω κολλησει τωρα και δεν θυμαμαι αν το ηλιοβασιλεμα ειναι οταν βγαινει η ηλιος ή οταν κρυβεται :P
Παντος εννοουσα το ξημερωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Φέτος έκανα και ξενύχτι και μεθύσι πρώτη φορά! Θυμάμαι μια φορά γύρισα 7 το πρωί και ξέρω γω έβλεπα κουστουμάτους να πηγαίνουν δουλειά τέτοια ώρα :P












ανάθεμα τα μετρό που ανοίγουν 5μιση :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στο πρώτο έτος. Παρασκευή βράδυ είχα βγει και γύρισα στις 5. Επειδή το βιολογικό μου ρολόι με ξυπνάει συγκεκριμένη ώρα no matter what, Σάββατο πρωί είχα ξυπνήσει από τις 09:30 και κατάφερα να κοιμηθώ μόλις μισή ώρα το μεσημέρι. Σάββατο βράδυ τα ίδια. Ε Κυριακή είχαμε βγει καμιά 20ριά άτομα (τις ξέρετε τις παρέες στο 1ο έτος, δεν κάνεις κράτηση σε τραπέζι αλλά σε μαγαζί :P ), είχαμε πάει σε ρεμπετάδικο, εγώ σε φάση "έλα μωρέ για ένα γεια θα πάω γιατί έχω 8 εργαστήριο το πρωί, να κοιμηθώ και σαν άνθρωπος". Ναι, όποιος το είπε αυτό και το έκανε αξίζει τα συγχαρητήριά μου. Γύρισα σπίτι 6 το πρωί, έκανα μπάνιο, έφαγα πρωινό, πήγα σχολή για το εργαστήριο, μετά αποκεί δεν θυμάμαι τίποτα, νομίζω δεν με πήρε ο ύπνος εκεί μέσα αλλά οι επόμενες αναμνήσεις μου είναι το μεσημέρι που έκατσα να ξαναφάω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Oh, the story of my life... Ποσες φορες εχω παει κατευθειαν για δουλεια... Πλεον εχω ξεχασει τι θα πει ξενυχτι. Καποτε ημανε βαμπιρος, τωρα συντηρητικιά, μεγαλωνουμε βλεπεις..... Δεν αντεχουν τα ποδαρια μας, τα ματόκλαδά μας και γενικώς το εξουθενωμενο κορμι μας και πολυ :D
Τωρα δηλαδη αμα βγω θα ψαξω μετα απο λιγη ωρα ενα τραπεζακι να γειρω λιγακι... Το θεμα ορθοστασια δεν το συζηταμε καν. Ενω καποτε δεν ηξερα τι θα πει καρεκλα, τωρα δεν παω πουθενα αν δεν υπαρχει διαθεσιμο και ευρυχωρο τραπεζι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στις διακοπές πέρσι το καλοκαίρι...γύρισα στις 10.15 το πρωί. Είχε ξημερώσει για τα καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
από τις αρχές του λυκείου άρχισα να το τραβάω καμιά φορά πιο αργά μέχρι 3-4-5 ( και αναπλήρωση στο σχολείο την ωρα των αρχαίων προφανώς )

ε στη γ λυκείου nailed it :P καφές, atlantis fm και μαθηματικά κατεύθυνσης μέχρι 10 το πρωί. ωραίες εποχές :(

πλέον είναι λίγο ρουτίνα :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί λόγοι για ξενύχτι. Διασκέδαση, διάβασμα, αϋπνία, ταξίδι, τηλεοπτική σειρά, πονόδοντος, παιχνίδια, αστρονομία και πολλά άλλα. Πρωτοετείς φοιτητές κάναμε πειραματικό ξενύχτι. Ήμασταν παρέα 8 ατόμων και αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε πόσο μπορούμε να αντέξουμε χωρίς να κοιμηθούμε. Μέναμε συνέχεια όλοι μαζί σε ένα σπίτι και κάναμε οτιδήποτε. Τελικά μετά από 48 ώρες αγρύπνιας, η πρώτη κοπέλα έπεσε ξερή και σχεδόν αμέσως την ακολουθήσαμε οι υπόλοιποι. Ξυπνήσαμε μετά από 24 ώρες. Ενδιαφέρον πείραμα ήταν αλλά δεν σκοπεύω να το ξανακάνω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δία ξέχασες τον σημαντικότερο λόγο, απορώ πως σου διέφυγε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Δία ξέχασες τον σημαντικότερο λόγο, απορώ πως σου διέφυγε :hmm:

Δε το ξέχασε. Είπε "παιχνίδια". Απλά τα έβαλε όλα σε μία κατηγορία.:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Δία ξέχασες τον σημαντικότερο λόγο, απορώ πως σου διέφυγε
Δε το ξέχασε. Είπε "παιχνίδια". Απλά τα έβαλε όλα σε μία κατηγορία.
Αααααααα!!! Πολύ πονηρές έχετε γίνει εσείς οι δύο. Τώρα κατάλαβα τι εννοείτε. Και όχι δεν ξέχασα αυτό που σκέφτεται το γλυκό σας μυαλουδάκι. Πρώτον μπορεί να συμπεριληφθεί στα παιχνίδια (όπως είπατε), αλλά και στη διασκέδαση ή στο ταξίδι (στα ουράνια) ή στην αστρονομία (αστέρι μου). Όμως δεν το περιλαμβάνω στα ξενύχτια, καθώς ανάμεσα σε 2 συνεδριάσεις, συνήθως μεσολαβεί ένας μικρός γλυκός ύπνος αγκαλίτσα...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top