Προξενιό: Υπέρ ή κατά;

eyeshine

Νεοφερμένος

Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα,
καθόμουν και σκεφτόμουν σήμερα διάφορα πράγματα.
Ένα απο αυτά ήταν τα προξενιά που γινόντουσαν παλιά και από την άλλη τον σύγχρονο τρόπο ανάπτυξης ερωτικών σχέσεων.Από την μια το γεγονός ότι η γυναίκα μέχρι τα 18-20 ήταν άβγαλτη απ' το σπίτι και κατά 99% παρθένα και από την άλλη η ανάπτυξη των ερωτικών σχέσεων στην σύγχρονη κοινωνία.Το πλεονέκτημα της τότε εποχής ήταν ότι κατά βάση ο άνδρας θα είχε δίπλα του μιά "αμόλυντη" γυναίκα κάτι που ενισχύει προφανώς την περηφάνεια και των 2, αλλά από την άλλη δεν μπορούμε να παραβλέψουμε και τα ατυχή προξενιά όπου 2 άνθρωποι που δεν ταιριάζαν βρισκόντουσαν να είναι ζευγάρι.Σ' αυτό το σημείο θέλω να αναφερθώ στο "σύστημα" που είχαν οι αρχαίοι Αθηναίοι όπου από την μία, ναι μέν το ζευγάρι ερχόταν σε επαφή μέσου προξενιού αλλά αν ο άνδρας κακομεταχειριζόταν την γυναίκα τότε η γυναίκα είχε δικαίωμα να κάνει αίτηση διαζυγίου.Από την άλλη ,το πλεονέκτημα ίσως του σημερινού τρόπου είναι ότι πλέον, και ο άνδρας και η γυναίκα έχουν το περιθώριο επιλογής του ερωτικού συντρόφου.Δηλάδή αν με τον πρώτο/πρώτη δεν ταιριάξουμε μπορεί να βρούμε έναν άλλο/άλλη και να "στεριώσουμε" μαζί του κάνοντας οικογένεια. Από την μεριά της γυναίκας το γεγονός ότι ο άνδρας έχει πάει με 2-3 γυναίκες δεν είναι και τόσο κατακριτέο.Για έναν άνδρα όμως το να έχει πάει η γυναίκα με 2-3 είναι κάπως βαρύ.Βέβαια όλα αυτά ίσως ξεπερνιούνται, φαινομενικά κατά την διάρκεια της σχέσης.Αλλά δεν παύει ο άνδρας να το σκέφτεται και να τον "βασανίζει".(Την γυναίκα νομίζω την πειράζει πολύ λιγότερο κατά την διάρκεια της σχέσης).
Για αποφυγή των παρεξηγήσεων όπως έχουν καταλάβει εδώ οι γυναίκες του φόρουμ, προφανώς είμαι υπέρ του "συστήματος" των αρχαίων Αθηναίων απλώς έβαλα και το πλεονέκτημα του σύγχρονου τρόπου ζωής για να μην λέτε ότι είμαι κολλημένος.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε κατόπιν συγχώνευσης από το θέμα "Παλιός και σύγχρονος τρόπος ανάπτυξης ερωτικών σχέσεων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Διαβάζω κι εγώ στις "τελευταίες συζητήσεις" τον τίτλο του θέματος "παλιός και σύγχρονος τρόπος ανάπτυξης" και θεώρησα ότι πρόκειται για κάτι ενδιαφέρον, όμως με μεγάλη απογοήτευση διαπιστώνω ότι έχει και συνέχεια ο τίτλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ κάπου χάθηκα να σου πω την αλήθεια. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Κατα.Εαν μενει στα πλαισια της γνωριμιας οκ,αλλα αν εχουν αποφασισει να με παντρεψουν χωρις να το ξερω θα γινει Ο χαμος.Π,χ. η γιαγια κι ο παππους μου που παντρευτηκαν με προξενιο δεν φαινεται πως υπηρξαν ποτε ερωτευμενοι.Και φαινεται.Η γιαγια μ κανει ΟΛΕΣ τις δουλιες φερνει τα πραγματα στο χερι του παππου ο παππους ειναι ολη μερα στο καφενειο
υγφαινεται απο τον τροπο που της μιλα.δν τη βριζει απλα δεν της δειχνει την ελαχιστη τρυφεροτητα.δν λεω να φιλιουνται παντου και παντα απλως φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Υπέρ αλλά με έναν λίγο πιο μοντέρνο τρόπο σε σχέση με παλιά που γινόταν το προξενιό και μέσα σε λίγες μέρες το ζευγάρι αρραβωνιάζοταν και έπειτα παντρευόταν. Αν είχα ας πούμε δυο φίλους που πίστευα ότι ταιριάζουν και θα γινόταν ωραίο ζευγάρι θα τους γνώριζα μεταξύ τους με κάποια αφορμή. Ας πούμε ένα τραπεζι στο σπίτι ή ένα καφέ ή ποτο έξω. Και από κει και πέρα θα τους άφηνα να επιλέξουν αν ενδιαφέρονται να εξελίξουν τη σχέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όλα τα σπίτια, λίγο πολύ, ανοίγουν με προξενιό. Φίλος φίλου, αδερφός φίλου φίλης κλπ κλπ. Πάλι κάποιος σας γνωρίζει. Πόσοι από εσάς σταματήσατε κάποιον άγνωστο στο δρόμο επειδή σας άρεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Όλα τα σπίτια, λίγο πολύ, ανοίγουν με προξενιό. Φίλος φίλου, αδερφός φίλου φίλης κλπ κλπ. Πάλι κάποιος σας γνωρίζει. Πόσοι από εσάς σταματήσατε κάποιον άγνωστο στο δρόμο επειδή σας άρεσε?


Στο δρομο να σταματησω άγνωστη επειδη μου αρέσει η αληθεια ειναι θα το έκανα δύσκολα. Θα έπρεπε να φαινεται οτι ευνοει η κατασταση για να γνωριστουμε. Αλλιως η καθεμια πάει στη δουλεια της τωρα τι να ασχοληθούμε .... αλλα ειμαι κατα του προξενιου εννοειται. Ειμαι υπέρ των τυχαιων γνωριμιων που εκει θα αναδειξεις την αξια σου !!!!


Ο Θειος μου παντρευτηκε τη γυναικα του την οποια γνωρισε μονος του μέσα σε ενα λεωφορειο. Ουτε εξάρτηση απο παρέες , ουτε εξάρτηση απο προξενια ουτε τιποτα.


Και μη ξεχνας οτι για να σε γνωρισει μια στη φιλη της θα πρέπει να περάσεις πρωτα απο τον ελεγχο της. Απο που και ως που κρινεται η δικιά μου τυχη στα ερωτικά .... ή αν θα γνωρισω κάποια απο το αν πιστευει η αλλη οτι ταιριάζω ή οχι με την φιλη της ;;; αυτο εκτος απο παραλογο ειναι και καταχρηστικό.



Εγω οποτε φτιάχνω μια παρέα .... και εχω πχ 2-3 κοπελες φωναζω και 2-3 φιλους μου που δεν ειναι παρτάκηδες φυσικά. Δεν κάθομαι να σκεφτω εγω ποιος ταιριαζει με ποιον δεν ειναι δική μου δουλεια εγω απλα τους φωνάζω και οποιος θέλει να μιλησει με τον άλλον το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,333 μηνύματα.
Εγώ Devil έχω μια άλλη περίπτωση. Έκανα τη βλακεια και δοκίμασα για πρώτη φορά να κάνω ένα προξενιό Ελευθερος ο ένας ελεύθερη η άλλη καλά παιδιά γκρίνιαζαν που είναι μόνοι αντε λέω ας κάνω την αρχή με μια συγκέντρωση στο σπίτι. Οκ γνωρίστηκαν βρέθηκαν ενθουσιασμενοι κ οι δύο αντάλλαξαν κινητά είπαν να βρεθούν και αυτός έπειτα άρχισε τις δικαιολογίες. Αυτός ήταν που χθες έλεγε τι ωραία κοπέλα και την επόμενη δικαιολογίες ? Πότε δεν κατάλαβα τι συνέβη αλλά μεταξύ μας πάντα πίστευα πως είναι γκευ αλλά το κρύβει. Η bi. OK.. Αλλά δώσε και μια εξήγηση στην κοπέλα.. Ευτυχώς εγώ δεν αναμείχθηκα και όλα καλά αλλά προξενια δεν ξανακάνω ας βρίσκουν μόνοι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Εγώ Devil έχω μια άλλη περίπτωση. Έκανα τη βλακεια και δοκίμασα για πρώτη φορά να κάνω ένα προξενιό Ελευθερος ο ένας ελεύθερη η άλλη καλά παιδιά γκρίνιαζαν που είναι μόνοι αντε λέω ας κάνω την αρχή με μια συγκέντρωση στο σπίτι. Οκ γνωρίστηκαν βρέθηκαν ενθουσιασμενοι κ οι δύο αντάλλαξαν κινητά είπαν να βρεθούν και αυτός έπειτα άρχισε τις δικαιολογίες. Αυτός ήταν που χθες έλεγε τι ωραία κοπέλα και την επόμενη δικαιολογίες ? Πότε δεν κατάλαβα τι συνέβη αλλά μεταξύ μας πάντα πίστευα πως είναι γκευ αλλά το κρύβει. Η bi. OK.. Αλλά δώσε και μια εξήγηση στην κοπέλα.. Ευτυχώς εγώ δεν αναμείχθηκα και όλα καλά αλλά προξενια δεν ξανακάνω ας βρίσκουν μόνοι τους...


Ναι. Ανοιγεις ένα άλλο μεγαλο θέμα τωρα με τα προξενια. Καταρχην οποιος ζητάει προξενιο να ξέρεις οτι εξ ορισμου μπορει να ειναι ιδιαιτερος ακομα και ιδιοτροπος. Δηλαδη εμεις που αν ειμαστε μονοι μας ή εχουμε χωρισει και θέλουμε γυναικεια παρέα θα βγουμε έξω να εκτεθούμε και να μιλησουμε σε μια άγνωστη τι ειμαστε οι βλάκες;;; και ο άλλος ειναι ο έξυπνος που θα πάει εκ του ασφαλους! Δεν πάει ετσι. Δεν ξερω αν ηταν γκεϋ ή μπαϊ μπορει ο τυπος να μην ένιωθε σιγουρος για τον εαυτο του δεν μπορεις να ξέρεις τι κολληματα έχει ο καθε άνθρωπος που γνωριζεις.

Οποτε εγω θεωρω πως απο τη στιγμή που ο άντρας έκανε ενα ωραιο φλέρτ , υποστηριξε μια κουβεντα και στο τέλος βρέθηκε να ανταλλάζει κινητο σημαινει πως το πηγε πετυχημένα τωρα γιατι μετά δεν βγηκανε. Μπορει ξαφνικά να εμφανιστηκε ο πρώην της που ειχε κολλημα ..... που να ξερεις.

Κατα τα αλλα δεν θα ειχα προβλημα να ξανακάνω προξενιο ξεκαθαριζοντας οτι εγω φέρνω απλα σε επαφή μετα μη μου ζητησουν ευθυνες. Μεγαλα παιδια ειναι .... επισης δεν συμφωνω με το "δεν έφερα την τάδε και τον τάδε" γιατι δεν ήξερα αμα κολλανε μεταξυ τους. Φέρτους εσυ και άσε το πάνω τους.


Και κάτι τελευταιο ..... ο καθενας σε αυτη τη ζωη και η καθεμια θα απορριφθει. Εδω ακουμε μοντέλα να λενε απορριπτομαστε σε δουλειες .... μοντέλα. Και φοβαται ο άλλος να πάει να μιλησει σε μια γυναικα που του άρεσε μηπως φάει χυλοπιτα .... και διαλυθει η φααντασιωση του χαχα ειναι αστειο. Μια κοπελα μπορει να σε απορριψει οχι επειδη εισαι ανικανος ή ασχημος αλλα επειδη μπορει να εχει κολλημα με κάποιον αλλον να μην ειναι σε φάση , να μην εισαι ο τύπος της πολλα.... δεν σημαινει οτι φταις εσυ απαραιτητα σε μια πιθανη απορριψη.


Και καλυτερα να απορριφθεις σε ενα φλερτ παρα μετα απο 10 χρονια σχέσης με κέρατο υπάρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις και έχουν δαιμονοποιησει το φλέρτ που δεν ειναι τιποτα. Δεν εχεις δεθει με την αλλη δεν εχεις προλάβει και δεν ειναι και τιποτα το τρομερο να σου πει ενα ξέρεις ευχαριστω που μου μιλησες αλλα δεν εισαι ο τύπος μου και δεν θέλω να το προχωρησουμε. Τέλος. Προχωράμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,333 μηνύματα.
Όχι όχι αυτός εξαφανίστηκε.. Πρώην δεν είχε ποτέ.. Εμείς δλδ χρόνια Πολλά δεν είχαμε γνωρίζει ποτέ Καμμια.. Όλο έλεγε για διάφορες αλλά Καμμια δεν είχαμε δει.. Η άλλη η καημένη έμεινε συξυλη με την απορία.. Είχα θυμώσει πάρα πολύ μαζί του αλλά φυσικά δεν του το είπα ούτε το έδειξα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Όχι όχι αυτός εξαφανίστηκε.. Πρώην δεν είχε ποτέ.. Εμείς δλδ χρόνια Πολλά δεν είχαμε γνωρίζει ποτέ Καμμια.. Όλο έλεγε για διάφορες αλλά Καμμια δεν είχαμε δει.. Η άλλη η καημένη έμεινε συξυλη με την απορία.. Είχα θυμώσει πάρα πολύ μαζί του αλλά φυσικά δεν του το είπα ούτε το έδειξα ποτέ..


Εδω φταις εσυ. Γιατι πηγες να γνωρισεις στην φιλη σου έναν άνθρωπο ο οποιος έλεγε συνεχώς ψέμματα για να καλυψει ειτε την ιδιαιτεροτητα του ειτε το μπακουριλικι του.

Μπακουρι εχω μεινει και εγω για μήνες αλλα οταν με ρωτουσανε έλεγα οχι δεν εχω τιποτα. Δεν μπρουσα να πω ψέμματα. Δεν ημουν καλος ποτέ σε αυτα.

Μου την σπάνε αυτοι που λένε ψέμματα και ιστοριες. Και τι ηθελες να του γνωρισεις .... ασε τον καθενα να βρέξει λιγο ποπάκι που ειναι φυγοπονοι και τα περιμενουν στο πιάτο. Και κοροϊδευουν κιολας οσους πάνε να κάνουν φλέρτ. Αυτο ειναι που με τρελαινει. Το παιζουν υπερανω απεναντι σε αυτους που τουλαχιστον προσπαθούν και το παλεύουν.

Να βγει εξω σε ένα μπάρ και να γνωρισει. Η φιλη σου ωραια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,333 μηνύματα.
Εδω φταις εσυ. Γιατι πηγες να γνωρισεις στην φιλη σου έναν άνθρωπο ο οποιος έλεγε συνεχώς ψέμματα για να καλυψει ειτε την ιδιαιτεροτητα του ειτε το μπακουριλικι του.

Μπακουρι εχω μεινει και εγω για μήνες αλλα οταν με ρωτουσανε έλεγα οχι δεν εχω τιποτα. Δεν μπρουσα να πω ψέμματα. Δεν ημουν καλος ποτέ σε αυτα.

Μου την σπάνε αυτοι που λένε ψέμματα και ιστοριες. Και τι ηθελες να του γνωρισεις .... ασε τον καθενα να βρέξει λιγο ποπάκι που ειναι φυγοπονοι και τα περιμενουν στο πιάτο. Και κοροϊδευουν κιολας οσους πάνε να κάνουν φλέρτ. Αυτο ειναι που με τρελαινει. Το παιζουν υπερανω απεναντι σε αυτους που τουλαχιστον προσπαθούν και το παλεύουν.

Να βγει εξω σε ένα μπάρ και να γνωρισει. Η φιλη σου ωραια;

Μια χαρά είναι η κοπέλα, καλύτερα που δεν έκατσε μαύτον διότι χρόνια είχα ενδοιασμούς αλλά βλέπεις δεν μπορούσα να μιλήσω γιατί ήταν φίλος του άντρα μου.. Ε τον κατάλαβε κι αυτός και ησύχασαμε.. Έχουμε διακόψει εδώ και μήνες.. Αυτός δλδ πολύ περίεργος.. Χάθηκε, δικαιολογίες συνεχώς.. Εγώ πιστεύω πάντως πως είναι γκευ. Δε μου το βγάζει κανεις από το μυαλό. Και πως ψαχβει να βρει ταυτοτητα γιαυτό και όλα τα ακαταλαβιστικα..
Ο καιρός θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Με κοπέλα δεν βγαινεις δευτερη φορά οι 2 σας αν δεν έχεις σκοπο να κάνεις κινηση. Η κινηση μπορει να γινει και την 1η φορά αν το πράγμα πηγαινει πολυ καλα και το καταλαβαινεις. Αλλωστε αυτο δειχνει οτι εισαι και απολυτα σιγουρος πως θέλεις την κοπελα ερωτικά και δεν συμβιβάζεσαι με κατι λιγοτερο απο αυτο.


Τελοςπαντων τωρα αν και η δικια σου τσατιστηκε επειδη την "αφησε" στα κρυα του λουτρου εντάξει μη τρελαινεται αυτα καμια φορά συμβαινουν. Αν δεν έχουν και καμια σχέση που προχωρησε κάποιοι και κάποιες θεωρουν οτι μπρουν να την κάνουν ετσι χωρις να δωσουν και ιδιαιτερες εξηγησεις. Δεν ειναι κοινωνικα κομψό θα έλεγα ουτε συμφωνω με αυτο γιατι ειναι λιγο αγενές αλλα εντάξει και σε μενα έχει τυχει(απο άλλους φυσικά) δεν έπαθα κατάθλιψη. Ουτε εστειλα να ζητησω εξηγησεις καμια σχέση αμα η άλλη δεν γουστάρει τη παρέα μου δεν θα την πιέσω.

Εχει να κάνει με τις επιλογες που έλεγα τις προαλλες. Οταν κάποια δεν σου δινει τα βασικά και αυτα που νομιζεις οτι αξιζεις ως εναν βαθμο -και αναλογα τον καιρο που ειστε μαζι- γιατι δεν μπορεις απο την αρχη να ζητάς υπερβολικα πράγματα. Τοτε την κάνεις σαν ένδειξη σεβασμου στον εαυτο σου κυριως. Kάθονται κάποιοι και δικαιολογουν γυναικες που δεν τους μιλάνε , δεν τους απαντάνε , απαντάνε μετα απο ... 3 μέρες ... κάνουν μονολεκτική συζητηση δεν ρωτάνε για σενα κτλπ κτλπ ε οχι ρε φιλε .... αυτα ειναι βασικά πράγματα δεν ζητησαμε η αλλη να σου πάρει δωρο αυτοκινητο!!!!

Βρισκεις κάποια άλλη.... απο μονος σου δεν ψάχνεσαι με γνωστους κτλπ. αν έχουν να σου συστησουν οι γνωστοι κάποια οκ αλλα δεν κρεμεσαι και απο αυτο. Δεν θέλω τέτοιες εξαρτησεις δηλαδη να πρέπει να κάνω τον καλο στην γνωστη και στην παρέα για να με γνωρισουν στις φιλες τους! Ειμαι αυτος που ειμαι και θα πώ την αποψη μου και οποια θέλω θα την γνωρισω. Έτσι πρέπει να σκέφτεται ο συγχρονος νέος κατα τη γνωμη μου.



Δεν ειμαστε δα και σε κανα Υπουργικο συμβουλιο να κρινεται το μέλλον της χώρας ή το μέλλον των υπουργων και πρέπει να σκεφτομαστε τι θα πούμε ελεος. Μια γνωριμια πάς να κανεις ας συνέλθουμε λιγο κάποιες και κάποιοι. Λέει η αλλη αν δεν τον εγκρινω λεει εγω πρώτα δεν τον γνωριζω και στη φιλη μου... σοβαρα τωρα τι χαζομαρες ειναι αυτες! Εσυ αποφασιζεις για τη φιλη σου;;;;

Εγω πάντα έπαιρνα εναν φιλο και βγαιναμε έξω ... εναν φιλο φυσικα που "κανει" για αυτες τις ... κοινωνικες δραστηριοτητες δηλαδη αντέχει στο ξενυχτι και τη βολτα , δεν γκρινιαζει , κάνει κέφι δεν ειναι μουχλας κτλπ κτλπ. ειναι πολυ ευκολο αμα θέλεις να γνωρισεις κάποια αν θέλεις. Απλα στα μπαράκια και αυτα τα μαγαζια το κέφι ανεβαινει μετα τις 2... οποτε δεν ειναι για ανθρώπους που θέλουν να πέφτουν νωρις στο κρεβάτι τους.
Αρκετες φορές έχουμε δωσει ωρα συνάντησης στις 12 τα μεσάνυχτα στον Κεραμεικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Στο σημείο που έχουν φτάσει οι σχέσεις πλέον, το να βάλεις κάποιον να σου βρει ένα άτομο το οποίο έχει τις ίδιες ανάγκες, τις ίδιες φιλοδοξίες και σκοπό κάτι σοβαρό (σχέση ή γάμο), δεν το βρίσκω πια και τόσο τρομερό. Τουλάχιστον θα ξέρεις οτι ξεκινάτε με μια κοινή βάση.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,386 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω άποψη @Wonderful πάνω στο θέμα. Καθαρά για ερευνητικούς λόγους :angel:.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω άποψη @Wonderful πάνω στο θέμα. Καθαρά για ερευνητικούς λόγους :angel:.
Αχ βρηκες το θέμα μου.,🙂.ευκαιρία να γράψω την ιστορία της ζωής μου και τα βιώματά μου.. γιαυτο θα μου επιτρέψεις να απαντήσω το βραδάκι που θα είμαι σπίτι 🏡
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top