Ενοχλητικές κλήσεις

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.


Με έχουν πάρει 5 φορές από χθες. Έλεος.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ κάνω το εξής: αν δεν ξέρω το νούμερο δεν το σηκώνω ποτέ. Αφού σταματήσει να χτυπάει το τηλέφωνο κάνω αναζήτηση στο Google τίνος είναι ο αριθμός και τι rank έχει και αν διαπιστώσω ότι πράγματι με αφορά τότε το ξανά καλώ εγώ. :morning1:
 

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγώ κάνω το εξής: αν δεν ξέρω το νούμερο δεν το σηκώνω ποτέ. Αφού σταματήσει να χτυπάει το τηλέφωνο κάνω αναζήτηση στο Google τίνος είναι ο αριθμός και τι rank έχει και αν διαπιστώσω ότι πράγματι με αφορά τότε το ξανά καλώ εγώ. :morning1:



Και εγώ ακριβώς το ίδιο κάνω! Η κατάσταση με τους αριθμούς-απάτη από Αγγλία, Γερμανία, Ελλάδα και όχι μόνο έχει ξεφύγει ΤΕΛΕΙΩΣ... Και να προσθέσω ότι σχεδόν πάντα καλούν σε ακατάλληλες ώρες (κυρίως μεσημέρι). Έχω μπλοκάρει πάνω από 50 νούμερα και ο αριθμός συνεχώς αυξάνεται. Πάντως, αν δεν το σηκώσεις δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα:laugh:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και εγώ ακριβώς το ίδιο κάνω! Η κατάσταση με τους αριθμούς-απάτη από Αγγλία, Γερμανία, Ελλάδα και όχι μόνο έχει ξεφύγει ΤΕΛΕΙΩΣ... Και να προσθέσω ότι σχεδόν πάντα καλούν σε ακατάλληλες ώρες (κυρίως μεσημέρι). Έχω μπλοκάρει πάνω από 50 νούμερα και ο αριθμός συνεχώς αυξάνεται. Πάντως, αν δεν το σηκώσεις δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα:laugh:
Σοβαρά τόσα πολλά νούμερα έχεις μπλοκάρει; Πώς σας βρίσκουν βρε παιδιά. Εγώ πάνω από πέντε τέτοιες κλήσεις δεν έχω στα τόσα χρόνια. :)
 

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σοβαρά τόσα πολλά νούμερα έχεις μπλοκάρει; Πώς σας βρίσκουν βρε παιδιά. Εγώ πάνω από πέντε τέτοιες κλήσεις δεν έχω στα τόσα χρόνια. :)


Κι όμως... Ευτυχώς τώρα τελευταία έχουν αραιώσει κάπως οι κλήσεις, ίσως επειδή μπλόκαρα τους περισσότερους αριθμούς
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Oταν έχω ρεπο και τα μεσημερια που ξαπλωνω λιγο να ηρεμησει το πνευμα μου (συνηθως μετά τη δουλειά) το βάζω στο αθορυβο. Οταν έχω ρεπο ή λειπω σε άδεια το τηλέφωνο πριν τις 12 το πρωι ειναι σε λειτουργια πτησης εννοειται.

Οχι αγαπη μου δεν μπορω να πετάγομαι πανω εγω επειδη του ηρθε του άλλου να ενοχλησει. Ειμαι σε ρεπο / άδεια

DO NOT DISTURB!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδη ζω σε σοβαρη χωρα, εχω μπει σε "do not call" λιστα και οποιος telemarketer με παρει τηλεφωνο τρωει προστιμο. Παρολα αυτα, καποιες φορες με παιρνουν scammers και αλλοτε γινονται robocalls. Κατα μεσο ορο εχω 1-2 τετοιες κλησεις τον μηνα. Με το νεο μου κινητο οταν βλεπω αγνωστο αριθμο βαζω το google assistant να απαντησει για να δω τι θελουν και αν ειναι spam/scam το κανω report και block.

Οταν δεν θελω ενοχλησεις το θετω σε λειτουργεια do not disturb. Εχω 4 λιστες do not disturb. Στην μια δεν επιτρεπω καμια κληση. Στην αλλη επιτρεπω μονο απο κοντινα προσωπα, σε αλλη επιτρεπω μονο κοντινα προσωπα και φιλους/φιλες, σε αλλη μονο κλησεις δουλειας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εμείς στη μη σοβαρή χώρα έχουμε τη λύση του "άντε και γ@...σου!" σε όποιον μας ενοχλεί. Μη σού πω οτι πιάνει καλύτερα! :whistle::yes:


Το θέμα ειναι να μην σε ξυπνήσει. Εγω πριν κανα μισάωρο σηκώθηκα και ακομα το έχω λειτουργια πτησης :lol: :lol: και δεν με εχει ενοχλησει κανενας κεφτές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top