Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;

Με πόσους έχετε κάνει σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 324)
  • 1

    Ψήφοι: 76 23.5%
  • 2

    Ψήφοι: 44 13.6%
  • 3-4

    Ψήφοι: 47 14.5%
  • 5-6

    Ψήφοι: 32 9.9%
  • 7-9

    Ψήφοι: 20 6.2%
  • 10-20

    Ψήφοι: 16 4.9%
  • 20+

    Ψήφοι: 29 9.0%
  • όχι σεξ πριν το γάμο (aka ο σύγχρονος τρόπος να πεις 0 :P)

    Ψήφοι: 60 18.5%

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μην κολαζεστε. Ο Σπαλιαρας είναι too famous για να γράφει στο ταπεινό τούτο φόρουμ.
(αφήστε που μάλλον δεν προλαβαίνει :P)

τίνι τρόπο θα μπορούσε να κολαστεί κανείς προσπαθώντας να βγάλει άκρη με τις βιβλιογραφικές αναφορές σας; Με την ασφαλιστική δικλείδα της δεδηλωμένης ακόμα πιο έντονης ολιγαμικότητας κι από έναν ρασοφόρο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Jesus είχα ψηφίσει το έτος 2012 που ήμουν 18-19 ετών :alljumpy::alljumpy:
πέρα από τις απόψεις που είχα τότε, ακόμα τις έχω δεν κρίνω δε με νοιάζει κτλ κτλ, its just sex, ΟΜΩΣ άμα γύρναγα το χρόνο πίσω ΙΣΩΣ να άλλαζα κάποια πράγματα σ' αυτό το θέμα.
Και γενικά θεωρώ κάποιον που αλλάζει συνέχεια συντρόφους ότι κάπου κάτι κάπως του φταίει κάτι. Δε συμφωνώ με την άποψη ότι οι άντρες το δίνουν πιο εύκολα επειδή είναι στη φύση του, το θεωρώ λίγο σιχαμένο να έχεις πάει με ένα σωρό γυναίκες, ούτε πιο έμπειρο σε κάνει αυτό, ούτε καλύτερο στο σεξ..

Δηλαδή σε θέμα εγκεφαλικό βάζω στην ίδια κατηγορία έναν 28άρη που η μεγαλύτερή του σχέση ήταν 3 μήνες, μαζί με έναν 28άρη που έχει πάει με 20-30-40. Μου είναι λίγο ξενέρωτο, ανώριμο, φίλε κάτι φταίει γι' αυτό..:cool:
Για να μην σχολιάσω το σεξ επί πληρωμή, μη σχολιάσω το σεξ χωρίς προφυλακτικό, μη σχολιάσω πολλά ακόμα.......

*έχω γίνει συντηρητική, χιμέλα είχες δίκιο τότε* :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
χιμέλα είχες δίκιο τότε* :whistle:

Μπορείτε αυτό να το βάλετε όλοι σαν υπογραφή και να μπει σαν λογότυπο του φόρουμ περικαλώ;:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και γενικά θεωρώ κάποιον που αλλάζει συνέχεια συντρόφους ότι κάπου κάτι κάπως του φταίει κάτι. Δε συμφωνώ με την άποψη ότι οι άντρες το δίνουν πιο εύκολα επειδή είναι στη φύση του, το θεωρώ λίγο σιχαμένο να έχεις πάει με ένα σωρό γυναίκες, ούτε πιο έμπειρο σε κάνει αυτό, ούτε καλύτερο στο σεξ..
Δε συμφωνείς γιατί είσαι γυναίκα και σε βολεύει. Ας τα πάρουμε απ' την αρχή. Εξ' ορισμού ο άντρας που έχει πάει με πολλές γυναίκες έχει εμπειρία. Αυτό σημαίνει(μεταξύ πάρα πολλών άλλων) πως όταν θα επιλέξει μία για σοβαρή σχέση θα συμβιβαστεί πολύ λιγότερο. Επίσης, ο μόνος τρόπος να γίνεις καλός στο σεξ είναι με εξάσκηση. Προφανώς, αυτό είναι εφικτό και σε μόνιμη σχέση, και σε περιστασιακές. Το τελευταίο είναι καλύτερο, καθώς είναι λιγότερο "εξειδικευμένο".

Στη φύση του άντρα είναι αντικειμενικά η πολυγαμία, αλλά στη καρδιά του δυτικού πολιτισμού βρίσκεται η πυρηνική οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε συμφωνείς γιατί είσαι γυναίκα και σε βολεύει. Ας τα πάρουμε απ' την αρχή. Εξ' ορισμού ο άντρας που έχει πάει με πολλές γυναίκες έχει εμπειρία. Αυτό σημαίνει(μεταξύ πάρα πολλών άλλων) πως όταν θα επιλέξει μία για σοβαρή σχέση θα συμβιβαστεί πολύ λιγότερο. Επίσης, ο μόνος τρόπος να γίνεις καλός στο σεξ είναι με εξάσκηση. Προφανώς, αυτό είναι εφικτό και σε μόνιμη σχέση, και σε περιστασιακές. Το τελευταίο είναι καλύτερο, καθώς είναι λιγότερο "εξειδικευμένο".

Στη φύση του άντρα είναι αντικειμενικά η πολυγαμία, αλλά στη καρδιά του δυτικού πολιτισμού βρίσκεται η πυρηνική οικογένεια.

:loltooth::loltooth::loltooth::loltooth::loltooth:
Το τελευταίο είναι καλύτερο; Δηλαδή το να π$^&^% μια τύπισα που γνώρισες θεωρείς ότι θα σε κάνει "καλύτερο" στο σεξ; Γιατί; :loltooth::loltooth:
Καταρχάς η κάθε γυναίκα (κάθε άνθρωπος βασικά) είναι διαφορετική, το να κάνεις ένα κόλπο που έπιανε στη μία, δε σημαίνει ότι θα πιάσει και στην επόμενη. Συν ότι δε θα έχεις την ίδια χημεία με όλες. Συν ότι δε ξες τι εμπειρία έχει και η άλλη, και τι κριτήριο. Άλλιως κρίνει μια που έχει πάει με έναν κι αλλιώς κάποια που έχει 10-15. Το μπες-βγες σε 50γυναίκες δε σου χαρίζει παραπάνω ικανότητες απ' ό,τι αν ήταν 10. Αυτό λέω. Το ότι έχεις πάει με 50-100 δε σε κάνει το θεό του σεξ, γιατί οι άντρες (νταξ όχι όλοι) αυτό νομίζουν.
Μερικές φορές κιόλας, ή το'χεις ή δε το' χεις., οπότε τα νούμερα δε παίζουν ρόλο στη πράξη.

Α! Και δε συμφωνώ, γιατί δε μ' αρέσει. Στη σκέψη ξενερώνω, πώς το λένε, προτιμώ να μη ξέρω καν το παρελθόν. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Πάντα με μπέρδευε αυτό το θέμα.
Δεδομένο πρώτο: χρειάζεται (τουλάχιστον) 2 άτομα για να γίνει το κακό.
Δεδομένο δεύτερο: για λόγους ευκολίας θα θεωρήσω πως οι LGBTQ είναι ισάριθμοι σε αναλογία ανδρών γυναικών.
Εύλογη απορία: πως γίνεται οι περισσότεροι άνδρες να έχουν πάει με πλήθος ολόκληρο και οι περισσότερες γυναίκες να έχουν πάει με <5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Πάντα με μπέρδευε αυτό το θέμα.
Δεδομένο πρώτο: χρειάζεται (τουλάχιστον) 2 άτομα για να γίνει το κακό.
Δεδομένο δεύτερο: για λόγους ευκολίας θα θεωρήσω πως οι LGBTQ είναι ισάριθμοι σε αναλογία ανδρών γυναικών.
Εύλογη απορία: πως γίνεται οι περισσότεροι άνδρες να έχουν πάει με πλήθος ολόκληρο και οι περισσότερες γυναίκες να έχουν πάει με <5?

Προφανώς κάποιοι τα φουσκώνουν προς τα πάνω και κάποιοι προς τα κάτω. Αυτό είναι γνωστό βέβαια γιατί συμβαίνει. Τα στερεότυπα ότι οι άνδρες που πάνε με πολλές είναι πιο ... άνδρες και πιο έμπειροι και οι γυναίκες που πάνε με πολλούς είναι ελαφρών ηθών (αλλά είναι αυτές με τις οποίες πάνε οι άντρες για να φαίνονται άντρες οπότε αρχίζει να τους ενδιαφέρει το βάρος του ήθους των γυναικών αυτών μετά το κρεβάτι).

Για μένα ο καθένας ας κάνει ο,τι τον ευχαριστεί αρκεί να είναι επιλογή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Μπορείτε αυτό να το βάλετε όλοι σαν υπογραφή και να μπει σαν λογότυπο του φόρουμ περικαλώ;:yes:


Καλα με αυτά που έγραφες τοτε εσυ .... εισαι για εκκλησια χαχαχα

Jesus είχα ψηφίσει το έτος 2012 που ήμουν 18-19 ετών :alljumpy::alljumpy:
πέρα από τις απόψεις που είχα τότε, ακόμα τις έχω δεν κρίνω δε με νοιάζει κτλ κτλ, its just sex, ΟΜΩΣ άμα γύρναγα το χρόνο πίσω ΙΣΩΣ να άλλαζα κάποια πράγματα σ' αυτό το θέμα.
Και γενικά θεωρώ κάποιον που αλλάζει συνέχεια συντρόφους ότι κάπου κάτι κάπως του φταίει κάτι. Δε συμφωνώ με την άποψη ότι οι άντρες το δίνουν πιο εύκολα επειδή είναι στη φύση του, το θεωρώ λίγο σιχαμένο να έχεις πάει με ένα σωρό γυναίκες, ούτε πιο έμπειρο σε κάνει αυτό, ούτε καλύτερο στο σεξ..

Δηλαδή σε θέμα εγκεφαλικό βάζω στην ίδια κατηγορία έναν 28άρη που η μεγαλύτερή του σχέση ήταν 3 μήνες, μαζί με έναν 28άρη που έχει πάει με 20-30-40. Μου είναι λίγο ξενέρωτο, ανώριμο, φίλε κάτι φταίει γι' αυτό..:cool:
Για να μην σχολιάσω το σεξ επί πληρωμή, μη σχολιάσω το σεξ χωρίς προφυλακτικό, μη σχολιάσω πολλά ακόμα.......

*έχω γίνει συντηρητική, χιμέλα είχες δίκιο τότε* :whistle:


Ναι κάτι φταιει .... θα τον πάμε στο γιατρο! Να τον εξετάσει !


Εγω δεν μπορω να καταλαβω που ολοι το παιζετε ανοιχτόμυαλοι στις παρέες και προοδευτικοι για να σας θαυμάσουν και μολις ακούσετε κάτι που δεν κάνατε ποτέ σας ή δεν θα κάνατε πλεον έστω (συμφωνα με τα λεγομενα σου γιατι παλαιοτερα μια χαρα το γλένταγες και καλα έκανες) απευθειας αρχιζετε να σχολιάζετε και να κακοχαρακτηριζετε.


Α και το καλυτερο ..... εσεις να σχολιάζετε τους άλλους μολις αρχισουν να σχολιάζουν και εσάς χαλιέστε. Για πες μου για ποιο λογο θεωρείται κάποιος πιο ώριμος επειδή έχει σταθερη σχέση. Δεν θα μιλησω για το κέρατο που πάει συννεφο ουτε για τα swinger clubs oυτε για τα πριβέ παρτάκια ουτε για άλλα πολλά ακομα. Γνωστος μας υπερανω πάσης υποψίας σοβαρος και καλά .... έβγαινε από στουντιο στην Λ.Αθηνών Σάββατο βράδυ 4 το πρωϊ περιπου!


Κρινουε τωρα αν κάποιος είναι ωριμος με βάση το πως περνάει στην σεξουαλική του ζωη. Ουτε κοιταμε αν λέει ψέματα ουτε αν είναι συνεπης και υπεύθυνος ουτε τιποτα. Μονο να λέει αυτά που θέλουμε να ακούσουμε. Ότι δηλαδή ειχα μια μακροχρονια σχέση αλλα με πληγωσε και χωρισαμε και εγω είμαι σταθερος κατά τα αλλα και ένα κάρο παραμυθια.


Η αληθεια είναι μια κορίτσια όπως εσεις το παιζετε δυσκολες και ωραιες ετσι και εμεις ... πρέπει να έχετε κάτι διαφορετικο για να μεινουμε σε μια σχέση και μονο με κάποια. Πρέπει να ειιναι καλή παντου. Όπως εσεις θέλετε ο άντρας να είναι μορφωμένος να εχει δουλεια να εχει αμάξι να πηγαινει βολτες και σπιτι δικο του να μένει, να είναι γυμνασμένος ωραιος και να ξέρει να μιλάει ετσι και εμεις έχουμε απαιτησεις. Δεν ειμαστε απαραίτητα ανώριμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Devil αυτό που είπα δεν είναι κανόνας, ούτε είναι το σωστό αντικειμενικό. Μιλάω για εμένα και στο πώς μου φαίνεται.
Όταν ένας άντρας πάει κάθε βράδυ με διαφορετική και εγώ μόλις τον γνώρισα και μ' αρέσει κτλ ε νταξ, αν μάθω ότι έχει πάει με 50 θα πω "εγώ θα είμαι η 51η" ακόμα μία στη συλλογή του. Δυσκολα πείθει ένας τέτοιος τύπος, όπως αντίστοιχα και μια γυναίκα με την ίδια λογική.
Και τα λέω γιατί οι άντρες κοκορεύονται για τον αριθμό, το θεωρούν κατόρθωμα, ενώ όλοι ξέρουμε πόσο εύκολο είναι να γ#$%^ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:loltooth::loltooth::loltooth::loltooth::loltooth:
Το τελευταίο είναι καλύτερο; Δηλαδή το να π$^&^% μια τύπισα που γνώρισες θεωρείς ότι θα σε κάνει "καλύτερο" στο σεξ; Γιατί; :loltooth::loltooth:
Καταρχάς η κάθε γυναίκα (κάθε άνθρωπος βασικά) είναι διαφορετική, το να κάνεις ένα κόλπο που έπιανε στη μία, δε σημαίνει ότι θα πιάσει και στην επόμενη. Συν ότι δε θα έχεις την ίδια χημεία με όλες. Συν ότι δε ξες τι εμπειρία έχει και η άλλη, και τι κριτήριο. Άλλιως κρίνει μια που έχει πάει με έναν κι αλλιώς κάποια που έχει 10-15. Το μπες-βγες σε 50γυναίκες δε σου χαρίζει παραπάνω ικανότητες απ' ό,τι αν ήταν 10. Αυτό λέω. Το ότι έχεις πάει με 50-100 δε σε κάνει το θεό του σεξ, γιατί οι άντρες (νταξ όχι όλοι) αυτό νομίζουν.
Μερικές φορές κιόλας, ή το'χεις ή δε το' χεις., οπότε τα νούμερα δε παίζουν ρόλο στη πράξη.

Α! Και δε συμφωνώ, γιατί δε μ' αρέσει. Στη σκέψη ξενερώνω, πώς το λένε, προτιμώ να μη ξέρω καν το παρελθόν. :loltooth:
Εχ, νομίζω πρέπει να ξαναδιαβάσεις το μήνυμα(νηφάλια). Δεν είπα πως θα γίνεις καλύτερος στο σεξ μόνο κάνοντας το, αλλά πως αποτελεί απαραίτητη προυπόθεση για να γίνεις, ο λόγος που είναι καλύτερο να γίνει με διαφορετικές κοπέλες και όχι μοναδική, είναι ακριβώς επειδή κάθε κοπέλα είναι διαφορετική, which leads to...

Η διαφορετικότητα κάθε γυναίκάς(και άντρα) δεν σημαίνει πως δε μπορείς να είσαι καλός γενικά. Στο σεξ, την επικοινωνία, την κοινωνικότητα, οτιδήποτε. Για τα "ή το χεις ή δεν το χεις" δεν σχολιάζω, καθώς η λογική δεν μπορεί να υπερβεί της εμπειρίας.

Devil αυτό που είπα δεν είναι κανόνας, ούτε είναι το σωστό αντικειμενικό. Μιλάω για εμένα και στο πώς μου φαίνεται.
Όταν ένας άντρας πάει κάθε βράδυ με διαφορετική και εγώ μόλις τον γνώρισα και μ' αρέσει κτλ ε νταξ, αν μάθω ότι έχει πάει με 50 θα πω "εγώ θα είμαι η 51η" ακόμα μία στη συλλογή του. Δυσκολα πείθει ένας τέτοιος τύπος, όπως αντίστοιχα και μια γυναίκα με την ίδια λογική.
Και τα λέω γιατί οι άντρες κοκορεύονται για τον αριθμό, το θεωρούν κατόρθωμα, ενώ όλοι ξέρουμε πόσο εύκολο είναι να γ#$%^ :)
Και πάλι, άκρως αντιεμπειρικό επιχείρημα. Καταρχάς, αν θέλεις να το παίξεις πως "βρίσκεις να πηδάς" εύκολα ως άντρας, να πας να το πεις στη συντριπτική πλειοψηφεία των αντρών του δυτικού κόσμου που δηλώνουν ανικανοποιήτοι ξανά και ξανά, και να δεις πως η φιλοσοφία του καναπέ καταστρέφεται απ' την πραγματικότητα, capish?

Οι άντρες με πολλές κατακτήσεις, θα συνεχίσουν να έχουν πολλές κατακτήσεις. Σχεδόν εξ' ορισμού.(επίσης δε πρόκειται να σου πει με πόσες έχει πάει στο έτσι).

Για την ακρίβεια, μου κάνει τεράστια εντύπωση πόσες κοπέλες ζουν με τη ψευαίσθηση πως οι σύντροφοι τους τις επέλεξαν λες και είναι μοναδικές. Τελείως λάθος. Όλοι μας θέλουμε κάτι παραπάνω απ' την "οκ γκόμενα", πιο γυμνασμένη, πιο μορφωμένη, πιο προσεγμένη, πιο έξυπνη, καλύτερη στην επικοινωνία ή ό,τι άλλο.

(Σχεδόν ό,τι είπα ισχύει αν αντιστραφούν οι ρόλοι.)
(Μη με φάτε.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Devil αυτό που είπα δεν είναι κανόνας, ούτε είναι το σωστό αντικειμενικό. Μιλάω για εμένα και στο πώς μου φαίνεται.
Όταν ένας άντρας πάει κάθε βράδυ με διαφορετική και εγώ μόλις τον γνώρισα και μ' αρέσει κτλ ε νταξ, αν μάθω ότι έχει πάει με 50 θα πω "εγώ θα είμαι η 51η" ακόμα μία στη συλλογή του. Δυσκολα πείθει ένας τέτοιος τύπος, όπως αντίστοιχα και μια γυναίκα με την ίδια λογική.
Και τα λέω γιατί οι άντρες κοκορεύονται για τον αριθμό, το θεωρούν κατόρθωμα, ενώ όλοι ξέρουμε πόσο εύκολο είναι να γ#$%^ :)


Καλα χαλαρωσε στην Ελλαδα εισαι! Δεν είναι και ευκολο κάποιος να πηγαινει κάθε βράδυ και με άλλη χωρις να την πληρώνει ειπαμε! Αρα ο άντρας οποτε βγαινει με κάποια θα πρέπει να αρχισει να της λέει ψέματα για να μην αφησει την ανασφαλεια της να καταστρέψει μια νέα γνωριμια.


Είναι ένας λογος που εγω έχω αλλαξει τοσες πολλές και όχι επειδή απαραίτητα ήθελα να τις χρησιμοποιώ και μετά να τις διώχνω. Μου ηταν πάντα πολύ δυσκολο να πώ ψέμματα. Σχεδόν πάντα έλεγα την αληθεια και κάποιες φορές γινομουν αντιπαθητικος για αυτό το λογο. Καλως ή κακως οι περισσοτεροι ανθρωποι είναι πολύ απορροφημενοι με τον εαυτο τους οποτε θα στραβώσουν αμα αρχισεις να τους λές πράγματα που έρχονται σε αντιθεση με τις δικές τους ιδέες.


Τέλος θεωρω ότι είμαι σε πολύ καλο σημειο εγω προσωπικα γιατι με τις εφημερες σχέσεις που έκανα και πέρασα καλά στη ζωη μου και ειδα πολλους διαφορετικούς χαρακτήρες και βέβαια δεν δεθηκα με κάποια ποτε τοσο πολύ ώστε να πληγωθώ ανεπανόρθωτα. Οποτε δεν έχω και απωθημένα ως προς αυτό. Πράγμα που μπορει να με βοηθησει να βρώ τελικά την δικιά μου.


Άλλοι έγιναν ερειπια μετα από 7 ή 8 χρονια σχέσης που τελειωσε με άσχημο τροπο και κάνουν να ξαναδουν γυναικα 2-3 χρονια. Προφανως δεν το έχω ζησει ποτέ αυτό. Κάθε επιλογή εχει τα καλά και τα άσχημα της.


Επισης παραδέχομαι ότι μια γυναικα που έχει πάει με τοσους πολλους δεν θα με ενοχλουσε θα έβγαινα κανονικά μαζι της και θα έπεφτα και στο κρεβάτι εννοείται! Και βασικά μπορει να ξεκινουσα και σχέση! γιατι όχι. Ποτε δεν ξέρεις.


Tιποτα δεν είναι απολυτο σε αυτή τη ζωη εδώ έχουμε φάει σφαλιάρες από φιλες και καλά παιδια υποτίθεται και από άλλες που τις θεωρούσες αλητεια και εξωστρεφείς σε στηριξαν τη δυσκολη στιγμή. Και τα καλα παιδια - σιγανα ποταμάκια κοιταξαν την πάρτη τους και εγκατέλειψαν. Πλέον κρατάω μικρά καλαθια μέχρι να δω τι παιζει. Δεν είναι πάντα τα πράγματα όπως φαινονται. Οποτε δεν θα βιαστω να θεωρησω ότι μια εσωστρεφης και φρονιμη φαινομενικα κοπέλα μπορει να βγει πιο αξιοπιστη από μια πιο ζωηρή. Και γιατι να το πιστεψω αυτό επειδή φαινεται πιο ήρεμη. Αρα είναι και πιο καλή; σιγα τα αυγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ντεβιλ για εκκλησία λες ε; Μάλιστα. Το έχω ξανακουσει αυτό σε αυτό το φόρουμ, δε με επηρεάζει. :)

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια, θα πω εγώ.

Για την ακρίβεια, μου κάνει τεράστια εντύπωση πόσες κοπέλες ζουν με τη ψευαίσθηση πως οι σύντροφοι τους τις επέλεξαν λες και είναι μοναδικές. Τελείως λάθος. Όλοι μας θέλουμε κάτι παραπάνω απ' την "οκ γκόμενα", πιο γυμνασμένη, πιο μορφωμένη, πιο προσεγμένη, πιο έξυπνη, καλύτερη στην επικοινωνία ή ό,τι άλλο.

Τι να πω εδώ... Ότι τη δική σου άποψη τη θεωρείς ως θέσφατο είναι κάτι που πια έχω συνηθίσει σε τέτοιες συζητήσεις οπότε πάω παρακάτω.
Για πες λοιπόν εσύ που τόσα ξέρεις, γιατί ενόσω θες την καλύτερη διαλέγεις την οκ; Για το σεξ; Δεν το θεωρώ και πολύ τιμητικό κάτι τέτοιο. Επίσης δε θεωρώ τιμητικό να κοροϊδεύει κάποιος μια κοπέλα που είναι "οκ γκόμενα" κι αυτός να ψάχνει την καλύτερη. Αλλά φυσικά ο καθένας ζει τη ζωή του με τις αξίες που θέλει. Στα αυτιά μου βέβαια ακούω τα λόγια του ποιητη:

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου, μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες. Μην την εξευτελίζεις πηαίνοντάς την, γυρίζοντας συχνά κ’ εκθέτοντάς την στων σχέσεων και των συναναστροφών την καθημερινήν ανοησία, ώς που να γίνει σα μια ξένη φορτική

Λυπάμαι βέβαια που αναγκάζομαι να υποβαθμισω τόσο Τον Ποιητή και να τον βάλω σε τέτοιο θέμα.

Ευτυχώς υπάρχει αρκετός χώρος στη γη για όλους. Και για τους λίγους και για τους πολλούς (με διττή σημασία και τα δύο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Λυπάμαι βέβαια που αναγκάζομαι να υποβαθμισω τόσο Τον Ποιητή και να τον βάλω σε τέτοιο θέμα.
καθόλου ευτελισμένος δεν θα αισθανόταν ο αλεξανδρινός με την επίκλησή του θεωρώ. Γιατί πέραν γεγονότος πως το κουόουτ του ταμάμ και πρεσσ φιτ εδώ, και ο ίδιος σεβόταν την σεξουαλικότητά του (κι ας το έψηνε το πσάρι από την άλλη την μεριά)

το επίκαιρο άσθμα της μέρας :P
https://www.youtube.com/watch?v=mN7zb-LRDes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ο κάθενας από τη στιγμή που είναι ελεύθερος και δεν επηρεάζει τους άλλους μπορεί να κάνει ό,τι θέλει με τις επιλογές του στο σεξ. Εγώ θα έλεγα ότι αυτοί που κατακρίνουν τους άλλους για τον αριθμό των ατόμων με τους οποίους έχουν κάνει σεξ είναι οι πιο ανήθικοι και οι πιο κομπλεξικοί και κρύβουν την ανηθικότητα και το κόμπλεξ ακριβώς μέσα από τη σεμνοτυφία τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι γνωστή μου η οποία κρατάει τη σχέση της από την ανασφάλεια της μοναξιάς και την έχει κερατώσει κιόλας, χαρακτηρίζει όμως ως "πουτάνα" μια άλλη κοπέλα που είναι ελεύθερη, επειδή έχει πάει με πολλούς άντρες.

Όσον αφορά την απόδοση στο σεξ, αυτή σχετίζεται περισσότερο με το πόσο "το 'χει" κανείς. Η εμπειρία με 3-4 άτομα μπορεί να βελτιώσει την απόδοση και σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει ουσιαστική περαιτέρω βελτίωση μετά από αυτόν τον αριθμό. Συνεπώς, αυτός που έχει πάει με 5 άτομα, μπορεί να είναι μακράν καλύτερος από αυτόν που έχει πάει με 50, γιατί πολύ απλά "το 'χει" περισσότερο. Από εκεί και πέρα, είναι και θέμα χημείας. Όσο καλά στο σεξ κι αν είναι 2 άτομα, μπορεί να ζητάνε διαφορετικά πράγματα και να μην ταιριάζουν σεξουαλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα ότι αυτοί που κατακρίνουν τους άλλους για τον αριθμό των ατόμων με τους οποίους έχουν κάνει σεξ είναι οι πιο ανήθικοι και οι πιο κομπλεξικοί και κρύβουν την ανηθικότητα και το κόμπλεξ ακριβώς μέσα από τη σεμνοτυφία τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι γνωστή μου η οποία κρατάει τη σχέση της από την ανασφάλεια της μοναξιάς και την έχει κερατώσει κιόλας, χαρακτηρίζει όμως ως "πουτάνα" μια άλλη κοπέλα που είναι ελεύθερη, επειδή έχει πάει με πολλούς άντρες.

Κομπλεξικοί ας το καταλάβω. Ανήθικοι γιατί είναι; :hmm:
Το "κακό" με τη γνωστή σου δεν είναι οτι κρατάει τη σχέση της από το φόβο της μοναξιάς (οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται τη μοναξιά, είναι στη φύση μας, και κάποιοι κάνουν υπεράνθρωπες θυσίες για να την αποφύγουν αλλά ας μην πλατειάσω κι άλλο) αλλά οτι χαρακτηρίζει κάποιον άλλο άνθρωπο με ένα μειωτικό χαρακτηρισμό ενώ αυτός ο άνθρωπος δεν την ενοχλεί με αυτή τη συμπεριφορά του σε κάτι.
Θα διαφωνήσω επίσης στο οτι η επιλογή λίγων και καλών συντρόφων στο σεξ ισούται με σεμνοτυφία. Μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα που δε θα αναλύσω εδώ και τώρα γιατί δεν μπορώ να μιλήσω για τους ανθρώπους που έχουν κάνει αυτή την επιλογή.
Και μπορεί μέσα στην αγανάκτησή μου πριν να μίλησα για αλεπούδες και κρεμαστάρια αλλά τελικά ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του και να γίνεται σεβαστός όποιες κι αν είναι αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Και μπορεί μέσα στην αγανάκτησή μου πριν να μίλησα για αλεπούδες και κρεμαστάρια αλλά τελικά ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του και να γίνεται σεβαστός όποιες κι αν είναι αυτές.

χαχα μην τρελαινεσαι χιμέλα δεν παρεξηγάω! =D

Ουτε με τον στρατο έχω παρεξηγηθει απλα έγραψα την αποψη μου τις προάλλες για τους χλειμιτζουρες και για τους πέφτουλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
χαχα μην τρελαινεσαι χιμέλα δεν παρεξηγάω! =D

Το ξέρω μανάρι μου, απλά για τους υπολοίπους το λέω και για τη δική μου ήσυχη συνείδηση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Όσον αφορά την απόδοση στο σεξ, αυτή σχετίζεται περισσότερο με το πόσο "το 'χει" κανείς. Η εμπειρία με 3-4 άτομα μπορεί να βελτιώσει την απόδοση και σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει ουσιαστική περαιτέρω βελτίωση μετά από αυτόν τον αριθμό. Συνεπώς, αυτός που έχει πάει με 5 άτομα, μπορεί να είναι μακράν καλύτερος από αυτόν που έχει πάει με 50, γιατί πολύ απλά "το 'χει" περισσότερο. Από εκεί και πέρα, είναι και θέμα χημείας. Όσο καλά στο σεξ κι αν είναι 2 άτομα, μπορεί να ζητάνε διαφορετικά πράγματα και να μην ταιριάζουν σεξουαλικά.

Το σεξ να ξέρεις ειναι και θέμα στιγμης γιατι παιζει τεραστιο ρολο η ψυχολογια. Μπορει κάποιος να μην ειχε καλή στιγμή ή και κάποια.

Το ξέρω μανάρι μου, απλά για τους υπολοίπους το λέω και για τη δική μου ήσυχη συνείδηση. :)

Καλά κάνεις γιατι και εγω έχω παρεξηγηθει κάποιες φορές για το υφος μου και εδώ και εκτος. Έχω ξεκινησει μια αντιπαράθεση και κάποιος παρεξηγηθηκε. Δεν έχω ψυχολογικά προβληματα απλα καμιά φορά δεν μασάω να ξεκινησω μια αντιπαράθεση με τον οποιονδήποτε χωρις βέβαια προσβλητικους χαρακτηρισμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Κομπλεξικοί ας το καταλάβω. Ανήθικοι γιατί είναι; :hmm:
Το "κακό" με τη γνωστή σου δεν είναι οτι κρατάει τη σχέση της από το φόβο της μοναξιάς (οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται τη μοναξιά, είναι στη φύση μας, και κάποιοι κάνουν υπεράνθρωπες θυσίες για να την αποφύγουν αλλά ας μην πλατειάσω κι άλλο) αλλά οτι χαρακτηρίζει κάποιον άλλο άνθρωπο με ένα μειωτικό χαρακτηρισμό ενώ αυτός ο άνθρωπος δεν την ενοχλεί με αυτή τη συμπεριφορά του σε κάτι.
Θα διαφωνήσω επίσης στο οτι η επιλογή λίγων και καλών συντρόφων στο σεξ ισούται με σεμνοτυφία. Μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα που δε θα αναλύσω εδώ και τώρα γιατί δεν μπορώ να μιλήσω για τους ανθρώπους που έχουν κάνει αυτή την επιλογή.
Και μπορεί μέσα στην αγανάκτησή μου πριν να μίλησα για αλεπούδες και κρεμαστάρια αλλά τελικά ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του και να γίνεται σεβαστός όποιες κι αν είναι αυτές.
Η επιλογή λίγων και καλών συντρόφων είναι μια χαρά και ίσως και ιδανική, με την προϋπόθεση όμως ότι καλύπτουν κάποιον και αν πρόκειται για σταθερή σχέση, να τον καλύπτει αυτή η σχέση, ακόμα κι αν δεν έχει καμία άλλη εμπειρία. Η επιλογή όμως λίγων συντρόφων ή σχέσης που δεν ενθουσιάζει κάποιον ιδιαίτερα από μικρή ηλικία στηρίζεται σε σεμνοτυφία και κόμπλεξ και αργά ή γρήγορα και σε ανηθικότητα, γιατί πολύ απλά το ανικανοποίητο θα τον οδηγήσει σε άλλες πορτοκαλιές ενώ με ευκολία θα κατηγορεί όσους επέλεξαν να ζουν πιο ελεύθερα από αυτόν.
Το σεξ να ξέρεις ειναι και θέμα στιγμης γιατι παιζει τεραστιο ρολο η ψυχολογια. Μπορει κάποιος να μην ειχε καλή στιγμή ή και κάποια.
Ναι, προφανώς, ό,τι είπα το είπα με το δεδομένο της καλής ψυχολογίας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Μια φορά ηταν μια κοπελιτσα και ειχε πολυ άγχος. Χαλάρωσε ρε κοπελα μου της κάνω δεν σε πάνε στην κρεμάλα! Μια άλλη μου ειχε πει "αααα δεν έχεις στύση αμέσως;;;" της λέω "δεν πάτησα το κουμπί ON/OFF με συγχωρεις το ξέχασα!" χαχαχα

μερικές δεν υπάρχουνε και μερικοί.. Ειναι θέμα ψυχολογιας το σέξ. Ειναι εγκεφαλικο. Και εκεινη την ώρα πρεπει να εισαι συγκεντρωμένος υπο την έννοια να μην βάζεις άσχετες και αγχωτικές σκέψεις στο μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top