Νέα πρόστιμα στον ΚΟΚ

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:lol:

Αυτο δεν ισχυει.

Ποιος σου τό είπε; :hmm:

Ο άδερφός μου ρώτησε στην τροχαία, μόνο το εργοστασιακό με χαρτιά είναι το επίσημο και άν θές μπορώ να σου πώ και τις διαφωρές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ποιος σου τό είπε; :hmm:

Ο άδερφός μου ρώτησε στην τροχαία, μόνο το εργοστασιακό με χαρτιά είναι το επίσημο και άν θές μπορώ να σου πώ και τις διαφωρές:)

Τον κολλητο μου τον εχουν γραψει 3 φορες για φιμε, απο τον Δεκεμβρη. Εργοστασιακα φιμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τον κολλητο μου τον εχουν γραψει 3 φορες για φιμε, απο τον Δεκεμβρη. Εργοστασιακα φιμε.


Σιγουρη; ότι είναι εργοστασιακά; όταν λέμε εργοστασιακά ενοώ απο την αντιπρωσοποία ότι όταν έρθει το αμάξι θα είναι φιμέ λέμε όχι πάω πίσω και τους λέω να μου βάλουν μετά έχει διαφορά, αυτοι θέλουν όταν πάς να το παραγκίλεις να πείς εξαρχής ότι θές να έρθει με φιμέ:)

Πρέπει να το γράφει η άδεια του αυτοκινήτου, είναι και αυτό, πρέπει να είναι δηλομένο απο την ασφάλεια όταν το αγοράσει ότι το αμάξι είναι εργοστασιακό φημέ για να μην σε γράψει, ο γνωστός σου κάτι απο αυτά δεν έχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρε τζιοβάνι...........

.....γιατί δεν άλλαζες στο σπίτι ?:hehe::hehe:

ntoink? τι λες καλο μου?
γιατι 13.00-15.00 επρεπε να μουν καπως, και 15.15-18.00 καπως αλλιως. και σε διαφορετικη περιοχη της αττικης.
απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ntoink? τι λες καλο μου?
γιατι 13.00-15.00 επρεπε να μουν καπως, και 15.15-18.00 καπως αλλιως. και σε διαφορετικη περιοχη της αττικης.
απλο.

να τα φόραγες το ένα πάνω από το άλλο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το προσπαθησα, αλλα δεν ημουν ομορφη :P



πσ. αν δεν επιτρεπονται και τα εργοστασιακα φιμε, παρακαλω κοψτε μερικες κλισουλες στα βουλευτάδια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για τα φιμε ξερω οτι ισχυει αυτο που λεει η Μανια.
Πρεπει να ειναι εργοστασιακα για να ειναι γραμμενα και στην αδεια αυτοκινητου.
Και ΑΝ δεν κανω λαθος ΝΟΜΙΖΩ οτι απαγορευονται (γενικα) τα 100%φιμε τζαμια.
Υπαρχουν φαθμιδες φημε, και τα τελειως φιμε δεν ξερω αν επιτρεπονται...
Παντως γενικα ξερω οτι ισχυει αυτο που λεει η Μανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι τα θέτε τα φιμέ, στο κάτκάτω????? να στραβώνονται οι από πίσω?

πίσσα και πρόστιμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Για τα φιμε ξερω οτι ισχυει αυτο που λεει η Μανια.
Πρεπει να ειναι εργοστασιακα για να ειναι γραμμενα και στην αδεια αυτοκινητου.
Και ΑΝ δεν κανω λαθος ΝΟΜΙΖΩ οτι απαγορευονται (γενικα) τα 100%φιμε τζαμια.
Υπαρχουν φαθμιδες φημε, και τα τελειως φιμε δεν ξερω αν επιτρεπονται...
Παντως γενικα ξερω οτι ισχυει αυτο που λεει η Μανια.

Τα τελείως φιμέ που λές δεν βγαίνουν σε εργοστασιακό, είναι πατέντα, όσα είναι εργοστασιακά δίνουν ένα χαλαρό όστε να μπορείς να δείς, το πολλύ σκούρο θεωρείτε επι΄κύνδινο σε περίπτωση βροχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σχετικά με τα φιμέ.... όπως είπε κι ο Μάριος υπάρχουν βαθμίδες φιμέ....
υπάρχει φιμέ μαύρο που τρως την 400άρα και φιμέ γκριζάκι που σου κόβει τις ακτίνες του ήλιου και δεν τρως τίποτα
οι αντιπροσωπίες που στα φοράνε, σου δίνουν ειδικό χαρτί που λένε ότι η βαθμίδα που φοράς είναι στα νόμιμα πλαίσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα τελείως φιμέ που λές δεν βγαίνουν σε εργοστασιακό, είναι πατέντα, όσα είναι εργοστασιακά δίνουν ένα χαλαρό όστε να μπορείς να δείς, το πολλύ σκούρο θεωρείτε επι΄κύνδινο σε περίπτωση βροχής

Α γεια σου!
Γι'αυτο ειπα οτι αυτα απαγορευονται,αλλα δεν ημουν σιγουρος οτι γενικα δεν στα φοραει το εργοστασιο.;)

σχετικά με τα φιμέ.... όπως είπε κι ο Μάριος υπάρχουν βαθμίδες φιμέ....
υπάρχει φιμέ μαύρο που τρως την 400άρα και φιμέ γκριζάκι που σου κόβει τις ακτίνες του ήλιου και δεν τρως τίποτα
οι αντιπροσωπίες που στα φοράνε, σου δίνουν ειδικό χαρτί που λένε ότι η βαθμίδα που φοράς είναι στα νόμιμα πλαίσια

Ακριβως το παραπανω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
παρτε τα και αναλυτικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΝΕΟΣ ΚΟΚ ΠΟΙΝΕΣ.pdf
    75.7 KB · Εμφανίσεις: 518

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για τα φιμε, δεν εχει βγει ακριβης νομος και μεχρι να βγει ισχυει οτι λεει ο ΚΟΚ, δλδ οτι απαγορευεται στο εμπρος και πλαγια παραθυρα, επιτρεπεται στα πισω-πλαγια και στο πισω, δεδομενου οτι εχεις 2 πλευρικους καθρεπτες, οτι δε μειωνει την ορατοτητα, δεν επηρεαζει την ασφαλεια σε περιπτωση θρασης του τζαμια κλπ.

Εκτος...αν εχεις κανα χαρτι απο ιατρο οπου για δερματολογικους λογους δε πρεπει να σε βλεπει ο ηλιος , οποτε τοτε μαλλον σε αφηνουν να βαλεις και μπροστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παρτε τα και αναλυτικα :)

εγώ πάντως τώρα που τα είδα αναλυτικά όπως τα έχει το συνημμένο αρχείο που έβαλες... δεν τα βρίσκω ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ άτοπα


μια χαρά είναι!!!
σίγουρα ρε συ είναι αυτά τα νέα κι όχι τα παλιά? φτηνά είναι... μόνο 100 για το κινητό? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
O νομος παντως δεν αναφερεται σε βαθμιδες, μονο στο οτι δε πρεπει να περιοριζεται η ορατοτητα και πρεπει να φαινεσαι απεξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
O νομος παντως δεν αναφερεται σε βαθμιδες, μονο στο οτι δε πρεπει να περιοριζεται η ορατοτητα και πρεπει να φαινεσαι απεξω.
ακριβώς..
για αυτό το λόγο οι εταιρίες έχουν βγάλει και υπάρχουν οι βαθμίδες που σε κάποιες φαίνεσαι και σε κάποιες δε φαίνεσαι
αν θυμάμαι καλά, στις 2 απ τις μεγαλύτερες εταιρίες που κάνουν αυτή τη δουλειά αυτή τη στιγμή στην Αθήνα, οι δύο τελευταίες σκούρες είναι οι "παράνομες"
και είναι πολύ πολύ πολύ μαύρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγώ πάντως τώρα που τα είδα αναλυτικά όπως τα έχει το συνημμένο αρχείο που έβαλες... δεν τα βρίσκω ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ άτοπα


μια χαρά είναι!!!
σίγουρα ρε συ είναι αυτά τα νέα κι όχι τα παλιά? φτηνά είναι... μόνο 100 για το κινητό? :hmm:
τι να σου πω, σημερα μας ηρθαν απο την τροχαια η σχετικες ενημερωσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Εκτος...αν εχεις κανα χαρτι απο ιατρο οπου για δερματολογικους λογους δε πρεπει να σε βλεπει ο ηλιος , οποτε τοτε μαλλον σε αφηνουν να βαλεις και μπροστα.

πανω σε αυτο ξερει κανενας να μου πει τι ΑΚΡΙΒΩΣ ισχυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δυστυχως απο οσο ασχοληθηκα, δεν γνωριζω να εχουν βγαλει λεπτομεριες νομοθετικες , για παθησεις κλπ. Εγω θα βαλω μεμβρανες γιατι ειμαι ανοιχτοχρωμος και με σπιλους και με ενοχλει αρκετα ο ηλιος. Και θα κοιταξω και το θεμα το δερματολογικο , να εχω ενα χαρτι παραπανω, δε βλαπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top