Είμαι μόνος/η και είμαι καλά!

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Θα ήθελα να πω μονάχα ότι μια σχέση δεν είναι απαραίτητα καταπιεστική. Με τον τωρινό μου σύντροφο κάνουμε πραγματικά ότι θέλουμε χωρίς να δίνουμε αναφορά ο ένας στον άλλον εκτός από φύσικα από το να πάμε με κάποιον άλλο. Όταν είσαι με κάποιον δεν είναι υποχρέωση, χαρά είναι! Και ακριβώς επειδή φτάνεις στο σημείο να νοιάζεσαι για τον άλλον από μόνος σου δεν θέλεις να τον απατήσεις.

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει την ζωή που θέλει και αν και συμφωνώ με την Hakouna και τη Michelle σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που έχουνδ ιαφορετική στάση ζωής και είναι ευτυχισμένοι έτσι. Πάντως πειρατή θα σε πίστευα περισσότερο αν δεν έλεγες συνέχεια πόσο χαρούμενος είσαι...


Από εκεί και πέρα πάνω στο θέμα του τόπικ... όσοι είπαν ότι γλιτώνεις το ξυρισμα έχουν μεγάλο δίκαιο...Αχ άτιμο ξυράφι.
Επίσης ξοδεύεις λιγότερη κάρτα στο κινητό :P και έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ που ήμουν ανέκαθεν κατά των σχέσεων, δεν ένιωσα ποτέ μοναξιά. Δεν ξέρω πως θα ήταν η ζωή μου μέσα σε μια σχέση, αδυνατώ να το φανταστώ, αλλά μπορώ να πω με βεβαιότητα, οτι όπως είμαι τώρα δεν θα το άλλαζα με τίποτα στον κόσμο.

Γεια σου ρε Καπετάνιο!! Η ταξιδιάρα ψυχή ξεχειλίζει μέσα από τα post που περήφανα δημοσιεύεις. Δεν είναι τυχαία η επιλογή ψευδωνύμου. Όποιος ζει σαν πειρατής πεθαίνει και σαν πειρατής. Βλέπεις πόση ανασφάλεια προκαλεί στις γυναίκες η ιδέα ότι κάποιον άντρα δεν μπορούν να τον βάλουν "στο παχνί";

Κάθε μέρα που περνά, ανακαλύπτω πράγματα που είχα σχεδόν απαρνηθεί (το ξέρω: μέγα σφάλμα!) και νιώθω απίστευτη χαρά, έως ηδονή, που μπορώ να ζω και πάλι όπως ακριβώς επιθυμώ!!!!
Μου αρέσει που μπορώ:
α) Να κλείνω το κινητό μου ανά πάσα στιγμή και ο φορτιστής μου μπορεί να μείνει στο σπίτι να κάνει παρέα στο σκύλο μου:)

Να μην εχω καποιον να μου γκρινιαζει που θα παω, τι ωρα θα παω με ποιους θα παω.
Να μου την λεει, οταν συναναστρεφομαι με αλλους αντρες.
Να μην μου κανει παρατηρησεις για τα ρουχα που φοραω ("γιατι προκαλω τους αλλους") .
Να μην εχω γενικα καποιον να με πνιγει . Με κουραζει αυτο!
κτλ κτλ ....

Εχω πολλούς φίλους που έχουν σχέσεις και έχουν απομακρυνθεί από όλους και από όλα, και μια στο τόσο εμφανίζονται λέγοντας "πάμε να πιούμε γρήγορα ένα καφέ γιατί έχω μπουχτίσει". Μέσα στις σχέσεις υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά, αντίθετα εγώ δεν την ένιωσα ποτέ.


Καλά είπε κάποιος ότι μπερδεύετε τη σχέση με τη φυλακή. Ανατριχιάζω όταν τα διαβάζω αυτά τα πράγματα!:'( Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος έχει το δικαίωμα να απαιτεί τόση πολλή δέσμευση απλά και μόνο για "να σου κάνει την τιμή" να κάνει έρωτα μαζί σου ή να συνδέσει τη ζωή του μ' εσένα. Αν έτσι είναι οι σχέσεις σε περίοδο που "είσαι ελεύθερος" τότε τι θα γίνει όταν παντρευτείτε; ΚΟΛΑΣΗ μιλάμε, κόλαση. Σε τέτοια περίπτωση,....Πάρε με μαζί σου Καπετάνιε, μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει...
(Αυτό αξίζει νέο threadάκι. Έχετε παρατηρήσει ότι το αντίθετο του "παντρεμένος" είναι "ελεύθερος"; Δηλαδή το "παντρεμένος" είναι συνώνυμο των "σκλάβος", "φυλακισμένος" κλπ. Αυτά ως ένα πρώτο σχόλιο για το γάμο!!!)

  • μπορείς να μείνεις χωρίς αποτρίχωση/ξύρισμα ΟΣΟ θες
και .................δε χρειάζεται να ξυρίζεσαι συνέχεια..:redface::redface::redface::redface:

Εγώ μόνο το τακτικό ξύρισμα βρίσκω πρόβλημα σε μία σχέση!
Αλήθεια!

Ακριβώς αυτά μου έλεγε και ο γέροντας Παχώμιος στο μοναχικό κελί του, χαϊδεύοντας την πλούσια γενιάδα του. Γι' αυτό λέει αφοσιώθηκε στο Θεό, γιατί έχει κι αυτός γενειάδα:hehe:

Όταν σε φλερτάρει ένας κούκλος( a la Brad Pitt) είσαι ελεύθερη, οπότε μπορείς να του απαντήσεις θετικά…ενώ αν ήσουν δεσμευμένη θα έπρεπε απλά να τον απορρίπτεις…:P

Θα έπρεπε απλά να ορμήσεις, και γράψε θεούλη μου μια αμαρτία, έχουμε χρόνια (αν θέλει η χάρη σου) να μετανοήσουμε, όταν γεράσουμε ρε αδερφέ. :P Σιγά μην έχανα εγώ τη Μόνικα Μπελούτσι (το απόλυτο φετίχ μου) για να μην απατήσω τη σχέση μου. Κανονικά σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να είναι περήφανη για μένα (Ο άντρας μου μπορεί να πηδήξει τη Μόνικα, αλλά κανονικά προτιμάει εμένα...ουάου:D), όπως οι αρχαίοι Αθηναίοι ήταν περήφανοι όταν τη γυναίκα τους πηδούσε ο Αλκιβιάδης!!!(Προχωρημένοι οι αρχαίοι σε σχέση με την δική μας @@δια ηθική, δεν βρίσκεις; )

Είμαι μόνος από τα 22, και αυτό είναι μια σπάνια τύχη σε σχέση με πριν. :mad:

Τύχη για σένα ή για τους άλλους;;)

no heartache...όταν τσακώνεσαι, όταν ψυχραίνεσαι, όταν σου κρατάει μούτρα..

Πω πω, η κρεβατομουρμούρα, η ξυνίλα και τα μούτρα είναι ο καλύτερος λόγος για να γίνεις πειρατής. (Ξανα)πάρε με μαζί σου Καπετάνιε...

μπορείς να δεις στην τηλεόραση Ο,ΤΙ θες και να έχεις το κοντρόλ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!

Ο πόλεμος για τον έλεγχο του τηλεκοντρόλ είναι σκληρότερος από τον πόλεμο για τον έλεγχο των φυτειών παπαρούνας στο Αφγανιστάν. Όποιος διαχειρίζεται τα ΜΜΕ έχει πραγματική εξουσία. Χάιλ!!!:P

Στην τελική ο συγκεκριμένος άνδρας είναι από τους λίγους εκ των πολλών που είναι απόλυτα ειλικρινής σε σχέση με πολλούς άλλους που ενώ υποστηρίζουν την ίδια άποψη λένε πολύ ωραία παραμυθάκια για να πηδ... το κάθε κοριτσάκι που ταξιδεύει στο ροζ συννεφάκι του...

Αφού αυτά θέλουν ν' ακούσουν τα ροζ κοριτσάκια για να μην έχουν δήθεν τάχα ενοχές όταν κάνουν το αυτονόητο, εμείς τι να κάνουμε δηλαδή, κλέφτες να γίνουμε; (αλήθεια τώρα που το σκέφτομαι, εσύ γιατί γράφεις με ροζ συννεφάκια... ε, γραμματάκια ήθελα να πω)

Μα αλλαγη φυλλου ας πουμε λυνει πολλα προβληματα

Ο καθένας βρίσκει την ευκαιρία να εκφράσει τον πόνο του με κάθε αφορμή. Άντε και Χειλουδάκη Lorry μου..., με την ευχή του Χάους!:D

Kαταλαβα τι λες. Απλα το σκεφτομαι καπως ετσι : εφοσον ειμαι ερωτευμενος και αγαπαω τον ανθρωπο μου κλπ, θα προσπαθησω (χωρις να καταπιεζομαι κιολας βεβαια) να μην μπαινω σε καταστασεις που δε θα μπορω να αντισταθω, που θα ειμαι πιο επηρρεπης στο λαθος. Γιατι ανθρωποι ειμαστε, ολα μπορουν να συμβουν. Κι αμα πινεις κιολας....

Φυσικά και κατάλαβες τι εννοώ...:clapup:Είσαι σίγουρος ότι ο άνθρωπός σου θα σε αγαπάει και μετά την εγχέιρηση; (αυτός ο άνθρωπος αυτός, ήταν ο άλλος μου εαυτός)
Σοβαρά τώρα: Δεν έχει καμμιά αξία η ζωή όταν περιορίζεσαι σε αυτά που μπορείς να τους αντισταθείς. Αν ποτέ βρω αυτό που θα με κάνει να μην μπορώ ν' αντισταθώ, ε τότε θα πάω κι ας μου βγει και σε κακό...

Ελπίζω να ελάφρυνα αρκετά το θεματάκι, συγχωρέστε παρακαλώ τα χαοτικά μου αστειάκια (αν κρυώσατε λίγο είναι γιατί είχα ανοιχτά πολλά παράθυρα, νταξ; )
Πέρα από την πλάκα, συγνώμη Lorry, τίποτε το προσωπικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Γεια σου ρε Καπετάνιο!! Η ταξιδιάρα ψυχή ξεχειλίζει μέσα από τα post που περήφανα δημοσιεύεις. Δεν είναι τυχαία η επιλογή ψευδωνύμου. Όποιος ζει σαν πειρατής πεθαίνει και σαν πειρατής. Βλέπεις πόση ανασφάλεια προκαλεί στις γυναίκες η ιδέα ότι κάποιον άντρα δεν μπορούν να τον βάλουν "στο παχνί";








Καλά είπε κάποιος ότι μπερδεύετε τη σχέση με τη φυλακή. Ανατριχιάζω όταν τα διαβάζω αυτά τα πράγματα!:'( Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος έχει το δικαίωμα να απαιτεί τόση πολλή δέσμευση απλά και μόνο για "να σου κάνει την τιμή" να κάνει έρωτα μαζί σου ή να συνδέσει τη ζωή του μ' εσένα. Αν έτσι είναι οι σχέσεις σε περίοδο που "είσαι ελεύθερος" τότε τι θα γίνει όταν παντρευτείτε; ΚΟΛΑΣΗ μιλάμε, κόλαση. Σε τέτοια περίπτωση,....Πάρε με μαζί σου Καπετάνιε, μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει...
(Αυτό αξίζει νέο threadάκι. Έχετε παρατηρήσει ότι το αντίθετο του "παντρεμένος" είναι "ελεύθερος"; Δηλαδή το "παντρεμένος" είναι συνώνυμο των "σκλάβος", "φυλακισμένος" κλπ. Αυτά ως ένα πρώτο σχόλιο για το γάμο!!!)





Ακριβώς αυτά μου έλεγε και ο γέροντας Παχώμιος στο μοναχικό κελί του, χαϊδεύοντας την πλούσια γενιάδα του. Γι' αυτό λέει αφοσιώθηκε στο Θεό, γιατί έχει κι αυτός γενειάδα:hehe:



Θα έπρεπε απλά να ορμήσεις, και γράψε θεούλη μου μια αμαρτία, έχουμε χρόνια (αν θέλει η χάρη σου) να μετανοήσουμε, όταν γεράσουμε ρε αδερφέ. :P Σιγά μην έχανα εγώ τη Μόνικα Μπελούτσι (το απόλυτο φετίχ μου) για να μην απατήσω τη σχέση μου. Κανονικά σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να είναι περήφανη για μένα (Ο άντρας μου μπορεί να πηδήξει τη Μόνικα, αλλά κανονικά προτιμάει εμένα...ουάου:D), όπως οι αρχαίοι Αθηναίοι ήταν περήφανοι όταν τη γυναίκα τους πηδούσε ο Αλκιβιάδης!!!(Προχωρημένοι οι αρχαίοι σε σχέση με την δική μας @@δια ηθική, δεν βρίσκεις; )



Τύχη για σένα ή για τους άλλους;;)



Πω πω, η κρεβατομουρμούρα, η ξυνίλα και τα μούτρα είναι ο καλύτερος λόγος για να γίνεις πειρατής. (Ξανα)πάρε με μαζί σου Καπετάνιε...



Ο πόλεμος για τον έλεγχο του τηλεκοντρόλ είναι σκληρότερος από τον πόλεμο για τον έλεγχο των φυτειών παπαρούνας στο Αφγανιστάν. Όποιος διαχειρίζεται τα ΜΜΕ έχει πραγματική εξουσία. Χάιλ!!!:P



Αφού αυτά θέλουν ν' ακούσουν τα ροζ κοριτσάκια για να μην έχουν δήθεν τάχα ενοχές όταν κάνουν το αυτονόητο, εμείς τι να κάνουμε δηλαδή, κλέφτες να γίνουμε; (αλήθεια τώρα που το σκέφτομαι, εσύ γιατί γράφεις με ροζ συννεφάκια... ε, γραμματάκια ήθελα να πω)



Ο καθένας βρίσκει την ευκαιρία να εκφράσει τον πόνο του με κάθε αφορμή. Άντε και Χειλουδάκη Lorry μου..., με την ευχή του Χάους!:D



Φυσικά και κατάλαβες τι εννοώ...:clapup:Είσαι σίγουρος ότι ο άνθρωπός σου θα σε αγαπάει και μετά την εγχέιρηση; (αυτός ο άνθρωπος αυτός, ήταν ο άλλος μου εαυτός)
Σοβαρά τώρα: Δεν έχει καμμιά αξία η ζωή όταν περιορίζεσαι σε αυτά που μπορείς να τους αντισταθείς. Αν ποτέ βρω αυτό που θα με κάνει να μην μπορώ ν' αντισταθώ, ε τότε θα πάω κι ας μου βγει και σε κακό...

Ελπίζω να ελάφρυνα αρκετά το θεματάκι, συγχωρέστε παρακαλώ τα χαοτικά μου αστειάκια (αν κρυώσατε λίγο είναι γιατί είχα ανοιχτά πολλά παράθυρα, νταξ; )
Πέρα από την πλάκα, συγνώμη Lorry, τίποτε το προσωπικό!
Great Chaos..μην μπερδεύεσαι σε παρακαλώ.. άλλο τα ροζ γραμματάκια... και άλλο τα ροζ συννεφάκια...

Έχω τόσους γνωστούς που σκέφτονται όπως εσύ και ο deadhead_pirate που δεν μου κάνει καμία μα καμία απολύτως αίσθηση όλο αυτό που λέτε... :D :D

Όσον αφορά την ερώτησή σου.. η ειλικρίνεια για μένα πρέπει να είναι προνόμιο όλων.. Αισθάνεσαι πολύ ωραία για μένα όταν κοιτάζεις τον άλλον στα μάτια και του λες ξεκάθαρα αυτό που θέλεις. Απλά πολλοί - πολλές μπαίνουν στο τρυπάκι του στυλ "θα τον αλλάξω, θα τον κάνω κτλ..."...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γεια σου ρε Καπετάνιο!! Η ταξιδιάρα ψυχή ξεχειλίζει μέσα από τα post που περήφανα δημοσιεύεις. Δεν είναι τυχαία η επιλογή ψευδωνύμου. Όποιος ζει σαν πειρατής πεθαίνει και σαν πειρατής. Βλέπεις πόση ανασφάλεια προκαλεί στις γυναίκες η ιδέα ότι κάποιον άντρα δεν μπορούν να τον βάλουν "στο παχνί";

....Πάρε με μαζί σου Καπετάνιε, μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει...
....Ένα καράβι παλιό, σαπιοκάραβο
με κάτι ναύτες τρελούς πειρατές
σηκώνει άγκυρα άγριο χάραμα
υπάρχουν θέσεις, αν θέλεις, κενές.....

Που να δεις πως κάνουν μερικές, φίλε και συνταξιδιώτη μου, έξω στην πραγματικότητα.
Εχουν πολύ πλάκα όταν πιστεύουν οτι "εγώ θα τον στρώσω"...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
.Πάρε με μαζί σου Καπετάνιε, μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει...
------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------
(Αυτό αξίζει νέο threadάκι. Έχετε παρατηρήσει ότι το αντίθετο του "παντρεμένος" είναι "ελεύθερος"; Δηλαδή το "παντρεμένος" είναι συνώνυμο των "σκλάβος", "φυλακισμένος" κλπ. Αυτά ως ένα πρώτο σχόλιο για το γάμο!!!)
-------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------

Θα έπρεπε απλά να ορμήσεις, και γράψε θεούλη μου μια αμαρτία, έχουμε χρόνια (αν θέλει η χάρη σου) να μετανοήσουμε, όταν γεράσουμε ρε αδερφέ. :P Σιγά μην έχανα εγώ τη Μόνικα Μπελούτσι (το απόλυτο φετίχ μου) για να μην απατήσω τη σχέση μου. Κανονικά σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να είναι περήφανη για μένα (Ο άντρας μου μπορεί να πηδήξει τη Μόνικα, αλλά κανονικά προτιμάει εμένα...ουάου:D), όπως οι αρχαίοι Αθηναίοι ήταν περήφανοι όταν τη γυναίκα τους πηδούσε ο Αλκιβιάδης!!!(Προχωρημένοι οι αρχαίοι σε σχέση με την δική μας @@δια ηθική, δεν βρίσκεις; )
------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------

Χαλάλι του.....τι να πώ ??? Μόνικα είναι αυτή.....δε σου τυχαίνει κάθε μέρα!!! :D :D Μήπως υπάρχει κάτι σε αρσενική έκδοση???
Κανένας ξάδελφος...μήπως? :P :D
Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.....γυναίκα είμαι κι εγώ...αλλά χίλιες φορές να νοιώθω τον αέρα να με "χτυπάει" στο πρόσωπο , παρά τις ξυνισμένες "μούρες"....:/: . Τι να κάνω...? Δεν το βρίσκω "τέλειο" να φροντίζω για τα πάντα ( τίποτα προσωπικό roumana μου:) ), γιατί να μελαγχολήσω που έχω 10 μέρες στην διάθεσή μου να κάνω αυτό που αρέσει??? Μια χαρά είμαι....αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου έλειψαν....αλλά δεν τα΄βαψα και μαύρα. Πολύ ωραία περνάνε εκεί που είναι, αλλά κι εγώ, μια χαρά ξεκουράστηκα...!!!

Πώς το είπες εκείνο: " εφηβικές τρέλλες "....??? ( μου τα μπερδεψες τώρα:) )

Καμία θεσούλα....μήπως περισσεύει...σ'αυτό το καραβάκι ???:worry: :P

" Οι τρέλλες είναι τα μοναδικά πράγματα για τα οποία δεν λυπάται κανείς "

Όσκαρ Ουάϊλντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Εγώ που ήμουν ανέκαθεν κατά των σχέσεων, δεν ένιωσα ποτέ μοναξιά. Δεν ξέρω πως θα ήταν η ζωή μου μέσα σε μια σχέση, αδυνατώ να το φανταστώ, αλλά μπορώ να πω με βεβαιότητα, οτι όπως είμαι τώρα δεν θα το άλλαζα με τίποτα στον κόσμο.
Περιμενε μερικα χρονια :P

(Αυτό αξίζει νέο threadάκι. Έχετε παρατηρήσει ότι το αντίθετο του "παντρεμένος" είναι "ελεύθερος"; Δηλαδή το "παντρεμένος" είναι συνώνυμο των "σκλάβος", "φυλακισμένος" κλπ. Αυτά ως ένα πρώτο σχόλιο για το γάμο!!!)
Aν και συμφωνω οτι ο γαμος μπορει να ειναι και σκλαβια, αμφιβαλλω οτι χρησημοποιηθηκε η λεξη "ελευθερος" ως αντιθετο του παντρεμενος, γιαυτο το λογο. Μαλλον με την εννοια του "ελευθερος προς δεσμευση" δλδ διαθεσιμος.

Σοβαρά τώρα: Δεν έχει καμμιά αξία η ζωή όταν περιορίζεσαι σε αυτά που μπορείς να τους αντισταθείς.
Υπερβολικο ακουγεται αυτο. Δε ζουμε με σκοπο να ενδιδουμε. Αν τα πραγματα στα οποια πρεπει να αντισταθουμε, ήταν αυτα για τα οποια ζουμε, τοτε κατι δε παει καλα στο σκεπτικο αυτο. Το δεχομαι ισως για συγκεκριμενες περιπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Tι να περιμένω ρε Λόρι;
Θα μου πεις πάλι το γνωστό ποιήμα , όταν γεράσεις να έχεις κάποιον να σε φροντίζει να σου φτιάχνει ένα τσάι κλπ κλπ......
Ε, λοιπόν τα γηροκομεία είναι γεμάτα από ανθρώπους που έχουν κάποιον δικό τους να τους φροντίζει, οι δρόμοι επίσης. Δεν έχω φοβηθεί ποτέ τη μοναξιά γιατί δεν ένιωσα ποτέ μόνος μου, όμως τη μοναξιά μέσα από τη συντροφικότητα ειλικρινά τη φοβάμαι.
Και μη νομίζεις οτι δεν τα έχω σκεφτεί όλα αυτά, έχω προνοήσει, άλλωστε όμως εχω ξαναπεί, κανένα καράβι δεν πλέει στα νερά δίχως ρότα.
Ουτε καν το πειρατικό. :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν σου λεω για τι πραγμα ακριβως να περιμενεις. Απλα οτι το να εισαι τοσο απολυτος και να πιστευεις οτι σιγουρα ετσι ειναι και ετσι παντα θα ειναι, ειναι ισως νωρις για να το λες. Οπως καταλαβαινεις, αλλο να το λεει καποιος που ειναι 30+ και αλλο να το λεει καποιος που ειναι 60+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το σίγουρα πάντα έτσι θα είναι, προσωπικά φίλε μου δεν το έχω πει ποτέ. Δεν είμαι ο Κάλχας. Σίγουρα όμως για το πως είναι τώρα τα πράγματα είμαι απόλυτος. Απόλυτα απόλυτος. Αυτή τη στιγμή δεν θα άλλαζα την ευτυχία μου με τίποτα. Ακόμα κι αν στραβώσει η δουλειά στο μέλλον, θα είμαι "γεμάτος" και ευτιχισμένος από όσα έχω ζήσει. Στο τέλος τέλος αυτό αφορά εμένα, δεν επιμένω οτι είναι το ιδανικότερο για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apolon

Νεοφερμένος

Ο apolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
[FONT=&quot]To χειρότερο δεν είναι να είσαι μόνος,το χειρότερο είναι να σου δίνεται απλόχερα η ομορφιά να την εκμεταλλεύεσαι και να πληγώνεις το μόνο άνθρωπο που ήταν δίπλα σου και σε στήριζε σε 'όλα επί 2 χρόνια,αλλά να μην το καταλαβαίνεις γιατί είσαι μικρός..και τώρα που δεν είναι δίπλα σου,κ έχεις μεγαλώσει ,νιώθεις άδειος,παρόλου που έχεις γνωρίσει πολλές μετά από εκείνη..και πίστεψέ με Ελένη δεν με ένοιαξε ποτέ αν δεν είχε ξυρίσει τα πόδια της.. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Από σήμερα ειμαι και γω καλα. Μετα από 6 χρόνια σε σχέση[όχι με το ίδιο άτομο και τα 6], επιλέγω να μείνω μόνη και πραγματικά δεν είμαι άτομο που έχει μάθει να περνάει καλά μόνο με τον εαυτό του. Ελπίζω να ρίξω το βάρος στη δουλειά και να μην υποκύψω σε επανασυνδέσεις...
όποιος το περασε ας ρίξει ιδέες για την πρώτη post-break-up φάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να μην προσπαθείς να πιστέψεις ότι είσαι καλά μόνη σου, να το πιστεύεις πραγματικά. Βγες έξω, αφιέρωσε χρόνο στους φίλους σου, σε πράγματα που σου αρέσουν και που ίσως να μην είχες ευκαιρίες να τα κάνεις ενώ ήσουν σε σχέση. Πάντως, γνώμη μου είναι, να μην κλείνεις την πόρτα σε πιθανές νέες και ενδιαφέρουσες γνωριμίες-ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου τύχει το καλό... Και η δουλειά με μέτρο, ε!
:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
όποιος το περασε ας ρίξει ιδέες για την πρώτη post-break-up φάση..


Να πάθουν "ατυχήματα", ο ένας μετά τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Να πάθουν "ατυχήματα", ο ένας μετά τον άλλον.

καινουρια στο φορουμ, και δε σε πιάνω! τι ατυχήματα? ποιοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καινουρια στο φορουμ, και δε σε πιάνω! τι ατυχήματα? ποιοι?
Μην τον παίρνεις στα σοβαρά τον Ρεμπεσκέ καλή μου... Είναι όνομα και πράγμα :P

Καλό κουράγιο πάντως, συμβουλές δεν έχω να δώσω γιατί δεν τα πάω καθόλου καλά με τους χωρισμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
[FONT=&quot]To χειρότερο δεν είναι να είσαι μόνος,το χειρότερο είναι να σου δίνεται απλόχερα η ομορφιά να την εκμεταλλεύεσαι και να πληγώνεις το μόνο άνθρωπο που ήταν δίπλα σου και σε στήριζε σε 'όλα επί 2 χρόνια,αλλά να μην το καταλαβαίνεις γιατί είσαι μικρός..και τώρα που δεν είναι δίπλα σου,κ έχεις μεγαλώσει ,νιώθεις άδειος,παρόλου που έχεις γνωρίσει πολλές μετά από εκείνη..και πίστεψέ με Ελένη δεν με ένοιαξε ποτέ αν δεν είχε ξυρίσει τα πόδια της.. [/FONT]

Επειδή απευθύνθηκες σε μένα θα σου πω τα εξής:

α) το ποστ μου ήταν χιουμοριστικό, αλλά προφανώς αυτό το κατάλαβες :P
β) ούτε εμένα θα με πείραζε να κάνω το ξυραφάκι προέκταση του χεριού μου υπό τις ίδιες προυποθέσεις που αναφέρεις και συ ότι δε θα σε ένοιαζε αν δεν ξύριζε τα πόδια της. Με πιανς?
γ) λυπάμαι πολύ για την ιστορία σου.
Δυστυχώς επιβεβαιώνεται ο κανόνας, ότι κάποιον τον εκτιμούμε όταν τον χάνουμε και ότι τα λάθη πληρώνονται..
..φτάνει να μην επαναλαμβάνονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apolon

Νεοφερμένος

Ο apolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
[FONT=&quot]δεν χρειάζεται να λυπάσαι, όλα στο παιχνίδι είναι, ναι φτάνει να μην επαναλαμβάνονται.. μετά δεν λέγονται λάθη , λέγονται @#$%^..ς.. κατάλαβες :D.Όσο για την post-break-up φάση (α.κ.α pbu) μην πλακωθείς στη δουλειά, γιατί μετά θα μπλέξεις και θα έχεις πιο πολύ άγχος με αποτέλεσμα να κλατάρεις, όχι τώρα θα είσαι χαλαρή, δεν θα αγχωθείς ούτε για τον επόμενο ούτε για τον προηγούμενο, αν είναι να έρθει θα έρθει. Άσε και λίγο τη μοίρα να παίξει μπάλα. Σκέψου, τώρα είσαι μόνη άρα πάς όπου γουστάρεις χωρίς ν' αγχώνεσαι ούτε με ποιόν θα βγεις και σε ποιόν θα δίνεις λογαριασμό, είσαι για τη πάρτη σου, ξεκίνα και κανένα χόμπυ, κάνε κολύμπι, βοηθάει , χαλαρώνουν οι μύες,γυμνάζει όλο το σώμα,σε απαλλάσει από προβλήματα σε αρθρώσεις και μέση και ενισχύει το καρδιοαναπνευστικό.. εγώ πχ κάνω πυγμαχία, ξεδίνω εκεί. Εγώ ξέρεις τι έκανα μόλις χώρισα? Αφού είδα το ημερολόγιο για 10 φορά κ έβαλα στο κεφάλι μου ότι τέτοια αγάπη δεν υπάρχει πήγα ένα 2ήμερο μόνος μου στο Πήλιο, γύρισα άλλος άνθρωπος. [/FONT]

εντάξει δεν είναι ανάγκη να πάς και στο πήλιο,μια ιδέα είπα..απλά αφιέρωσε λίγο χρόνο στο να "αδειάσεις" λίγο το μυαλό σου...

Ααα...και όταν θα είσαι εκεί κλείσε το κινητό σου..πίστεψέ με θα δείς διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ωραιες ιδεες διαβασα εδω...αλλα και μπερδευτηκα...
μερικες παρατηρησεις μου...
κατ αρχην αν καποιος ξερει η έχει μαθει να ζει καλυτερα μεσα σε μια σχεση το διαστημα το ΄΄κενο΄΄ απο σχεση ουσιαστικα προετοιμαζεται για την επομενη.
Οποιος έχει μαθει ειτε ετσι είτε αλλιως να ειναι το ιδιο καλα...το μονος του δεν εχει σημασια.
Παντως μου εκανε πολυ αντυπωση αυτη η αποενοχοποιηση του φλερτ ενω εχει καποιος σχεση...
ρε παιδια...μην κανεις σχεση αμα σου αρεσει το φλερτ! δεν ειναι πιο τιμιο?
με τη φωτια θα παιζουμε?
έπιλεγεις να εισε με καποιον ακριβως γιατι δεν θα έχεις κανεναν αλλο,
έχει τόσα καλα η ελευθερη ζωη που απορω γιατι να φλερταρει ή να παιζει η οτιδηποτε αλλο καποιος ενω έχει σχεση...τι αλλο θα ακουσουμε ρε γμτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ είμαι μόνος αλλά δεν είμαι καλά γιατί προσπάθησα να μην μείνω άλλο μόνος...

Σ'αυτή την περίπτωση τι κάνουμε; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top