Οι ομορφότερες είναι και δυσκολότερες: μύθος ή πραγματικότητα;

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχω δύο γνωστές, η μία κατά τους περισσότερους κούκλα και η άλλη κατά τους περισσότερους συμπαθητική προς ασχημούλα. Η κούκλα κάθεται σε όποιον γνωρίζει επειδή της αρέσει το σεξ απλά και η ασχημούλα επειδή νομίζει ότι έτσι θα "κερδίσει", επειδή πέφτει πάντα με τα μούτρα..Δηλαδή και στις δύο περιπτώσεις και οι δύο κάνουν σεξ (αυτό δεν τις κάνει μόνο "έυκολες" όπως οι άνδρες το λένε, αλλά εύκολες στο ότι δεν επιλέγουν με κανένα κριτήριο). Επίσης έχω άλλες γνωστές που επίσης η μία άσχημη και η άλλη όμορφη, καμία από τις δύο δεν δείχνει "εύκολη" επειδή και οι δύο είναι επιλεκτικές, και οι δύο τα έχουν καλά με τον εαυτό τους και οι δύο ξέρουν τι θέλουν. Δεν θεωρώ ότι μία γυναίκα "πέφτει" πιο εύκολα επειδή είναι πιο όμορφη ή πιο άσχημη. Υπάρχουν γυναίκες που είναι πανέμορφες αντικειμενικά και έχουν πολύ περισσότερες ανασφάλειες από κάποιες ασχημούτσικες. Γενικά είμαι της άποψης ότι είναι θέμα καθαρά προσωπικότητας και όχι ομορφιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Υπάρχουν γυναίκες που είναι πανέμορφες αντικειμενικά και έχουν πολύ περισσότερες ανασφάλειες από κάποιες ασχημούτσικες. Γενικά είμαι της άποψης ότι είναι θέμα καθαρά προσωπικότητας και όχι ομορφιάς.

Κάτι περισσότερο από απλά σωστό..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά οι απαντήσεις είναι θέμα προσωπικότητας είναι σωστές γιατί ισχύουν πάντα αλλά η ερώτηση αφορά το σύνολο και όχι μεμονωμένες περιπτώσεις. Δηλαδή αν πάρεις όλες αυτές τις μεμονωμένες περιπτώσεις, εφαρμόσεις το θέμα προσωπικότητας και "κατηγοριοποιήσεις" το αποτέλεσμα στο σύνολο τι βγάζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω δύο γνωστές, η μία κατά τους περισσότερους κούκλα και η άλλη κατά τους περισσότερους συμπαθητική προς ασχημούλα. Η κούκλα κάθεται σε όποιον γνωρίζει επειδή της αρέσει το σεξ απλά και η ασχημούλα επειδή νομίζει ότι έτσι θα "κερδίσει", επειδή πέφτει πάντα με τα μούτρα..Δηλαδή και στις δύο περιπτώσεις και οι δύο κάνουν σεξ (αυτό δεν τις κάνει μόνο "έυκολες" όπως οι άνδρες το λένε, αλλά εύκολες στο ότι δεν επιλέγουν με κανένα κριτήριο).
Να μας τις γνωρίσεις καλέ :clapup:

Πέρα από την πλάκα πάντως, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος ο οποίος να πιστεύει ότι αυτή η άποψη ισχύει απόλυτα (δηλαδή για κάθε γυναίκα κι όχι μόνο για λίγες) και να το εννοεί. Τι θέλω να πω: ορισμένοι από εμάς (sorry δεν ξέρω ποσοστά) λέμε κατά καιρούς ότι "η τάδε είναι θέα, αποκλείεται-αποκλείεται να μου 'κάτσει' ποτέ". Βαθιά μέσα μας ξέρουμε βέβαια ότι δεν ισχύει, όμως το λέμε! :worry:

Γιατί το κάνουμε αυτό; (Όσοι από μας το κάνουμε, επαναλαμβάνω ότι πολλοί δεν το σκέφτονται καν, διεκδικούν στα ίσια και καλά κάνουν διότι πετυχαίνουν :P ). Τι είναι; Δειλία να διεκδικήσουμε κάτι ωραίο; Έλλειψη αυτοπεποίθησης; Κάποιοι από μας έχουμε συνηθίσει να έχουμε με το "ωραίο" μία "μουσειακή" σχέση. (Μουσείο: μπορείς να κοιτάς όσο θες, αλλά απαγορεύεται να αγγίξεις) (Μαζί σ' αυτούς και ο γραφών :P )

Για να προχωρήσουμε λίγο το θέμα, γιατί λοιπόν, συνφορουμίτες, γίνεται αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να μας τις γνωρίσεις καλέ :clapup:

Πέρα από την πλάκα πάντως, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος ο οποίος να πιστεύει ότι αυτή η άποψη ισχύει απόλυτα (δηλαδή για κάθε γυναίκα κι όχι μόνο για λίγες) και να το εννοεί. Τι θέλω να πω: ορισμένοι από εμάς (sorry δεν ξέρω ποσοστά) λέμε κατά καιρούς ότι "η τάδε είναι θέα, αποκλείεται-αποκλείεται να μου 'κάτσει' ποτέ". Βαθιά μέσα μας ξέρουμε βέβαια ότι δεν ισχύει, όμως το λέμε! :worry:

Γιατί το κάνουμε αυτό; (Όσοι από μας το κάνουμε, επαναλαμβάνω ότι πολλοί δεν το σκέφτονται καν, διεκδικούν στα ίσια και καλά κάνουν διότι πετυχαίνουν :P ). Τι είναι; Δειλία να διεκδικήσουμε κάτι ωραίο; Έλλειψη αυτοπεποίθησης; Κάποιοι από μας έχουμε συνηθίσει να έχουμε με το "ωραίο" μία "μουσειακή" σχέση. (Μουσείο: μπορείς να κοιτάς όσο θες, αλλά απαγορεύεται να αγγίξεις) (Μαζί σ' αυτούς και ο γραφών :P )

Για να προχωρήσουμε λίγο το θέμα, γιατί λοιπόν, συνφορουμίτες, γίνεται αυτό;


Για να καταλάβω... ρωτάς για ποιό λόγο φοβούνται οι άντρες να πλησιάσουν μια αντικειμενικά πολύ ωραία γυναίκα????
Δεν ξερω να σου πω αλλα αν το βρεις πες μου και μενα.... θα μου λύσει απορία χρόνων!! (ψωναααααααααραααααααααααα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Πολύ απλά Κουε μου γιατί έχουν οι ίδιοι πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση..ΚΑι φοβούνται ότι κάτι τέτοιο δεν θα μπορούν να το κρατήσουν κτλ κτλ..Κοινώς προτιμούν την εύκολη λύση..
Πάντως ένας άντρας που τα έχει βρει με τον εαυτό του και έχει την αυτοπεποίθηση που πρέπει δεν θα τα σκεφτεί αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
κουε εισαι ομορφη γυναικα? :) ( τι ρωταω και γω ε? διαβολακος ειμαι οτι θελω ρωταω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για σουμίστας είμαι και αδύνατη σου λέω διάβολε... :P


ρε μια πλάκα έκανα και την πήρες σοβαρά... όχι δεν είμαι όμορφη :P είμαι απλά συμπαθης τύπος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
εχω δει και ωραιες ευκολες αλλα και αυτες που θελουν να το παιξουν δυσκολες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Για σουμίστας είμαι και αδύνατη σου λέω διάβολε... :P


ρε μια πλάκα έκανα και την πήρες σοβαρά... όχι δεν είμαι όμορφη :P είμαι απλά συμπαθης τύπος :P

ομορφη εισαι δε σε πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατί το κάνουμε αυτό; (Όσοι από μας το κάνουμε, επαναλαμβάνω ότι πολλοί δεν το σκέφτονται καν, διεκδικούν στα ίσια και καλά κάνουν διότι πετυχαίνουν :P ). Τι είναι; Δειλία να διεκδικήσουμε κάτι ωραίο; Έλλειψη αυτοπεποίθησης; Κάποιοι από μας έχουμε συνηθίσει να έχουμε με το "ωραίο" μία "μουσειακή" σχέση. (Μουσείο: μπορείς να κοιτάς όσο θες, αλλά απαγορεύεται να αγγίξεις) (Μαζί σ' αυτούς και ο γραφών :P )

αυτοι που το κανουν με ευκολια ειναι εκεινοι που εχουν αυτοπεποιθηση και εκεινοι που εχουν παθει ανοσια στις λεγομενες "χυλοπιτες"....σκεφτονται..αλλη μια και τι εγινε?..τιποτα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί ποτέ συνήθως ότι όσο πιο όμορφη είναι τόσο μεγαλύτερη πίθανότητα έχει να είναι ήδη πιασμένη (The Story of my life). Από εκεί και πέρα μπαίνει το κριτήριο, του αν κάνεις κίνηση έχοντας γνώση κατι έχει συζητηθεί εκτενώς σε άλλο thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
και εσυ πιστευεις οτι εαν καποιος θεωρει οτι η αλλη ειναι πιασμενη δε θα κανει κινηση...??!!:worry: :D
αυτος αν ειναι να την κανει ..θα την κανει την κινηση...το αν ειναι πιασμενη ή οχι... αυτο ειναι για εκεινον λεπτομερεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
και εσυ πιστευεις οτι εαν καποιος θεωρει οτι η αλλη ειναι πιασμενη δε θα κανει κινηση...??!!:worry: :D
αυτος αν ειναι να την κανει ..θα την κανει την κινηση...το αν ειναι πιασμενη ή οχι... αυτο ειναι για εκεινον λεπτομερεια...

Πες τα ευλογημένη... πες τα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia-daniella

Νεοφερμένος

Η sophia-daniella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το αν μια γυναικα ειναι δυσκολη εξαρταται απο τον χαρακτηρα και τη προσωπικοτητα της.Απλα οταν καποια ειναι πολυ ομορφη ολοι κολλανε στην εξωτερικη εμφανιση,πλαθουν εναν μυθο ο οποιος πολλες φορες δεν ισχυει και τελικα κανεις δε τολμαει να τη πλησιασει γιατι φοβουνται την απορριψη.:| σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
και εσυ πιστευεις οτι εαν καποιος θεωρει οτι η αλλη ειναι πιασμενη δε θα κανει κινηση...??!!:worry: :D
αυτος αν ειναι να την κανει ..θα την κανει την κινηση...το αν ειναι πιασμενη ή οχι... αυτο ειναι για εκεινον λεπτομερεια...
Είναι θέμα άποψης. Απλά επισήμανα ένα γεγονός.Το τι θα κάνει ο καθένας συζητιέται σε άλλο thread. Έχω κολήσει όμως και δεν το θυμάμαι. ΜΑΡΙΕ Help!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Είναι θέμα άποψης. Απλά επισήμανα ένα γεγονός.Το τι θα κάνει ο καθένας συζητιέται σε άλλο thread. Έχω κολήσει όμως και δεν το θυμάμαι. ΜΑΡΙΕ Help!

:P
Το βασικο θεμα ειναι αυτο:
Δεσμευμένος: πειρασμός;
Kαι το αλλο ειναι αυτο:
Είμαι ερωτευμένη αλλά δεν είναι ελεύθερος.....τι να κάνω?

Και οσον αφορα το θεμα..."Δυσκολοτερες" για να πω την αληθεια δεν ξερω ακριβως αν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι οι ομορφες ή οι λιγοτερο ομορφες...
Το μονο σιγουρο ειναι οτι οσο πιο ομορφη ειναι η αλλη (αν και η ομορφια ειναι τοσο...μα τοσο υποκειμενικο θεμα)...anyway,οσο πιο μομορφη/αερατη/καπατσα/μουρατη/οτι θελετε πειτε ειναι η αλλη, τοσο πιο ψηλα ανεβαινει ο πηχης.
ΑΛΛΑ...ειτε πεσεις σε καποια ψωνισμενη ειτε πεσεις σε καποια η οποια για τον "α", "β"΄λογο εχει προλημα με τους αντρες (οχι ομοφυλ.!Αλλα να τους βλεπει με μισο ματι γιατι ο πρωτος της ηταν "σκαρτος), τοτε ειναι δραμα η κατασταση...
Ξενερωνεις μεσα σε χρονο μερικων δευτερολεπτων, και αρχιζεις και σταυροκοπιεσαι σαν ζουρλος.
Αν παλι ειναι τοσο καψουρης ή μαζοχα...επιμενεις.

Προσωπικα παντως προς οποιαδηποτε και αν κανω την κινηση το ιδιο αγχος εχω και τις ιδιες πιθανοτητες να ειναι δυσκολη...μιας και στα ματια μου αυτη θα ειναι ομορφη...οποτε...
Ειναι μπερδεγουει η κατασταση...δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Προσωπικα παντως προς οποιαδηποτε και αν κανω την κινηση το ιδιο αγχος εχω και τις ιδιες πιθανοτητες να ειναι δυσκολη...μιας και στα ματια μου αυτη θα ειναι ομορφη...οποτε...
Ειναι μπερδεγουει η κατασταση...δεν ξερω...
Καλά το λέ3 αλλά έτσι όπως το λες υπονοείται ότι το πλησιάσμα γίνεται για κάτι παραπάνω. Και κακά τα ψέματα πολλοί άνδρες επιθυμούν μια γυναίκα και επιδιώκουν σχέση μαζί της επειδή είναι "τι κομμάτι".Και το ποιες είναι αυτές οι γυναίκες είναι λίγο πολύ στάνδαρ.Είναι και λίγο καθοδηγούμενο κιόλας και βοηθάει πολύ. Και οι γυναίκες αυτές στόχος εκτός και αν είναι άβγαλτες που δεν καταλαβαίνουν στάνδαρ αντιλαμβάνονται τι δύναμη που έχουν στο ανδρικό φύλλο. Και η δύναμη συνήθως διαφθείρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και η δύναμη συνήθως διαφθείρει.
Αυτό συμβαίνει και στους άντρες και στις γυναίκες, μόνο που οι άντρες έχουν το ρόλο του κυνηγού και την πατάνε πιο συχνά. Και εμείς λέμε: «Ωραίο αγόρι. Σιγά μην κοιτάει εμένα.»
Προσωπικα παντως προς οποιαδηποτε και αν κανω την κινηση το ιδιο αγχος εχω και τις ιδιες πιθανοτητες να ειναι δυσκολη...μιας και στα ματια μου αυτη θα ειναι ομορφη...οποτε...
Μαριο... εισαι σωστος. Σου το λεει μια γυναικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει και στους άντρες και στις γυναίκες
Ναι σίγουρα.Απλά στο συγκεκριμένο θέμα σχέση/προσέγγιση αισθάνομαι την γυναίκα να έχει σχεδόν πάντα περισσότερη "δύναμη". Το να μην διεφθαρείς από εξουσία και δύναμη είναι σοβαρό τεστ χαρακτήρα και από τα πιο δύσκολα. Το να μην εκμεταλευτείς την αδυναμία κάποιου, για προσωπικό σου εγωισμό και θέλω είναι και αυτό εξίσου σημαντικό τέστ.
Όλα αυτα τα τεστ θέλουν χαρακτήρες με ακεραιότητα, χτισμένους με βαθιά θεμέλια και πρώτυπα και όχι επιφανειακά και διαρκώς μεταβαλλόμενα. Και επειδή οι κοινωνία μας βομβαρδίζεται με τέτοια πρότυπα σήμερα, θεωρώ την εξουσία και δύναμη που αναδυκνύεται μέσα από αυτά αν θέλεται κατώτερη και λάθος γιατί καταλήγουν να πατάνε επί πτωμάτων σαφώς πιο εύκολα και πιο συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top