Καλα η πρωτη φορα... Αμ η δευτερη;

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ειχα μια κουβεντα χτες με την γυναικοπαρεα..

Πως σας φανηκε το σεξ με "καποιον αλλο"; Δηλαδη οσες απο εσας ειχατε μια μακροχρονια σχεση με τον πρωτο σας κι ειχατε συνηθισει ας πουμε μ'αυτον, ηταν περιεργα με τον επομενο;

Ακουστηκε χτες η φραση "ηταν πιο αβολα κι απο την πρωτη μου φορα". Αλλη κοπελα ειπε οτι δεν ειχε απολυτως κανενα προβλημα.

Μηπως η πρωτη φορα με οποιονδηποτε (πρωτο, τεταρτο, ογδοο) ειναι το ιδιο αβολη;

Προσωπικα δεν εχω αποψη επι του θεματος, ακομα με τον πρωτο μου ειμαι. Αλλα υποθετω οτι θα ενιωθα αρκετα αβολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
για εμένα πάντα η πρώτη φορά θα είναι άβολη....
όταν είσαι με κάποιον ξέρει τα κουμπιά σου, τι σε ευχαριστει....:)
ο άλλος άντε να μαντέψει με την πρώτη τι σου αρέσει...:hmm:
εγώ 2 πρώτες φορές είχα... πάντα υπάρχει αγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ, αφήστε τα!! Χάλια!!!

Με τον δεύτερό μου ήταν τόσο χάλια η πρώτη φορά (λίγο αυτός χάλιας, λίγο τρελή αμηχανία...), που χωρίσαμε την επομένη!!!
Ο δεύτερος με μία παραπάνω εμπειρία (λόγω ηλικίας) ανέλαβε πιο αποφασιστικά... αλλά με τον τρόπο του "να πάρει απλώς μία γεύση"... :hmm:
Και με τον ιχλίμπεντιχ, άστα... χάλια!! Ευτυχώς το ξέραμε ότι δεν έπρεπε να έχουμε απαιτήσεις, και με τον καιρό τα βρήκαμε!!

Γενικά, ναι, it sucks... Δεν ξέρει ο άλλος τι σου αρέσει, δεν είσαι σίγουρη πώς να του δείξεις τι θέλεις, δεν ξέρεις τι να περιμένεις από έναν άγνωστο...
Αλλά ακριβώς για όλα αυτά τα "στραβά", έχει και πλάκα!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εξαρτατε τη χημεια, εγω με την "αλλη φορα" ειχα απιστευτη χημεια, τρελλο αγχος και ανηπομονησια (ηταν γνωστο απο πριν προφανως οτι οδευει στο σεξ η φαση) και παροτι ειχα αρχικα τα γνωστα μου προβληματα (=λογο αγχους δεν αισθανομαι σχεδον τπτ down there με αποτελεσμα να μην το πολυφχαριστιεμαι) καταληξαμε να το κανουμε απο τις 12.30 μεχρι τις 5 που ψωφησαμε στον υπνο και μετα στις 9 το πρωι παλι:p

good stuf αρα οχι η δευτερη φορα δεν ηταν τοσο χαλια οσο η πρωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ε, καθε πρωτη φορα ειναι η χειροτερη, η πιο ατσουμπαλη, αχαρη και αβολη.
Απλα πρεπει να γινει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλα... μη σου πω και η τριτη φορα είναι χάλια :P
όλα εξαρτωνται απ την ανεση που εχουν ΚΑΙ οι δυο σε σχεση με το θεμα...
εμενα οι πρωτες φορες με τον άντρα μου ήταν ΑΘΛΙΕΣ! :P
Και η πλακα ειναι οτι ειχα βγει από σχεση που απ την πρωτη φορα το σεξ ήταν τελειο.... αλλά δεν δωσαμε σημασια ...
σαν ενηλικες ανθρωποι γελασαμε, το συζητησαμε και καναμε λιγο υπομονη μέχρι που ήρθε και η φορα που όλα ήταν μια χαρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μωρε τωρα που το συνειδητοποιω, αυτο ειναι.. δε το εχω μονο εγω, αλλα ολοι!
καθε, μα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, μετα απο μια σχεση, το σεξ με την επομενη ηταν ΧΑΛΙΑ.
σε μερικες επιεικως χαλια, σε μερικες αλλες ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.
αυτο ειναι ομως φυσιολογικο, και ολα φτιαχνουν με τον καιρο...
παντως εχω να το λεω, μονο σε μια το σεξ ηταν υπεροχο, απο την πρωτη μεχρι την τελευταια φορα..
ηταν απιστευτο.. τελικα ειναι ολα θεμα χημειας και γνωσης, που συμπληρωνονται μεχρι να φτασουν και οι δυο το 100%...
στη δικη μου εκεινη, μοναδικη περιπτωση, ειχαμε γνωση μηδεν και χημεια 100%, απο την πρωτη φορα..
χαιρομαι που το εζησα τελικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μάλλον εγώ είμαι η εξαίρεση...πέρα από μία φορά που η πρώτη φορά ήταν επιεικώς χάλια...μην πω κάτι χειρότερο :redface: δεν μου έχει ξανατύχει πρώτη φορά και χάλια :hmm: Δεν ξέρω γιατί; Ειδικά μία πρώτη φορά ήταν απλά το απόλυτο για εμένα...Τόσο που ακόμα και τώρα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι ήταν έτσι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ελα ρε!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι...και αυτό για εμένα είναι μεγάλο πρόβλημα... Γιατί αν ξενερώσω με μια πρώτη φορά φοβάμαι ότι δεν θα δώσω ευκαιρία...άντε να δώσω μία δευτερη, τρίτη δεν μπορώ...Ναι είναι πολύ εγωιστικό, το ξέρω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λολ ελα ρε! τι λες!!!!!
να θυμασαι ομως οτι εσυ εισαι η εξαιρεση ε?
Μην τον παρουν τον αλλο αδικα τα σκαγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εννοείται ότι το θυμάμαι...Απλά λυπάμαι το κακομοίρη που δεν θα με κάνει να νιώσω το wow από την πρώτη φορά και κυρίως τις φιλες μου που θα τις πρήξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εννοείται ότι το θυμάμαι...Απλά λυπάμαι το κακομοίρη που δεν θα με κάνει να νιώσω το wow από την πρώτη φορά και κυρίως τις φιλες μου που θα τις πρήξω :P


ρομπα τονε κανεις, ΡΟΜΠΑΑΑΑΑΑ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λεπόν, επειδή εγώ έχω μια σχετική εμπειρία στις ..πρώτες φορές (:whistle:), έχω να δηλώσω πως με όσους ήταν σημαντικοί και περίμενα και λίγο (δεν πήγα δηλ βουρ στον πατσά :P), ήταν όλα από μια χαρά έως ανέλπιστα τέλεια και σούπερ ντούπερ ουάου, δεν πα να είχα χωρίσει πριν μερικές μέρες (..ή και να μην είχα χωρίσει :whistle:) Συνεπώς όλα σχετικά είναι Hacuna μου, μην αγχώνεσαι μόνο και όλα θα βγούν! :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να και κάποια άλλη που το υποστηρίζει!'Ετσι να μην αισθάνομαι μειονότητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
με βάλατε σε σκέψεις τώρα...

Λοιπόν... Με εξαίρεση 1 πρώτη φορά που ήταν καλή [παρόλο που το άτομο ήταν εντελώς αδιάφορο! :worry:] όλες οι άλλες "πρώτες" φορές ήταν εντελώς μα εντελώς μάπα!

Το θετικό βέβαια είναι ότι σε όλες τις περιπτώσεις που είχαν συνέχεια είχαμε ραγδαία βελτίωση :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Λεπόν, επειδή εγώ έχω μια σχετική εμπειρία στις ..πρώτες φορές (:whistle:), έχω να δηλώσω πως με όσους ήταν σημαντικοί και περίμενα και λίγο (δεν πήγα δηλ βουρ στον πατσά :P), ήταν όλα από μια χαρά έως ανέλπιστα τέλεια και σούπερ ντούπερ ουάου, δεν πα να είχα χωρίσει πριν μερικές μέρες (..ή και να μην είχα χωρίσει :whistle:) Συνεπώς όλα σχετικά είναι Hacuna μου, μην αγχώνεσαι μόνο και όλα θα βγούν! :) :clapup:

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο... :whistle:
Ειδικά στο αν το πράγμα έχει ψηθεί λιγάκι και βλέπεις τον πόθο διάχυτο σε κάθε κίνηση και των δύο και με τον καιρό να αυξάνεται...
Την μεγάλη στιγμή δεν υπάρχει λέξη να την περιγράψει...
Έχετε παίξει SIMS 2; Όταν κάνουν... woohoo, θυμάστε τί γίνεται; Ε, ένα τέτοιο πράγμα... :lol:

Βέβαια, αυτό απαιτεί να υπάρχει και η ανάλογη χημεία. Να σου βγάζει ερωτισμό ο άλλος. Να τον βγάζεις κι εσύ σε εκείνον.
Μετά ποιος μπορεί να σε σταματήσει... :teasing:

Oof... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν εξαιρεσεις το αγχος-το οποιο προσφερει και μια ξεχωριστη γλυκα- εαν ο δευτερος-τριτος-δεκατος "κολλαει" μαζι σου και υπαρχει μια αλφα χημεια (με λιγα λογια δεν πας με οποιον οποιον) τοτε μια χαρα ειναι...
Σε εμενα τουλαχιστον ολες οι φορες με οποιαδηποτε κοπελα μεχρι τωρα μια χαρα ηταν...(Αμφιδρομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkness_

Νεοφερμένος

Η darkness_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ειχα μια κουβεντα χτες με την γυναικοπαρεα..

Πως σας φανηκε το σεξ με "καποιον αλλο"; Δηλαδη οσες απο εσας ειχατε μια μακροχρονια σχεση με τον πρωτο σας κι ειχατε συνηθισει ας πουμε μ'αυτον, ηταν περιεργα με τον επομενο;



Προσωπικα δεν εχω αποψη επι του θεματος, ακομα με τον πρωτο μου ειμαι. Αλλα υποθετω οτι θα ενιωθα αρκετα αβολα.

ετσι υποψιαζομουν κι εγω:P εκανα μαλιστα ερωτησεις στον εαυτο μου..
πως θα σου μυριζει καποιος αλλος/πως θα ακουμπησεις ξενο σωμα?πως θα φιλησω ,χαιδεψω καποιον περα απο τον δικο μου συντροφο,αυτον που εχω διπλα μου τοοοοσα χρονια?-πανω απο 15ετια;) -

κι ομως...ποσο ευκολα εξατμιζονται ολα και χανουν το ...τρομερο τους παραστημα, οταν αυτο που σε σπρωχνει στην αλλη αγκαλια ειναι ενας μεγαλος ερωτας
.......
οταν εισαι πραγματικα ετοιμος για αλλα φιλια και αλλα χαδια,τοτε δεν υπαρχει "αβολο"..
να δεις τι ομορφα βολευεσαι :redface: :D στην αγκαλια που φανταζει τωρα τοσο ξενη και αβολη...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ursa Major

Νεοφερμένος

Η Ursa Major αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μηπως η πρωτη φορα με οποιονδηποτε (πρωτο, τεταρτο, ογδοο) ειναι το ιδιο αβολη;

Ισως να είναι άβολα, με την έννοια οτι το κάθε κορμί και κάθε μυαλό είναι διαφορετικά, αλλά η πρώτη φορά είναι πάντα μοναδική. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου εντυπώνονται οι μυρωδιές, οι κινήσεις, οι λέξεις, σαν ανεπενάληπτα γεγονότα.

Με την προϋπόθεση οτι υπάρχει έρωτας, σωστά; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top