Πρώτο τραγούδι γάμου!

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
:clapping: :clapping: :clapping:
Απίστευτοι στίχοι!!!!!
Ποτέ δεν είχα προσέξει τους στίχους του τραγουδιού.....!
Καλά γενικά αντιπαθώ τα Ελληνικά τραγούδια!:redface:
Αλλά τρελάθηκα και συγκινήθηκα πραγματικά πολύ με τους στίχους!:jumpy: :'( :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι σόλλυ κουέμου, αφού το ξέρεις, ό,τι και να χορέψετε θα το νιώθετε και εσείς και οι καλεσμένοι μέσα από σας :D
ωραίοι στίχοι, από πρόβες πως πάμε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Ντατσει, το βρήκαμε τελικώς :redface:

Ντουλιναμ σολλυ, δε θα ειναι τελικά μπαλος....

Θα χορέψουμε χασάπικο :redface:


Θέλω κοντά σου να μείνω (Βάνου - Βογιατζής)

Δε ζω χωρίς εσένα ούτε λεπτο
Αγάπη μου της μοίρας ήταν γραφτο
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλεφαρά μου να κλείνω
Να με φιλας και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω...
Παντοτινά...!
Σε νιώθω σε λατρεύω και σε ποθώ
Κι αν κάποτε σε χάσω θα τρελλαθώ
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλέφαρα μου να κλείνω
Να με φιλάς και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω....
ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ!


:redface:
Τιιιιι λέτε και εσεις? :redface:

Πολύ καλή επιλογή!!!!!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πολλες καλησπερες!!

με πηρε τηλ πριν απο λιγο η θεια μου, η οποια παντρευεται ασε δυο βδομαδουλες και μου ανεθεσε να της βρω το γαμηλιο μπλουζ. αλλα ο γαμπρος θελει αποκλειστικα ελληνικο. γιαυτο και γω κολλυομαι λιγο μιας και για το δικο μου εχωβ σκεφτει μονο ξενα.:P

θα βοηθησει κανεις??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
με το καλό ο γάμος της θείας σου....ο θείος μου παντρέφτηκε το καλοκαίρι και ο γαμήλιος χορός του ζευγαριού ήταν το ήρθες του ρουβά και ήταν πολύ όμορφη και συγκινητική η ατμόσφαιρα...πρότεινε το αν θες βέβαια....είναι καλή επιλογή πάντως....ελπίζω να βοήθησα...:redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μοντέρνο ή πιο κλασσικό;

Για κλασσικό υπάρχει αυτό: Αντώνης Καλογιάννης και Μαρινέλλα - Σ' αγαπώ ή αυτό: Δημήτρης Μητροπάνος και Αλέκα Κανελλίδου - Δίδυμα φεγγάρια ή αυτό: Μαρινέλλα - Καμιά φορά

Από μοντέρνα: Σάκης Ρουβάς - Μικρός Τιτανικός (Σε λατρεύω) (αν κι έχει λίγο περίεργο στίχο, έχει υπέροχη μουσική!), Αντώνης Ρέμος και Άλκηστις Πρωτοψάλτη - Σ' αγαπώ (κλάσικ!), Δήμητρα Γαλάνη - Θα σ' αγαπώ ή Σάκης Ρουβάς - Το χρόνο σταματάω ή Καραδήμος και Γαλάνη - Σε θέλω εδώ

Φυσικά παίζουν και τα κλασσικά: Πέγκυ Ζήνα - Το μυστικό, Δέσποινα Βανδή - Ό,τι ονειρευόμουν.

Ε κάποιο απ' όλα θα σου κάνει, δεν μπορεί! :D

Να ζήσουν τα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

σευχαριστω πολυ καγιρι μου!!

αυτα τα δυο τα παραπανω της προτεινα και γω!!

παντως μαρεσε πολυυυυ και το καμια φορα!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ το Έρωτά μου του Νίνο.:redface:

https://www.youtube.com/watch?v=uCLeHNdR0OI

Τι θα μπορούσα να σου πω για να πιστέψεις
είναι μικρό το σ' αγαπώ μονάχα δυο λέξεις
αν την αγάπη μου αισθανθείς το ξέρω πως θα φοβηθείς
αυτό που ζούμε τώρα εμείς δεν είναι της στιγμής

Να περιγράψω πώς μπορώ τόσες εικόνες
μου έχουν γεμίσει το μυαλό και μείνανε θαμώνες
σ' έχω αγαπήσει σαν θεό σ' ένα δικό μου ουρανό
θα σ' ανεβάσω για να δεις το πόσο σ' αγαπώ

Ερωτά μου αγάπη μου ζωή
κι απαραίτητη μου αναπνοή
αν θα μπορούσα να εκφραστώ
με σκέψεις μέσα απ' το μυαλό
φοβάμαι και το ομολογώ θα τρόμαζα κι εγώ

Όταν στο βλέμμα σου σταθώ μ' αναστατώνεις
φλόγες μ' ανάβεις στο κορμί με καις με τελειώνεις
μες στα ταξίδια της βραδιάς τα όνειρα μου κυβερνάς
είσαι στο στήθος μου εσύ ο χτύπος της καρδιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μωρε και εμενα μου αρεσει αλλα αμα το προτεινω αυτο στο γαμπρο θα μου φερει οτι βρει στο κεφαλι και θα παω στην εκκλησια με καταγμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πολλες καλησπερες!!

με πηρε τηλ πριν απο λιγο η θεια μου, η οποια παντρευεται ασε δυο βδομαδουλες και μου ανεθεσε να της βρω το γαμηλιο μπλουζ. αλλα ο γαμπρος θελει αποκλειστικα ελληνικο. γιαυτο και γω κολλυομαι λιγο μιας και για το δικο μου εχωβ σκεφτει μονο ξενα.
:P

θα βοηθησει κανεις??
:)


Λεπον εχω εμπνευση...ειναι ερωτικο, τελειοι στιχοι, ο τιτλος ταιριαζει και με το γεγονος οτι παντρευεται Μαη...
Θα τους αρεσει!
Βουαλα:

[FONT=&quot] [/FONT]




;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε το χα ξανακουσει! πολυ ωραιο!!

αλλα αρκετα ''ροκ'' για το ζευγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εννοεις οτι θελουν στυλ Βανδη κ.ο.κ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το πιο ωραίο θα ήταν να χορέψουν το τραγούδι τους. Δεν έχουν; Αυτό που νιώθει πρέπει να λέει το τραγούδι, εμείς ότι και αν σου προτείνουμε θα είναι ξένο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οχι οχι καμια σχεση!
η θεια μου γενικα ειναι της ξενης μουσικης κλπ ο γαμπρος ομως ειναι γαβ γαβ αρκετα και αρκετα λαικος. δε του αρεσει το ελαφρολαικο. ειναι λιγακι περιεργος βασικα.:S

π.χ. αυτα που προτεινε το η καγιρα πιο πριν δεν ηταν ουτε γαβ γαβ ουτε ελαφρολαικο καιτ τετοιο πιστευω θα του αρεσε.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ένα αλλό κλασικό τραγούδι της Μαρινέλλας το οποίο νομίζω ότι ταιριάζει στην συγκεκριμένη είναι και το «να μη χαθείς ποτέ απ΄ τη ζωή μου»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ένα αλλό κλασικό τραγούδι της Μαρινέλλας το οποίο νομίζω ότι ταιριάζει στην συγκεκριμένη είναι και το «να μη χαθείς ποτέ απ΄ τη ζωή μου»


ΤΕΛΕΙΟ!!!

την παιρνω τωρα τηλ!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το έχω παιδιά το έχω!

ΚΛΙΚ

ΖΩΗ ΣΕ ΕΜΑΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
...στυλ Βανδη ....
Ένα πολύ ταιριαστό και προφητικό άσμα για πρώτο τραγούδι γάμου (γενικά αναφέρομαι) είναι το παρακάτω!!!!!


Και το σκηνικό επιβάλλει να χορεύει τη ζεϊμπεκιά η νύφη, με τον γαμβρό στα γόνατα να χτυπάει παλαμάκια δίνοντας tempo !

Δυστυχώς όταν εγώ παντρεύτηκα δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμη :( το προτείνω όμως ανεπιφύλακτα σε όλες και όλους! :D

Πάμε μαέστρο! :clapup:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Λοιπον, περυσι το καλοκαιρι παντρευτηκε η αδερφη μου. Ξερετε τωρα. Ψαξε νυφικο, κεντρο και τα σχετικα. Τη βοηθουσα σε ολα. Με εμπιστευοταν στα παντα. Τρομαρα της. Τεσπα. Ερχεται η ωρα να επιλεξουμε τραγουδι εισοδου.

"Sister, εμπιστευσου με" της λεω.
"Σε εμπιστευομαι" μου λεει.

Χωρις δευτερη σκεψη το μονο τραγουδι με το οποιο τους φανταζομουν να εισερχονται μεσα στο κεντρο και λαμβανοντας υποψη οτι ο γαμπρος μου ηταν ορκισμενος μεταλλας ηταν το κατωθι:

https://www.youtube.com/watch?v=80sQqe8h44w


Της μανας μου της σηκωθηκε η τριχα! Χι, χι, χι... Δεν το ξερε.

Δειτε και τη μεταφραση του τραγουδιου τωρα:


Είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Με είχες
Με είχες ρωτήσει
Με είχες ρωτήσει
Με είχες ρωτήσει και δεν είχα πει
τίποτα
Θέλεις μέχρι ο θάνατος να σας χωρίσει,
να της είσαι πιστός για όλες τις μέρες ?
'Οχι!
'Οχι!
Θέλεις μέχρι ο θάνατος να σας χωρίσει,
να της είσαι πιστός για όλες τις μέρες ?
'Οχι!
'Οχι!
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Εσύ
Είχες
Με είχες
Με είχες
Με είχες ρωτήσει
Με είχες ρωτήσει
Με είχες ρωτήσει και δεν είχα πεί
τίποτα
Θέλεις μέχρι ο θάνατος να σας χωρίσει,
να της είσαι πιστός για όλες τις μέρες ?
'Οχι!
'Οχι!
Θέλεις μέχρι τον θάνατο που θα σας χωρίσει,
να την αγαπάς, ακόμα και στις άσχημες μέρες ?
'Οχι!
'Οχι!
Θέλεις μέχρι ο θάνατος να σας χωρίσει,
να είσαι πιστός ?
'Οχι!
'Οχι!





Καλο ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παιδια προτεινετε κανενα χασαπικο... Καλο δυνατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top