Πάσσαρης…

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
επειδη θα ειχα σκοτωσει ολους τους εγκληματιες το λες αυτο;:worry: εγω δεν θα θελα την εξουσια να θανατωσω οποιον το αξιζει...το κρατος αν δεν ειναι κρατος και δεν τηρει τους νομους του...εγω οτι και να πω...ειναι σταγονα στον ωκεανο. με πιανεις;;)
τουλαχιστον θα ζουσαμε εμεις και τα παιδια μας (το μελλον) σε ενα κοσμο πιο καθαρο...ριξε μια ματια να δεις τι γινεται γυρω σου...πως να φερεις παιδι σ αυτον τον κοσμο; με τι προδιαγραφες; :worry:

Πως μπορείς να ξέρεις ότι έχεις σκοτώσει όλους του εγκληματίες? Ειναι 100% αποδεδειγμένο ότι όποιος τιμωρείτε φταίει? Είναι τόσο σωστό και καθαρό το δικαστικό κύκλωμα?
Αν υπήρχε η θανατική καταδίκη παλικαράκια σαν τον παλαιοκώστα και τον Πάσσαρη θα σκότωναν με την υποψία οτι ο άλλος μπορεί και να είναι αστυνομικός, άλλο να ξέρεις ότι μπορεί να περάσεις αρκετά χρόνια στην φυλακή και άλλο ότι αν σε πιάσουν θα σε σκοτώσουν.
Πιο ακραία η τιμωρία πιό ακραίοι και οι εγκληματίες, απλά κοίτα και στις ΗΠΑ πόσες φορές έχουν αρχίσει κακοποιοί να πυροβολούν και να σκοτώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
το κρατος αν δεν ειναι κρατος και δεν τηρει τους νομους του...εγω οτι και να πω...ειναι σταγονα στον ωκεανο. με πιανεις;;)

Μα ακόμα έχεις άποψη. Εγώ μιλάω σύμφωνα με αυτό που δηλώνεις. Αν το θέλεις, μην πάρεις παράδειγμα την εξουσία να σκοτώνεις, πάρε το σα να φτιαχνεις εσύ νόμους. Σύμφωνα με τις απόψεις σου δεν θα τους έφτιαχνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top