Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, κι εμένα μου γίνεται αυτό με κάποιες μπλούζες... παλιά οκ, τις τραβούσα... αλλά πολλές μάρκες, ειδικά οι φτηνές, το κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μπλουζάκι miss sixty, από τις λίγες φορές που έδωσα τόσα λεφτά για ρούχο που καλύπτει λιγότερο από το 40% του σώματος. Γύρω στα 80-90 ευρά.

Πλύσιμο στο πλυντήριο στους 30, με προτεινόμενους τους 40 ή στο χέρι!
Ούτε στύψιμο, ούτε τίποτα, σα βασίλισσα το είχα.
Με το πέμπτο πλύσιμο άρχισαν να εμφανίζονταί κόμποι, στο δέκατο από μάυρο είχε γίνει ένα μπλέγκρι.

H&M από εδώ και πέρα, παθάινουν τα ίδια αλλά τουλάχιστο γλιτώνεις 60 ευρώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
κατα καιρους ( πιο πολυ για shopping therapy) ψωνιζω διαφορα ρουχα (οχι απ'τα φτηνα μαλιστα) που δεν τα φοραω ποτε κ μενουν στη ντουλαπα μου μεχρι να τα χαρισω καπου. Σνιφ σνιφ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ενα ισιωτικο μηχανημα για τα μαλλια!ευτυχως οχι και πανακριβο αλλα ουτε και φθηνο.Ακομα κλαιω τα λεφτακια μου:(
Δεν ισιωνε τα μαλλια με ΤΙΠΟΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ένα modem. Είχα ήδη modem στην Ξάνθη και το είχα ξεχάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ενα ισιωτικο μηχανημα για τα μαλλια!ευτυχως οχι και πανακριβο αλλα ουτε και φθηνο.Ακομα κλαιω τα λεφτακια μου:(
Δεν ισιωνε τα μαλλια με ΤΙΠΟΤΑ


:hmm:

Δοκίμασες να λούσεις πρώτα τα μαλλιά;

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Η μοναδική φορά που αγόρασα κάτι και έκλαιγα τα λεφτα μου είναι και η μοναδική φορά που αγόρασα από γύφτο...Αλλο πράγμα μου έδειξε και μετά με ταχυδακτηλουργικές κινήσεις παρέλαβα ένα τίποτα...

Γενικά ότι αγοράσω θα το κρατήσω για πολύ καιρό...αλλά ακόμα και λάθος αγορά να κάνω θα βρω τον τρόπο να το ξεφορτωθώ...

Τώρα θυμήθηκα και κάτι ακόμα...Ενα splitter...αυτά κάνουν δεν κάνουν 10-20 cents και το αγόρασα γύρω στα 10€ γιατί το ήθελα εδώ και τώρα...και ο ηλεκτρολόγος ήταν κλειστός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Διάφορα ρούχα και παπούτσια που βρίσκω πολύ φτηνά και ακόμα και αν δεν μ' αρέσουν, τα παίρνω "για πρόχειρα" και "για το σπίτι" και καταλήγω να μην τα φοράω ποτέ.
Σετ για το Playstation move (πιστόλι, χειριστήριο, starter pack) 250 ευρώ που πήρα δώρο για τον άντρα μου και τα μισά εξαρτήματα τα έχει ακόμα στο κουτί. (στο μαγαζι με παρακάλαγε σαν μικρό παιδάκι να το πάρουμε).
Σετ για ισιωμά-μπούλκες στα μαλλιά που πηρα και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να χρησιμοποιώ για να μην ειμαι λες και μόλις ξυπνησα αλλά το βαριέμαι απίστευτα και το βγάζω μια φορα στο εξάμηνο (και τοτε, το χρησιμοποιώ για 5 λεπτα το πολύ και μετά τσαντίζομαι)
Ακριβά βραδινά που βρίσκω σε στοκ με μεγάλη εκπτωση και τα παίρνω "για γάμους και τέτοια που θα γίνουν κάποια στιγμή στο μέλλον" αλλά είναι υπερβολικά επίσημα, ασε που ο δικός μου σιχαίνεται τα φορέματα-τουαλέτες. Ετσι στους γάμους φοράω φτηνιάρικα "νεανικά".

Και το καλύτερο...ο δικός μου πήρε ένα iphone 4 και καλα κλεμμένο από έναν τύπο σε ένα πάρκινγκ πολυκαταστήματος χωρίς να το τσεκαρει πρώτα (το είπα εγώ αλλά ποιός με ακούει) και ήταν μια θήκη με λεντ! Χααααχαααα! Τα πιό αδικοχαμένα 50 ευρω ever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Κάθε φορά την πατάω με τα DVD. Τα ενοικιάζω και μετά δεν έχω όρεξη να τα δω, ξέχασα να το αναφέρω πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κάθε φορά την πατάω με τα DVD. Τα ενοικιάζω και μετά δεν έχω όρεξη να τα δω, ξέχασα να το αναφέρω πριν.
Ουουου, καλά...εμείς έχουμε χτίσει 3-4 videoclub. Ενα διάστημα βλέπαμε 2-3 ταινίες τη μέρα και τις επιστρέφαμε όλες καθυστερημένες με το κιλό. Τώρα έχουμε αγοράσει αρκετά bluray για να ανοίξουμε το δικό μας dvd club: exclusively bluray. Οσα έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τα έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μία βάση για τον υπολογιστή και καλά για να μην ζεσταίνεται. Η πιο κακή αγορά ever, δεν δούλεψε ποτέ. Ή κι όταν δούλευε λίγο δεν είχε ουσιαστικά αποτελέσματα. Τώρα την έχω απλά και μόνο γιατί με βολεύει σε σχέση με το πληκτρολόγιο, δεν την συνδέω καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ουουου, καλά...εμείς έχουμε χτίσει 3-4 videoclub. Ενα διάστημα βλέπαμε 2-3 ταινίες τη μέρα και τις επιστρέφαμε όλες καθυστερημένες με το κιλό. Τώρα έχουμε αγοράσει αρκετά bluray για να ανοίξουμε το δικό μας dvd club: exclusively bluray. Οσα έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τα έχουμε.
Η πλάκα είναι ότι μια εποχή αγόραζα DVD άδεια από χοντρέμπορους, τα έγραφα και δεν τα έβλεπα ποτέ. Τώρα, παίρνω το freez από τα Video Seven, δίνω 12€/μήνα, νοικιάζω τις ταινίες και άντε να δω μία το μήνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μπα, εγώ δεν νοικιάζω ταινίες "για μένα" πια. Τις κατεβάζω όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ουουου, καλά...εμείς έχουμε χτίσει 3-4 videoclub. Ενα διάστημα βλέπαμε 2-3 ταινίες τη μέρα και τις επιστρέφαμε όλες καθυστερημένες με το κιλό. Τώρα έχουμε αγοράσει αρκετά bluray για να ανοίξουμε το δικό μας dvd club: exclusively bluray. Οσα έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τα έχουμε.
Θα έρθουν κάτι φίλοι μου από τη δίωξη για να βλέπετε ταινιούλες μαζί. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θα έρθουν κάτι φίλοι μου από τη δίωξη για να βλέπετε ταινιούλες μαζί. :look:

Ποιά δίωξη? Μήπως ήθελες να κάνεις quote το κατέβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Protagonist

Νεοφερμένος

Ο Protagonist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Έγω μετάνιωσα για μία κολώνια.Ενώ στο μαγαζί την δοκίμασα και μου άρεσε πολύ,όταν γύρισα σπίτι άλλαξα γνώμη...Από τότε άρχισα να έχω αμφιβολίες για την ικανότητά μου στην όσφρηση και γενικότερα για την εξυπνάδα που με διακατέχει!! :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Έγω μετάνιωσα για μία κολώνια.Ενώ στο μαγαζί την δοκίμασα και μου άρεσε πολύ,όταν γύρισα σπίτι άλλαξα γνώμη...Από τότε άρχισα να έχω αμφιβολίες για την ικανότητά μου στην όσφρηση και γενικότερα για την εξυπνάδα που με διακατέχει!! :fool:
Οι κολώνιες είναι τα πιο αποτυχημένα δώρα που μου χουν κάνει...Δεν βάζω ποτέ...Αντε μια φορά το χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Η Χειρότερη αγορά ever ήταν ένα ανατομικό μαξιλάρι. Το πήρα πέρσι για να κοιμάμαι καλά για τις πανελλήνιες από ένα telemarketing [τρομάρα μου]! Δεν ήταν τίποτα άλλο από αφρολέξ τυλιγμένο από ένα σιλικονο-ύφασμα (δεν μπορώ να το περιγράψω) το οποίο μου χάλασε τον πρώτο κιόλας μήνα [το χρησοπλήρωσα κιόλας]! Δεν ξανα αγοράζω telemarketing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Η Χειρότερη αγορά ever ήταν ένα ανατομικό μαξιλάρι. Το πήρα πέρσι για να κοιμάμαι καλά για τις πανελλήνιες από ένα telemarketing [τρομάρα μου]! Δεν ήταν τίποτα άλλο από αφρολέξ τυλιγμένο από ένα σιλικονο-ύφασμα (δεν μπορώ να το περιγράψω) το οποίο μου χάλασε τον πρώτο κιόλας μήνα [το χρησοπλήρωσα κιόλας]! Δεν ξανα αγοράζω telemarketing
Μπορείς να πας και να τα δοκιμάσεις, το έχω κάνει στο παρελθόν. Εχουν καλές τιμές γιατί έχουν πάρει την αποκλειστικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Κυρίως για ρούχα κατά καιρούς. Αυτό που μπορώ να θυμηθώ πρόσφατα είναι ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι που αγόρασα και δεν του είχε κάνει σωστό στρώσιμο ο ιδιοκτήτης, με αποτέλεσμα να έχει την ίδια απόδοση με χαμηλότερου κυβισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top