Τηλεοπτικές σειρές που έχουν αφήσει εποχή...

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Βόρειοι και Νότιοι

Άνεμοι του πολέμου / Πόλεμος και Αναμνήσεις (να δείτε στη Σάρον Στόουν σε μικρό ρολάκι!)

Και Ελληνική Πρόβα νυφικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ΤΟ ΝΗΣΙ
ΤΟ ΔΕΚΑ
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ

ΚΑΙ Η ΑΜΥΝΑ ΖΩΝΗΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Εννοειται θα το παρακολουθησω...ειναι και με βελτιωμενη εικονα.:clapping:

Οι “Απαράδεκτοι” επιστρέφουν στο Mega

1639498402469.png


«Οι Απαράδεκτοι», η εμβληματική κωμική σειρά του MEGA που έγραψε τηλεοπτική ιστορία και λατρεύτηκε από το κοινό, επιστρέφουν. Η αρχή θα γίνει με τη μετάδοση του χριστουγεννιάτικου και του πρωτοχρονιάτικου επεισοδίου τους την Παρασκευή 24 Δεκεμβρίου και το Σάββατο 1η Ιανουαρίου αντίστοιχα, στις 21:00.


Ακριβώς 30 χρόνια μετά την πρώτη τηλεοπτική μετάδοση των εορταστικών επεισοδίων των «Απαράδεκτων», το 1991, η Δήμητρα, ο Σπύρος, ο Γιάννης, ο Βλάσσης, η Ρένια και ο Βασίλης στολίζουν ξανά τα διαμερίσματα της οδού Αδάμαντος 4 και ξαναζούν μαζί μας τις πιο απολαυστικές και ανατρεπτικές εορταστικές καταστάσεις.
Η πιο αγαπημένη τηλεοπτική παρέα, που δημιούργησε η Δήμητρα Παπαδοπούλου και μας πρωτοσυστήθηκε στις 18 Σεπτεμβρίου 1991, μας έλειψε πολύ όλα αυτά τα χρόνια, γι’ αυτό και επιστρέφει με την ξεκαρδιστική καθημερινότητα και τις αξεπέραστες ατάκες της.

Την Παρασκευή 31 Δεκεμβρίου, στις 21:00, θα προβληθεί το πρώτο επεισόδιο της σειράς, ενώ στη συνέχεια, από το Σάββατο 8 Ιανουαρίου, οι «Απαράδεκτοι» η σειρά θα προβάλλεται κάθε Σάββατο στις 21:00 στο MEGA.


Όλα τα επεισόδια της σειράς έχουν υποστεί επεξεργασία και θα προβληθούν με αναβαθμισμένη ποιότητα εικόνας.

Στους «Απαράδεκτους» πρωταγωνιστούν οι: Δήμητρα Παπαδοπούλου, Σπύρος Παπαδόπουλος, Γιάννης Μπέζος, Βλάσσης Μπονάτσος, Ρένια Λουιζίδου και Βασίλης Χαλακατεβάκης.



 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Μιας και αναφέρθηκε το όνομα της Μαρίας Τζομπανάκη σε άλλο θρεντ, μια από τις εξαιρετικές στιγμές της κρατικής τηλεόρασης, είναι οι σειρές βασισμένες σε βιβλία του Ξενόπουλου
Όπως η "Λάουρα" (εδώ με τον, νεαρότατο τότε, Γιώργο Κιμούλη).
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,949 μηνύματα.

Στο κάμπινγκ (1989)​



:friends:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μια από τις πολύ αγαπημένες μου, είναι η σειρά "Μαμά και Γιος", του 2002 στην ΕΡΤ. Πρωταγωνιστεί η ανεπανάληπτη Ντίνα Κώνστα, σ'ένα ρόλο που διαφέρει από άλλες της δουλειές ( Δις Εξαμαρτείν, Δύο ξένοι, Θεοσεβούμενοι κτλ) με τον Αλέξανδρο Αντωνόπουλο.

Ο Περικλής Χανιώτης (Αλέξανδρος Αντωνόπουλος), ένας σαραντάρης διαζευγμένος δημοσιογράφος, μένει σε μια μονοκατοικία κάπου στου Παπάγου με την καλή μεν, πολύ κτητική δε, μητέρα του Ιουλία (Ντίνα Κώνστα) που του κάνει τη ζωή δύσκολη, χάνοντας τη μνήμη της ή υποκρινόμενη ότι τη χάνει, κανείς δεν ξέρει... Ως μάννα εξ ουρανού προβάλλει η ιδέα να την πάει, για λίγο καιρό, σε κάποιον καλό οίκο ευγηρίας, για να ξαναπροσπαθήσει με την ευκαιρία της απουσίας της, να ξανακερδίσει την πρώην γυναίκα του Χριστίνα (Φωτεινή Μπαξεβάνη). Μετά από άκαρπες συζητήσεις για το κόστος της υπόθεσης με τον πλούσιο, γαλίφη, αλλά αδιάφορο αδελφό του Μιλτιάδη (Ταξιάρχης Χάνος) το επιχειρεί και για πρώτη φορά στη ζωή του νιώθει ελεύθερος! Άλλες οι βουλές όμως της Ιουλίας που, μετά από παραμονή πέντε ωρών και αφού διέλυσε το νευρικό σύστημα της προϊσταμένης του οίκου ευγηρίας, επιστρέφει θριαμβευτικά στο σπίτι της...

Μια κωμική σειρά με νότες δραματικής προσέγγισης η οποία με συγκινεί κάθε φορά που την ολοκληρώνω. Όλοι όσοι είμαστε παιδιά κάποιου γονέα, για διαφορετικούς λόγους ενδεχομένως ο καθένας, καλό θα ήταν να τη δούμε. Υπάρχει στο Youtube, για όποιον ενδιαφέρεται.

Την έχει δει κανείς; :)
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γράφω αυτά που μου έρχονται για την ώρα και συμπληρώνω.


ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
ΤΟ ΝΗΣΙ
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Αν έπρεπε να πω μόνο μία θα έλεγα το Six Feet Under. Νομίζω οτι δε θα βγει άλλη σαν αυτή σύντομα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μια από τις πολύ αγαπημένες μου, είναι η σειρά "Μαμά και Γιος", του 2002 στην ΕΡΤ. Πρωταγωνιστεί η ανεπανάληπτη Ντίνα Κώνστα, σ'ένα ρόλο που διαφέρει από άλλες της δουλειές ( Δις Εξαμαρτείν, Δύο ξένοι, Θεοσεβούμενοι κτλ) με τον Αλέξανδρο Αντωνόπουλο.

Ο Περικλής Χανιώτης (Αλέξανδρος Αντωνόπουλος), ένας σαραντάρης διαζευγμένος δημοσιογράφος, μένει σε μια μονοκατοικία κάπου στου Παπάγου με την καλή μεν, πολύ κτητική δε, μητέρα του Ιουλία (Ντίνα Κώνστα) που του κάνει τη ζωή δύσκολη, χάνοντας τη μνήμη της ή υποκρινόμενη ότι τη χάνει, κανείς δεν ξέρει... Ως μάννα εξ ουρανού προβάλλει η ιδέα να την πάει, για λίγο καιρό, σε κάποιον καλό οίκο ευγηρίας, για να ξαναπροσπαθήσει με την ευκαιρία της απουσίας της, να ξανακερδίσει την πρώην γυναίκα του Χριστίνα (Φωτεινή Μπαξεβάνη). Μετά από άκαρπες συζητήσεις για το κόστος της υπόθεσης με τον πλούσιο, γαλίφη, αλλά αδιάφορο αδελφό του Μιλτιάδη (Ταξιάρχης Χάνος) το επιχειρεί και για πρώτη φορά στη ζωή του νιώθει ελεύθερος! Άλλες οι βουλές όμως της Ιουλίας που, μετά από παραμονή πέντε ωρών και αφού διέλυσε το νευρικό σύστημα της προϊσταμένης του οίκου ευγηρίας, επιστρέφει θριαμβευτικά στο σπίτι της...

Μια κωμική σειρά με νότες δραματικής προσέγγισης η οποία με συγκινεί κάθε φορά που την ολοκληρώνω. Όλοι όσοι είμαστε παιδιά κάποιου γονέα, για διαφορετικούς λόγους ενδεχομένως ο καθένας, καλό θα ήταν να τη δούμε. Υπάρχει στο Youtube, για όποιον ενδιαφέρεται.

Την έχει δει κανείς; :)
Παρότι είχε μόνο μία σεζόν, τώρα κατάφερα να την τελειώσω. Γενικά ήταν όμορφη σειρά, μου άρεσαν πολύ οι ερμηνείες όλων των ηθοποιών. Το τέλος ήταν πολύ γλυκό και συγκινητικό. Στα αρνητικά βάζω την αργή και μερικές φορές ανύπαρκτη πλοκή (που είναι και αναμενόμενη σε τέτοιου είδους σειρές βέβαια) γιατί με κούραζε σε αρκετά σημεία. Σίγουρα θα την πρότεινα όμως σε κάποι@ που θέλει να παρακολουθήσει κάτι χαλαρό κι ευχάριστο.
 

makis999

Νεοφερμένος

Ο makis999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ τρελαινόμουν για τη σειρά The X-files...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Παρότι είχε μόνο μία σεζόν, τώρα κατάφερα να την τελειώσω. Γενικά ήταν όμορφη σειρά, μου άρεσαν πολύ οι ερμηνείες όλων των ηθοποιών. Το τέλος ήταν πολύ γλυκό και συγκινητικό. Στα αρνητικά βάζω την αργή και μερικές φορές ανύπαρκτη πλοκή (που είναι και αναμενόμενη σε τέτοιου είδους σειρές βέβαια) γιατί με κούραζε σε αρκετά σημεία. Σίγουρα θα την πρότεινα όμως σε κάποι@ που θέλει να παρακολουθήσει κάτι χαλαρό κι ευχάριστο.
ρε θηριο τι μου θυμησες τωρα??αυτη τη σειρα παιζει να την εβλεπα τριτη γυμνασιου καθε σαββατο βραδυ νομιζω την εβαζε.αλλα ειδα να λεει copyright 2002-2003 επομενως προφανως θα ηταν σε επαναληψη οταν την εβλεπα.δεν την εχει βαλει απο τοτε ποτε σε επαναληψη η ερτ και ειναι κριμα γτ ηταν πολυ ωραια σειρα.απλα αδικηθηκε γτ ηταν στην ερτ.αν ηταν σε κανα ιδιωτικο καναλι θα ειχε μεγαλυτερη ακροαματικοτητα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δειτε και αυτη στα σπαργανα της ιδιωτικης τηλεορασης αλλα φοβερη με πολυ γελιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Μια από τις πολύ αγαπημένες μου, είναι η σειρά "Μαμά και Γιος", του 2002 στην ΕΡΤ. Πρωταγωνιστεί η ανεπανάληπτη Ντίνα Κώνστα, σ'ένα ρόλο που διαφέρει από άλλες της δουλειές ( Δις Εξαμαρτείν, Δύο ξένοι, Θεοσεβούμενοι κτλ) με τον Αλέξανδρο Αντωνόπουλο.

Ο Περικλής Χανιώτης (Αλέξανδρος Αντωνόπουλος), ένας σαραντάρης διαζευγμένος δημοσιογράφος, μένει σε μια μονοκατοικία κάπου στου Παπάγου με την καλή μεν, πολύ κτητική δε, μητέρα του Ιουλία (Ντίνα Κώνστα) που του κάνει τη ζωή δύσκολη, χάνοντας τη μνήμη της ή υποκρινόμενη ότι τη χάνει, κανείς δεν ξέρει... Ως μάννα εξ ουρανού προβάλλει η ιδέα να την πάει, για λίγο καιρό, σε κάποιον καλό οίκο ευγηρίας, για να ξαναπροσπαθήσει με την ευκαιρία της απουσίας της, να ξανακερδίσει την πρώην γυναίκα του Χριστίνα (Φωτεινή Μπαξεβάνη). Μετά από άκαρπες συζητήσεις για το κόστος της υπόθεσης με τον πλούσιο, γαλίφη, αλλά αδιάφορο αδελφό του Μιλτιάδη (Ταξιάρχης Χάνος) το επιχειρεί και για πρώτη φορά στη ζωή του νιώθει ελεύθερος! Άλλες οι βουλές όμως της Ιουλίας που, μετά από παραμονή πέντε ωρών και αφού διέλυσε το νευρικό σύστημα της προϊσταμένης του οίκου ευγηρίας, επιστρέφει θριαμβευτικά στο σπίτι της...

Μια κωμική σειρά με νότες δραματικής προσέγγισης η οποία με συγκινεί κάθε φορά που την ολοκληρώνω. Όλοι όσοι είμαστε παιδιά κάποιου γονέα, για διαφορετικούς λόγους ενδεχομένως ο καθένας, καλό θα ήταν να τη δούμε. Υπάρχει στο Youtube, για όποιον ενδιαφέρεται.

Την έχει δει κανείς; :)
Είδα το πρώτο επεισόδιο. Για σειρά του 2002 μου φάνηκε πολύ χλιαρή και καθόλου τολμηρή. Κλασική σειρά δλδ ΕΡΤ :(
Καταλαβαίνεις τη διαφορά σε ποιότητα της όλης δουλειάς σε σχέση με τους δύο ξένους οι οποία σειρά είναι του 1997.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Είδα το πρώτο επεισόδιο. Για σειρά του 2002 μου φάνηκε πολύ χλιαρή και καθόλου τολμηρή. Κλασική σειρά δλδ ΕΡΤ :(
Καταλαβαίνεις τη διαφορά σε ποιότητα της όλης δουλειάς σε σχέση με τους δύο ξένους οι οποία σειρά είναι του 1997.
Σίγουρα άλλο budget είχαν οι 2 ξένοι και φαινόταν. Πάντως, δεν είναι κωμική σειρά, τουλάχιστον όχι για μένα, οπότε δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει μέτρο σύγκρισης με τους 2 ξένους. Δεν έχει δηλαδή αυτό το " θα το δω να ακούσω την ατάκα/τα καλιαρντά για να γελάσω" που είχε ο ρόλος της κ.Κώνστα στους 2 ξένους, υπάρχει μια πιο δραματική προσέγγιση θεωρώ. Δηλαδή αν περιμένεις κάτι τέτοιο, καλύτερα να μη το συνεχίσεις.
Αν όμως βέβαια το συνεχίσεις, θα δεις ότι θίγει αρκετά κοινωνικά ζητήματα, έχει και το χιούμορ του και κατά κάποιο τρόπο "μιλάει" στην καρδιά σου, στη δική μου τουλάχιστον μίλησε. :flowers:

For what is worth πάντως, αν με ρωτάς, θα συμφωνήσω ότι για πρώτο επεισόδιο σειράς, δε σε "ψήνει" και τόσο να δεις το επόμενο κ.ο.κ
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Το 80% των σειρών είναι απλά τηλεοπτικά σκουπίδια. Το Game of thrones είναι ο βασιλιάς. Τα φιλαράκια είχα διασκεδάσει πολύ όταν τα παρακολούθησα αλλά αν το ξαναέβλεπα τώρα δεν θα με συγκινούσε. Big bang theory αρκετά αστείο. Simpsons, family guy, southpark τρώγονται.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
Γιατί κοκκινίζει η ντομάτα οταν βλέπει το αγγούρι?
(γιατί ντρέπεται) :bleh:
Από μικρό και από τρελό κάτι μαθαίνεις πάντα .:laugh:

Νίκος Καλογερόπουλος
μορφή στην σειρά αυτή και στους δύο ρόλους
αξέχαστη πραγματικά.

10η εντολή
Ιστορίες του αστυνόμου Μπέκα.
LAPD Με την αχτύπητη ομάδα του Προκόπη

Δεν ξέρω τι θα ξημερώσει αύριο αλλά για σήμερα έχω ότι χρειάζεται. Προκόπης Μπισκίνογλου.
Και άλλες βέβαια αλλά αυτές σίγουρα
δεν τις χάνω αν έχω χρόνο στις επαναλήψεις.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Στον υπνο μου το είδα κρατούσα πιστόλι και δίπλα μου περνουσανε κλέφτες πολλοί
 
Top