Ηλεκτρονική ακαταστασία Vs Πραγματική Ακαταστασία

Πραγματικότητα Vs Υπολογιστή
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 63)

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω δεν μπορώ την ακαταστασία στην πραγματική μου ζωη, στον υπολογιστη είμαι σε μέτρια κατάσταση:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θέλω τα αρχεία να είναι σωστά και ταξινομημένα, ο άντρας μου τα ανακατέυει εγώ τα φτιάχνω, φρικάρω να μπένω στο κομπιούτερ κ;ι να είναι χάλια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μου αρέσει η τάξη γενικότερα και στο σπίτι και στον υπολογιστή.
Ειδικά στο σπίτι οτιδήποτε λερώσω ή ανακατέψω το τακτοποιώ αμέσως και έτσι δεν μαζεύονται σωρός. Στον υπολογιστή είναι ακόμα πιο εύκολα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Τα πάντα τακτοποιημένα, σε φακέλους, υποφακλέλους, υπο υπο φακέλους κ.ο.κ.
Για εργασίες που κάνω στο word έχω ξεχωριστό φάκελο με το ξένο κέιμενο πχ που χρησιμοποιώ αν χρειαστεί να κάνω μεταφραση, ξεχωριστό φάκελο για το μεταφρασμένο, ξεχωριστό για τις εργασίες που συνθέτω μόνη μου, ξεχωριστό για μελλοντικές εργασίες.
Οι φωτογραφιες το ίδιο, η μουσική το ίδιο (αν και έχω πολυ λίγα τραγούδια πλέον στο πισι μου , έπιαναν πολυ χώρο και τα μετέφερα όλα σε cd)
Η επιφάνεια εργασίας σχεδόν πάντα τακτοποιημένη με τα απαραίτητα προγράμματα απέξω, εκτος και αν κάνω κάποιο download και στείλω το αρχειο να κατεβει στην επιφάνεια εργασίας για πιο γρήγορα, καθώς με τόσα παράθυρα και φακέλους, έχω και ξεχωριστά την συντόμευση της επιφάνειας εργασίας στην μπάρα εργασιών μου έτσι ώστε με ένα απλο κλικ να μεταφέρομαι σε αυτην και να μην κλείνω ενα ενα τα παράθυρα. Κρατάω κάποια βασικά αρχεία - 2,3- απέξω, τα οποία χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά, πχ κάποια tags για φωτό. Σε περίπτωση που δεν τακτοποιήσω άμεσα τα download μου, έχω πάντα εναν ή δυο φακέλους που μαζεύω τα αρχεία μου και κάνω τον διαχωρισμό αργότερα.

Γενικά είμαι άτομο πολύ τακτικό και δεν μπορώ τις τσαπατσουλιές ούτε στο σπιτι ούτε στο πισι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Σε εμένα πάλι και στον υπολογιστή και στο σπίτι επικρατεί ο χαμός :redface: Άσχετα αρχεία σε άσχετους φακέλους , εικονίδια άχρηστα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
σχετικά μαζεμένο είναι το δωμάτιό μου,αλλά τα αρχεία του υπολογιστή είναι στο μαύρο τους το χάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τα πιο πολλά αρχεία βέβαια, τα οποία είναι και σε φοβερή τάξη και χωρίς σκουπιδαριό τα έχω είτε σε usb είτε σε σκληρό.
Στον υπολογιστή έτσι κι έτσι, τις πιο πολλές φορές αποθηκεύω πρόχειρα κάτι και μετά τα κατατάσσω καλύτερα όταν μαζευτούν πολλά.

Τώρα στην πραγματικότητα... σε γενικές γραμμές τάξη θα έλεγα, όχι εμμονή, λίγο λάσκα η υπόθεση...

ψηφίζω και στα δύο τάξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πρόσφατα μου είπαν ότι έχω γυναικείο υπολογιστή (ότι είμαι φουλ ακατάστατη και δεν τον προσέχω, δηλαδή).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Στον ηυ επικρατει ταξη, καθε τι καινουριο που ερχεται μετονομαζεται και αποθηκευεται εκει που πρεπει. Επισης εχω λιγο κολλημα με ονοματα τραγουδιων ταινιων θελω να ειναι στη σωστη γλωσσα με κεφαλαια-μικρα το ονομα καλλιτεχνη της συγκεκριμενης εκτελεσης και λοιπα. Στο σπιτι οχι τοσο πολυ, μια μικρη αταξια συγκεντρωνεται μεχρι να το παρω αποφαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
και ο υπολογιστης και το δωματιο ειναι τακτοποιημενα
μισω την ακαταστασια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Το σπίτι μια χαρά.
Ο υπολογιστής όσον αφορά απλά πράγματα σχολής ή ενδιαφερόντων (ταινίες, κλπ.. :P) όλα στη θέση τους, πιστεύω, αλλά να όταν βρίσκω ωραίες εικόνες λογοθεραπείας ή άρθρα ή υλικά ή ξέρω γω τι άλλο που με πορώνει όλο η στιγμή είναι ακατάλληλη ώστε να το εκτυπώσω ή διαβάσω ή..οτιδήποτε εκείνη την στιγμή οπότε έχω φάκελο αρχείων σχετικά με τη λογοθεραπεία όπου έχει και την κουτσή μαρία εκεί μέσα και φάκελο με εικόνες όπου η κουτσή μαρία και πάλι δεν λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vogue001

Νεοφερμένος

Ο Mαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ολα ειναι ακαταστατα,δυστυχως................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top