Sport αυτοκίνητα

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αυτό πρέπει να είναι το opel το 5πορτο κάπου 2000-2003 καλό σαν αυτοκίνητο μπορέίς να του περάσεις και ενα μικρό turbo πάνω αλλά έχουν πρόβλημα τα opel στα περίπου 50.000 χιλιόμετρα φθείρεται ο δίσκος-πλατό και θέλει αλλαγή και δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις εύκολα ανταλλακτικά ειδικά για μοντέλο 15ετίας όπως αυτό στην φώτο.Τι πινακίδες είναι αυτές ρε γιατρέ?:P

Δεν είναι το δικό μου αλλά μοιαζει το βρήκα απο το Google.θα το βγάλω φωτό το,δικό μου και θα το ανεβάσω εντός της ημέρας ή αύριο.

:clapup: δίσκο πλατό μου χάλασε πριν απο λίγες μέρες είχε πλάκα ήμουν στο δρόμο και δε μπορούσα να το ξεκίνησω όσο και,να πάταγα το γκάζι και ήρθε γερανός και το πήρε.

Νομίζω ότι είναι του 2005 το μοντέλο αλλά εχει την ίδια μούρη με το 2000, όπως είπες το πήρα μεταχειρισμένο και δε ξέρω ακριβώς λίγους μήνες μετα βγήκε το corsa D που είναι πιο μουρικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δεν είναι το δικό μου αλλά μοιαζει το βρήκα απο το Google.θα το βγάλω φωτό το,δικό μου και θα το ανεβάσω εντός της ημέρας ή αύριο.

:clapup: δίσκο πλατό μου χάλασε πριν απο λίγες μέρες είχε πλάκα ήμουν στο δρόμο και δε μπορούσα να το ξεκίνησω όσο και,να πάταγα το γκάζι και ήρθε γερανός και το πήρε.

Νομίζω ότι είναι του 2005 το μοντέλο αλλά εχει την ίδια μούρη με το 2000, όπως είπες το πήρα μεταχειρισμένο και δε ξέρω ακριβώς λίγους μήνες μετα βγήκε το corsa D που είναι πιο μουρικο.

Οταν είσαι στο φανάρι σταματημένος μην έχεις πατημένο το πεντάλ του αμπραγιάζ γιατί κάνεις ζημιά στο δίσκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οταν είσαι στο φανάρι σταματημένος μην έχεις πατημένο το πεντάλ του αμπραγιάζ γιατί κάνεις ζημιά στο δίσκο
Συνήθως βαριόμουνα στο φανάρι και το πήγαινα σιγά σιγά μπροστά μέχρι να γίνει πράσινο.

Πλέον βάζω νεκρά :(


;) να το αυτοκίνητο μου.



να και η μηχανή του


πάει γρήγορα πολύ
:whistle:

τέλη 2005 λέει η άδεια κυκλοφορίας ότι πρωτοκυκλοφόρησε

είναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    64.6 KB · Εμφανίσεις: 260
  • unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    57.2 KB · Εμφανίσεις: 268
Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Συνήθως βαριόμουνα στο φανάρι και το πήγαινα σιγά σιγά μπροστά μέχρι να γίνει πράσινο.

Πλέον βάζω νεκρά :(


;) να το αυτοκίνητο μου.



να και η μηχανή του


πάει γρήγορα πολύ
:whistle:

τέλη 2005 λέει η άδεια κυκλοφορίας ότι πρωτοκυκλοφόρησε

είναι καλό;

Ο 1.3 είναι ο βενζινοκινητήρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο 1.3 είναι ο βενζινοκινητήρας?

1.4 βεντζίνη δεν είχα το μυαλό τότε να πάρω πετρέλαιο :( τώρα περιμένω να γίνει εξισώση βενζίνης πετρελαίου για να σταματήσω να έχω τύψεις που δε διάλεξα το diesel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
τώρα περιμένω να γίνει εξισώση βενζίνης πετρελαίου για να σταματήσω να έχω τύψεις που δε διάλεξα το diesel.

Ρε κακιασμένε :P καλά είσαι με το opel έχει όφελος για την τσέπη σου ούτε φόρο πολυτελείας ούτε και καίει πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Χτες το βράδι το παράθυρο του συνοδηγού δεν ανέβαινε με τπτ!!! Έβαλα μια σακούλα σκουπιδιών να μη χάσκει ανοιχτό και το πάρκαρα κολλητά στον τοίχο του γκαράζ. Καταραμένα ηλεκτρικά παράθυρα :(
Καμιά ιδέα να γλιτώσω τα έξοδα του συνεργείου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Χτες το βράδι το παράθυρο του συνοδηγού δεν ανέβαινε με τπτ!!! Έβαλα μια σακούλα σκουπιδιών να μη χάσκει ανοιχτό και το πάρκαρα κολλητά στον τοίχο του γκαράζ. Καταραμένα ηλεκτρικά παράθυρα :(
Καμιά ιδέα να γλιτώσω τα έξοδα του συνεργείου ?


Πρέπει να σπάσανε τα δοντάκια πανω στο σίδερο που κρατάει το συρματόσχοινο.Βγάλε την ταπετσαρία να δεις τι έγινε αλλά μάλλον το service δεν το γλυτώνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Xristara καλημερα,
Να σε ρωτησω,ξεκολησε το υφασμα απο τον ουρανο του αυτοκινητου.Οχι ολος ο ουρανος μονο το υφασμα.Μαρεσει που δεν το πηγαινα για πλυσιμο με ατμο μεσα για να μην ξεκολησει και ξεκολησε μονο του.Opel astra ειναι .Ξερεις καμια πατεντα,καμια κολα??
Σκεφτομαι να παρω συριγγα και απαλα σιγα σιγα να βαζω στο εσωτερικο του υφασματος αλλα φοβαμαι μην ζαρωσει το υφασμα οπως κολαει απο την κολα ,εαν δεν ειναι ειδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πρέπει να σπάσανε τα δοντάκια πανω στο σίδερο που κρατάει το συρματόσχοινο.Βγάλε την ταπετσαρία να δεις τι έγινε αλλά μάλλον το service δεν το γλυτώνεις
Ανέβασα το τζάμι και το στερέωσα έτσι προς το παρόν. Ευχαριστώ, είχες δίκιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Xristara καλημερα,
Να σε ρωτησω,ξεκολησε το υφασμα απο τον ουρανο του αυτοκινητου.Οχι ολος ο ουρανος μονο το υφασμα.Μαρεσει που δεν το πηγαινα για πλυσιμο με ατμο μεσα για να μην ξεκολησει και ξεκολησε μονο του.Opel astra ειναι .Ξερεις καμια πατεντα,καμια κολα??
Σκεφτομαι να παρω συριγγα και απαλα σιγα σιγα να βαζω στο εσωτερικο του υφασματος αλλα φοβαμαι μην ζαρωσει το υφασμα οπως κολαει απο την κολα ,εαν δεν ειναι ειδικη.


Μετά απο χρόνια το αφρολέξ που έχει η ταπετσαρία γίνεται σαν σκόνη και ξεκολάει το ύφασμα (αυτό το αφρολέξ είναι μόνωση για την ταπετσαρία και σε μαγαζί θα το πας δεν πρόκειται να στο κάνει όπως ήταν πριν συν του οτι είναι κάπου στα 120 ευρώ μόνο για τον ουρανό του αυτοκινήτου).Πάρε μια παρμπριζόκολλα είναι στεγανοποιητικό-μονωτικό και ξεκίνα με προσοχή να το κολλάς.
Για καθαρισμό ταπετσαρίας έχω γνωστό που ασχολείται με αυτά έρχεται όπου να ναι εντός αττικής με φορτηγάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Αφρολεξ πανε και βαζουνε, ολοκληρη opel ?
Μαλιστα! θενκς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αφρολεξ πανε και βαζουνε, ολοκληρη opel ?
Μαλιστα! θενκς!

Σε όλα τα αυτοκίνητα αφρολέξ βάζουν μεταξύ λαμαρίνας και ταπετσαρίας ως μονωτικό αλλά μετά απο καιρό ξεκολλάει το ξέρω απο την corolla που είχαμε και απο εναν φίλο που είχε audi ενα μοντέλο παλιό του 2000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:) Χρηστάρα έχω ένα golf mk4 του 97.




Ψάχων ένα διαγνωστικό εργαλείο για να βλέπω αν έχει βλάβες ή για να πειράξω τον εγκέφαλο κάτι σαν και αυτό https://www.ebay.com/itm/KKL-VAG-COM...:g:y0IAAOSwt6ZWVmCw&item=331897287296&vxp=mtr.

Ξέρεις τπτ καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
:) Χρηστάρα έχω ένα golf mk4 του 97.




Ψάχων ένα διαγνωστικό εργαλείο για να βλέπω αν έχει βλάβες ή για να πειράξω τον εγκέφαλο κάτι σαν και αυτό https://www.ebay.com/itm/KKL-VAG-COM...:g:y0IAAOSwt6ZWVmCw&item=331897287296&vxp=mtr.

Ξέρεις τπτ καλό;

Δεν συμβουλεύω να πειράξεις μόνος σου τον εγκέφαλο (ούτε και οι επίσημες αντιπροσωπείες δεν το συμβουλεύουν)αλλά να το πας σε ειδκούς που γνωρίζουν.Επομένως οχι σε αυτό δεν μπορώ να σου προτείνω τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν συμβουλεύω να πειράξεις μόνος σου τον εγκέφαλο αλλά να το πας σε ειδκούς που γνωρίζουν.Επομένως οχι σε αυτό δεν μπορώ να σε συμβουλέψω
ok :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.

Eαν θες κάποιον ειδικό σπουδαγμένο μηχανολόγο μηχανικό που εξιδεικεύεται σε αυτά αν θυμάμαι καλά έχει γνωστό ενας φίλος μου ευχαρίστως να σου δώσω διεύθυνση κτλ αλλά το να σου δώσω συμβουλές για τέτοιου είδους εργαλεία να κανεις μόνος σου πειραματα σόρρυ αλλά δικιά σου η ευθύνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω sport αυτοκίνητο γύρω στα 70.000 - 100.000, έχει κανείς κάτι να προτείνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Eαν θες κάποιον ειδικό σπουδαγμένο μηχανολόγο μηχανικό που εξιδεικεύεται σε αυτά αν θυμάμαι καλά έχει γνωστό ενας φίλος μου ευχαρίστως να σου δώσω διεύθυνση κτλ αλλά το να σου δώσω συμβουλές για τέτοιου είδους εργαλεία να κανεις μόνος σου πειραματα σόρρυ αλλά δικιά σου η ευθύνη
Παραπάνω το θέλω για να ελέγχω κάνα error code.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ψάχνω ένα διαγνωστικό εργαλείο για να βλέπω αν έχει βλάβες ή για να πειράξω τον εγκέφαλο
Γιατί να πειράξεις τον εγκέφαλο σε ένα...golf εικοσαετίας, και τις βλάβες θα τις δεις θες δεν θες, πριν κοιτάξεις το διαγνωστικό εργαλείο :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top