Ιδέες για ρεβεγιόν

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Μα αφορμή την έλευση του νέου έτους, ψάχνουμε εγώ και οι φίλοι μου να πάμε "κάπου". :yes:

Για ρίξτε ιδέες! :cool:
Σε αυτό το θέμα μπορούν να πέσουν και γενικές προτάσεις που θα διαβάζουν κι άλλοι.

Όσον αφορά τη δική μου περίπτωση, μιλάμε για ήσυχες καταστάσεις, όχι club και νυχτερινά κέντρα! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τι γούστα έχετε εσύ και οι φίλοι σου; νομίζω αυτό θα απαντήσει στο άλλο.. ;)


είπες ήσυχες καταστάσεις.. κανένα μαγαζάκι με jazz/έντεχνη μουσική;

ή σε κάποιο μπιστρό να κάτσετε και μετά να πάτε βόλτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ναι κάτι σε μικρό restaurant λέμε κι εμείς. :)

Μια άλλη ιδέα είναι το θέατρο, όμως είναι πολύ αργά για να βρεθούν εισιτήρια... μία μέρα πριν, άσε που καλύτερα να συζητάμε, μέρα που είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
κεγώ θα πρότεινα θέατρο αλλά δε παίζουν κάτι αξιόλογο τελευταία... μήπως σε κανένα live;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
κεγώ θα πρότεινα θέατρο αλλά δε παίζουν κάτι αξιόλογο τελευταία...
Κάτσε ρε συ.. αυτές τις μέρες παίζουν έργα του Γκόγκολ, Καμύ, Καμπανέλλη, Μίλλερ, Τολστόι, Ψαθά... η χαρά του θεατροφιλου είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μην τα πετάς έτσι απότομα.. αυτές τις μέρες παίζουν έργα του Γκόγκολ, Καμύ, Καμπανέλλη, Μίλλερ, Τολστόι, Ψαθά... η χαρά του θεατροφιλου είναι!

Θεσσαλονίκη μόνο τα "Ανεμοδαρμένα Ύψη" της Μπροντε αξίζει... δε ξέρω για εκεί..

Και την "Αυλη των Θαυματων" βαρεθηκα να τη βλεπω...



Ηθελα να δω τον "Γλαρο" του Α.Τσεχωφ αλλα τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Θεσ/νίκη έχει και γυάλινο κόσμο, Φαντο και Λις, νομίζω έρχεται και το mon petit prince.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εντάξει γούστα είναι αυτά ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν είμαι πολύ του έξω αλλά ειδικά τις μέρες αυτές που βγαίνει η Σάρα και η Μάρα δε θα έβγαινα ποτέ. Μήπως να ετοιμαζατε ένα ωραίο τραπέζι να φάτε και μετά να παίξετε χαρτιά για το καλό, κάνα άλλο επιτραπέζιο ή να δείτε καμιά ταινία; Υπάρχουν τόσα βράδια να βγεις, γιατί να πληρώσεις το κάθε τι ακριβότερα και να μην φας και καλά; Εγώ γιορτές ποτέ δεν πάω έξω για φαι γιατί ξέρω ότι με τόσο κόσμο που έχουν τους ενδιαφέρει να μας ξεπεταξουν για να έρθει ο επόμενος. Κοιτούσα για ρεβεγιόν σε εστιατόριο βορείων προαστίων με ζωντανή μουσική και θέλουν μέχρι και 90 ευρώ το άτομο. Βρε δεν τα δίνω σε ένα φτωχό να τρώει μια βδομάδα; Κρίση σου λέει μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,988 μηνύματα.
Ε και εσυ σε μαγαζι βορειων προαστιων πηγες να κοιτάξεις .... ;D


αυτές τις μέρες οι τιμές είναι διπλάσιες. Σκέψου ότι και ο άλλος που εργάζεται για να περάσεις εσυ καλά τέτοια μερα
και δεν είναι με την οικογενεια του θα πρέπει να πάρει κάτι έξτρα. Πχ τωρα κοιτάω εδώ στο ποντικι ένα ρεμπετάδικο κάτω από
την ΑΣΟΕΕ και έχει 30 ευρώ το άτομο. Διπλάσια τιμή. Από ότι τις άλλες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Α γεια σου. Γι' αυτό σπιτάκι μας, μαγειρεύουμε ό,τι θέλουμε, πίνουμε ό,τι θέλουμε, ακούμε όποια μουσικούλα θέλουμε και δόξα τω Θεώ έχουμε μέρες και βράδια να βγούμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,988 μηνύματα.
Α γεια σου. Γι' αυτό σπιτάκι μας, μαγειρεύουμε ό,τι θέλουμε, πίνουμε ό,τι θέλουμε, ακούμε όποια μουσικούλα θέλουμε και δόξα τω Θεώ έχουμε μέρες και βράδια να βγούμε. :P


Ναι αρχικά σπιτι και μπορεις να βγεις για κανα ποτάκι μετα τις 2-3. Ειδα και εγω ότι δεν συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Σαν το σπιτι δεν εχει. Μαζευεστε, πινετε, τρωτε, ακουτε οποια μουσικη θέλετε και ειστε ησυχα. Το να πας σε κλαμπ τετοια μερα για μενα ειναι παραλογο, θα εισαι σαν σσαρδελα ασε που θελουν να βγαλουν τα κερατα τους με τις τιμες που βαζουν. Ή θα βγεις αργα μετα τις 2 ή την αλλη μερα (αυτο κανω εγω και θα κανω) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,988 μηνύματα.
Σαν το σπιτι δεν εχει. Μαζευεστε, πινετε, τρωτε, ακουτε οποια μουσικη θέλετε και ειστε ησυχα. Το να πας σε κλαμπ τετοια μερα για μενα ειναι παραλογο, θα εισαι σαν σσαρδελα ασε που θελουν να βγαλουν τα κερατα τους με τις τιμες που βαζουν. Ή θα βγεις αργα μετα τις 2 ή την αλλη μερα (αυτο κανω εγω και θα κανω) .


Εξαρτάται. Πως θα πάς. Όταν ένα σαββατο είχαμε αποφασισει να πάμε σε ένα μαγαζι εγω το μυριστηκα ότι θα έχει κοσμο όπως και ο φιλος. Επισης στην παρέα είχαμε 3 κοπέλες. Να πάς σε μαγαζι με αυτές (μιας και εμεις το προτείναμε) και να ειστε στριμοκολα δεν λέει. Οποτε λεω στον φιλο να κανονίσουμε για μπουκάλι. 80 ευρώ και είμασταν 5. Το ειπαμε και στις κοπελες δεν ειχαν αντιρηση.


Πηρε ο φιλος το κονέ που ειχε στο μαγαζι τηλέφωνο και τον ρωτησε αν υπάρχει τραπέζι (πρώτη σωστή κινηση) γιατι είναι μουφα να ξεκινήσεις να πάς καπου χωρις να ξέρεις την πλήρότητα. Νοικοκυρεμένες δουλειες ! Απάντηση θετική. Αφου φτάσαμε εκει ενημερώσαμε ότι έχουμε κλεισει τραπέζι και δεν περιμέναμε στην ουρά (δευτερη σωστή κινηση). Οποτε ενώ μέσα γινοταν ΠΙΤΑ κυριολεκτικα εμεις είχαμε αράξει στο τραπεζάκι μας... ξηροι καρποι - πορτοκαλάδες -λεμονάδες αφθονα και ήρθε και το μπουκαλάκι! Εν τω μεταξυ οι 2 από τους 5 δεν ηπιαν κάν! Μονο πορτοκαλαδα. Δεν μας πειραξε.


Γενικά πλεον το έχω σαν αρχή αυτό πριν ξεκινησω να πάω κάπου επειδή δεν ειμαστε πλεον 18-25 χρονων πάντα παιρνω από πριν ένα τηλέφωνο να ρωτησω τι παιζει και να κλεισω ένα τραπεζάκι. Την άλλη φορα ηταν να πάμε σε ρεμπετάδικο. Ηταν ηδη Παρασκευη απόγευμα και κανεις δεν ειχε πάρει πρωτοβουλια που θα πάμε. Εγω από Πέμπτη ειχα πάρει τηλεφωνο και ειχα κλεισει μαγαζι. Αν πάς τελευταια στιγμή δεν αξιζει αν όμως έχεις κανονισει από πριν αξιζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Προσωπικά, είμαι υπέρ του σπιτιού. Μαζεύεις όποιους θέλεις, τρως ό,τι θέλεις, διασκεδάζεις όπως θέλεις, κάνεις ό,τι θέλεις. Έτσι, ούτε αναγκάζεσαι να υποστείς τη φασαρία των άλλων, ούτε στριμώχνεσαι, ούτε μπλέκεις με κίνηση, κ.λπ.. Τελευταία φορά που έκανα ρεβεγιόν έξω ήταν πριν 5 χρόνια και το μετάνιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ρεβεγιόν μέσα ή έξω, σημασία έχει να είσαι όπου πραγματικά περνάς καλά, καθώς και να έχεις -όσο το δυνατόν- φροντίσει για τις λεπτομέρειες.
Προσωπικά, προτιμώ την αλλαγή της χρονιάς σε σπίτι με καλή παρέα .
Αν δε αργότερα στρωθεί και τραπέζι με ποκίτσα, έτσι για το καλό του χρόνου,..ακόμα καλύτερα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Φέτος με την παρέα απ' τη σχολή τα κανονίσαμε: θα ντυθούμε, θα βαφτούμε, θα μαγειρέψουμε θα πάρουμε ποτάρες και θα κάνουμε ρεβεγιόν στο ζουμ. Δεν αγόρασα τζάμπα εγώ καινούριο φόρεμα τσάρλεστον-κρητικοπούλα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Φέτος με την παρέα απ' τη σχολή τα κανονίσαμε: θα ντυθούμε, θα βαφτούμε, θα μαγειρέψουμε θα πάρουμε ποτάρες και θα κάνουμε ρεβεγιόν στο ζουμ. Δεν αγόρασα τζάμπα εγώ καινούριο φόρεμα τσάρλεστον-κρητικοπούλα.

"στο ζουμ" :rolleyes::whistle:
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
και θα κάνουμε ρεβεγιόν στο ζουμ.
Διαδικτυακό;

5260755525_12be74eaca_z (1).jpg
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Φέτος με την παρέα απ' τη σχολή τα κανονίσαμε: θα ντυθούμε, θα βαφτούμε, θα μαγειρέψουμε θα πάρουμε ποτάρες και θα κάνουμε ρεβεγιόν στο ζουμ. Δεν αγόρασα τζάμπα εγώ καινούριο φόρεμα τσάρλεστον-κρητικοπούλα.
Είσαι σίγουρη ότι θες ακόμα και το χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν σου να μοιάζει με ηλεκτρονικό μάθημα;:P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top