Ποιος φταίει για την 22χρονη που σκότωσε το μωρό της;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: κάποια ποστ μεταφέρθηκαν στην Κουβεντούλα χωρίς θέμα ώστε να μείνει αυτό το θέμα καθαρό. :thanku:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έχω τις εξής απορίες: πρώτον πως έκρυψε 9 μηνών κοιλιά? Δεν είναι δυνατόν. 2ον το βρέφος δεν άρχισε να κλαίει? Δεν άκουσε κανείς τίποτα? (Αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο να είχε πολλά υγρά και να μην μπορούσε να αναπνεύσει. Που σημαίνει ότι θα πέθαινε έτσι κι αλλιώς αφού δεν πήγε στο νοσοκομείο η κυρία) 3ον τόσες ώρες στο μπάνιο, και σίγουρα θα φώναζε από τον πόνο, και χωρίς επισκληρίδιο, και πόσες ώρες μπορεί να χρειάστηκαν μέχρι να φτάσει στον τοκετό, η μητέρα της έλειπε?
Δεν νομίζω η μάνα να μην ήξερε.
Πουπουλίνα, συμφωνώ με τα περισσότερα που λες, όμως θυμάμαι στο πανεπιστήμιο υπήρχαν αρκετά παιδιά που απορούσες πως μπήκαν και πως ζουν μόνοι γιατί είχαν κάποιο θέμα. Και προφανώς η κυρία αυτή έχει κάποιο θέμα. Δεν ήταν απόφαση της στιγμής, το ήξερε 7 μήνες και το επεξεργαζόταν στο κεφάλι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Barnabas Collins.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Barnabas Collins. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν ήταν απόφαση της στιγμής, το ήξερε 7 μήνες και το επεξεργαζόταν στο κεφάλι της.
Φόνος εκ προμελέτης, επειδή φοβόταν τις αντιδράσεις της μαμάς της, ο αναμάρτητος κτλ....αν τολμά ας την καταδικάσει :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχω τις εξής απορίες: πρώτον πως έκρυψε 9 μηνών κοιλιά? Δεν είναι δυνατόν. 2ον το βρέφος δεν άρχισε να κλαίει? Δεν άκουσε κανείς τίποτα? (Αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο να είχε πολλά υγρά και να μην μπορούσε να αναπνεύσει. Που σημαίνει ότι θα πέθαινε έτσι κι αλλιώς αφού δεν πήγε στο νοσοκομείο η κυρία) 3ον τόσες ώρες στο μπάνιο, και σίγουρα θα φώναζε από τον πόνο, και χωρίς επισκληρίδιο, και πόσες ώρες μπορεί να χρειάστηκαν μέχρι να φτάσει στον τοκετό, η μητέρα της έλειπε?
Δεν νομίζω η μάνα να μην ήξερε.
Πουπουλίνα, συμφωνώ με τα περισσότερα που λες, όμως θυμάμαι στο πανεπιστήμιο υπήρχαν αρκετά παιδιά που απορούσες πως μπήκαν και πως ζουν μόνοι γιατί είχαν κάποιο θέμα. Και προφανώς η κυρία αυτή έχει κάποιο θέμα. Δεν ήταν απόφαση της στιγμής, το ήξερε 7 μήνες και το επεξεργαζόταν στο κεφάλι της.
Πραγματικά έτσι όπως σε διαβάζω ρε κορίτσι μου γιατί τα λές και πολύ περιγραφικά,
σκεπτόμενη το πως γέννησε αυτή η.. τέσπα ας την πώ υποκείμενον (όχι με την αρνητική χροιά, καταλαβαίνετε, από άποψη νόμου, νιώθω λές και είμαι μέσα σε ένα χωροχρονικό χάος και ζώ κάπου στον Μεσαίωνα, χωρίς υπερβολές.

Eπιπλέον το απλούστερο ερώτημα που τίθεται είναι : γιατί δεν έκανε εξ'αρχής έκτρωση;
Μήπως δεν της άφησε η μάνα της;
Και ας το πάω και πιο πέρα,
μιας και εγώ συμφωνώ επίσης με την Helium πως η μάνα της μια χαρά ήξερε τι συνέβαινε,
(οι μάνες πάντα ξέρουν τι γίνεται με το παιδί τους διαισθητικά) ,
επομένως αναρωτιέμαι μήπως η μάνα της ήταν ο ηθικός αυτουργός που της είπε ξέρεις τι;

"Πηδήχτηκες που πηδήχτηκες, εγώ λεφτά για έκτρωση δεν έχω να σου δώσω, μόλις γεννήσεις το παιδί κοίτα να το ξεφορτωθείς και δεν με νοιάζει πως, απλά δεν το θέλω. "

Θεωρώ πως η μάνα είναι η ηθικός αυτουργός της υπόθεσης και πως χειριζόταν την κόρη της εξ'αρχής.
Πρέπει να καταδικαστεί ενόπιον του Νόμου για συνενοχή σε εγκληματική ενέργεια εξίσου.

Προσωπική μου άποψη πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Η μάνα είτε ήξερε είτε όχι είναι ηθικά τουλάχιστον ένοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Η μάνα δεν είναι ένοχη για τπτ γιατί η ηλικία της κόρης της είναι 22 ετών. Σε τέτοια ηλικία τα παιδιά δεν μπορούν να ελεχθούν. Aν το παιδί μπλέξει με κακές παρέες είναι η αρχή του κακού και όταν έχει νοητικό πρόβλημα ακόμα πιο δύσκολο.

Εσείς οι υπερασπιστές των ανθρωπίνων δικαιωμάτων πως κατηγορείτε κάποιον άνθρωπο ως συνένοχο σε φόνο χωρίς στοιχεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα. Δεν μπορώ να φανταστώ οτι υπάρχει 22χρονη κοπέλα σήμερα στην Αθήνα ειδικά που δεν μπορεί να εμπιστευτεί στη μητέρα της κάτι τόσο σημαντικό και για να μην την τσαντίσει προβαίνει σε μια τέτοια αδιανόητη πράξη. Δεν τη δικαιολογώ αλλά προσπαθώ να καταλάβω...

Τι προσπαθεις να καταλάβεις ρε χιμέλα οτι η τύπισα βιωσε την αποριψη επειδη ο τύπος που την άφησε έγκυο την παράτησε μολις το έμαθε και μετά αυτη πέρασε την αποριψη στο παιδι της; τις προαλλες τα συζητούσαμε στο θρέντ δεν θυμαμαι ποιο ηταν αλλα ειχα γράψει οτι ειμαι κατα της έκτρωσης. Κατα τα αλλα ειναι ξεκάθαρο οτι η τυπισα δεν μπορουσε μονη της να διαχειριστει αυτο που της συνεβαινε. Το ερωτημα ειναι πως η μανα της δεν κατάλαβε τιποτα;

Προσωπικά αν δικαζα εγώ θα έβγαζα ένταλμα συλληψης για τον πατέρα του νεκρου παιδιου ο οποιος θα ηταν κατηγορουμενος μέχρι να αποδειξει οτι ενδιαφέρθηκε αλλα αντικειμενικα δεν μπορουσε λογω του οτι το απαγορευσε η μητερα. Αλλιως το αποτελεσμα θα ηταν κατα πασα πιθανοτητα συνυπαιτιοτητα. Τωρα κυκλοφορει και εενας αλητης έξω ελευθερος ο οποιος πειθει τις γυναικες να κάνουν σεξ χωρις προφυλαξεις και στη συνέχεια μπορει να εξαφανιστει αποποιούμενος τις ευθυνες του.

Στο μεταξυ οι περισσοτεροι και οι περισσοτερες που λέτε για την αδιαφορια της μάνας υπο άλλες συνθηκες αν κάποιος πατέρας ή μητερα ήταν πιο πιεστικος με το παιδια του θα το κατηγορουσατε.

ΥΓ Τα ειχαμε γράψει και τις προαλλες απο τη στιγμη που κάποια μενει εγκυος η αποφαση δεν ειναι μονο δικη της. Κατι μηνες πριν αλλα διαφωνουσατε.

Διαλέξτε τι θέλετε .... έναν πατερα ή εναν φιλο που θα ειναι και λιγο πιεστικος αλλα έτσι θα ενδιαφερεται και θα προλαβαινει μερικές καταστασεις ήανθρώπους-ύπνους που δεν παιρνουνε χαμπάρι και μολις γινει η στραβη τρέχουν πανικοβλητοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Οταν ειχα μια σχέση ένα βραδυ που κάναμε σέξ με την δικιά μου, μετα απο λιγο της μπήκε η ιδέα οτι βγήκε το προφυλακτικο και την άφησα έγκυο. Ειχε πάθει ντελιριο και προσπαθουσα να την καλμάρω. τΈΛΟςΠΑΝΤΩΝ επειδη δεν ηρεμουσε με τιποτα παρά τις διαβεβαιώσεις οτι κάτι τέτοιο δεν ειχε συμβει ήθελε να πάρει το χάπι της επομενης μέρας οποτε πήρα το αμαξι την έβαλα μέσα και τρέχαμε ολο το βράδυ σαν τους τρελούς να ψάχνουμε εφημερεύοντα να πάρει το χάπι που ήθελε. Απο ένα ξενοδοχειο στα Βορεια καταλήξαμε στους Αμπελόκηπους. :o

Σε κάποια φάση βρήκαμε ένα φαρμακειο και το πήρε. Την πηγα την άφησα σπιτι και την επομενη μέρα την πηρα τηλεφωνο να δω τι έγινε μου ειπε ολα εντάξει και οτι κακώς νευριασε .... αφου με ειχε γεμισει με ολα τα κοσμητικά το προηγουμενο βράδυ πριν πάμε στο φαρμακειο θυμαμαι τι αλητη με ειχε πει οτι ειμαι σαν αυτους που αφηνουν εγκυες τις κοπελες και μετα μπορει να εξαφανιστουν χαχα η τυπισα μπροστα στο πανικο της προφανως δεν ήξερε τι έλεγε. Έλεγε τελειως τρελά πράγματα. Τεσπα τέλος καλό ολα καλα. Μετα απο 1 χρονο χωρισαμε κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Η μάνα δεν είναι ένοχη για τπτ γιατί η ηλικία της κόρης της είναι 22 ετών. Σε τέτοια ηλικία τα παιδιά δεν μπορούν να ελεχθούν. Aν το παιδί μπλέξει με κακές παρέες είναι η αρχή του κακού και όταν έχει νοητικό πρόβλημα ακόμα πιο δύσκολο.
Εσείς οι υπερασπιστές των ανθρωπίνων δικαιωμάτων πως κατηγορείτε κάποιον άνθρωπο ως συνένοχο σε φόνο χωρίς στοιχεία;
Είμαι στην ΟΔ για αυτό δεν εκφράζομαι σε φουλ βερσιόν προς το άτομό σου σχετικά με διάφορες απόψεις που έχω δεί να υποστηρίζεις σε multiple θέματα. :angel:


Κοίτα, είπα πως εκφράζω μια προσωπική άποψη όπως βλέπω τα πράγματα και σύμφωνα με τις λίγες νομικές γνώσεις που έχω.

Αν κάποιος δεν έχει κρίση για μερικά ζητήματα και πρέπει να έχει κάποιον από πάνω να του λέει "κάνε αυτό και αυτό",
δεν φταίνε οι υπερασπιστές των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, Monsieur, άλλοι φταίνε. :give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Barnabas Collins.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Barnabas Collins. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Είμαι στην ΟΔ για αυτό δεν εκφράζομαι σε φουλ βερσιόν προς το άτομό σου σχετικά με διάφορες απόψεις που έχω δεί να υποστηρίζεις σε multiple θέματα. :angel:


Κοίτα, είπα πως εκφράζω μια προσωπική άποψη όπως βλέπω τα πράγματα και σύμφωνα με τις λίγες νομικές γνώσεις που έχω.

Αν κάποιος δεν έχει κρίση για μερικά ζητήματα και πρέπει να έχει κάποιον από πάνω να του λέει "κάνε αυτό και αυτό",
δεν φταίνε οι υπερασπιστές των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, Monsieur, άλλοι φταίνε. :give_rose:

ε ντάξει ειναι γνωστο οτι ο ακικος δεν θέλει σε μερικά θέματα να παρέμβει άμεσα. Ο καθενας με τον χαρακτηρα του αυτα μου έλεγε και στα ελληνο τουρκικα τις προάλλες.

Προσωπικά διαφωνώ με την παθητική στάση. Πιστευω οτι κάποιες φορές πρέπει να παρεμβαινεις για να αλλάξεις την τροπη και την ιστορια των γεγονοτων που θα ακολουθήσουν. Και ολοι πρέπει να ξέρουμε οτι κάθε "πολεμος" έχει και κάποιες απώλειες οποτε πριν ξεκινησεις εισαι σιγουρος οτι τις αντιμετωπιζεις και οτι μπορεις να αναλάβεις την ευθυνη του "κτυπηματος" σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nαι συμφωνώ απολύτως Devil! Το αντιλαμβάνομαι αυτό που λές, φυσικά.
Άρθρο . 10 - Freedom of Expression. :loltooth:

Ωστόσο το ερώτημα είναι ρε παιδιά αντικειμενικά γιατί να το σκοτώσει , δηλαδή δεν το λυπήθηκε;
Ας το πήγαινε ΕΣΤΩ σε έναν ΜΚΟ, σε μια οικογένεια που προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει παιδιά,
στην εκκλησία [δηλαδή φανταστείτε που έχω φτάσει μπροστά σε τέτοιο έγκλημα για να λέω ας το πήγαινε στην εκκλησία].

Γενικά ας το άφηνε ΚΑΠΟΥ, κάποιος θα το φρόντιζε, σε ένα μοναστήρι να το μεγάλωναν εκεί δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά μιλάμε, όσο και αν καταλαβαίνω μέχρι ενός σημείου τι μπορεί να πέρασε η κοπελιά, αλλά τέτοιο έγκλημα κατά της ίδιας της φύσης και η καταπάτηση του δικαιώματος της ΖΩΗΣ ενός νεογέννητου πλάσματος, είναι αποτρόπαιο.

Είσαι ένα φως σε αυτό το...sait, λυπάμαι αλλά έπρεπε να το πω :)
:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Nαι συμφωνώ απολύτως Devil! Το αντιλαμβάνομαι αυτό που λές, φυσικά.
Άρθρο . 10 - Freedom of Expression. :loltooth:

Ωστόσο το ερώτημα είναι ρε παιδιά αντικειμενικά γιατί να το σκοτώσει , δηλαδή δεν το λυπήθηκε;
Ας το πήγαινε ΕΣΤΩ σε έναν ΜΚΟ, σε μια οικογένεια που προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει παιδιά,
στην εκκλησία [δηλαδή φανταστείτε που έχω φτάσει μπροστά σε τέτοιο έγκλημα για να λέω ας το πήγαινε στην εκκλησία].

Γενικά ας το άφηνε ΚΑΠΟΥ, κάποιος θα το φρόντιζε, σε ένα μοναστήρι να το μεγάλωναν εκεί δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά μιλάμε, όσο και αν καταλαβαίνω μέχρι ενός σημείου τι μπορεί να πέρασε η κοπελιά, αλλά τέτοιο έγκλημα κατά της ίδιας της φύσης και η καταπάτηση του δικαιώματος της ΖΩΗΣ ενός νεογέννητου πλάσματος, είναι αποτρόπαιο.


:smartass:

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι οπως εξηγει ο δικηγορος της του οποιου η θέση βασιζεται σε ιατρικές επιστημονικές μελετες και πορισματα κάποιος ο οποιος δεν έχει επιγνωση της πραγματικοτητας δεν μπορει να κατηγορηθει και να έχει καταλογισμο. Αν το δικαστηριο δεχθει αυτο το επιχειρημα θα γλιτώσει και την φυλακή (την ανθρώπινη) γιατι την αλλη δεν προκειται να τη γλιτώσει. Και επειδη προσωπικά πιστευω και στον θεο κοινώς δεν ειμαι άθεος οι τιμωριες που στέλνει μπορει να ειναι χειροτερες απο τις τιμωριες που ριχνει ενα δικαστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι οπως εξηγει ο δικηγορος της του οποιου η θέση βασιζεται σε ιατρικές επιστημονικές μελετες και πορισματα κάποιος ο οποιος δεν έχει επιγνωση της πραγματικοτητας δεν μπορει να κατηγορηθει και να έχει καταλογισμο. Αν το δικαστηριο δεχθει αυτο το επιχειρημα θα γλιτώσει και την φυλακή (την ανθρώπινη) γιατι την αλλη δεν προκειται να τη γλιτώσει. Και επειδη προσωπικά πιστευω και στον θεο κοινώς δεν ειμαι άθεος οι τιμωριες που στέλνει μπορει να ειναι χειροτερες απο τις τιμωριες που ριχνει ενα δικαστηριο.
Συμφωνώ απολύτως.
Και το έχω δεί μπροστά μου να γίνεται.

Κάτσε δηλαδή ο δικηγόρος της υποστηρίζει πως δεν είχε αίσθηση της πραγματικότητας;
Κάτι σαν καταθλιπτικό σοκ είχε πάθει ή μιλάμε για σχιζοφρενή προσωπικότητα;

Αχ δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο όλο αυτό. Απλά ίσως προσπαθεί να τη δικαιολογήσει.
Η μάνα της φταίει, εγώ αυτό πιστεύω.

Αυτή γιατί να την βγάλει καθαρή;
Θεωρώ πραγματικά πως πρέπει να καταδικαστεί ενώπιον του Νόμου ως ηθική αυτουργός,
μην πώ συνεργός του εγκλήματος, το ξαναλέω.

Αν έχεις ενημέρωση σχετικά με το τι λένε για τη μάνα, παρακαλώ πές και σε εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Λογικα ο πατερας και τεως γκομενος ηταν απο τα καλα παιδια :hehe:.
Βεβαια δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που βρισκει κοπροσκυλο να την γκαστρωσει οποτε no judge on that.
Την υπογραφη και το .... πρεπει να προσεχεις που τα βαζεις κυριε εαν δεν θες μετεορτια.

Διαφορετικα εκανες μαλακια πληρωνε. Παρ'ολο που νομικα δεν φαινεται πουθενα ο τυπος απο ηθικης αποψης αξιζει ενα γ@μησι,διοτι οσο ηλιθιος και να ειναι ο αλλος πλεον πεφτει στην νοηση των υπολοιπων να τον αποτρεψουν απο το να κανει την βλακεια του.

Τους γονεις τους εχουμε μαζι μας να μας φυλανε τα νωτα μας,το γεγονος οτι εβαλε την παρτη της μπροστα απο τη ζωη του παιδιου της αλλα και το οτι προτιμησε να αποκρυψει μια τετοια πραγματικοτητα απο αυτους λεει πολλα για τον χαρακτηρα της.Η συγκεκριμενη εχει κανει σιγουρα περισσοτερα απ'οσα λεει οπως ηδη καταλαβατε αρκετοι,θα βγουν στην πορεια,η αληθεια παντα ερχεται στην επιφανεια, αργα η γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το λαϊκό κακουργιοδικείο του e-steki αποφάσισε ποιούς θα κρεμάσει ανάποδα? Ευτυχώς που στα κανονικά δικαστήρια δεν μοιράζονται έτσι οι κατηγορίες γιατί θα είχανε μπεί τα μισά σόγια μέσα στην φυλακή για ''συμμετοχή'' σε φόνο/ληστεία κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως.
Και το έχω δεί μπροστά μου να γίνεται.

Κάτσε δηλαδή ο δικηγόρος της υποστηρίζει πως δεν είχε αίσθηση της πραγματικότητας;
Κάτι σαν καταθλιπτικό σοκ είχε πάθει ή μιλάμε για σχιζοφρενή προσωπικότητα;

Αχ δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο όλο αυτό. Απλά ίσως προσπαθεί να τη δικαιολογήσει.
Η μάνα της φταίει, εγώ αυτό πιστεύω.

Αυτή γιατί να την βγάλει καθαρή;
Θεωρώ πραγματικά πως πρέπει να καταδικαστεί ενώπιον του Νόμου ως ηθική αυτουργός,
μην πώ συνεργός του εγκλήματος, το ξαναλέω.

Αν έχεις ενημέρωση σχετικά με το τι λένε για τη μάνα, παρακαλώ πές και σε εμάς.

H απολογια της έχει δοθει στην δημοσιοτητα.

22χρονη: "Έζησα τον απόλυτο πανικό - Άφησα το μωρό να πέσει..."

φυσικα και ο δικηγορος της ισχυριζεται κάτι τέτοιο μάλιστα λέει μέσα οτι επειδη εχασε πολυ αιμα η πτωση του αιμτοκριτη οπως αποδεικνυεται οδηγησε την γυναικα σε καθορισμενη συμπεριφορά. Την οποια δεν μπορουσε να αποφυγει.

"Κάτω από αυτές τις συνθήκες, σύμφωνα πάντα με τις νευροεπιστήμες, η αμυγδαλή του εγκεφάλου αναλαμβάνει τη λειτουργία των αποφάσεων που δεν έχουν σχέση με τη λογική ερμηνεία του μέσου ανθρώπου.Η απώλεια δε αίματος σε μεγάλες ποσότητες διαταράσσει απόλυτα την πνευματική αντίληψη και την κρίση του παθόντος αφού οι χαμηλές τιμές στον αιματοκρίτη ενεργοποιούν αμυντικές διαδικασίες στον οργανισμό για την ανάγκη επιβίωσης (Ιατρική Βιβλιογραφία, χαμηλός αιματοκρίτης και διαδικασίες επιβίωσης του οργανισμού ΙΣΑ 2005)."

και σε ρωταω τωρα αν εσυ ήσουν δικαστής .... θα μπορουσες να έρθεις σε συγκρουση με την ιατρική επιστημη; κάθε απαντηση επιστημονικά τεκμηριωμένη δεν ειναι αποδεκτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
H απολογια της έχει δοθει στην δημοσιοτητα.

22χρονη: "Έζησα τον απόλυτο πανικό - Άφησα το μωρό να πέσει..."


φυσικα και ο δικηγορος της ισχυριζεται κάτι τέτοιο μάλιστα λέει μέσα οτι επειδη εχασε πολυ αιμα η πτωση του αιμτοκριτη οπως αποδεικνυεται οδηγησε την γυναικα σε καθορισμενη συμπεριφορά. Την οποια δεν μπορουσε να αποφυγει.

"Κάτω από αυτές τις συνθήκες, σύμφωνα πάντα με τις νευροεπιστήμες, η αμυγδαλή του εγκεφάλου αναλαμβάνει τη λειτουργία των αποφάσεων που δεν έχουν σχέση με τη λογική ερμηνεία του μέσου ανθρώπου.Η απώλεια δε αίματος σε μεγάλες ποσότητες διαταράσσει απόλυτα την πνευματική αντίληψη και την κρίση του παθόντος αφού οι χαμηλές τιμές στον αιματοκρίτη ενεργοποιούν αμυντικές διαδικασίες στον οργανισμό για την ανάγκη επιβίωσης (Ιατρική Βιβλιογραφία, χαμηλός αιματοκρίτης και διαδικασίες επιβίωσης του οργανισμού ΙΣΑ 2005)."

και σε ρωταω τωρα αν εσυ ήσουν δικαστής .... θα μπορουσες να έρθεις σε συγκρουση με την ιατρική επιστημη; κάθε απαντηση επιστημονικά τεκμηριωμένη δεν ειναι αποδεκτή;

Εγω δεν αντιλεγω σε αυτα,ωστοσο παλι κατα την γεννα παραγονται ουσιες που "ντοπαρουν" τη μητερα να προστατεψει το μωρο με καθε δυνατο τροπο.Αυτο πολυ γενικα.Λιγο αντικροουμενα δεν ξερω.
@Τάσος97 λογικα ο τομεας σου,εχει κατι να προσθεσει η να διευκρινισει η επιστημονικη αυθεντια σου επι του θεματος :hehe: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
φυσικα και ο δικηγορος της ισχυριζεται κάτι τέτοιο μάλιστα λέει μέσα οτι επειδη εχασε πολυ αιμα η πτωση του αιμτοκριτη οπως αποδεικνυεται οδηγησε την γυναικα σε καθορισμενη συμπεριφορά. Την οποια δεν μπορουσε να αποφυγει.

"Κάτω από αυτές τις συνθήκες, σύμφωνα πάντα με τις νευροεπιστήμες, η αμυγδαλή του εγκεφάλου αναλαμβάνει τη λειτουργία των αποφάσεων που δεν έχουν σχέση με τη λογική ερμηνεία του μέσου ανθρώπου.Η απώλεια δε αίματος σε μεγάλες ποσότητες διαταράσσει απόλυτα την πνευματική αντίληψη και την κρίση του παθόντος αφού οι χαμηλές τιμές στον αιματοκρίτη ενεργοποιούν αμυντικές διαδικασίες στον οργανισμό για την ανάγκη επιβίωσης (Ιατρική Βιβλιογραφία, χαμηλός αιματοκρίτης και διαδικασίες επιβίωσης του οργανισμού ΙΣΑ 2005)."

και σε ρωταω τωρα αν εσυ ήσουν δικαστής .... θα μπορουσες να έρθεις σε συγκρουση με την ιατρική επιστημη; κάθε απαντηση επιστημονικά τεκμηριωμένη δεν ειναι αποδεκτή;
Ναι θα ερχόμουν αντιμέτωπη με την επιστήμη γιατί και η δικανική επιστήμη είναι και κρίνει με βάση τους νόμους,
και με ανθρωπιστικό υπόβαθρο στις περισσότερες περιπτώσεις.

ΌΧΙ ξεκάθαρα, δεν πρέπει να την βγάλει καθαρή ούτε η κυρία ούτε η μάνα της που προφανώς συγκαλείπτει.
Αυτές οι δυο γυναίκες είναι ντροπή να λέγονται γυναίκες, και οι δυο τους.

Όσο διαβάζω την απολογία της τόσο περισσότερο συγκαλειμένη με ψέματα και φανφάρες μου φαίνεται.
Και μια χαρά κρίνω πως έχει τα λογικά της η δεσποινίς, σύμφωνα με το πώς τα έχει πει/ γράψει.

Εγω δεν αντιλεγω σε αυτα,ωστοσο παλι κατα την γεννα παραγονται ουσιες που "ντοπαρουν" τη μητερα να προστατεψει το μωρο με καθε δυνατο τροπο.Αυτο πολυ γενικα.Λιγο αντικροουμενα δεν ξερω.
@Τάσος97 λογικα ο τομεας σου,εχει κατι να προσθεσει η να διευκρινισει η επιστημονικη αυθεντια σου επι του θεματος :hehe: ;
Συγκάλειψη συνεργού και εγκληματία λέγεται αυτό, κατά την άποψή μου.

Το λαϊκό κακουργιοδικείο του e-steki αποφάσισε ποιούς θα κρεμάσει ανάποδα? Ευτυχώς που στα κανονικά δικαστήρια δεν μοιράζονται έτσι οι κατηγορίες γιατί θα είχανε μπεί τα μισά σόγια μέσα στην φυλακή για ''συμμετοχή'' σε φόνο/ληστεία κτλ.
You always have the freedom to close any door, you don't like knocking, monsieur.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
You always have the freedom to close any door, you don't like knocking, monsieur.

I also have the right of freedom of speech
Freedom is the concept of the inherent human to voice one's opinion publicly without fear of censorship or punishment "Speech" is not limited to public speaking and is generally taken to include other forms of expression.
Shall not be violated... :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top