Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
1) Όταν ήμουν μικρος και έβλεπα σε ταινιες ενα ζευγαρι να φιλιεται νομιζα οτι δαγκώνονταν :P
2) Νομιζα οτι ο νονος μου ειναι ο μαζωνακης (απιστευτη ομοιοτητα:P ) και καθε φορα που τον εδειχνε η tv ελεγα "Μαμα μαμα ο νονος" xD
3) Νόμιζα οτι μια δασκαλα μου ηταν εξωγηινη και οτι προσπαθουσε να αποπλανησει τα αγορια της ταξης για να φερει ενα νεο ειδος ζωης..( αυτα παθαινεις αμα βλεπεις πολλες ταινιες :P )
4) Tελευταιο αλλα οχι εσχατο, νομιζα οτι ζουμε στον παραδεισο..(που να'ξερα ο δολιος..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όταν έβλεπα στις ταινίες ένα ζευγάρι να φιλιέται ξαπλωμένο σε κρεβάτι/τραπέζι/whatever, νόμιζα ότι αυτό είναι το σεξ που είχα ακούσει, και όταν τρίβονταν λίγο, πάνω από τα ρούχα, η κοπέλα θα έμενε σίγουρα έγκυος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Όταν πήγαινα δημοτικό μου είχε κολλήσει να πάρω κατοικίδιο. Βρήκα λοιπόν μια μέρα ένα σαλιγκάρι στο δρόμο και το κουβάλησα σπίτι. Μέχρι να γυρίσει η μάνα μου από την δουλειά το σαλιγκάρι είχε γλύψει όλη την κουζίνα μαζί με την μοκέτα. Μετά πήγα να πετάξω το σαλιγκάρι στα σκουπίδια αλλά εκείνο ξαναβγήκε. Το βλαμμένο :P

Επίσης πριν 3-4 χρόνια φέραμε ένα κουταβάκι κάποιου γνωστού στο σπίτι κι εκείνο πήγε κι έχεσε το χαλί. νταξ, η μάνα μου έπαθε υστερία :hehe:

Στο τέλος η μάνα μου απεγνωσμένη μου έφερε ένα χρυσόψαρο. Το ονόμασα Σαμουήλ, ασχολήθηκα 2 μέρες μαζί του και τον φόρτωσα στην αδερφή μου. Πέθανε πριν κανα χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο:sly:
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είναι πολλά πράγματα που δε θυμάμαι.Αυτά μου ήρθαν.
1,Όταν ήμουν μικρή ντρεπόμουν απίστευτα τους περισσότερους άντρες σε σημείο να βάζω τα κλάμματα και να κρύβομαι όταν έβλεπα έναν.Σταμάτησα τον παιδικό σταθμό λόγω του γιου της γυναίκας που τον είχε :Ρ Ιδιαίτερο θέμα είχα με έναν θείο μου.Όταν τον έβλεπα πέθαινα στο κλάμα.Τώρα όποτε τον βλέπω νομίζω ότι με θεωρεί χαζό.
2,Όταν πήγα πρώτη δημοτικού ήμουν τόσο χαρούμενη που νόμιζα ότι ονειρεύομαι.Μέχρι την 2α -3η δημοτικού το ψιλοσκεφτόμουν ακόμη και ήμουν σίγουρη ότι θα ξυπνήσω.
3,Νόμιζα ότι στην ταράτσα μας υπάρχε καφετέρια γιατί όταν με έκανε μπάνιο η μαμά μου έλεγε "Κοίτα πάνω, ο νονός , ο νονος" Εγώ νόμιζα ότι ήταν στην ταράτσα και έπινε καφέ. Ό,τι να 'ναι.:P
4.Όταν έβγαινε έξω ο μπαμπάς ή ο αδερφός μου και ήθελα να με πάρουν μαζί τους αγκάλιαζα από τον αστράγαλο και σερνόμουν σ όλο το σπίτι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο:sly:
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο :P

Αν ήμουν στη θέση σας θα έπαιρνα σβηστικό και θα διόρθωνα τη βαθμολογία:whistle::whistle:Εγώ στη γυμναστική ξύνομαι,και ο γυμναστής μου βάζει 17 :mad: επειδή έχω καλούς βαθμούς σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα.(ο προηγούμενος στην α γυμνασίου μου έβαζε 18 και στο τρίτο τρίμηνο μου έβαλε 19:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vayabib

Νεοφερμένος

Η Vayabib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οταν ημουν στο Δημοτικο (Τεταρτη Δημοτικου αν δεν κανω λαθος) καθομουν στο ολοημερο. Εεε μια φορα με μια συμμαθητρια μου ειχαμε ανεβει στον πανω οροφο, στα γραφεια των δασκαλων τα οποια ειχαμε βρει για καλη μας τυχη ανοιχτα (καθαριζε η καθαριστρια εκει γυρω και ειχε ξεκλειδωσει) και μπηκαμε μεσα. Ανοιξαμε το ψυγειο και φαγαμε ο,τι γλυκα και μαρμελαδες υπηρχαν εκει μεσα και την επομενη μερα εψαχναν ολοι ποιος ανοιξε το ψυγειο και τα πηρε. Φυσικα κανεις δεν υποπτευθηκε εμενα γιατι ημουν απο τα μεγαλυτερα φυτα του σχολειου αλλα δεν ηξεραν οτι ειμαι και διαολακι! Ακομα γελαω οταν σκεφτομαι τι εκανα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

Η Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγώ θυμάμαι όταν ήμουν μικρή δευτέρα-τρίτη δημοτικού αν θυμάμαι καλά είχα πάει μαζί με το ξάδερφο μου στη γειτόνισά μου και της ζητήσαμε μπίρες για τον μπαμπά μου (και καλά) και μας έδωσε και τις ήπιαμε :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Πείτε τις πιό μεγάλες ζημιές που είχατε κάνει ως παιδιά :sly:


Σημειωση : εαν θελετε θα μπορουσατε να το κανετε σαν challenge και να κανετε mention αλλα ατομα να λενε με την σειρα τους καποια εμπειρια τους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Δεν ημουν και το καλυτερο παιδακι μικρη.....
Εκανα την ταυτοτητα του παππου μου κομματάκια.. Νομιζα οτι ηταν χαρτονι και αρχισα να την κοβω με το ψαλιδι.. Μεσα σε ενα πενταλεπτο η ταυτοτητα ειχε γινει κυκλακια,τετραγωνακια,τριγωνακια και καθε λογης σχηματα...
Πεταξα το κινητο της μητερας μου στα σκουπιδια..Ηταν και καινουργιο. Ημουν τρια χρονων βεβαια τοτε και μου την εσπαγε να το βλεπω. το θεωρουσα επικινδυνο (δεν ξερω με ποια λογικη το πεταξα στον καδο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Λοιπόν λοιπόν επειδή ο Σάμι ήθελε να δείξει πόσο ατακτούλικα και ζωηρά ήμασταν μικρά, ώστε να ανακαλυφθούν και οι μπόμπιρες του φόρουμ, δεν θα του χαλάσω εγώ χατίρι. Αλλά ελπίζω να μην μου βάλετε τις φωνές ούτε καμία τιμωρία (:P).

Θα ξεκινήσω ότι μικρό, ήμουν ένα παιδάκι αρνάκι που άκουγε τους γονείς τους δεν έλεγε ποτέ όχι, δεν είχε κάνει ποτέ ζημιά, μόνο μία φορά έσπασα ένα βάζο και αυτό καταλάθος όταν έπαιζα με την μαμά μου μπαλόνι στο σαλόνι. Ακόμα έχω τύψεις για αυτό. Μικρή ήμουν πολύ λιγόφαγη με αποτέλεσμα να τους σπάω τα νεύρα και όταν δεν με έβλεπαν να πετούσα το φαγητό στα σκουπίδια σε χαρτοπετσέτα, ή το γάλα στο νεροχύτη. Επίσης έλεγα στους γονείς μου, να φύγουν από το σπίτι για να σπάσω τα πιάτα xd δεν ξέρω γιατί. Επειδή ο μπαμπάς, μου έκανε όλα τα χατίρια και η μαμά μου ήταν λίγο πιο αυστηρή του έλεγα να την χωρίσει και να βρει άλλη μαμά. (ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ <3)

Στα μαθητικά χρόνια τώρα έπαιρνα κιμωλίες από το σχολείο και έγραφα την ντουλάπα καθώς την θεωρούσα ως πίνακα και έπαιζα όπως καταλαβαίνετε σχολείο. Είχα βάψει και τα πατώματα με κιμωλία γιατί έπαιζα και καλά με μία μπάλα είχα φανταστικούς φίλους και έτσι μίλαγα μόνη μου ( :lol: ) και οριοθετούσα τα όρια στα οποία και καλά θα έπρεπε να κινούμαι εγώ και οι φίλοι μου.

Μία μεγάλη, τεράστια σκανδαλιά την οποία έκανα και όσο την σκέφτομαι ντρέπομαι για τον εαυτό μου και αισθάνομαι άσχημα προς τους γονείς μου, είναι η διόρθωση βαθμολογίας σε έλεγχο σε ένα μάθημα στο γυμνάσιο. Δεν θυμάμαι σε ποιο και τι βαθμό είχα πάρει, αλλά το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι δεν μου άρεσε και επειδή θα απογοήτευα τους γονείς μου και υπό τον φόβο να μην με μαλώσουν και χάσω την εκτίμισή τους , "αναγκάστηκα" να αλλάξω τον βαθμό στο συγκεκριμένο μάθημα. Νιώθω τόσο ντροπή μέσα μου αλλά και ενοχές για αυτό που έκανα . :'(

Μία σκανδαλιά που σκέφτηκα να κάνω αλλά δεν έκανα πριν 5 μήνες περίπου ήταν να σκίσω την ιατρική γνωμάτευση μου είχε δώσει ο γιατρός ότι έπρεπε να μείνω ένα μήνα εκτός λόγω τραυματισμού για να με αφήσει ο προπονητής να παίξω όπως και τα παραπεμπτικά για τις εξετάσεις και τις φυσικοθεραπείες που χρειαζόνταν.

Άλλες σκανδαλιές όχι δεν έχω κάνει ούτε στο σπίτι ούτε στο σχολείο γενικά ήμουν ήσυχο παιδάκι. Τώρα είμαι λίγο "κάνω την επανάστασή μου", ξεροκέφαλη και εγωίστρια σε αρκετά πράγματα αλλά όταν μου γυρίσει το μάτι όλο και κάποια σκανδαλιά θα κάνω και θα πω δεν φταίω εγώ, αλλά η γάτα μου (που δεν έχω :D). Αλλά πρέπει γενικά να βρουν το "κουμπί μου " ώστε να πάω με τα νερά τους.



@Samael
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
Τώρα τι λαλακίες έκανα δεν θυμάμαι, στο θέμα των σκανταλιών ήμουν πάντα τελευταία, ΩΣΤΟΣΟ, θα πω κάτι ντροπιαστικό που είχα πει παρουσία καλεσμένου.

Η μητέρα μου λοιπόν έχει μια φίλη η οποία μας επισκέπτεται, γύρω στην μια φορά τον χρόνο και της είχε πει, το μακρινό 2013, να έρθει να κάτσουν να τα πουν κι ύστερα να φάμε μαζί μακαρόνια με κιμά (κρατήστε το αυτό γιατί θα έχει σημασία αργότερα). Τότε κυκλοφορούσαν και τα κόμικς του Αρκά στην εφημερίδα. Οπότε οι δικοί μου τα έδιναν σε εμένα γιατί δεν είχαν ιδέα μάλλον τι γράφουν μέσα :lol: FULL στα adult jokes που προφανώς και δεν έπιανα. Σε ένα λοιπόν από αυτά, είδα και την λέξη «παρτούζα» για πρώτη φορά. Λόγω του context της εικόνας, πίστευα πως σημαίνει πολλοί άνθρωποι, πράγματα, αντικείμενα μαζί, γενικά μεγάλη ποσότητα ή συνωστισμός. Όταν ήρθε η ώρα, τελικά, να φάμε, η μάνα μου είχε βάλει μεγάλη ποσότητα μακαρονιών στο πιάτο μου, οπότε σαν έξυπνη που ήμουν, πετάγομαι και λέω «Πω πω παρτούζααα!». Το τι ακολούθησε δεν χρειάζεται να το αναλύσω, αφού δεν με έριξε από το μπαλκόνι τυχερή είμαι :hehe: Την καημένη την καλεσμένη λυπάμαι.

Τώρα για το τι πίστευα. Πολλά και διαφορά, αλλά θα επικεντρωθώ στο πιο σημαντικό. Σαν παιδί ήμουν πολύ φοβιτσιάρα και νευρική σχεδόν με τα πάντα. Ένα από αυτά ήταν οι κεραυνοί. Για να μην φοβάμαι και να μην νιώθω απειλή, μια φίλη της μάνας μου μου είχε πει ότι κάθε φορά που μπουμπουνάει τσακώνονται η Παναγία με τον Χριστό και ότι η Παναγία μετακομίζει (και καλά ότι έσερνε τα έπιπλα, εξ’ου και ο ήχος). Εγώ αυτό το πίστεψα ΟΝΤΩΣ και όχι μόνο το πίστευα, το ΕΛΕΓΑ κιόλας σε άλλους. Να έβλεπες τα παιδάκια στο σχολείο να είναι σε φάση «Αλήθεια;;;». Τα σκέφτομαι και γελάω τώρα, δεν μπορώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Το καλοκαίρι του 2001 ημουν 15 χρονών. Είχα τελειώσει τη Γ γυμνασίου. Και ο πατερας μου είχε βάλει Nova.

Επειδή μετά της 12 είχε τσοντες κανάλια η νοβα και ειδικά το Filmnet έβγαζε τη κάρτα και την έκρυβαν.


Είχα βρει τη κρυψώνα όμως και κατέβαινα μετά τις 2 που κοιμονταν στο δευτερο όροφο για να δω τσοντουλα. Στο σαλόνι ππυ ήταν στον πρώτο. Ωραία χρόνια.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
την Εμμανουέλα; :hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Νομίζω η μεγαλύτερη ζημιά που έχω κάνει είναι να πετάξω από το μπαλκόνι παπούτσια και παντόφλες όταν ήμουν 4 χρονών :lol: .

Α και επίσης όταν πρωτοείχαν πάρει οι δικοί μου κινητό (κάτι sony ericson) τους τα έπαιρνα κρυφά για να παίξω και επειδή δεν ήξερα το Pin και το PUK τους τα μπλόκαρα και έτρεχαν στον Γερμανό να τους τα ανοίξουν :lol:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Νομίζω η μεγαλύτερη ζημιά που έχω κάνει είναι να πετάξω από το μπαλκόνι παπούτσια και παντόφλες όταν ήμουν 4 χρονών :lol: .

Α και επίσης όταν πρωτοείχαν πάρει οι δικοί μου κινητό (κάτι sony ericson) τους τα έπαιρνα κρυφά για να παίξω και επειδή δεν ήξερα το Pin και το PUK τους τα μπλόκαρα και έτρεχαν στον Γερμανό να τους τα ανοίξουν :lol:
έχω ζήσει εποχές που ο Σεφερλης έκανε πλάκα ότι ρίχνει το κινητό σε ένα ποτήρι νερό για να χαλασει το πάγιο (σιγά μην ξέρετε εσείς τι σημαινε πάγιο τότε :P ) και ξέρω περίπτωση παιδιού που το έκανε πραξη: το έκανε με το κινητό των γονιών του!!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
1) γέμισα τους κουβάδες με άμμο από την αυλή στο νηπιαγωγείο και τους άδειαζα στο διάδρομο οπότε και τα έκανα όλα κ*λος. Έφαγα τιμωρία να τα καθαρίσω και εν τέλει προσφέρθηκαν δύο άλλες να το κάνουν οπότε την έβγαλα λάδι :lol:

2) στο νηπιαγωγείο συνήθιζα να χαλάω τα καστράκια των άλλων παιδιών. Pretty much στο νηπιαγωγείο όλη μου η ζωή ήταν να τρέχω και από πίσω να με κυνηγάνε όλοι :lol:

2) στο γυμνάσιο ξεσκίσαμε τη καρέκλα του καθηγητή

3) σε παρόμοια ιστορία με τη τζότζι ήμασταν στο μπαλκόνι ένα θέρος που ήμουν παιδάκι και δεν ήξερα ακόμα την σεξουαλική σημασία των λέξεων και με ενοχλούσε μία μύγα ενώ καθόμουν στη καρέκλα με καλεσμένους ( την οικογένεια της νονάς μου συγκεκριμμένα ) και έτσι θεώρησα καλό να πετάξω μία πρόταση ενοχλημένος από την μύγα " εεε θα το κάνουμε καρεκλάτο " και έτσι δέχθηκα άγρια βλέμματα χωρίς να ήξερα τότε γιατί :lol:

4) στο γυμνάσιο είχα βουλώσει μία χέστρα ( τούρκικη ) με ένα μήλο και έτσι το επόμενο πρωί στη προσευχή ο διευθυντής γκάριζε " κάποιος βούλωσε τη τουαλέτα με ένα μήλο, είστε ανάγωγοι , ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΟΙ! " :lol:

Αν θυμηθώ και άλλα θα τα γράψω.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 822 μηνύματα.
Άπειρες αταξίες, σκανταλιές....: Από πού ν αρχίσω: 2η δημοτικού: κοπάνα κρυφά απ όλους, εφυγα!.
Καλοκαιρι 5 ετών: Πήρα τους δρόμους για να πάω στη θεια μου στην άλλη άκρη του λεκανοπεδίου
Γυμνάσιο: πηδούσα την απαγορευμενη μάντρα του σχολείου.
Λύκειο: έκανα καντάδα, έκανα πλάκες σε συμμαθητές/καθηγητές/γειτονες.... ποια να πρωτοθυμηθώ.
Μέχρι 40άρα που ήμουν, σκαρφάλωνα μάντρες και έμπαινα σε απαγορευμένους κήπους, γήπεδα...
άσε, ανίατη περίπτωση!
Τι πίστευα; Όχι πολύ περίεργα πράματα. Α, ναι: Στα 3 μου περίπου φοβόμουν όλα τα πεθαμενατζίδικα πράματα (νεκροταφεία, πεθαμενους, φέρετρα κλπ) και κάποια εποχή φοβόμουν να πάω κάπου, μην τυχόν συναντησουμε σπίτι με κηδεία. Και οι γονείς μου μου έλεγαν, πως πριν φύγουμε, να πάμε κάπου, αυτοί κανόνιζαν μ ένα μεγάφωνο, να κρατησουν στα κλεισμενα σπίτια τους πεθαμενους, να μαζέψουν καπάκια από φερετρα, που τα έβαζαν τοτε στις πόρτες. Ευτυχώς τα μεγαλα μεκροταφεια στην Αθηνα είχαν ψηλές μάντρες.:music2:
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Μικρός πίστευα ότι ο φράχτης που είχαμε στο χωριό μου ήταν το τέλος του κόσμου ή η είσοδος σε κάτι άλλο.
Πίστευα στην κυριολεκτική ύπαρξη παραδείσου - κόλασης και ήθελα να γίνω Θεολόγος.
Από σκανταλιές έστηνα παγίδες στον παππού μου, έσκαβα τον μπαχτσέ και έβαζα από πάνω φύλλα για να μην τα δει, να τα πατήσει και να πέσει. Επίσης, χτυπούσα τα κουδούνια από τα σπίτια και έτρεχα (όπως όλα τα παιδιά) και πετούσα σε κάθε διάλειμμα την τσάντα του κολλητού μου από το παράθυρο (3ος όροφος) και κατηγορούσα άλλους γι' αυτό. Μια φορά, επειδή ένα παιδί περηφανευόταν για την τσάντα του, πήγα στο διάλειμμα και έκοψα τα λουριά με ψαλίδι. Ένα άλλο που θυμάμαι ήταν που έκλεψα ένα κομμάτι πίτσα από έναν συμμαθητή (το είχε αφήσει κάτω από το θρανίο) επειδή πεινούσα και δεν είχα χαρτζιλίκι. Αυτά θυμάμαι, έκανα κι άλλα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top