Σχολιασμός laptops (>1000€)

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδια το θέμα ειναι να μου προτείνετε κάποιο λαπτοπ,όχι να μου υποδείξετε πως να αξιοποιω τα λεφτά(δε θα φύγει ευρώ απο τη τσέπη μου,η θα το πάρω η θα χάσω την ευκαιρία)...no offense again,but just recommend me,do not comment me!
Υγ:Η sony είναι υπερτιμημένη,η apple όχι τόσο πια,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο ευχαρίστως σχολιάσω να σε σχετικό τόπικ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ με το Toshiba Satellite είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Καλή απόδοση, αλλά μου την δίνει το Vista και αν δεν κάνω λάθος, δύσκολα βρίσκεις καινούριο λαπιτόπι που να μπορεί να πάρει XP. Αν είμουν στην θέση σου θα έπαιρνα Apple. Δέν είμαι σίγουρος για την αγορά της Ελλάδας, αλλά κοίτα και τα HP. Αν και αμερικάνικα δεν είναι άσχημα.

ΥΓ. Πάντως Sony με την καμία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
E όχι και με τη καμία...είχα δουλέψει σε sony μοντέλο 2007,αξίας 900 ευρώ...τα άξιζε τα λεφτά του(άμα ήταν 200 πιο κάτω θα τα άξιζε και με το παραπάνω,αλλά και 900 δεν ήταν πολλά,αν εξαιρέσεις κάρτα γραφικών,είχε τα πάντα!)
Υγ:Και εγώ ήμουν προκατελειμένος με μερικά μοντέλα επειδή κοίταγα δείκτη specs/value,αλλά δεν υπολόγιζα άλλα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Παιδια το θέμα ειναι να μου προτείνετε κάποιο λαπτοπ,όχι να μου υποδείξετε πως να αξιοποιω τα λεφτά(δε θα φύγει ευρώ απο τη τσέπη μου,η θα το πάρω η θα χάσω την ευκαιρία)...no offense again,but just recommend me,do not comment me!
Υγ:Η sony είναι υπερτιμημένη,η apple όχι τόσο πια,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο ευχαρίστως σχολιάσω να σε σχετικό τόπικ!
Ναι κύριος, αλλά για να σου κάνουμε πρόταση πρέπει και εσύ να μας πεις περισσότερα στοιχεία.

  1. Τι χρήση το θέλεις το laptop; (να πουλάς μούρη, να παίζεις παιχνίδια, να το παίρνεις στα ταξίδια)
  2. Τα λεφτά που διαθέτεις πρέπει οπωσδήποτε να αξιοποιηθούν στο έπακρο (βλέπε επιδότηση) και μάλιστα για laptop ή σου κάνει να πάρεις ένα Netbook ένα PS3 και 5 παιχνίδια;
  3. Έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιείς Leopard;
  4. Έχεις ήδη λειτουργικό οπότε θα μπορούσες να συνθέσεις εσύ ένα laptop που θα σου έδινε καλύτερη εγγύηση και μέγιστη απόδοση;
  5. Καλή οθόνη και multitasking μπορούν να κάνουν όλα, το θέμα είναι πόσο καλή οθόνη και τι tasks θα έχεις να κάνεις. Αν εσύ θεωρείς το multitasking να έχεις ένα firefox, ένα msn και το word τότε δεν έχεις απαιτήσεις. Τι προγράμματα χρησιμοποιείς; ;)
  6. Οι εταιρείες που έχεις στο νου σου έχουν η κάθε μια τις ιδιαιτερότητες της:

  • Apple - Design, καλή ποιότητα και αξιοπιστία
  • Sony - Αξιοπιστία, καλή ποιότητα
  • Toshiba - καλή ποιότητα και απόδοση σε λογικές τιμές
  • Acer - καλός λόγος απόδοσης/τιμής, μέτρια υποστήριξη
Αν απλά θέλεις να δώσεις όλα τα λεφτά, να ψάχνουμε σε οποιοδήποτε laptop σε αυτά τα χρήματα, συνήθως αυτό πάει και με την πραγματική του αξία
Αν θέλεις να πουλάς μούρη, να ψάχνουμε macbook
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά, η Lenovo (παλιά IBM) παίζει στην Ελλάδα; Άν ναι, αξίζει να τους ρίξεις μιά ματιά. Αρκετά φτηνά και αξιόπιστα.

Αλλά, όπως είπαι και ο fandago, εξαρτάται τί θέλεις να κάνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ναι κύριος, αλλά για να σου κάνουμε πρόταση πρέπει και εσύ να μας πεις περισσότερα στοιχεία.

  1. Τι χρήση το θέλεις το laptop; (να πουλάς μούρη, να παίζεις παιχνίδια, να το παίρνεις στα ταξίδια)
  2. Τα λεφτά που διαθέτεις πρέπει οπωσδήποτε να αξιοποιηθούν στο έπακρο (βλέπε επιδότηση) και μάλιστα για laptop ή σου κάνει να πάρεις ένα Netbook ένα PS3 και 5 παιχνίδια;
  3. Έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιείς Leopard;
  4. Έχεις ήδη λειτουργικό οπότε θα μπορούσες να συνθέσεις εσύ ένα laptop που θα σου έδινε καλύτερη εγγύηση και μέγιστη απόδοση;
  5. Καλή οθόνη και multitasking μπορούν να κάνουν όλα, το θέμα είναι πόσο καλή οθόνη και τι tasks θα έχεις να κάνεις. Αν εσύ θεωρείς το multitasking να έχεις ένα firefox, ένα msn και το word τότε δεν έχεις απαιτήσεις. Τι προγράμματα χρησιμοποιείς; ;)
  6. Οι εταιρείες που έχεις στο νου σου έχουν η κάθε μια τις ιδιαιτερότητες της:

  • Apple - Design, καλή ποιότητα και αξιοπιστία
  • Sony - Αξιοπιστία, καλή ποιότητα
  • Toshiba - καλή ποιότητα και απόδοση σε λογικές τιμές
  • Acer - καλός λόγος απόδοσης/τιμής, μέτρια υποστήριξη
Αν απλά θέλεις να δώσεις όλα τα λεφτά, να ψάχνουμε σε οποιοδήποτε laptop σε αυτά τα χρήματα, συνήθως αυτό πάει και με την πραγματική του αξία
Αν θέλεις να πουλάς μούρη, να ψάχνουμε macbook
:confused:
Όπως είπα και στο αρχικό ποστ μου,δε με ενδιαφέρει να ναι καλαίσθητο η να χει αυτόνομη κάρτα γραφικών,θέλω να χει μια καλή-εκεί δίνω και το βάρος,ειδικά στη γωνία θέασης-οθόνη και να αποκρίνεται ικανοποιητικά σε multitasking....άρα πιο πολύ για ταινίες και εφαρμογές γραφείου(καλά τη περιήγηση στο διαδίκτυο τη θεωρώ αυτονόητη.Γενικά περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστη,εξού και γιατί θελω καλή οθόνη)
οπότε
το 1.απαντήθηκε πιστέυω
το 2...ισχύει μόνο για φορητό,μέχρι 1300?(φυσικα αν βρώ κατι που να με ικανοποιει στα 900-1100,δε θα κλάψω κιόλας;))
το 3.Aπ'οτι ξέρω τα μακ με ιντελ,μπορούν να τρέχουν dos-based os.Correct me if am wrong.Παρ'όλα αυτά ναι το leopard είναι μια χαρά...πιο εύκολο απο διανομή λίνουξ(και δεν εννοώ τις σημερινές:P)
το 4.αν εννοεις να εχω λειτουργικο,ώστε να μη κρίνω την αγορά μου απο το προσφερόμενο λειτουργικό..πες πως το χω!Αλλιώς εξήγησε μου τι εννοείς...
το 5.Καλή οθόνη δε κάνουν όλα...believe me...τώρα multitasking...ας πούμε οτι ανάλογα το λειτουργικό θα χρησιμοποιω και αντιστοιχες εφαρμογές/υλικό(hardware)...άρα αν είναι μακ,δε κοιτάμε αποκρισιμότητα,αν είναι vista...ε ανάλογα αν θα ναι amd/intel και ddr2/ddr3(ναι βγήκαν και ddr3,αλλά για να μαι ειλικρινής δε ψήνομαι)
το 6.Ξέρω πάνω κάτω τα +/- των εταιριών που ανέφερα,δε θέλω να πουλάω μούρη,αλλά αν με 1300 βρώ ενα macbook που να χει μια 14,1 οθόνη(13,3 μου φαίνεται μικρη,η 14,1 οριακα με ικανοποιεί) τότε γιατί όχι?

Επειδή αναφέρω το "μήλο",δε σημαίνει πως ντε και καλα θέλω αυτό...απλά προσπαθώ να ξεφύγω απο το τριπάκι,"είναι μόνο μούρη"αν και σίγουρα ποντάρει ο στηβ στην εμφάνιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Επειδή αναφέρω το "μήλο",δε σημαίνει πως ντε και καλα θέλω αυτό...απλά προσπαθώ να ξεφύγω απο το τριπάκι,"είναι μόνο μούρη"αν και σίγουρα ποντάρει ο στηβ στην εμφάνιση!
Έχω macbook pro και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι μόνο μούρη. : D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Είχα χρησιμοποιήσει και γω ένα..μέτραγε άσχημα το εργαλείο
(ποιο μοντέλο έχεις?δλδ cpu κ κάρτα πές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν κατά την ταπεινή μου άποψη, τις καλύτερες οθόνες τις έχουν τα φορητά της SONY με την τεχνολογία X-Black, τουλάχιστον από αυτά που έχω δει (δεν έχω δει από κοντά φορητό LG), ενώ μπορούν να συγκριθούν με αυτή των MacBook.

Με το σκεπτικό ότι δίνεις μέχρι 1300? (διόλου ευκαταφρόνητο) κατέληξα στους εξής (HP, Dell και Acer προσωπικά δεν με ικανοποιούν στην οθόνη):

  1. Toshiba Satellite A300-1EI 999,00 ? (15,4" WXGA Toshiba TruBrite, 3072MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 320GB 5400 rpm, Radeon HD3470 (256ΜΒ up to 1023MB), DVD Super Multi, 2,70 kg)
  2. Sony Vaio VGN-FW11M 1.299,00 ? (16.4" WXGA++ X-Black LCD, 4096MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 250GB 5400 rpm, Radeon HD3470 (256ΜΒ up to 1530MB), Blu-Ray Disc Drive [δεν γράφει Blue-Ray], 3,10 kg)
  3. Apple MacBook MB403GR/A (GR) 1.266,01 ? (13,3", 2048MB DDR2, Core 2 Duo 2.40GHz [νομίζω είναι 8300], 160GB 5400 rpm, GMA X3100 (up to 144MB), DVD-RW Super Multi D.L., 2,30 kg)
  4. Toshiba Satellite A300-1GN Plus 1.249,00 ? (15.4" WXGA+ Toshiba TruBrite, 3072MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 320GB 5400 rpm, Mobility Radeon HD3650 (512MB up to 2303MB), DVD Super Multi DL, 2,70 kg)
H Radeon HD3470 είναι κάτι λιγότερο από μια 8400GT, αρκετά λιγότερο από την Mobility Radeon HD3650 που είναι όσο μια 8600GT περίπου (περισσότερα εδώ).

Έχω σημειώσει με πράσινο τα καλύτερα χαρακτηριστικά, με πορτοκαλί τα αρκετά καλά χαρακτηριστικά και με κόκκινο τα άσχημα χαρακτηριστικά.

Η πρώτη επιλογή και η πιο φτηνή είναι αρκετά ικανοποιητική και πιστεύω καλύπτει τις ανάγκες σου.
Η δεύτερη επιλογή έχει για μένα την καλύτερη οθόνη αλλά είναι λίγο υπερτιμημένο και επίσης είναι αρκετά βαρύ (λόγω μεγέθους οθόνης), αλλά σίγουρα καλύπτει τις ανάγκες σου σε αποδόσεις
Η τρίτη επιλογή είναι ένας MacBook στα χρήματα που προσφέρεις και είναι σαφώς μια ασύμφορη επιλογή όσον αφορά την απόδοση του.
Η τέταρτη επιλογή, θεωρώ ότι είναι η ιδανική (αν η οθόνη του σε καλύπτει δηλαδή) μιας και έχει το ιδανικό των 3GB RAM (τα συστήματα [όπως αυτά εδώ] που ΔΕΝ είναι 64μπιτα δεν εκμεταλλεύονται πάνω από 3,5GB RAM). Έχει τις καλύτερες αποδόσεις με σαφώς καλύτερη κάρτα. αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 250? παραπάνω από την πρώτη επιλογή αφού η κύρια διαφορά τους είναι αυτή.

Αυτό που μπορείς εσύ να κάνεις είναι να πας σε ένα μεγάλο κατάστημα όπου εκθέτονται και οι φορητοί υπολογιστές, να δεις εκεί ποια οθόνη σε καλύπτει περισσότερο και να διαλέξουμε έπειτα μοντέλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έχω macbook pro και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι μόνο μούρη. : D:D
Ο αντίστοιχος σε επιδόσεις αυτών που προτείνω MacBook Pro είναι ο:
Apple MacBook Pro MB133GR/A (GR) στα 1.899,00 ? και ο αμέσως επόμενος πάει στα 2.326,00 ? οπότε δε νομίζω ότι το συζητάμε καν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@fandago, δοκίμασες τις οθόνες led της Dell; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
@fandago, δοκίμασες τις οθόνες led της Dell; ;)
Ομολογώ πως όχι :)

Για πες ένα σύστημα με τέτοια οθόνη γιατί δεν είμαι και τόσο fan της Dell ομολογώ για να το ψάξω περισσότερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Νομίζω ότι όλα τα μοντέλα το διαθέτουν σαν "επιπλέον" ... Πριν 1 χρόνο ζήταγαν 200? για αυτή την αναβάθμιση.

Πάντως το επόμενο μου laptop σίγουρα θα έχει led οθόνη. Έχει πολύ καλή απόδοση στα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Θοδωρή,κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ πολύ...το προτελευταίο πόστ σου ήταν κατι παραπάνω απο διαφωτιστικό...θα βλεπα απο κοντά τις οθόνες εν λειτουργία εννοείται,απλά ήθελα να πάω και να κοιτάξω 5 μοντέλα που θα χα εξ'αρχής υπ'όψιν...
Ρε συ οι μακ,παρ'όλα τα νορμαλ σχετικα υποσυστηματά τους,έχουν ένα λειτουργικό κομμένο και ραμένο στα μέτρα τους,για αυτό και ξέφυγαν τόσο καιρο απο το τριπάκι της πλήρους παραμετροποίησης...εν ολίγοις οι επιδόσεις σε μακ δεν είναι συγκρίσιμες με τα pc...το λέων συνοπτικά,και ίσως λίγο ασυνάρτητα οπότε αν δε το καταλαιβαίνεις,κατανοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φυσικά και καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ. Αυτό όμως σημαίνει ότι θα μείνεις δεσμευμένος στο Leopard δηλαδή τους περισσότερους τίτλους παιχνιδιών πχ, δεν θα μπορείς να τους παίξεις (ακόμα και να βάλεις Windows πάλι τους νέους τίτλους ξέχνα τους). Αν καλύπτεσαι από το λειτουργικό και τα συνοδευτικά προγράμματα που έρχονται πακέτο σε όλες τις εργασίες σου, σαφώς και να μείνεις στα Mac αν και θα με είχες γλιτώσει από το ψάξιμο αν το είχες πει νωρίτερα :P
Γιαυτό εγώ ρωτούσα (και εσύ θεωρούσες ότι δεν σου κάνω προτάσεις) αν μπορείς να καλυφθείς από το Leοpard ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μα έχω το άλλο λάπτοπ,για παιχνιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και πάλι πάντως, θεωρώ ότι ένας υπολογιστής που σε καλύπτει για παιχνίδια όπως αυτόν που έχεις, σε καλύπτει και στο multitasking. Οπότε τι σου λείπει; Η καλή οθόνη; Ο Mac αυτός δεν αξίζει τα λεφτά του με την καμία πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί πας για δεύτερο laptop :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
αχχ...ο 1ος ειναι ενας turbo-x με μεγαλη αλλα αθλια οθονη...και μιας και μου χαριζουν ενα 2ο μεχρι 1300,ειπα να πάρω εναν να τον έχω για δουλειες,γραφειου,περιήγηση και αντε καμια ταινία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είχα χρησιμοποιήσει και γω ένα..μέτραγε άσχημα το εργαλείο
(ποιο μοντέλο έχεις?δλδ cpu κ κάρτα πές)
Macbook pro 15.4", 2.5GHz Intel core 2 duo, Geforce 8600M GT 512MB.
Νιώθω πως μετράει όντως η κατάσταση. λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Θα σε έλεγα καπιτάλα,αλλά πάω για 2ο λαπτοπ(και δε το προορίζω για κοινοκτημοσύνη!)οπότε σκάω και απλά θέλω το λαπ σου(8600 σε apple?θαύμα!)
Ps:Τι λέτε για τοSatellite P300D-12L ?(αν έβρισκα το ιδιο με μικροτερη οθόνη και ας είχε και onboard γραφικών,θα το έπαιρνα ασυζητητί!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top