Οι φετινές παραστάσεις που δεν πρέπει να χάσουμε...

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ψέμα στο Ψέμα, "αστυνομική" κωμωδία, του 'Αντονι Νίλσον με τους Π. Φιλιππίδης, Π. Χαϊκάλης, Ηλ. Λογοθέτης, Μ. Ζαρόκωστα, Ν. Ορφανού.
Θα γελάσετε πολύ και θα περάσετε καλά αν διαλέξετε να τη δείτε. μόνο μην καθήσετε στο θεωρείο. Δε θα βλέπετε τίποτα!!! Το δίδυμο Φιλιππίδης-Χαϊκάλης πολύ ταιριαστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ζανίιιιιιν, σε χρειαζομαι! Θα παω αυτες τις μερες να παρω εισιτηρια για τον παπαιωαννου, στον εξωστη βλεπουν τιποτα? Θελω για τον εξωστη των 20 ευρω..στο σχεδιαγραμμα δε λεει τιποτα για περιορισμενη ορατοτητα οπως για αλλες θεσεις, αλλα μηπως και παλι ειναι χαλια? Εκοψες καθολου τον χωρο? Πεςπες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είδα χθες το Τρέντι θα σφυρίξει 3 φορές!
Δεν είναι κάτι το αξιοσημείωτο...
Αλλά ο ΖΟυγανέλης είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
[οφφτοπικ μοούντ] Άσε Γίδι, η καλύτερη παράσταση δώθηκε χτες στο Σύνταγμα.

(Σε πειράζω! :redface: ...μας έλλειψες!) [/οφφτοπικ μοουντ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
[οφφτοπικ μοούντ] Άσε Γίδι, η καλύτερη παράσταση δώθηκε χτες στο Σύνταγμα.

(Σε πειράζω! :redface: ...μας έλλειψες!) [/οφφτοπικ μοουντ]

:redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

Κι εγώ ήθελα να 'μαι εκείιιι!!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η ΘΕΙΑ ΑΠO ΤΟ ΣΙΚΑΓΟ
ΚΩΜΩΔΙΑ του Αλέκου Σακελλάριου
Σκηνοθ.: Π. Φιλιππίδης. Παίζουν: Α. Παναγιωτοπούλου, Κ. Τριανταφυλλόπουλος, Σ. Ολυμπίου, Π. Ορκόπουλος, Α. Λάμπρη. Σκην.: Γ. Γαβαλάς, Κοστ.: Γ. Μετζικώφ.

Μια Αμερικανοφερμένη θεία βάζει στόχο να παντρέψει τις τέσσερις ανιψιές της χρησιμοποιώντας την καπατσοσύνη της. Η καλοφτιαγμένη θεατρική μεταφορά της γνωστής κωμωδίας του Αλέκου Σακελλάριου καταφέρνει να ανασύρει από τη μνήμη των θεατών ευχάριστες, νοσταλγικές εικόνες της παλιάς Αθήνας αλλά και να γοητέψει ακόμα και το νεανικό κοινό.

www.athinorama.gr

Πολύ καλή παράσταση: τα σκηνικά μοναδικά και ευρηματικά, οι ηθοποιοί στο ύψος τους και η παράσταση μαγευτική. :)

8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειδα τη "νυχτα ραδιο-φονων", και αν και στο πρωτο μερος σιχτηρισα, το δευτερο με αποζημιωσε. Αν και λιγο νευρωτικη η Ραντου, μου αρεσαν οι ερμηνειες.
Το καλυτερο μακρααααν ομως παραμενει το 2! :inlove: (ξερετε αν θα ανηφορισει Θεσσαλονικη καθολου; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Είδα τις "Επτά λογικές απαντήσεις" και ήταν τέλειο, ψυχεδελικό βεβαια αλλά πολύ καλό, αλλάσταμάτησε να παίζεται. Όποιος πρόλαβε τον κυριο είδε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Είδα το "Μόνον της ζωής του ταξείδιον" (του Γεωργίου Βιζυηνού)

σε σκηνοθεσία απο τον Δήμο Αβδελιώδη και τη Λυδία Κονιάρδου
έπαιζαν ο Κώστας Τζουβάρας και η Φένια Μάγιου

Ήταν πάρα πολύ καλό και η Φένια Μάγιου ήταν πραγματικά απίστευτη, πολύ ζωντανή. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το σκηνικό, περιμένα κάτι πιο 'ζεστό'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Θέλω να ζητήσω μία βοήθεια :P Νομίζω δεν χρειάζεται να ανοίξω καινούριο θέμα.

Λοιπόν, θα έρθω στην Αθήνα το Σαββατοκύριακο, Δευτέρα και μάλλον και Τρίτη και θα ήθελα να δω ένα χαλαρό καλό θεατράκι (και κάθε παρέα ευπρόσδεκτη :P )

Η πρώτη μου σκέψη ήταν να πάρω το Αθηνόραμα όμως είναι λίγο γενικό και δεν έχω ιδέα τι είναι καλό και τι είναι μάπα απο αυτά. Ακούω λοιπόν αν γνωρίζετε κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
΄Όχι δεν θα ανέβει Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βρε παιδια να σας ρωτησω, εχει δει κανεις το "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη"? Θελει ο αδερφος μου να παμε και φοβαμαι μηπως ειναι μαπα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε παιδια να σας ρωτησω, εχει δει κανεις το "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη"? Θελει ο αδερφος μου να παμε και φοβαμαι μηπως ειναι μαπα....

Να πας...εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και έριξα το γέλιο!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μη χάσετε τον "Πλούτο" του Αριστοφάνη, με τον Θύμιο Καρακατσάνη. Βρίσκεται σε περιοδεία. Κοιτάξτε γύρω σας όταν κάνετε βόλτα. Μάλλον θα δείτε καμιά αφίσα.

ΥΓ: Εξαιρετικές ερμηνείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ... τελικα πηγα στο "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη", ευχαριστο.

Θα παω και στον "Πλουτο" συντομα.

Αλλα εχει δει κανεις το "Ιφιγενεια εν Αυλιδι" απο το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Λαρισας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Χμμμ... τελικα πηγα στο "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη", ευχαριστο.

Θα παω και στον "Πλουτο" συντομα.

Αλλα εχει δει κανεις το "Ιφιγενεια εν Αυλιδι" απο το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Λαρισας?


Καλά, για το "Μπαμπά μην ξαναπεθάνεις Παρασκευή", μιας και το ανέφερες, ήταν ένα από τα καλύτερα (για να μην πω το καλύτερο) θεατρικό έργο που έχω δει ζωντανά. Πρώτη φορά είδα θέατρο να είναι γεμάτο, ο κόσμος να περιμένει για εισιτήρια σε μια ουρά ύψους 3 μέτρων (μπορεί και παραπάνω, διότι παίζονταν σε άλσος και από τα σκαλιά μέχρι πάνω στην είσοδο, καταλαβαίνεΙς...), να κάθονται στα σκαλοπάτια, να ουρλιάζουν, να να να... Ένας πανικός. Το γέλιο και το ενδιαφέρον για την εξέλιξη της υπόθεσης αμείωτο όλη την ώρα και το πολύ σπουδαίο για εμένα, μετά το πέρας της παράστασης, οι ηθοποιοί όλοι με ένα πλατύ χαμόγελο να μοιράζουν αυτόγραφα. Υπέροχη αίσθηση:)

Τον "Πλούτο" μην τον χάσεις.

Τώρα για την "Ιφιγένεια εν Αυλίδι", πρέπει να είναι αυτή στην οποία παίζει η Φιλαρέττη Κομνηνού, εκτός κι αν αυτό είναι από άλλο θέατρο. Δεν το έχω δει, αλλά και μόνο αυτή η ηθοποιός είναι εγγύηση.
(Πες μου αν κάνω λάθος και μιλάω για παράσταση από άλλο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλά, για το "Μπαμπά μην ξαναπεθάνεις Παρασκευή", μιας και το ανέφερες, ήταν ένα από τα καλύτερα (για να μην πω το καλύτερο) θεατρικό έργο που έχω δει ζωντανά. Πρώτη φορά είδα θέατρο να είναι γεμάτο, ο κόσμος να περιμένει για εισιτήρια σε μια ουρά ύψους 3 μέτρων (μπορεί και παραπάνω, διότι παίζονταν σε άλσος και από τα σκαλιά μέχρι πάνω στην είσοδο, καταλαβαίνεΙς...), να κάθονται στα σκαλοπάτια, να ουρλιάζουν, να να να... Ένας πανικός. Το γέλιο και το ενδιαφέρον για την εξέλιξη της υπόθεσης αμείωτο όλη την ώρα και το πολύ σπουδαίο για εμένα, μετά το πέρας της παράστασης, οι ηθοποιοί όλοι με ένα πλατύ χαμόγελο να μοιράζουν αυτόγραφα. Υπέροχη αίσθηση:)

Τον "Πλούτο" μην τον χάσεις.

Τώρα για την "Ιφιγένεια εν Αυλίδι", πρέπει να είναι αυτή στην οποία παίζει η Φιλαρέττη Κομνηνού, εκτός κι αν αυτό είναι από άλλο θέατρο. Δεν το έχω δει, αλλά και μόνο αυτή η ηθοποιός είναι εγγύηση.
(Πες μου αν κάνω λάθος και μιλάω για παράσταση από άλλο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ).

Ναι ναι, αυτο ειναι, αλλα τελικα δεν βρηκα εισητηρια.... Πολυς κοσμος ρε παιδι μου! Στον Πλουτο θα παω οπωσδηποτε!

Για το "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη".... καλο ηταν. Αλλα ενιωθα λιγο σαν να βλεπω τηλεοραση (το Κοκκινο Δωματιο π.χ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ναι ναι, αυτο ειναι, αλλα τελικα δεν βρηκα εισητηρια.... Πολυς κοσμος ρε παιδι μου! Στον Πλουτο θα παω οπωσδηποτε!

Για το "Μπαμπα μην ξαναπεθανεις Παρασκευη".... καλο ηταν. Αλλα ενιωθα λιγο σαν να βλεπω τηλεοραση (το Κοκκινο Δωματιο π.χ.)

Δεν βρήκες εισιτήρια;;; Κρίμα. Καλά που το είπες να πάω κι εγώ να κλείσω. Έλα εδώ που είμαι αν θες να το δούμε:)

Καλά, για το "Μπαμπά μην ξαναπεθάνεις Παρασκευή" έχεις δίκιο. Δεν ένιωσα κάποια στιγμή όπως λες σα να παρακολουθώ τηλεόραση, απλά διέκρινα μια διάθεση από μέρους των συγγραφέων, να κρατάνε το ενδιαφέρον τόσο αμείωτο και να υπάρχει μια κίνηση των ηθοποιών τέτοια όπως γίνεται στην τηλεόραση, για να μην αλλάξει ο τηλεθεατής κανάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν βρήκες εισιτήρια;;; Κρίμα. Καλά που το είπες να πάω κι εγώ να κλείσω. Έλα εδώ που είμαι αν θες να το δούμε:)

Που στη Μακεδονια? Μαλλον μου πεφτεις λιγο μακρια...:P

Δεν περιμενα με τπτ να εχει τοσο κοσμο βασικα, αν και ηταν και αρχαιο θεατρο με μικρη χωρητικοτητα για λογους ασφαλειας. Ειχα παει και πριν λιγες μερες στις Εκκλησιαζουσες και δεν ειχε πολυ κοσμο. Τελος παντων, δεν πειραζει, παμε για Πλουτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Που στη Μακεδονια? Μαλλον μου πεφτεις λιγο μακρια...:P

Δεν περιμενα με τπτ να εχει τοσο κοσμο βασικα, αν και ηταν και αρχαιο θεατρο με μικρη χωρητικοτητα για λογους ασφαλειας. Ειχα παει και πριν λιγες μερες στις Εκκλησιαζουσες και δεν ειχε πολυ κοσμο. Τελος παντων, δεν πειραζει, παμε για Πλουτο!


Εγώ την πρόταση την έκανα:P

Κι εδώ πέρα στις "Εκκλησιάζουσες" δεν είχε και πολύ κόσμο(και δεν μου άρεσε και καθόλου, πολύ "μοντέρνος" Αριστοφάνης. Για μένα, η χειρότερη παράσταση στη ζωή μου).


Τώρα στην Κομηνού αν θα πάω θα σου πω τις εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top