Γιατί βάφονται οι γυναίκες;

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Κι εγώ βάφομαι καθημερινά σχεδόν. Θεωρώ ότι κάνω φυσικό μακιγιάζ, πολύ κοντά στα χρώματά μου. Τονίζω λίγο τα μάτια και χρησιμοποιώ ελαφρυ make up γτ δυστυχώς υπάρχουν κάποια παλαιότερα σημάδια από σπυράκια :/: Δε θέλω να βάφομαι έντονα γιατί δεν θέλω να γίνομαι άλλη. Άλλωστε δε μου πάει το έντονο. Εκεί γύρω στα 18 έκανα τα λάθη μου προσπαθώντας να μάθω κι όσο μεγαλώνω τόσο πιο απαλό γίνεται και το μακιγιαζ. Πάντως μου φτιάχνει τη διάθεση γτ νιώθω ότι αναδεικνύει το πρόσωπό μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ειμαι τριτη λυκειου και δεν βαφομαι γτ δεν εχω να κρυψω κατι( εννοειται οτι οταν δεν ειμαι στα καλυτερα μου καλυπτω ατελειες) αλλα σκεψου οτι εισαι πολυ νεα ακομα για να το παρακανεις με το βαψιμο. σκεψου αυτες που το κανουν τι επιδερμιδα θα εχουν στα 30 τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ειμαι τριτη λυκειου και δεν βαφομαι γτ δεν εχω να κρυψω κατι( εννοειται οτι οταν δεν ειμαι στα καλυτερα μου καλυπτω ατελειες) αλλα σκεψου οτι εισαι πολυ νεα ακομα για να το παρακανεις με το βαψιμο. σκεψου αυτες που το κανουν τι επιδερμιδα θα εχουν στα 30 τους...
Ντάξυ αν παστώνεσαι με μέικ απ και δεν συμμαζεύεται σε καθημερινή βάση από μικρή ηλικία θα καταστραφεί το δέρμα. Αλλιώς σιγά δεν παθαίνεις κάτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ακριβως! ολα με μετρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
ακριβως! ολα με μετρο
Χμμμ...αυτό ξαναπές το! Βασικά οι περισσότερες από τις συνομήλικες μου δεν βάφονται καθημερινά αλλά όταν βάφονται είναι κανονικό βάψιμο με πούδρα, ρούζ, σκιά, eye liner, μάσκαρα και όλα τα συναφή.
Εγώ δεν ξέρω και πολλά από μακιγιάζ, ουτε μπορώ να βαφτώ πολύ καλά.
Το μόνο που βάζω όταν βγαίνω είναι λίγο μολύβι αντε και καμιά μάσκαρα και λίγο κονσίλερ αν έχω καμιά σπυρούκλα που βγάζει μάτι από τα 10 μέτρα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Η ομορφιά της γυναίκας πηγάζει από μέσα της....αν είμαστε καλά ψυχολογικά είμαστε και όμορφες..παρατηρήστε το ισχύει!Όλα έχουν να κάνουν με το πως νιώθουμε εμείς όμορφες..Όταν μια γυναίκα νιώθει όμορφη τότε αυτό φαίνεται στις κινήσεις της στην αύρα της ..σε όλα!Το παν είναι η αυτοπεποίθηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και για τα αγόρια του φόρουμ: Γιατί πιστεύετε ότι βάφονται οι γυναίκες;
Τις προτιμάτε βαμμένες ή άβαφες και γιατί;
Αν μιλάμε για μέτριες ή σαύρες (sorry girls) τότε προφανώς η μπογιά πέφτει για να γίνουν όσο γίνεται πιο αρεστές στο αντρικό κοινό...αν μιλάμε για ωραίες,υπάρχει ο ανταγωνισμός εκεί έξω (=οι υπόλοιπες ωραίες σ'έναν ορισμένο χώρο) ο οποίος μπορεί να καμφθεί με ένα προσεγμένο και σωστό βάψιμο!

Προσωπικά δε μπορώ να κρίνω κατά πόσο όμορφη είναι κάποια αν δε τη δω μέρα και άβαφη,νόμος!;)
Και εννοείται πως αν πρόκειται να παιχτεί φάση δε θέλω να πασαλειφτώ με αηδίες,αν όχι who cares;
Βαφτείτε ελεύθερα...στο κάτω κάτω τα Hondos και ο Μπέζας τι θα κάνουν,κλέφτες θα γίνουν;:)
Η ομορφιά της γυναίκας πηγάζει από μέσα της....αν είμαστε καλά ψυχολογικά είμαστε και όμορφες..παρατηρήστε το ισχύει!Όλα έχουν να κάνουν με το πως νιώθουμε εμείς όμορφες..Όταν μια γυναίκα νιώθει όμορφη τότε αυτό φαίνεται στις κινήσεις της στην αύρα της ..σε όλα!Το παν είναι η αυτοπεποίθηση!
Δηλαδή όταν κάποια που ζυγίζει 150 κιλά νιώθει όμορφη οι πατσές της παλινδρομούν με πιο sexy αέρα;Γουαου!:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δηλαδή όταν κάποια που ζυγίζει 150 κιλά νιώθει όμορφη οι πατσές της παλινδρομούν με πιο sexy αέρα;Γουαου!:shifty:

Μην πιάνεις παθολογικές καταστάσεις που η άλλη ζυγίζει 2 φορές το βάρος της και το να χάσει κιλά είναι και θέμα υγείας.
Όταν μία κοπέλα έχει 5-10 παραπάνω κιλά και δεν έχει πρόβλημα με τον εαυτό της, τότε φαίνεται κάτι τέτοιο, γιατί έχει προσαρμοστεί στο σώμα της -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα κατεβάζει κάθε φορά τεράστιες ποσότητες φαγητού επειδή δεν την νοιάζει το βάρος της. Κι αυτό φαίνεται και στις κινήσεις της, και στο πώς ντύνεται, και στο πώς φέρεται και σε όλα.

(Μίλησες για κιλά, γι' αυτό έπιασα και τα κιλά. Ισχύει για ό,τι "δυσμορφία" μπορεί κάποια να πιστεύει πως έχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δηλαδή όταν κάποια που ζυγίζει 150 κιλά νιώθει όμορφη οι πατσές της παλινδρομούν με πιο sexy αέρα;Γουαου!:shifty:

Απλά ισοπέδωσες αυτό που ήθελα να πω....Αυτή η κοπέλα δεν νιώθει σίγουρα όμορφη...εδώ δεν νιώθει υγιής....είναι θέμα υγείας αυτό...ξεφεύγεις!!Αν σέβεται τον εαυτό της θα πρέπει να χάσει κάποια κιλάκια πρώτα! Εξαρχής δείχνει ότι δεν αγαπάει τον εαυτό της αν έχει τόσα πολλά κιλά!Αρα κάτι συμβαίνει ...μην γενικεύεις αυτό που είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν μιλάμε για μέτριες ή σαύρες

Δηλαδή όταν κάποια που ζυγίζει 150 κιλά νιώθει όμορφη οι πατσές της παλινδρομούν με πιο sexy αέρα;Γουαου!

ο τρόπος σκέψης σου είναι beyond redemption
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Δηλαδή όταν κάποια που ζυγίζει 150 κιλά νιώθει όμορφη οι πατσές της παλινδρομούν με πιο sexy αέρα;Γουαου! :shifty:


Ναι, αλλά οι "ωραίες" που έχουν τον σέξι αέρα έμφυτο και σκάνε μύτη κουνιστές και λυγιστές έχουν αέρα και στο κεφάλι, αντί για μυαλό....
Και δηλαδή αυτές που δεν είναι αδύνατες, που έχουν σπυράκια η δεν ξέρω 'γω τι δεν μπορούν να νοιώθουν όμορφες??
Εγώ ένα ξέρω και το έχω επιβεβαιώσει κιόλας. Όλοι είμαστε όμορφοι σε διαφορετικά μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Από ολόκληρο κατεβατό,4 χρήστες του forum στάθηκαν στα "150 κιλά"...τυχαίο;:P
Ναι, αλλά οι "ωραίες" που έχουν τον σέξι αέρα έμφυτο και σκάνε μύτη κουνιστές και λυγιστές έχουν αέρα και στο κεφάλι, αντί για μυαλό....
Και δηλαδή αυτές που δεν είναι αδύνατες, που έχουν σπυράκια η δεν ξέρω 'γω τι δεν μπορούν να νοιώθουν όμορφες??
Εγώ ένα ξέρω και το έχω επιβεβαιώσει κιόλας. Όλοι είμαστε όμορφοι σε διαφορετικά μάτια.
Από τη μια σας πειράζει που "βάζω σε καλούπια" τις παχουλές και "τις τσουβαλιάζω όλες"...κι από την άλλη εσείς οι ίδιες κάνετε ακριβώς το ίδιο πράγμα όταν μιλάτε για κορίτσια με αναλογίες μοντέλου,τσουβαλιάζοντας τες με ατάκες του τύπου "ναι αλλά οι ωραίες είναι τσούλες/χαζές/έχουν αέρα στο κεφάλι/whatever"!
Μελισσανίδεια κωλοτούμπα κι όποιον πάρει ο Χάρος!:lol:

Κατά τ'άλλα ο καθένας μπορεί να νιώθει όπως θέλει...ούτως ή άλλως ο τελικός κριτής πάντα θα είναι κάποιος άλλος!
Απλά ισοπέδωσες αυτό που ήθελα να πω....Αυτή η κοπέλα δεν νιώθει σίγουρα όμορφη...εδώ δεν νιώθει υγιής....είναι θέμα υγείας αυτό...ξεφεύγεις!!Αν σέβεται τον εαυτό της θα πρέπει να χάσει κάποια κιλάκια πρώτα! Εξαρχής δείχνει ότι δεν αγαπάει τον εαυτό της αν έχει τόσα πολλά κιλά!Αρα κάτι συμβαίνει ...μην γενικεύεις αυτό που είπα.
Εγώ μιλάω για τη χοντρούλα που ξέρει όλους τους οίκους μόδας και τους μόδιστρους απ'έξω κι ανακατωτά και χαλάει 15 ώρες την ημέρα για να "φτιαχτεί" (μαλλί,νύχι κ.λπ.) αλλά δεν αφιερώνει 30' να κάνει λίγο γυμναστική μπας και χάσει κάνα λίπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Από τη μια σας πειράζει που "βάζω σε καλούπια" τις παχουλές και "τις τσουβαλιάζω όλες"...κι από την άλλη εσείς οι ίδιες κάνετε ακριβώς το ίδιο πράγμα όταν μιλάτε για κορίτσια με αναλογίες μοντέλου,τσουβαλιάζοντας τες με ατάκες του τύπου "ναι αλλά οι ωραίες είναι τσούλες/χαζές/έχουν αέρα στο κεφάλι/whatever"!
Μελισσανίδεια κωλοτούμπα κι όποιον πάρει ο Χάρος!:lol: !

Στην πλειοψηφία τους έτσι είναι, όσες ξέρω εγώ τουλάχιστον...μάλλον έπρεπε να το 'χα διευκρινίσει από την αρχή.:whistle::whistle:
Αλλά βρε παιδί μου, φυσικό κι επόμενο δεν είναι όταν έχεις πολλές κατακτήσεις και δημοτικότητα να την ψωνίζεις και λίγο (...έως πολύ) ?
Και δεν λέω οτι όοοολες οι παχουλές έχουν το μυαλό και τον τέλειο χαρακτήρα, προς θεού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για τη χοντρούλα που ξέρει όλους τους οίκους μόδας και τους μόδιστρους απ'έξω κι ανακατωτά και χαλάει 15 ώρες την ημέρα για να "φτιαχτεί" (μαλλί,νύχι κ.λπ.) αλλά δεν αφιερώνει 30' να κάνει λίγο γυμναστική μπας και χάσει κάνα λίπος!

Ε αυτή προμπαμπλι βαριέται να γυμναστεί.... χου κερς!Μην την κοιτάς αν δεν σου αρέσει θα βρεθεί άλλος να την ''αναστήσει'' :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
βάφεστε κάθε μέρα;
σε ποια ηλικία αρχίσατε να βάφεστε;
πως νοιώθετε αν βγείτε έξω άβαφες;
νοιώθετε διαφορετικά όταν είστε βαμμένες/άβαφες;
πιστεύετε πως ο κόσμος σας αντιμετωπίζει διαφορετικά όταν είστε βαμμένες/άβαφες;


Άρχισα να πειραματίζομαι απο τα 14, θυμάμαι ανυπομονούσα να φύγουν οι γονείς στο χωριό, και δοκίμαζα με τις ώρες τις σκιές, μάσκαρες, μολύβια, make up της αδερφής μου.. Συνειδητοποιημένα άρχισα στα 17 μου.
Τις καθημερινές λόγω δουλειάς δεν βάφομαι καθόλου,αλλα γενικά επειδή έχω baby face δεν θεωρώ οτι με κολακαύει, οπότε και να βαφτώ φροντίζω να τονίσω λίγο τα μάτια και τα χείλη (δηλ. και το Σάββατο που βγήκα, έβαλα μόνο μάσκαρα και πολύ απαλό κραγιόν).
Πριν απο ένα χρόνο που για ένα διάστημα αντιμετώπιζα μεγάλο πρόβλημα με την ακμή, έβγαινα κάθε μέρα βαμμένη στο φούλ,σε σημείο να ξεφύγω και δημιουργώ μια "μάσκα" γυρω απ οτο πρόσωπο μου που ήταν πολύ πιο άσχημη απο την ακμή..
Ότι make up είχα το έχω ξεφορτωθεί πλέον, η τελευταια φορα που έβαλα ήταν σε ένα γάμο πριν δυο μήνες..Τώρα που βγαίνω έξω άβαφη νιώθω πολύ καλά,γιατι έχει καθαρίσει και το πρόσωπο απο σημάδια κτλ και γενικά δεν αισθάνομαι να είναι "φορτωμένο" το δέρμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυναίκες βάφονται για τον ίδιο λόγο που τα παγωνιά έχουν φανταχτερά φτερά, οι τάρανδοι μεγάλα κέρατα και οι μπαμπουίνοι κόκκινο κώλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Τελικά το point αυτης της ερώτησης ποιο ειναι;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ πάντως βάφομαι και κάτω απ' τη μάσκα ή και μες στο σπίτι πολλές φορές. Μ' αρέσει να βάφομαι, μου φαίνεται σαν τέχνη και το κάνω για τον εαυτό μου. Γι' αυτό, αντίστοιχα, άμα βαριέμαι να βαφτω και πρέπει να βγω έξω, θα βάλω τα εντελώς βασικά (γιατί έχω κοκκινίλες από ακμή) και δε θα το ψάξω παραπάνω. Αν βαφόμασταν για τους άντρες, δε θα είχαμε 82715 αποχρώσεις κραγιόν και σκιών τη στιγμή που τα μόνα χρώματα που βλέπουν είναι μπλε κίτρινο πράσινο κόκκινο και μαύρο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
αχ αυτοι οι αντρες, οσονούπω θα σηκωνουν το πισω ποδι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top