Φαντασίωση ...βιασμού;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερη και θα το σεβαστώ :) ελπίζω μόνο να μην υπάρχει κοπέλα που σκέφτεται έτσι ανάμεσα μας :P :P (kidding)
Αν ένας ομοφοβικός έλεγε "ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερος και θα το σεβαστώ :) ελπίζω μόνο να μην υπάρχει ομοφυλόφιλος ανάμεσα μας :P :P (kidding)" πως θα σου φαινόταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αν ένας ομοφοβικός έλεγε "ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερος και θα το σεβαστώ :) ελπίζω μόνο να μην υπάρχει ομοφυλόφιλος ανάμεσα μας :P :P (kidding)" πως θα σου φαινόταν;

αν το έλεγε αυτό ένας ομοφοβικός δεν θα έκανε πλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αχ όχι λάθος, δεν διάβασα τι είχες γράψει, νόμιζα είχες κάνει copy paste το δικό μου.

αν το έλεγε αυτό ένας ομοφοβικός δεν θα έκανε πλάκα
Δεν κατάλαβα τι εννοείς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
τα έκανα λίγο σκ@τ@

Αν έλεγε ένας ομοφοβικός κάτι τέτοιο θα το εννοούσε, δεν θα έκανε πλάκα. Απο τη στιγμή που είναι ομοφοβικός όντως δεν θέλει κάποιον ομοφυλόφιλο στην παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι κοπέλες αυτές εκτώς απο κουνημένες στον εγκέφαλο, πιστέυουν ότι ο βιασμός θα είναι με κάποιον σαν αυτόν στην φυλακή ή τέλως πάντον με κάποιον άντρα που κάπως θα την συγκηνεί σεξουαλικά, άν ποτέ βρεθούν σε μία κατάσταση τέτοια σίγουρα δεν θα τους αρέσει, απλά αγαπάνε τον άντρα σαν αρσενικό λέγοντας ασυναρτησίες, επίσεις θα μπορούσαμε να πούμε ότι οι κοπέλες αυτές μπορεί να έχουν τάση σαδό άρα δικαιολογημένα τους αρέσει η βία.

Για μένα όποια όμως και να είναι η αιτεια είναι αδικαιολόγητες είναι σαν να επικρωτούν την κακοποίηση και τον εξευτελισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μια στιγμή γιατί εγώ με αυτό το ποστ έχω καταμπερδευτεί :P

Λοιπόν...το να έχεις ως φαντασίωση ένα βιασμό σε καμία περίπτωση δεν είναι ανωμαλία... Γι' αυτό και λέγεται φαντασίωση :) Το να την πραγματοποιήσεις με τον σύντροφό σου είναι ένα μέρος του role playing που πάλι μια χαρά μου ακούγεται :)

Για τις γυναίκες που έστελναν γράμματα στον Παπαχρόνη (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται ) το θέμα δεν έχει να κάνει ότι γουστάρουν να τις βιάζουν .... αυτό το συμπέρασμα πως το βγάλατε; :worry: :hmm:
Είναι προβληματικές προσωπικότητες που αρέσκονται να βρίσκονται σε φαντασιακές σχέσεις που γνωρίζουν εξ αρχής ότι δεν υπάρχει μέλλον... Έχουν μια τάση αυτοκαταστροφική για την σχέση :)

Και πραγματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει γυναίκα που να θέλει να την βιάσουν :hmm: Και σόρρυ που δεν θυμάμαι ποιος το είπε...ίσως το θυμάμαι κι εγώ λάθος :redface: αλλά τα ήθελε και τα έπαθε είναι ότι πιο φαλλοκρατικό έχω ακούσει... :worry: (εκτός αν θυμάμαι λάθος ότι ειπώθηκε οπότε χίλιααααααααααα συγνώμη :redface:...απλά βαριέμαι να το ξαναδιαβάσω όλο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
vkey εγώ μηλάω για γυναίκες μόνες που παραληρούν στην όψη ενώς ανώμαλου όχι για νορμάλ σχέσεις ζευγαριών, ναί υπάρχουν γυναίκες που θέλουν και απλά δεν ξέρουν ή δέν καταλαβένουν τι ζητάνε, υπάρχουν γυναίκες που το θέλουν και όχι δεν θα πώ ότι καλά να πάθουν, είπα ότι είναι κουνημένες και το ένοώ, εγώ λέω ότι δήνουν κακό παράδειγμα σε κάποια νεότερα άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μα πως μια γυναίκα προκαλεί τον βιασμό βρε Μάνια μου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ζητώντας τόν απο τον ανώμαλο ή ακόμα και με παρουσία της σε περίεργα μέρη, τους αρέσει η ιδέα άλλα όταν γίνει αντιδρούν ανάλωγα ή το μετανοιώνουν ή το ξανακάνουν, υπάρχουν πολλές γυναίκες που το κάνουν και το αναζητούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ζητώντας τόν απο τον ανώμαλο

Έχω ήδη απαντήσει τι σημαίνει η επικοινωνία με βιαστή που είναι στην φυλακή :)
Αν το ζητάει είναι φαντασίωση και το γουστάρει οπότε δεν θεωρείται εκ των πραγμάτων βιασμός :)

ή ακόμα και με παρουσία της σε περίεργα μέρη,

Περίεργα μέρη; Δηλαδή;

τους αρέσει η ιδέα άλλα όταν γίνει αντιδρούν ανάλωγα ή το μετανοιώνουν ή το ξανακάνουν, υπάρχουν πολλές γυναίκες που το κάνουν και το αναζητούν

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα ...σόρρυ :redface: Οπότε μπορεί να απαντήσω λίγο άκυρα :P
Κι εμένα μου αρέσει ως φαντασίωση και την έχω πραγματοποιήσει με σχέση μου... Αυτό όμως απέχει από το να με βιάσει κάποιος στον δρόμο... Δεν γίνεται να τα μπερδεύουμε αυτά:)

Το να προκαλέσεις έναν άντρα είναι σαν να μου λες.. ότι γνώρισα κάποιον σε ένα club...ήθελα να κάνω one night stand μαζί του...άρα ενέδωσα στο φλερτ του ή ακόμα τον προκάλεσα... και πριν αρχίσει η πράξη το μετάνιωσα και το σταμάτησα... Κάτι που είναι δικαίωμά μου! Το να συνεχίσει την στιγμή που δεν θέλω είναι βιασμός και δεν έχει κανένα δικαίωμα να επιβληθεί πάνω μου με την βία την στιγμή που λέω όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτό δεν κατάλαβες ότι μηλάω για αναζήτηση ψυχολογικά να την πιάσει ένας ξένος και να την μπίπ μέσα στην νύκτα, πηγαίνει σε κακόφημα μέρη, με κακούς ανθρώπους, μπορεί να αναζητάει 1 άτομο για να ζήσει το κακό της άλλα μπορεί να πέσουν 2 και να μην θέλει, το μιας βραδιάς σέξ δεν είναι το ίδιο, με αυτό που σου λέω, πάει σε πάρκα με περίεργες μούρες και κακόφημα μέρη μονο και μόνο για να βρεί την εμπειρία του βιασμού σαν πράξη, δεν αντιλαμβάνετε ότι μπορεί να είναι χειρότερο στην πράξη, με κατάλαβες τώρα; (είμαι λίγο χάλια στο γραπτό ε;;;:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ε...ψάχνεται να ζήσει την φαντασίωσή της.... :P
Γούστα είναι αυτά :P
Αλλά και πάλι από την στιγμή που το θέλει και το ψάχνει δεν είναι βιασμός...δίνει την συγκατάθεσή της... Αν πει στοπ είναι βιασμός (το χαβά μου εγώ :whistle: :P)

Νι...τώρα σε κατάλαβα :)


P/s: Ξέρεις τέτοια περίπτωση; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μάνια κατάλαβα τι λες, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες κοπέλες:blink: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια κατάλαβα τι λες, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες κοπέλες:blink: :blink:

Υπάρχουν και πολλές μάλιστα, δεν μπορείς να πιστέψεις τι διαταραγμένες γυναίκες κυκλοφωρούν στην πιάτσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Υπάρχουν και πολλές μάλιστα, δεν μπορείς να πιστέψεις τι διαταραγμένες γυναίκες κυκλοφωρούν στην πιάτσα:)

Οπως το είπες είναι διαταραγμένες. Και ο βιασμός είναι διαταραχή όπως και η άσκηση βίας γενικότερα.
Και είναι εντελώς διαφορετικό όταν το θέλουν και οι δύο. Μα καμία σχέση όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RENEGADE

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μακριά πάντως από επικίνδυνα και ερημικά μέρη.Μια κοπέλα είχε πάει με τον φίλο της σε ένα ερημικό μέρος κι εκεί που έκαναν τα 'κολπάκια τους' μέσα στο αμάξι είδαν ξαφνικά έναν τύπο να κοιτάζει από το παράθυρο .Τους είπε να μην ανησυχούν και ότι θα φύγει.Έτσι έκανε ο τύπος αλλά μετά από λίγο από κάτι δέντρα πιο πίσω πετάχτηκαν γύρω στα 10 άτομα!Η κοπέλα είχε φοβηθεί πολύ με τον τύπο πριν και είπε στον φίλο της να φύγουν γρήγορα χωρίς καν να ντυθούν.Έτσι την γλίτωσαν.Γι αυτό καλύτερα σπίτι μου σπιτάκι μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προς ολες τι κοπελες γενικα που λενε οτι εχουν φαντασιωση βιασμου και κατι τετοιο τους εξιταρει...προφανως τον σκεφτονται βαση εντελως "υποκειμενικων" ερωτικων του φαντασιωσεων και καταστασεων...
Με λιγα λογια το φανταζονται με αποχη απο την πραγματικοτητα οσο απεχει ο λογαριασμος στην τραπεζα μου απο αυτον του Πετρακη του Κοκκαλη...

Γιατι αν σκεφτουμε το πως πραγματικα γινεται ενας βιασμος, υπο ποιες συνθηκες και με ποση βιαιοπραγια μου φαινεται περιεργο να υπαρχουν κοπελες που να εξιταρονται σκεφτομενες ΑΥΤΕΣ τις παραμετρους ομως.:confused:
Με λιγα λογια εκει που η οποια κοπελα βρισκεται σε δρομο ειτε στον δικο της χωρο (χειροτερα μιας και υποτιθεται οτι βρισκεται σε χωρο που της παρεχει ασφαλεια) και εισβαλει ο οποιοσδηποτε τυχαιος (αρα οχι ατομο που σου προκαλει τις αισθησεις ερωτικα) σε αρπαζει απο το μαλλι, σε χτυπαει πολλες φορες για να σου δειξει οτι ΔΕΝ πρεπει να αντιδρας γιατι θα φας περισσοτερες, και με την βια σου κανει αυτο το οποιο για τον ανθρωπο ειναι ευχαριστηση.
Σκεφτειτε δηλαδη λιγο την σκηνη του Irréversible με την μπελουτσι και τον (υποτιθεμενο) βιασμο της και ας μπει στην θεση της.
Και τα μπουνιδια που εφαγε η Μπελουτσι στο τελος, να τα τρως πολλες φορες και κατα την διαρκεια τηνς ερωτικης πραξης.:/:

Προσωπικα δεχομαι την πλασματικη και ψευτοφαντασιωση του βιασμου απο μια κοπελα.(ειμαι ετοιμη,κι ερχεται ο "βιαστης" ο οποιος θελοντας και μη ανταποκρινεται σε ορισμενα πρωτυπα μου σαν ανδρας, το κανουμε και απλως αυτος μου δειχνει οτι ειναι κυριαρχος και φευγει.)
Θεωρω πολυ περιεργο καποια κοπελα πραγματικα να φαντασιωνεται και περισσοτερο να θελει να ζηση την πραγματικη εμπειρια ενος βιασμου.


Αυτα ειναι γενικες σκεψεις μου.Δεν εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες...
Απλως το εχω ακουσει κι εγω απο κοπελα το παραπανω και οταν το αναλυσαμε περισσοτερο δεν ειχε καμια σχεση αυτο που "ηθελε" ή φαντασιωνοταν καλυτερα με αυτο που πραγματικα γινεται..

Και να προσθεσω οτι συμφωνω με τον Renegade και οτι οσα ζευγαρια πανε σε απομακρες περιοχες θελει ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Στη σχολή πολλές φορές στο μάθημα του ποινικού είχαμε θέματα βιασμού να λύσουμε. Κάποια από αυτά ήταν από πραγματικά περιστατικά.
Αυτό που μου προκάλεσε μόνο και μόνο διαβάζοντας το ήταν η απόλυτη φρίκη.

Είναι εντελώς διαφορετικό να θέλει κάποια να νιώσει ότι ο άντρας κυριαρχεί και την υποτάσσει παρά τις "αντιστάσεις" της και εντελώς διαφορετικό να βιώσει την απόλυτη βία που δεν αποκλείεται να καταλήξει και στην ανθρωποκτονία. Πρόκειται για τον απόλυτο εξευτελισμό της ανθρώπινης ζωής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Σκεφτειτε δηλαδη λιγο την σκηνη του Irréversible με την μπελουτσι και τον (υποτιθεμενο) βιασμο της και ας μπει στην θεση της.
Και τα μπουνιδια που εφαγε η Μπελουτσι στο τελος, να τα τρως πολλες φορες και κατα την διαρκεια τηνς ερωτικης πραξης.:/:

Νομιζω οτι αυτο που φανηκε στην ταινια ηταν οτι της φερθηκε ετσι μονο και μονο επειδη ηταν γυναικα.
Δεν εχει σχεση δλδ με τον βιασμο ετσι οπως συνηθεστερα πραγματοποιειται (σεξουαλικη βια)

Ο βιασμος στην ταινια, ειχε τον χαρακτηρα κακοποιησης παιδιου.
Γι'αυτο νομιζω οτι γυριστηκε κι ετσι.
(btw, τι μου την θυμισες την ταινια? Εκανα να κοιμηθω 1 βδομαδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Νομιζω οτι αυτο που φανηκε στην ταινια ηταν οτι της φερθηκε ετσι μονο και μονο επειδη ηταν γυναικα.
Δεν εχει σχεση δλδ με τον βιασμο ετσι οπως συνηθεστερα πραγματοποιειται (σεξουαλικη βια)

Ο βιασμος στην ταινια, ειχε τον χαρακτηρα κακοποιησης παιδιου.
Γι'αυτο νομιζω οτι γυριστηκε κι ετσι.
(btw, τι μου την θυμισες την ταινια? Εκανα να κοιμηθω 1 βδομαδα)
Ναι ε;
Δεν τα ηξερα πραγματικα αυτα γιατι...να σου πω την αληθεια ακομα ΔΕΝ την εχω δει ολοκληρη την ταινια....?:redface:
Την εβλεπε βασικα η κολλητη μου μια φορα στο σπιτι της με μια αλλη κοπελα και οπως εγω χαζευα σε ενα αλλο δωματιο την πετυχα για πολυ λιγο σε εκεινο και μονο το σημειο...:|
Δηλαδη στην υπογεια διαβαση (τι σκ@τα ηταν) κτλ κτλ κτλ...
Αλλα μου εχει μεινει σαν σκηνη και γι'αυτο το εθεσα σαν παραδειγμα...υπαρχουν απειρα αλλα παραδειγματα απλως υπεθεσα πως οι περισσοτεροι θα εχουν δει την ταινια...:redface:
Εγω ακομα το σκεφτομαι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top