Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα το τσεκάρω.

Αν και τελικά έφτιαξε μόνο του. :S
Μου το έκανε άλλη μια φορά και επανήλθε μετά από λίγες ώρες στο κανονικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μάλλον να αρχίσεις να σκέφτεσαι την αλλαγή σκηνικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έχει κανείς αυτό: Nokia C3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κανείς ε;
Δε πειράζει, το απόγευμα θα το έχω εγώ!
πς: και άμα ποτέ κανείς ρωτήσει δε πρόκειται να απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ποια η διαφορα
"αντιγραφη στην καρτα μνημης"
και
"μετακινηση στην καρτα μνημης"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στη μια το αντιγραφει απο τη μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα (και ειναι διπλο) στην άλλη μεταφέρεται από το ένα μέρος στο άλλο? Λογικά αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δλδ με τη μετακινηση θα διαγραφουν προφανως ολα τα αρχεια απο τη μνημη του τηλεφωνου και θα ειναι μονο στη μνημη της καρτας.
Αυτο ειναι προτιμοτερο ή να τα εχω διπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν είναι σημαντικά για σένα, μπορείς να τα έχεις διπλά. Ετσι είναι πάντα στο τηλέφωνο ακόμα και να είναι σπίτι η κάρτα και αν χάσεις το τηλεφωνο τα αρχεία σου μένουν. Αν όμως εχεις μια κάρτα όλη κι όλη που είναι μόνιμα στο τηλέφωνο, δεν έχει νόημα γιατι σου τρώει το διπλό χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πηρα μια καρτα μνημης 8GB γιατι δε μου εφτανε η μνημη του τηλεφωνου και τωρα σκεφτομαι τι να κανω.
Να τα σβησω ολα απο τη μνημη του τηλεφωνου και να τα εχω μονο στην καρτα μνημης ή να τα εχω διπλα;
Λεω το δευτερο για μεγαλυτερη ασφαλεια.

Ευχαριστω cristinelle
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Πηρα μια καρτα μνημης 8GB γιατι δε μου εφτανε η μνημη του τηλεφωνου και τωρα σκεφτομαι τι να κανω.
Να τα σβησω ολα απο τη μνημη του τηλεφωνου και να τα εχω μονο στην καρτα μνημης ή να τα εχω διπλα;
Λεω το δευτερο για μεγαλυτερη ασφαλεια.

Ευχαριστω cristinelle
Εγώ λέω το πρώτο και να βάλεις στη θέση του, βίντεο, μουσική, εικόνες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω να κάνεις backup τα δεδομένα που έχεις στη μνημη του τηλεφώνου στον υπολογιστή σου (με το πρόγραμμα που έχει η εταιρία), να τα κρατήσεις μόνο στην κάρτα μνήμης και να αποφορτίσεις την μνήμη του τηλεφώνου σου.
Ούτως ή άλλως αν χάσεις το τηλέφωνο θα χάσεις και την κάρτα μνήμης. Ενώ ετσι όπως σου προτείνω, θα έχεις αντίγραφο στον υπολογιστή σου ότι και αν γίνει (αν χαλάσει είτε το τηλέφωνο είτε η κάρτα, αν το χάσεις κλπ).
Βέβαια ακόμα και εκεί δεν είναι 100% ασφαλή. Αν είναι σημαντικά δεδομένα μπορείς να τα κρατήσεις και σε άλλα μέσα αποθήκευσης για εξτρα ασφάλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε πως θα μπορούσα να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης στο Sony Ericsson W995? Την είχα ενεργοποίησει παλιά , αλλα δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε πως θα μπορούσα να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης στο Sony Ericsson W995? Την είχα ενεργοποίησει παλιά , αλλα δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τα Sony Ericsson αν θυμάμαι καλά τα παλιότερα μοντέλα έχουν τη λειτουργία που λες στα Μηνύματα - και μετά έχει επιμέρους επιλογές νομίζω για προχωρημένους το λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τα Sony Ericsson αν θυμάμαι καλά τα παλιότερα μοντέλα έχουν τη λειτουργία που λες στα Μηνύματα - και μετά έχει επιμέρους επιλογές νομίζω για προχωρημένους το λένε...
Δεν το βρίσκω, έχω πάει στα Μηνύματα και έχω ψάξει παντού για να βρώ την επιλογή.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
εμένα πάντως που είναι sony ericsson αλλά πιο παλιό μοντέλο, το έχει στα μυνήματα-ρυθμίσεις-αναφορά παράδοσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εμένα πάντως που είναι sony ericsson αλλά πιο παλιό μοντέλο, το έχει στα μυνήματα-ρυθμίσεις-αναφορά παράδοσης
Δεν μου έχει αυτή την επιλογή δυστυχώς :/:. Θυμάμαι παλιά πως την είχα ενεργοποίησει, το πώς δεν θυμάμαι. Επειδή χάλασε αυτό που είχα, χρησιμοποιώ προσωρινά αυτό το κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
μμμ :/: μήπως γενικά στις ρυθμίσεις αν το έχει...ήχοι κ ειδοποιήσεις ή προχωρημένες ρυθμίσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
μμμ :/: μήπως γενικά στις ρυθμίσεις αν το έχει...ήχοι κ ειδοποιήσεις ή προχωρημένες ρυθμίσεις..
Oύτε κι εκεί.:/: Μήπως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση; Απίθανο μου φαίνεται να απαιτείται αυτό για μία αναφορά παράδοσης, δεδομένου ότι την έχω ενεργοποιήσει ξανά στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση, ποια η διαδικασια να βαλεις ιντερνετ στο κινητο μεσω κοσμοτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε.
Το κινητό μου τα' χει παίξει.
Κλείνει συνέχεια με το που βάζω το πιν. Αδειάζει κατευθείαν η μπαταρία αν το βγάλω από τη πρίζα, ή ακόμα και γεμάτη να' ναι θα κλείσει το κινητό, και γενικά ό,τι να' ναι κάνει.

Φταίει η μπαταρία ή κάτι άλλο;
Η μπαταρία πόσο κάνει αν πάρω άλλη;

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΑΣΑΠ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top