Πώς να αντιμετωπίσουμε τα «ψωμάκια» μας;

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ή βάζεις σιδεράκια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αυτό με το νερό, πρώτη φορά τ'ακούω. :eek:
2,5 λίτρα νερό τη μέρα είναι αρκετά...
https://www.bbc.co.uk/health/healthy_living/nutrition/drinks_water.shtml
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κανονίζεις να σε πιάσει μια γαστρεντερίτιδα και μένεις 49 κιλά καλή ώρα :P

Άσχετο αλλά...
Περαστικά σου!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Άσχετο αλλά ευχαριστώ!
Και για να μη βγαίνουμε off-topic, η γυμναστική είναι από τις καλύτερες λύσεις σε συνδυασμό με την ελάττωση αλμυρών και πολύ γλυκών τροφών και αλκοόλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Άσχετο αλλά ευχαριστώ!
Και για να μη βγαίνουμε off-topic, η γυμναστική είναι από τις καλύτερες λύσεις σε συνδυασμό με την ελάττωση αλμυρών και πολύ γλυκών τροφών και αλκοόλ


Πολύ σωστό αυτό το τελευταίο!
Το αλάτι είναι ΤΡΑΓΙΚΟ για τον οργανισμό μας και για το δέρμα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
δεν ξερω ισως με λιγο διαιτα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σωστη διατροφη και ασκηση και ολα θα γινουν.Αλλα οχι στο τσακ μπαμ.
Εαν θες αμμεσοτατα αποτελεσματα τοτε πας για λιποαναροφηση αλλα αφενως θα τα σκασεις και αφετερου προσωπικα την θεωρω "καλη" λυση μονο για οσους εχουν πραγματικο προβλημα.

Αλλα και παλι ερχεται στο προσκηνιο, οτι πρεπει να καταλαβουμε ολοι μας οτι το σωμα μας ειναι λιγο "κουτο" να το ξεχναμε 9μηνες επειδη ειναι καλυμενο απο ρουχα και ξαφνικα οταν πιανουν οι ζεστες να μας πιανει πανικος και να θελουμε ή να "ευχομαστε" με το χτυπημα των δαχτυλων μας να ειναι "φετες".(φετες=ομορφο στο συγκεκριμενο θεμα)
Εαν οοοοολο των χρονο ακολουθουμε μια σωστη διατροφουλα (οχι τιποτα τρομερο), κανουμε και ασκησεις τοτε το καλοκαιρακι ή πριν μπει το καλοκαιρι δεν θα υπαρχει αυτος ο "ψιλοπανικος".

P.S. το αλατι σε σωστες-χαμηλες ποσοτητες δεν ειναι τραγικο.Αντιθετα ειναι βασικος παραγοντας για να μην παθαινουμε κραμπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Πολύ νερό (τλχ 2lt την ημέρα). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το πολυ νερο απο μονο του δεν κανει κατι στο τοπικο παχος...
Η σωστη διατροφη με πολλη γυμναστικη εχουν αποτελεσμα....το εχω δει δλδ στην κολλητη μου, που ξεκινησε γυμναστικη και διατροφη γι αυτον ακριβως το λογο...τα ψωμακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Με βουτυρο και μαρμελαδα :P ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Μια απορια:Τα ψωμακια ειναι τα πιασιματακια που εχουμε γυρω απο την μεση στα πλαινα η το περιττο λιπος στους γοφους???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτα ειναι τα λεγομενα πατσια :P
Ψωμακια νομιζω λενε τα περιττα κρεατακια σε ποδια/κωλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απο οσο ξερω το περιττο λιπος στους γοφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Aυτο ξερω και εγω αλλα το πρωτο ποστ ελεγε::hmm:
Βρήκα ένα χρήσιμο άρθρο για το τι μπορούμε να κάνουμε για τα ψωμάκια γύρω από τη μέση (αντε και να δούμε τι άλλο θα πρέπει να γίνει για να φορέσω μπλουζάκι με την κοιλιά έξω...)
Και καπου μπερδευτηκα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αννα, μη νομιζεις και αυτα τα πιασιματακια γυρω απο τη μεση...την ιδια δουλεια θελουν για να φυγουν..σωστη διατροφη και πολλη γυμναστικη...τοπικο παχος ειναι και αυτο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Αννα, μη νομιζεις και αυτα τα πιασιματακια γυρω απο τη μεση...την ιδια δουλεια θελουν για να φυγουν..σωστη διατροφη και πολλη γυμναστικη...τοπικο παχος ειναι και αυτο!:)
Σχεδον τα παντα δουλεια καλη διατροφη και γυμναστικη θελουν αι νοου!!
Απλα ηθελα να ξεχωρισω και στο μυαλο μου οταν λενε οτι αυτη εχει ψωμακια αυτη δεν εχει τι τελικα εννουνε...;)Κ να καταλαβω και εγω τι τελικα εχω:P

εντιτ:και για του λογου το αληθες εγω ας πουμε εχω γυρω απο την μεση κατι λιγο παραπανω αν και ειμαι αδυνατη και αυτο φαινεται περισσοτερο γτ ενω εχω σχετικα καλες αναλογιες η μεση δεν ειναι και τοσο λεπτη,ετσι ειναι δηλαδη στο στησημο του σωματος μου τα κοκκαλα,οποτε το παραμικρο παραπανω φαινεται:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι εαν εχεις (γενικα μιλωντας) προδιαθεση για τοπικο παχος ειναι δυσκολα τα πραγματα...Επιβαλλεται να τα κανεις αυτα...Διαφορετικα τη γλυτωνεις...
Αλλα και παλι εννοειται πως ο συνδυασμος και των δυο ειναι ο,τι καλυτερο για ενα ομορφο & υγιες σωμα..(ασχετως της οποιας προδιαθεσης μπορει κανεις να εχει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κολύμπι παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top