Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,506 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 486 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Google Pay

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 20:00, 30-06-19:

Λειτουργει το google pay ελλαδα; Θα κατεβω για διακοπες και θελω να κουβαλαω οσο το δυνατον λιγοτερα μετρητα. Ειδικα τα κερματα δεν τα αντεχω, ειναι και χοντρα αυτα του ευρω και νιωθεις σαν να κουβαλας τουβλα.
Βρισκεις POS ευκολα; POS που επιτρεπουν tap? Φανταζομαι οτι οπου επιτρεπεται tapping θα μπορω να χρησιμοποιω το google pay?
Ποσο πισω ειναι αυτη η χωρα με τις ηλεκτρονικες πληρωμες...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,591 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:01, 30-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Λειτουργει το google pay ελλαδα; Θα κατεβω για διακοπες και θελω να κουβαλαω οσο το δυνατον λιγοτερα μετρητα. Ειδικα τα κερματα δεν τα αντεχω, ειναι και χοντρα αυτα του ευρω και νιωθεις σαν να κουβαλας τουβλα.
Βρισκεις POS ευκολα; POS που επιτρεπουν tap? Φανταζομαι οτι οπου επιτρεπεται tapping θα μπορω να χρησιμοποιω το google pay?
Ποσο πισω ειναι αυτη η χωρα με τις ηλεκτρονικες πληρωμες...

Πριν 3 μέρες άρχισε το Apple pay.Τωρα για το Google δεν γνωρίζω.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:22, 30-06-19:

Όσοι έχουν κάρτα ξένης τράπεζας (Revolut ή κάποια άλλη) που υποστηρίζει gpay, είδα πως λένε ότι λειτουργούν μια χαρά οι πληρωμές, Nelliel.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,215 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 20:39, 30-06-19:

Η (Revolut, n26) λειτουργούν μόνο εφόσον επιλέξεις μόνιμη κατοικία εξωτερικού άρα η Nelliel μπορεί. Για τους κατοίκους Ελλάδας δεν υποστηρίζεται. Το apple pay πριν λίγες μέρες έγινε διαθέσιμο στην Ελλάδα αλλά οι συστημιτικές τράπεζες δεν το έχουν υιοθετήσει. Όποιος όμως έχει π.χ. revolut με δηλωμένη κατοικία Ελλάδα το χρησιμοποιεί.

Τα POS που καταλαβαίνουν ανέπαφες κάρτες καταλαβαίνουν και το google pay. Άρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας.

Σημειώση: Θα δείτε πολλες οδηγίες για να παιξεις το google pay στην Ελλάδα αλλά σε όλες δηλώνεις ψευδώς ότι μένεις σε αλλη χώρα από ότι Ελλάδα. Μακρια από κάτι τέτοια καθώς παραβιάζεται όρους χρήσης και αν η ξενη τράπεζα σας κλειδώσει το λογαριασμό θα κλαίτε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 30-06-19 στις 20:47.
2
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 21:05, 30-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
[...]

Σημειώση: Θα δείτε πολλες οδηγίες για να παιξεις το google pay στην Ελλάδα αλλά σε όλες δηλώνεις ψευδώς ότι μένεις σε αλλη χώρα από ότι Ελλάδα. Μακρια από κάτι τέτοια καθώς παραβιάζεται όρους χρήσης και αν η ξενη τράπεζα σας κλειδώσει το λογαριασμό θα κλαίτε.
Τότε, αυτό θα έκαναν όσοι είδα να λένε πως λειτουργούν οι gpay πληρωμές - γιατί μένουν Ελλάδα, όχι εξωτερικό.
Ευχαριστoύμε για τις πληροφορίες, akikos.
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 22:51, 30-06-19:

Τελεια. Ευχαριστω.
Τραγικο παντως να εχεις κινητο και να μην μπορεις να το χρησιμοποιεις για πληρωμες επειδη δεν αφηνει η τραπεζα. Ουσιαστικα οταν δεν προχωρας με την τεχνολογια, ενθαρρυνεις τις συναλλαγες ακομα με μετρητα και συνεπως την φοροδιαφυγη. Εγω εδω δεν χρησιμοποιω μετρητα. Πολλες φορες δεν κουβαλαω ουτε πορτοφολι μαζι μου. Δεν με συμφερει αλλωστε να κανω συναλλαγες με μετρητα γιατι οι πιστωτικες μου δινουν cashback 5%, miles και δωρεαν χρηση σε lounges σε αεροδρομια 4 φορες τον χρονο. Συν ενα σωρο αλλα πλεονεκτηματα, πχ ιατροφαρμακευτικη καλυψη για 2 εβδομαδες εκτος χωρας. Απορω γιατι ακομα η Ελλαδα ειναι τοσο πισω με τις πιστωτικες και τα GPay/Apple pay, οταν οι πιστωτικες σου προσφερουν τοσα πολλα πλεονεκτηματα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Google Stadia - Από akikos
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υπολογιστές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-06-19 στις 10:02.
    • Google+ - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-04-12 στις 07:23.
    • Google Chrome - Από borat
      Το θέμα έχει λάβει 103 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-11-11 στις 12:39.
    • Art project από την Google - Από lollip
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-11 στις 18:57.
    • Google Wave - Από the mage
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-09 στις 13:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα