Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,078 μηνύματα σε 78,963 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 357 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα μεγαλύτερα ξενύχτια της ζωής σας

niek

Δραστήριο Μέλος

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 14:34, 13-08-15:

Τον περασμένο Ιούνιο στην εξεταστική 3 μέρες σερί για τελική εργασία . Την τελευταία μέρα είχα μια σύγχυση που δεν ήξερα τι κάνω. Απλά δεν γινόταν να βγει το πρόγραμμα αλλιώς. Το ξημέρωμα ήταν πολύ ωραίο αν και αγχώθηκα μήπως δεν προλάβω. Εννοείται δε θα το ξανάκανα με τίποτα.
Άλλες φορές έχω κάτσει μέχρι τις 5 -6 χαζεύοντας στον υπολογιστή, διαβάζοντας κάποιο μυθιστόρημα ή απλά ταξιδεύοντας στις σκέψεις μου.Τώρα το καλοκαίρι συνήθως μέχρι τις 4 γιατί μου αρέσει αυτή η ησυχία όταν όλοι βρίσκονται στα κρεβάτια τους.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,046 μηνύματα.

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 15:34, 13-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ελπίζω τουλάχιστον το αποτέλεσμα να ήταν worth-waiting...
Ναι όλα πήγαν καλά. Απλά ο χρόνος δεν περνούσε...η νύχτα φάνηκε αιώνας.
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 20:06, 13-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Τον περασμένο Ιούνιο στην εξεταστική 3 μέρες σερί για τελική εργασία . Την τελευταία μέρα είχα μια σύγχυση που δεν ήξερα τι κάνω. Απλά δεν γινόταν να βγει το πρόγραμμα αλλιώς. Το ξημέρωμα ήταν πολύ ωραίο αν και αγχώθηκα μήπως δεν προλάβω. Εννοείται δε θα το ξανάκανα με τίποτα.
Άλλες φορές έχω κάτσει μέχρι τις 5 -6 χαζεύοντας στον υπολογιστή, διαβάζοντας κάποιο μυθιστόρημα ή απλά ταξιδεύοντας στις σκέψεις μου.Τώρα το καλοκαίρι συνήθως μέχρι τις 4 γιατί μου αρέσει αυτή η ησυχία όταν όλοι βρίσκονται στα κρεβάτια τους.
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα
1
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 00:04, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα
Καλό είναι αν δεν ξέρει κανείς το πρόγραμμα της σχολής και τους στόχους του καθενός, να μην εκφέρει άποψη.
Φιλικά πάντα
3
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 00:39, 14-08-15:

Πραγματικα δεν μπορεις να φανταστείς ποσο άδικο εχεις Δεν χρειαζεται να αναλύσω τα μαθηματα της σχολής, παντως ειναι παρα πολυ απαιτητικά (αν θες να τα περάσεις ολα με καλούς βαθμους φυσικα) και ας μην αναφερθώ στο προγραμμα της εξεταστικής που πέφτουν ολα μαζι... Ξερω προσωπικά τη niek και με ξερει και αυτη και γνωρίζω πολυ καλα ποσο εχει δουλέψει. Τα ξενύχτια αε αυτη τη σχολη δυστυχως δεν αποφεύγονται Και μου το έλεγαν,αλλα δεν το πίστευα.
2
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 06:44, 14-08-15:

Πολλές νύχτες πέρασαν χωρίς να κοιμηθώ, και το χειρότερο είναι πως δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο λόγο απλώς διάφορες σκέψεις ανούσιες ή μη δεν με άφησαν να κοιμηθώ. Και κλασικά τα βράδια του καλοκαιριού, που μια φορά να κοιμηθείς κατά τις 3+ μετά σου γίνεται συνήθεια και άντε να το κόψεις, από χειμώνα μόνο που μπαίνουμε πάλι σε πρόγραμμα.
2
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 14:11, 14-08-15:

Έλα αυτό είναι λίγο τσουβάλιασμα και το ξέρεις.
1
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 14:24, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Έλα αυτό είναι λίγο τσουβάλιασμα και το ξέρεις.
Βασικά, εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει, όχι φυσικά προσωπικά για την niek, αλλά για "την γενική αλήθεια".

Όντως, αν όλο το εξάμηνο τα έχεις γραμμένα τα μαθήματα, και το καλύτερο πρόγραμμα να σου βάλουν είναι πρακτικά αδύνατο να γράψεις άριστα σε όλα (ή και στα περισσότερα) και να έχεις και μία "ανθρώπινη" εξεταστική από άποψη ωρών διαβάσματος.

Το θέμα είναι όμως πως το αντίθετο δεν ισχύει, δηλαδή η ενασχόληση μέσα στο εξάμηνο δεν είναι εγγύηση ότι η εξεταστική θα είναι ρόδινη! Στο πρώτο εξάμηνο, ενώ διάβαζα από την αρχή για τα περισσότερα μαθήματα, πάλι μου βγήκε η πίστη μέσα στην εξεταστική λόγω απαίσιου προγράμματος (πχ. φυσική και ανατομία back-to-back με μία μέρα κενό, που να κάνεις σωστή επανάληψη). Αντίστοιχα αυτό το εξάμηνο η εξεταστική ήταν υπερβολικά μεγάλη, με τραγικά κενά για σχετικά 'εύκολα' μαθήματα όπως η Γενική Φυσιολογία να έχουν 8 (!!!) μέρες κενό πριν από αυτά. Ως αποτέλεσμα, η εξεταστική ήταν εξοντωτική και άφησε μόνο 3 βδομάδες κενό πριν να πρέπει να αρχίσω διάβασμα για τον σεπτέμβρη.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 20:38, 26-08-15:

Ξενύχτια, παλιά πολλά, πάρα πολλά και ξενύχτια και λίγες ώρες ύπνου μετά γιατί είχαμε και δουλειές (8) ) όλα πολύ όμορφα!
Από τα πιο παράξενα ήταν όταν έφτασε 5.30 το πρωί, σε σπίτι φίλης όπου είχαμε μαζευτεί στις 10 και πιάσαμε το Trivial Pursuit - τι σου είναι τα ανίδεα νιάτα
Μία άλλη φορά είχα ξενυχτήσει - στο τηλέφωνο, διότι ένας φίλος μου ήταν πεποισμένος ότι είχε κολλήσει αφροδίσιο νόσημα και το συζητούσαμε για κανένα 3ωρο, μέχρι να αποφασίσει να πάει για εξετάσεις. Πήγαμε στο νοσοκομείο στις 5 το χάραμα, φύγαμε στις 9, και έκλεισα 42 ώρες ξύπνια - οι τελευταίες ώρες ήταν μαρτύριο
Πλέον όμως χρειάζομαι περισσότερο τον ύπνο μου () οπότε κοιμάμαι νωρίς και αρκετές ώρες, δεν είμαι νιάτο πια!
2
Παράθεση

Δεν σε λέω

Νεοφερμένος

Ο Δεν σε λέω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Δεν σε λέω έγραψε: στις 21:34, 29-07-16:

Το πιο "αργο" που εχω κοιμηθει ειναι πρπ στις 6 το πρωι(στην τριημερη)και μετα ξυπνησα στις 9(για να προλάβω το πρωινο στο ξενοδοχείο :p )
Μετά έχω κοιμηθεί πολλές φορες 4-5ωρα το βραδύ ή εκανα "συχνους και μικρούς υπνους" κατα την διαρκεια ταξιδιών :p δλδ κοιμομουνα στις 12,ξυπναγα μετα απο κατα μισαωρο,μετα στις 2 πάλι,μετα στις 5 κλπ... :p
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 09:45, 08-03-18:

9-10 το πρωι
Ήταν μια περίοδος που έβγαινα για ποτό το βράδυ και λέγαμε η μια στην άλλη «Γυαλιά ηλίου πήρες;»
Ξέραμε ότι θα γυρίσουμε σπίτια μας πρωί με τον ήλιο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απολαύσεις ζωής! - Από Covenant
      Το θέμα έχει λάβει 236 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-15 στις 16:33.
    • Aπόσταγμα ζωής - Από passenger123
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-01-11 στις 04:13.
    • Αλλαγή ζωής - Από karpozilos
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-12-09 στις 18:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα