Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,982 μηνύματα σε 79,003 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 491 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Handmaid's Tale

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 21:10, 16-07-18:

Σχωράτε με αν κάνω κάτι λάθος, αλλά δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα.

Βλέπει κανείς άλλος αυτή την εξαίσια σειρά; Κατ'εμέ είναι από τις λίγες που -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- συνεχίζουν όσο δυναμικά ξεκίνησαν χωρίς να έχουν κάνει καθόλου κοιλιά. Από πού να το πρωτοπιάσεις; Πλοκή, υποκριτική, σκηνοθεσία, μουσική; Είναι απίστευτη.

Είδα χθες (πρακτικά σήμερα το πρωί) το φινάλε της 2ης σίζον και ενθουσιάστηκα. Μου άρεσε τόσο πολύ που θέλω να το σβήσω απ το μυαλό μου για να το ξαναδώ σαν να είναι η πρώτη φορά. Άντε να περιμένεις τώρα ένα χρόνο...

Nolite te bastardes carborundorum, b*tches.
1
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ace of Spades

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Ace of Spades έγραψε: στις 23:54, 24-07-18:

Γαματη σειρα ειναι. Εχω λιγες μερες που την ξεκινησα, πραγματικα αξιζει. Ελπιζω να βγουν κ αλλες τετοιες ιστοριες, μπας και ξεκολλησει το μυαλουδακι μας απο το "ενα και μοναδικο βιολογικο πεπρωμενο της γυναικας".

Nolite te bastardes carborundorum, you are not alone sis
1
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 01:48, 25-07-18:

Έχω ακούσει τα καλύτερα κι εγώ, θα την τσεκάρω!
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 10:08, 25-07-18:

Ξέρετε κατά πόσο είναι πιστή η σειρά στο βιβλίο;
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 10:33, 25-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Ξέρετε κατά πόσο είναι πιστή η σειρά στο βιβλίο;

Έχει σίγουρα αρκετές διαφορές, αλλά δεν έχει τεράστια απόκλιση.
1
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 18:16, 25-07-18:

Ουσιαστικά η πρώτη σεζόν είναι το βιβλίο με μερικές τροποποιήσεις.
Παράθεση

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O Cookie_Monster έγραψε: στις 00:00, 26-07-18:

Τώρα θα σας μιλήσω για κάτι το οποίο δεν μπορώ να εκφράσω,
με όρους τους οποίους δεν μπορώ να διατυπώσω, το νόημα
των οποίων δεν μπορώ να μεταδώσω, την αντίληψη του οποίου
δεν μπορείτε να σχηματίσετε γιατί είστε μεγάλα παιδιά πλέον,
και σιστερς και νολιτε και κάτω οι ρεησιστς και πανω οι γροθιές -
κάνετε λάθος, η σειρά δεν είναι το βιβλίο και το βιβλίο δεν είναι το νολίτε και το νολίτε δεν είναι σειρά γιατί έχουμε το πολύ ένα μόνο ο καθένας.

καληνύχτα
Παράθεση

Averkina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Averkina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H Averkina Ο έξυπνος αλλάζει γνώμη,ο ηλίθιος ποτέ ! έγραψε: στις 22:40, 01-08-19:

Ω ναι,την βλέπω! Πρόσφατα την ξεκίνησα,τώρα είμαι στη δεύτερη σεζόν!
Πολύ περίεργη σειρά.Πρωτότυπο θέμα!
Ωραίο και το αφεντικό!Κουκλί!
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 22:53, 01-08-19:

Ευχαριστώ για το ξέθαμα!

Λοιπόν ο 3ος κύκλος με έφερε λίγο στα όρια να τη σιχαθώ και να την παρατήσω. Εκτός το ότι ήταν πολύ αργός, χωρίς συγκλονιστική εξέλιξη, φάσεις όπως

Το τελευταίο επεισόδιο τα ακύρωσε όλα αυτά! Μια απόλαυση ήταν το άτιμο. Εύχομαι απλά να μπορέσει το ζεύγος Lawrence ή να φύγει ή έστω κάπως να εξιλεωθεί για αυτά που έκαναν. Επίσης να ξαναδούμε κάποια στιγμή την Εμιλυ και να έχει ξεπεράσει σε κάποιο βαθμό ότι της έκαναν.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,232 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:47, 27-09-19:

Είδα πρώτη season. Οι άλλες είναι στο ίδιο επίπεδο;
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,082 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 23:29, 28-09-19:

Ακικο καλο ηταν;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,232 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:34, 28-09-19:

πολύ καλη σκηνοθεσία, σενάριο, ηθοποιοί
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,082 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 23:38, 28-09-19:

Οι άλλες σεζόν όμως τι λένε πως αξίζουν; Δεν θέλω να κάνει κοιλιά μετα αν είανι να τη δω.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:43, 28-09-19:

δεν ξερω. Γι αυτο ρώτησα
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 23:49, 28-09-19:

Λεω να την αρχισω
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:50, 28-09-19:

Αρχισε την αξιζει
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:49, 11-10-19:

Είμαι 3η season. Πολύ καλή σειρά και σκηνοθετικά και σεναριακά.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,944 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 19:03, 11-10-19:

Αν αγνοήσει κανείς την χολιγουντιανή προπαγάνδα και μερικές cringy ατάκες μισανδρίας ή portrayals άντρα beta cuck (όπως τότε που βάζει τον Λουκ η άλλη και περιποιείται το μωράκι και πάει για υπνο στα παπάρια της), πρόκειται περι μιας πολύ καλής σειράς και κάθε ψυχικά υγιής άνθρωπος θα ήθελε να χώσει ένα άρβυλο στο στόμα των αρχι-Γκιλεάδων να σπάσουν μερικά δόντια, και ιδίως του ζεύγους Γουότερφορντ και να τους έχει σοδόμισμα μέρα νύχτα μέχρι να τους πέσει η "στρογγυλή" στην άσφαλτο.

Μέχρι κι εγω που είμαι fed up με κάποιες σύγχρονες υπερβολές, λεω από μέσα μου "Χριστέ μου τι τους κάνουν, ράβουν στόματα, τις στέλνουν στις ραδιενεργές αποικίες χύμα στο κύμα, κλπ κλπ, μακάρι να ηγηθεί η Τζούν στρατού handmaids και να τους θάψουν όλους κάτω από δυο μέτρα χώμα." Θέλοντας και μη, έρχεσαι πιο κοντά στο ότι είσαι άνθρωπος μ αυτή τη σειρά. And it feels actually nice.

Αν μπορείτε να κάνετε filter out κάποιες γωνίες, είναι πολύ καλή σειρά. Δεν συνίσταται σε staunch leftists και blue pillers γιατί μετά βγαίνουν έξω και βλέπουν σε κάθε άντρα την Πατριαρχία, το Γκίλεαντ και τη θεία Μάρθα (τζίζας, έπρεπε να την αγαπήσει ο διευθυντής "προ κατακλυσμού" σ εκείνα τα κρίστμας, θα γλιτώναμε από πολλά).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • "The Tale Of How" - Από Rempeskes
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-07 στις 12:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα