Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,968 μέλη και 2,478,394 μηνύματα σε 78,938 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.
8
17,02%
Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.
4
8,51%
Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.
4
8,51%
Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.
15
31,91%
Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.
12
25,53%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
5
10,64%

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:28, 17-04-13:

Oικογένεια? Πας καλά? Προτιμώ να τσιτσιδωθώ στην Πατησίων παρά να με δουν οι συγγενείς μου.
Στο θέμα, τα έχω πετάξει αρκετές φορές σε παραλίες που έχουν κυρίως ξένους (δεν παρεξηγούν αυτοί, ούτε παίρνουν μάτι) αλλά είναι σπαστικό που μετά θέλω φίκι φίκι και ο boyfriend θέλει απλά να λιαστεί.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Orignokos

Νεοφερμένος

Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Orignokos έγραψε: στις 19:07, 17-04-13:

Μόνο Topless αλλά μόνιμα ποτέ μπλούζα το καλοκαίρι στην παραλία.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,516 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 22:51, 17-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
....τον γυμνισμό τον αντιλαμβάνομαι πλέον περισσότερο ως άμεση επαφή με το νερό και την φύση γενικά και αποτελεί για μένα πλέον πηγή ατελείωτης χαλάρωσης και ευχαρίστησης....
Με το γυμνισμό νοιώθεις πολύ πιο ελεύθερος. Γίνεσαι ένα με τη φύση και απολαμβάνεις τέλεια τη θάλασσα και τον ήλιο. Οι γονείς μου ήταν (και μάλλον έιναι ακόμα) γυμνιστές από νέοι, από τότε που (δεκαετία 1980) ο γυμνισμός ηταν μόδα (που δυστυχώς πέρασε), και συνέχισαν. Από "μηδέν" χρονών τους ακολουθούσα, μέχρι και το γυμνάσιο. Έμαθα να μη ντρέπομαι για το σώμα μου και για το σώμα των άλλων. Βίωσα ότι ο γυμνισμός δεν είναι "πονηρός", αλλά ελευθερία. Κατάλαβα ότι δεν έχει σημασία το "όμορφο" ή το "άσκημο" που θα βλέπεις, αλλά το να νοιώθεις ότι είσαι και συ μέρος της φύσης χωρίς εμπόδια. Μεγαλώνοντας, επιδιώκω να κάνω μπάνιο γυμνός όσο πιο πολύ μπορώ. Η κοπέλα μου και η παρέα μου έχουν τις ίδιες μαζί μου απόψεις. Υπάρχουν (ακόμα) παραλίες για γυμνιστές, υπάρχουν οι ερημικές (δύσβατες) ακρογιαλιές και η βάρκα βοηθάει πολύ. Πιστεύω ότι αυτοί που είναι αρνητικοί στο γυμνισμό, απλά δεν τον έχουν ζήσει.
.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 17-04-13 στις 23:00. Αιτία: Άλλαξα ένα "ε" που είχα κάνει λάθος με "α".
4
1
Παράθεση

Flumen

Νεοφερμένος

H Flumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Flumen έγραψε: στις 22:24, 12-07-13:

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα.
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε: στις 20:49, 01-12-13:

Καλοκαιρινό το θέμα, αλλά έχει ενδιαφέρον και το ...χειμώνα. Η ερώτηση είναι απλή: Κάνετε γυμνισμό?

Αν ναι, κάνετε τακτικά ή περιστασιακά; Ποιες είναι οι αγαπημένες σας παραλίες ανά την Ελλάδα; Για ποιο λόγο σας αρέσει;

Αν όχι, γιατί; Τι δεν σας αρέσει? Κάτω από ποιες συνθήκες θα κάνατε;

Εγώ κάνω γυμνισμό αρκετά χρόνια, αν και είχα διακόψει κάποια στιγμή για μεγάλο διάστημα, ξανάρχισα το 2003 και κάνω μέχρι σήμερα. Αγαπημένες παραλίες μου για γυμνισμό είναι ο η Σούγια, ο Δισκός και ο Τράφουλας στην Κρήτη, η Ιταλίδα και το Πορί στο μικρό Κουφονήσι και η κεντρική παραλία του μεγάλου Κουφονησιού.
1
Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε: στις 10:04, 02-12-13:

Δεν εχω κανει ποτε προσωπικα γιατι δεν μου χει δωθει η ευκαιρια αλλα επειδη γενικωτερα η ζωη ειναι συνολο εμπειριων θα ηθελα να κανω για να δω πως ειναι... Πρεπει να ναι παντως υπερτατη αυτη η αισθηση της απολυτης ελευθεριας
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,014 μηνύματα.

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 10:20, 02-12-13:

Είναι ωραία η αίσθηση της σωματικής ελευθερίας, όταν είσαι γυμνός ειδικά όταν κολυμπάς γυμνός.

Θεωρώ ότι κάποιος που επιδιώκει να κάνει γυμνισμό δεν το κάνει με στόχο να "πάρει μάτι" άλλους ή/και άλλες στην παραλία. Νομίζω ότι είναι το τελευταίο που τον απασχολεί. Η όλη φάση είσαι εσωτερική. Το κάνεις για σένα. Η αίσθηση είναι μοναδική! Εξάλλου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι "ενοχοποιημένο" το γυμνό ανθρώπινο σώμα. Ο καθένας μας έχει στο σώμα του κάτι που δεν έχει όλος ο κόσμος;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 02-12-13 στις 17:21. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
2
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε: στις 14:53, 02-12-13:

Πραγματικά η αίσθηση είναι το κάτι άλλο. Λούζεσαι στον ήλιο με όλο σου το κορμί, μπαίνεις στο νερό και νοιώθεις αυτήν την απίστευτη αίσθηση... δεν περιγράφεται, πραγματικά. Το πρόβλημα μετά είναι όταν πρέπει να κάνεις μπάνιο με το μαγιό. Πραγματικά, ξενερώνεις απίστευτα.
Παράθεση

sunflower_

Νεοφερμένος

H sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H sunflower_ έγραψε: στις 23:38, 06-09-14:

Κάνω topless, γυμνισμό κανονικά δεν έχω κάνει
Θα ήθελα
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O aladdin έγραψε: στις 00:42, 07-09-14:

Θα σε βοηθησει και στην εμφανιση, ξερεις ποσο ξενρωτικο ειναι να βλεπεις ασπρες ζωνες στην πλατη, το βυζι λευκο και το σωμα μαυρισμενο? Και στις πατουσες το ιδιο απ τα πεδιλα μερικες φορες, αλλα ειδικα οι ζωνες στο στηθος ειναι πολυ απωθητικο.
2
Παράθεση

orange crush

Δραστήριο Μέλος

H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε: στις 00:48, 07-09-14:

....Ενώ οι βλαβερές επιπτώσεις του ήλιου σε τόσο ευαίσθητο δέρμα είναι πολύ ελκυστικές ...Το τόπλες (και γενικά ο γυμνισμός) δεν πρέπει να σχετίζεται με την "αισθητική" και την ομοιομορφία στο μαύρισμα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orange crush : 07-09-14 στις 00:58.
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O aladdin έγραψε: στις 01:20, 07-09-14:

Πιστευεις οτι ο ηλιος εμποδιζεται απ το μαγιο να φτασει στο βυζι? Ειναι τερμα αντιαισθητικο ενα ωραιο μαυρισμενο σωμα με λευκες ταινιες.
3
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,516 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 11:47, 07-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από orange crush
....οι βλαβερές επιπτώσεις του ήλιου σε τόσο ευαίσθητο δέρμα...
Οι κίνδυνοι από την υπεριώδη ακτινοβολία του ήλιου είναι υπαρκτοί. Η διαφορά με ή χωρίς μαγιό είναι μικρή. Σε όλες τις περιπτώσεις οι προφυλάξεις είναι απαραίτητες. Όχι πολλή ώρα στον ήλιο, πάντα ομπρέλα, συχνές βουτιές και φυσικά αντηλιακό με υψηλό δείκτη προστασίας. Ειδικά για το γυναικείο στήθος που έχει ιδιαίτερη ευαισθησία, υπάρχουν ειδικές πιο ισχυρές αντηλιακές κρέμες.
Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Ειναι τερμα αντιαισθητικο ενα ωραιο μαυρισμενο σωμα με λευκες ταινιες.
Είναι θέμα γούστου και αυτό. Για κάποιους οι λευκές γραμμές μπορεί να είναι έξτρα ερεθιστικές. Ίσως να αισθάνονται ότι έχουν στη διάθεσή τους περιοχές τις οποίες ούτε ο ήλιος δεν μπόρεσε να δει.

1
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 12:02, 07-09-14:

Γενικά και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου να μοιάζει η άλλη σαν ζέβρα με 2 διαφορετικα χρώματα ειδικά στα ευαίσθητα σημεία. Για αυτο και ειμαι υπέρ του γυμνισμού - καλά εντάξει δεν είναι αυτός ο κύριος λόγος αλλά και αυτό είναι μια δικαιολογία . Αλλά γούστα είναι αυτά όπως είπε παραπάνω ο Δίας.

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Είναι θέμα γούστου και αυτό. Για κάποιους οι λευκές γραμμές μπορεί να είναι έξτρα ερεθιστικές. Ίσως να αισθάνονται ότι έχουν στη διάθεσή τους περιοχές τις οποίες ούτε ο ήλιος δεν μπόρεσε να δει.
σωστά Δία! απλά να υπενθυμίσω ότι ο ήλιος είναι μέχρι τις 7-8 . Το βράδυ τις περιοχές αυτές μόνο ο ήλιος δεν τις έχει δει
1
Παράθεση

cat-wtvr (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H cat-wtvr έγραψε: στις 14:44, 08-09-15:

Δεν έχω κάνει γυμνισμό γιατί δεν έτυχε.
Αλλά αν βρεθώ κάποια στιγμή σε παραλία γυμνιστών, δε θα είχα πρόβλημα!
Και μακάρι να μπορούσαμε όσες θέλουμε να κυκλοφορούμε topless στις παραλίες, χωρίς να τραβάμε όλα τα βλέμματα και χωρίς οι γύρω μας να "σοκάρονται" βλέποντας γυναικείες ρώγες.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε: στις 16:25, 08-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από cat-wtvr
Και μακάρι να μπορούσαμε όσες θέλουμε να κυκλοφορούμε topless στις παραλίες, χωρίς να τραβάμε όλα τα βλέμματα και χωρίς οι γύρω μας να "σοκάρονται" βλέποντας γυναικείες ρώγες.
Όταν θα περάσεις από τη θεωρία στην πράξη του γυμνισμού, θα σου φαίνεται αστείο αυτό που έγραψες.

Παράθεση

DanyT99

Νεοφερμένος

H DanyT99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H DanyT99 έγραψε: στις 23:35, 17-09-15:

Λόγω ηλικίας δεν μου έχει δοθεί η ευκαιρία, αλλά θα ήθελα πολύ στο μέλλον
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 986 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 14:38, 08-03-18:

Το χω κάνει. Εντάξει δεν μου λέει κάτι.
Η αίσθηση του νερού είναι πολύ ωραία, αλλά οκ. Και ποτέ να μην το ξανάκανα δεν θα με πείραζε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος