Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,003 μέλη και 2,480,000 μηνύματα σε 79,006 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 573 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 367)
Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)
73
19,89%
Έναν - Δύο
145
39,51%
Τρείς - Τέσσερις
29
7,90%
Τέσσερις - Πέντε
13
3,54%
Περισσότερους
9
2,45%
Δεν πίνω καφέ
98
26,70%

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 15:19, 03-07-11:

Για τα γλυκαντικά σου απαντώ ότι τον πίνω σκέτο.
Δεν θυμάμαι πότε τον άρχισα, ίσως όταν ήμουν μικρός και μου έβαζαν στο γάλα λίγο καφέ.
Τον πίνω το πρωί για ενίσχυση και για να ξυπνήσω, την υπόλοιπη μέρα πίνω μόνο όταν χρειαστεί, όπως αν έχω κοιμηθεί λίγο, αν έχω κουραστεί στην δουλειά, το καλοκαίρι που μου φέρνει υπνηλίες, αλλά μερικές φορές τον πίνω και σαν ρόφημα, τότε διαλέγω ντεκαφεϊνέ, ή μερικές φορές βάζω υποκατάστατο που πίνει ο πατέρας μου.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:29, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
δηλαδη,,οι περισσοτεροι που πινουν καφε..

το κανουν επειδη τους αρεσει η γευση?
οπως πινουμε το κακαο ή μια πορτοκαλαδα πχ?
Άγγελε, ο καφές έχει καταντήσει ολόκληρη επιστήμη. Ξέρω baristas, που πληρώνονται περισσότερα από τον μέσο Chef
1
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 15:32, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
δηλαδη,,οι περισσοτεροι που πινουν καφε..

το κανουν επειδη τους αρεσει η γευση?
οπως πινουμε το κακαο ή μια πορτοκαλαδα πχ?

ή επειδη εχουν αναγκη τη δυναμη της καφεινης για τη δουλεια τους?
και απλα ανεχονται και με διαφορα γλυκαντικα την πικραδα?

την πρωτη φορα που ήπιατε καφε,,σας αρεσε η γευση?ή σας κακοφανηκε ως πολυ πικρη?

αυτη ειναι η διαφορα του καφέ απο αλλα φαγητα ή χυμους..

οτι πινεται και ως εργαλειο ενισχυσης οργανσιμου,,και οχι μονο επειδη μας αρεσει..

Εγώ προσωπικά πίνω καφέ κυρίως επειδή μου αρέσει... Ίσως μόνο τον πρωινό να πίνω για ενίσχυση και μια στο τόσο να πιω άλλον θέλοντας ενίσχυση...

Εγώ πλέον πίνω τον καφέ μου τελείως σκέτο, όταν άρχισα να πρωτοπίνω τον έπινα γλυκό(όπως οι περισσότεροι σχεδόν) και δεν με ενοχλούσε τότε η γεύση του... Τώρα δε, τι να το συζητάμε;;
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:20, 03-07-11:

απλα εθεσα μερικα ερωτηματα περι καφε που ειδα και στο νετ..
Παράθεση

eu@

Νεοφερμένος

H eu@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eu@ τελευταιο μαθημα σημερα!γιουχου! έγραψε: στις 12:17, 04-07-11:

2 οπωσδηποτε!μπορει κ 3!
1
Παράθεση

breaking_dawn

Νεοφερμένος

H breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H breaking_dawn έγραψε: στις 02:17, 11-08-11:

δεν πινω καφε!
1
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε: στις 02:47, 11-08-11:

γενικα ειμαι εθισμενη στον καφε! πινω περιπου 3 την ημερα αναλογα και με το προγραμμα βεβαια. Συνηθως πινω φρεντο καπουτσινο ή φρεντο εσπρεσο οταν με πιανουν οι τυψεις για τις θερμιδες!! παντα μετριο! επισης πινω και πολυ ελληνικο
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 08:50, 11-08-11:

1-2 φραπεδακια την ημερα τωρα το καλοκαιρι..Ερχεται ομως η φοιτιτικη ζωη και θα γινω και εγω ενας καλος χορηγος της nes cafe ...Εχω ακουσει οτι ο nes cafe ειναι καφες πολυ χαμηλης ποιοτητας και γι αυτο ειναι και φθηνος (σε σχεση με τους αλλους), γι' αυτο και λεω να ξεκινησω να πινω κανενα αλλο ! Γιατι οχι και κανενα ελληνικο. . .
1
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 16:03, 11-08-11:

πλεον δεν πινω κανενα..ειδικα αυτο το καλοκαιρι εχω πιει 1-2 μονο! οταν πινω θα πιω η φραπε μετριο η εσπρεσσο μετριο
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:32, 11-08-11:

Ένα διπλό. :Ρ
Ένα δηλαδή.
Παράθεση

ρανιααααα

Δραστήριο Μέλος

H ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H ρανιααααα mpourmpoulh8res!!!! έγραψε: στις 17:22, 11-08-11:

υστερα απο την καταστροφη του οργανισμου μου εξαιτιας των κα8ημερινων πρωινων - μεσημεριανων - μεταμεσονυχτιων καφεδων ( ανα8εματισμενες πανελληνιες) τους εχω κοψει . Τωρα ειμαι σε περιοδο αποτοξινωσης απο την καφεινη αλλα υπο κανονικες συν8ηκες παλιοτερα επινα 1 φραπε η γαλλικο την μερα!!!
Παράθεση

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Καραγκιόζης Ε, ρε, γλέντια! έγραψε: στις 18:27, 11-08-11:

Τουλάχιστον 4-5.

Συνήθως νες, για ευκολία. Αλλά όταν είμαι σπίτι και έχω ώρα/κέφι, αλέθω και φτιάχνω καπουτσίνο.
Παράθεση

Mert

Νεοφερμένος

Ο Mert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Mert έγραψε: στις 02:33, 15-08-11:

Έπινα συχνά μήνες πριν (όταν ήμουν στη σχολή κυρίως) αλλά πλέον το πολύ 1-2 φορές το μήνα. Προτιμώ να πίνω χυμούς.
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε: στις 07:51, 15-08-11:

4 - 5 την ημέρα πίνω για χρόνια συνήθως φραπέ σπάνια αν τύχει τίποτε άλλο.
Φαίνεται έχω πάθει ανοσία και δέν με ενοχλούν.
Παράθεση

Joaquín

Περιβόητο Μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 10:12, 15-08-11:

Έναν καφέ μόνο.
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 19:06, 15-08-11:

Έναν καφέ τη μέρα.. Στα ταξίδια όμως πίνω 2-3, αλλιώς τα παίζω..
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 19:12, 15-08-11:

Ένα με δύο καφέδες την ημέρα - αλλά θέλω να το κάνω αυστηρά έναν...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,667 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 19:14, 15-08-11:

Πίνω συνήθως 1 καφέ την ημέρα, σπανίως και μαξ 2.

Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να στρέφομαι στα ενεργειακά ποτά και πιο συγκεκριμένα στο Lucozade Alert το οποίο δεν έχει ταυρίνη, αλλά μόνο υψηλή περιεκτικότητα σε καφείνη.

-petros
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε: στις 20:08, 15-08-11:

Μήν τους φοβάστε τους καφέδες ακίνδυνοι είναι μέχρι 3 την ημέρα δέν πειράζουν καθόλου.
Παράθεση

Ιλιαδα (Soledad)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Ιλιαδα έγραψε: στις 21:10, 15-08-11:

δεν πίνω
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος