Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,071 μηνύματα σε 78,962 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί ένα νέο format cd να σταματήσει την πειρατεία;

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:33, 24-02-11:

YouTube - τοξικά απόβλητα - κατέβασε το

Οταν υπαρχουν μπαντες που τα λενε, γιατι να ξοδευω εγω το σαλιο μου;...

Εγω προσωπικα οσο και αν κατευβει η τιμη, και 50 λεπτα να παει που λεει ο λογος, παντα θα κατεβαζω μουσικη. Γιατι πολυ απλα δεν μπορω να αποκτισω ολα τα album των οπιων τα κομματια μ'αρεσουν, οσο φτηνα και αν πολουνται τα cd...
Εκτος αυτου, cd δεν θα παρω ευκολα, ακομα και στα 5 ευρο να παει... Προτιμω να ενισχυσω τον οπιωνδηποτε καλητεχνη πληρωνοντας εισιτιριο για το live του, αγοραζωντας μια μπλουζα η καπιο αλλο merchandise....
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Independent (Θωμάς Σπιτιέρης)

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Independent My soul is in the sky έγραψε: στις 03:36, 01-07-11:

Οχι βεβαια! ο,τι κλειδωνει ξεκλειδωνει
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε: στις 08:52, 29-08-11:

Δεν είναι δυνατόν όλοι που ασχολούνται με τη μουσική να έχουν τόσα εκατομμύρια € στους τραπεζικούς τους λογαριασμούς και να πρέπει να δαπανήσεις 20€ για να αγοράσεις ένα CD από το οποίο θα αξίζουν τα 2-3 τραγούδια. Πώς γίνεται οι αλλοδαποί που τα πουλάνε 2-3€ μα κάνουν τέτοιους τζίρους, άσχετα αν τα πολλά λεφτά τα βγάζουν τα αφεντικά τους.
Παράθεση

odysseas897

Νεοφερμένος

Ο odysseas897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O odysseas897 έγραψε: στις 19:28, 25-11-11:

Κατά τη γνώμη μου, πειρατεία είναι διαφήμηση...Προσωπικά τουλάχιστον, όταν ακούω έναν ωραίο δίσκο ή παίζω ένα παιχνιδι σπασμένο και μου αρέσει, σιγουρα το αγοράζω. Πρώτον για να στηρήξω τον καλλιτέχνη και τους δημιουργούς αλλά και για να αποκτήσω όλο το περιεχόμενο (booklet, online game κλπ...). Άλλωστε γιατί να πάρω γουρούνι στο σακί αγοράζοντας κάτι ακριβό που δεν ξέρω και τι θα μου προσφέρει;;;; Η πειρατεία είναι φίλος της δημιουργίας και όχι εχθρός...Όπως και η γνώση, καλό θα ήταν να διακινείται ελεύθερα..
1
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 20:46, 25-11-11:

αν πεσουν οι τιμες του ψηφιακου υλικου και ανεβει η ποιοτητα του θα μειωθει η πειρατεια..

στα παιχνιδια πχ δεν μπορει να κανουν 60 ευρω..

10-20 ευρω το πολυ για καθε cd dvd θα ηταν οκ τιμη..

παίζω ένα παιχνιδι σπασμένο και μου αρέσει, σιγουρα το αγοράζω.
με 60 ευρω εγωποτε δεν ο αγοραζω..μονο αν αξιζει κατι,,και πεσει η τιμη ή αν εχει multiplayer κλπ
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 21:13, 25-11-11:

Οποιο φορματ και να φτιαξουν....Αργα η γρηγορα θα σπασει...
Το θεμα της περατειας ειναι βαθυτερο. Εαν θελουν να μειωσουν την πειρατεια και να αυξησουν τα εσοδα τους θα πρεπει να μειωσουν τις τιμες και να αυξησουν το περιεχομενο. Δεν μπορει να δινεις 20 ευρω για ενα σιντι μουσικης οπου το βιβλιαρακι δεν εχει καν τους στιχους. Ενα καλο παραδειγμα ηταν το cd των Evanescence(που λατρευω) οπου εβαλαν εξτρα τραγουδια στο cd. Στα παιχνιδια ειναι ακομα πιο παραλογες οι τιμες...60 ευρω...και παλι μονο με τα βασικα...και σου πετανε και μια collectors edition σε διπλασια τιμη. Κανονικα θα επρεπε η collectors να κανει το πολυ 60.
Πρεπει να καταλαβουν οτι ο κοσμος δεν εχει λεφτα για πεταμα... αντι να πολεμανε την πειρατεια θα επρεπε να την εκμεταλευτουν σε οφελος τους...
1
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 22:28, 25-11-11:

και να αυξησουν το περιεχομενο.
και την ποιοτητα των παιχνιδιων

παλια τα παιχνιδια ηταν περισσοτερο τεχνη,,τωρα ειναι ολο γραφικα και σκετα ψυχρα προιοντα για πουλημα που ισως λειτουργησουν με τον υπολογιστη σου..

οσο οι εταιριες ενδιαφερονται ΜΟΝΟ για τις πωλησεις -γρηγορο χρημα- και οχι για την ποιοτητα τοσο θα πεφτουν αυτες και θα αυξανεται η πειρατεια..
Παράθεση

webdev (George)

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O webdev Καμμένος κ Ιντερνετικά ανήθικος έγραψε: στις 17:50, 01-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Η μουσική έχει κάποιο κόστος, δεν είναι εφικτό μια τόσο μικρή τιμή και στην τελική μιλάμε για τέχνη.
Δεν νομίζω ότι μπορώ να κατατάξω έστω και ένα από τα χαζο-ποπάκια και ελαφροεντεχνολαϊκοποπχιπχοπραπ (επίσημη κατηγορία του mad σε βραβείο ) που έχει βγει από μια τραγουδιάρα ή ένα χαζοχαρούμενο συγκρότημα στην κατηγορία "τέχνη".

Τέτοια τραγουδάκια είναι για να περνάει η ώρα μπροστά σε ένα pc και για να βγάζουν χρήματα οι δισκογραφικές, τίποτα περισσότερο, ίσως και κάτι λιγότερο.
Παράθεση

Jeanjean (John)

Δραστήριο Μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε: στις 04:28, 13-08-12:

Τα cd πέθαναν.
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 00:15, 15-08-12:

Όσο η μουσική θα πουλιέται η πειρατεία θα τη συνοδεύει

1
Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 08:38, 19-08-12:

Εγω αν και γένικα δεν θεωρω πως η πειρατεία είναι απο την μεριά των χρηστών, αλλά των δισκογραφικων που πουλάνε ενα σιντι πάνω απο 10 ευρω.
Αν είχαν τα σιντι φθηνα, η πειρατεια δεν θα είχε νόημα.
Η άλλη λύση είναι να καταργηθει το σιντι ως μέσο πωλησης μουσικης και να επιστρεψουμε σε βινίλια των 12 ιντσων και ταυτοχρονη πωληση τραγουδιων μεσω ηλεκτρονικων καταστηματων και όχι παραπάνω απο 1 ευρω το τραγουδι.
Ετσι θα απολαμβάνουμε αγνό αναλογικό ήχο χωρις ψαλιδισματα κορυφών και εξώφυλλα διαμάντια, ενω θα αξίζει να δωσεις 20 ευρω για ενα αλμπουμ!
Ενώ όποιος θέλει θα μπορει να το έχει και ψηφιακά σε μια προσιτή τιμη!
Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε: στις 21:22, 26-09-13:

ΟΧΙ, σε καμία περίπτωση.
(και δεν αναφέρομαι μόνο σε οπτικά μέσα αλλά στα πάντα)

Brute-force (και όχι μόνο) τακτικές και τα μυαλά στα κάγκελα :p
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πειρατεία - Από Orestes
      Το θέμα έχει λάβει 411 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-07-12 στις 15:48.
    • H πειρατεία σκοτώνει τη μουσική; - Από thebest20
      Το θέμα έχει λάβει 125 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-06-10 στις 23:59.
    • Θέλει να σταματήσει το λύκειο - Από korineto
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-01-10 στις 10:45.
    • Πειρατεία πλοίων - Από zip_unzip
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-01-09 στις 12:55.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα